TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 07 Paź 2014 22:43 #304131

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
O, 100-na strona.....dobra okazja do wpisu a więc następnych setek pięknych zakątków....setek cudownych wrażeń życzę Tobie i sobie.......,podziwiam ten nieustający zapał do prac....... :bravo: ,mój zniknął bezpowrotnie w tym sezonie niestety..... :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 07 Paź 2014 22:48 #304133

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Constancjo, z tymi cisami to mnie ustrzeliłaś - dosadzam kolejne :whistle: I formuję już kształty mimo że pora nie ta, ale łapki swędzą :wink4:
Chcę zrobić spirale, docinam stożki, kulki, bloczki i co się da. Uwielbiam je. Istnieje jednak duża szansa, że przeliczyłam się z miejscem, więc w przyszłym roku załaduje jakiegoś cisa do bagażnika i wywiozę w Bory :lol: Tylko trzymaj kciuki żeby się przyjęły ;-)



Markitko, do ideału droga daleka, w dodatku kręta i pełna kolców ( :mad2: )..ile mnie te wredne małpy pokłują przy przesadzania to głowa mała.. :jeez:
Ale twarda jestem :cool3: albo taka szurnięta... :crazy: i przesadzam dalej :laugh1:
Na licytacje czekam :comp: Zaczną się w listopadzie ;-)
Przymrozków nie było. Heliotrop rośnie w najlepsze, a kobea pożera sosny :woohoo:







.. jeżówki też kwitną jakby nigdy nic..oby jak najdłużej!



























Sieriko, dziękuję! Dzięki Tobie zauważyłam, że stuknęła mi setka :woohoo:
Jestem pewna, że zapał Ci wróci wraz z nastaniem wiosny :hug:
Przyjmij kwiatuszek w podziękowaniu za przemiły wpis i odwiedziny :flower1:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2014 22:52 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, sierika, Amarant

Ogródek Robaczka 07 Paź 2014 23:23 #304142

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Wiesz.... zżymać się nie będę. :rotfl1: A co ma się nie przyjąć??? Tobie wszystko i zawsze się przyjmuje ale kciuki potrzymam... czemu nie. :) Tak na te formowane krzaki patrzę z pożądaniem ponieważ właśnie pożądam okrutnie jakichś kulek na patyku, a ceny mnie zabijają. :ouch: A kulki mus mieć! Doszedłam kilka dni temu do wniosku, że nie tęsknię za tymi gracillimusami co to je Magda uwiozła w Zakole i że na tych rabatkach najlepiej będą wyglądać właśnie kulki na patykach.... ewentualnie wyższe wąskie stożki co to swoją geometryczną formą nawiążą do bukszpaników i podniosą te rabatki wizualnie, bo coś mi się takie płaskie, małowymiarowe widzą. Chciałam dokupić te wierzby drobnolistne szczepione na pniu, bo tylko one są w zasięgu mojego portfela ale nigdzie ich nie ma. :evil: Tak, że Kochana, nie muszą być cisy i te sobie zostaw, bo wiem, że na ich punkcie to masz małe przekierowanie, ale może będziesz "musiała" bezwzględnie wymienić jakąś kulkę trzmielinową lub bukszpanową na kolejnego niezbędnego cisa, przez co ww staną się zbędne, to ja w rozsądnej cenie, na raty, z prolongatą zdecydowanie odkupię. :devil1: Już dość od Ciebie dostałam za co do końca życia nie zdołam Ci się odwdzięczyć. :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2014 23:25 przez constancja.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 07:02 #304154

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Kasiu czy mogłabyś pokazać jakas rabatę lub jej fragment we wszystkich odcieniach różu od baldego do purpury z dodatkami niebieskiego? Zastanawiam się jak dużo niebieskiego dodać na moją różankę? Mam już na tej rabacie lawendę, szałwię blue sensation, ostróżki a wczoraj zakupiłam przetaczniki inspire blue (niskie, ktore planuję posadzić na brzegu rabaty ). Ale tak główkuję czy te róże z niebieskim nie będa mnie drażnić???
Chyba bardziej pasowałyby fiolety ale nie mam koncepcji co w takim kolorze dosadzic. Z pewnością nie jeżówki bo mam już je wszędzie na innych rabatach...
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 09:04 #304175

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Constancjo, kulka na pniu to dobry pomysł w to miejsce na rabacie zwłaszcza, że po drugiej stronie też już masz. Zastanów się nad trzmieliną albo wisienką Umbrą, u nas kupowałam za mniej niż 20 zł. Jak nie trafisz to daj znać, podjadę do tej szkółki i kupię dla Ciebie :kiss3:
Madżen, jesli masz już szałwie, przetaczniki i ostrozki to ja bym nie szalała z innymi gatunkami bo będzie za dużo. Zbyt wiele gatunków bylin przy takiej ilości róz i jeszcze traw z bukszpanami może wprowadzić chaos. Do bladego różu ja wolę biel i fiolety ale jaśniejsze, a do purpury granaty i ciemne fiolety, ale to rzecz gustu. Nie wiem jak się czujesz z niebieskim ;-)
Zbyt dużo niebieskiego i mnie drażni, dlatego stawiam na powtórzenia form i gatunków. U mnie jest sporo dzwonków brzoskiwnolistnych (białych i niebieskich) i one robią wiosenny 'tłum' na rabatach. Ostrozki sadź ostrożnie - po 2-3 latach kępa zajmuje pół metra w średnicy.
Sama jestem jednak w trakcie roszad na rabatach i widzę sporo niekonsekwencji kolorystycznych, ktore mnie drażnią...więc marny ze mnie doradca.

To np. są bladawce z bielą i lila-fioletem, raczej pastele



Ciemniejszy róż/purpura z szałwią



Ta plama purpur się powiększy po jesiennych zmianach żeby zrównoważyc bladawce obok



Tutaj są pastele z błękitami



Jak wrócisz co czerwcowych zdjęć, znajdziesz więcej.
Udanej pracy koncepcyjnej zyczę! :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 09:06 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 09:12 #304176

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Robalek wrócił :hug: no wreszcie nareszcie :bravo:

Czy Ty Kobieto tak od tego sabatu u Constancji na tej łopacie latasz ? Dziewczyny co wyście piły bo Constancja też lata na łopacie ...no ja też bym kciała bo mnie wena ciśnie...a na razie to co najwyżej na miotle dam radę :rotfl1:

Kasiek - ogród cudny absolutnie od A do Z ! No talent masz Dziewczyno ! Tylko się nie migaj już od pokazania co dalej, co działasz - ok ? No ja wiem, że weny nie masz do pisania :hug: ale się zmuś - dla siebie i dla nas - pliss ..bo my tu tęsknimy :flower1:
Cisy...ech moje marzenie ale kaski nie mam :( a Ty tu nie wygaduj, że miejsca nie masz (no nie żebym Constancji cisów żałowała - broń Boże!) bo ja tam na ostatnim fotosie w tle za lawendową? ostróżką ? trochę gołej gleby widzę ... to to koło pod dużym iglakiem jest tak ? No to nie świeć kobieto golizną tak na przedzie ogrodu tylko dawaj tam kulki cisowe...np. na przemian z niską trawką jasną jakąś..może hakonechloa albo turzycę jakąś fajną albo ostnice .... :whistle: no i Ci wyjdzie podobna rabata do ślimakowej :rotfl1: dobra odpuszczam :kiss3:

PS. no a w międzyczasie pojawiły się cudne zdjęcia różane :hearts:
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 09:13 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 09:40 #304181

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Kasik .Nic już mnie nie zdziwi ,co dotyczy twojego ogrodu .Pięknie Kasiu wszystko wygląda .Wprost nie ma się do czego przyczepić .Powiedz mi ,co Ty za konkurs wygrałaś i gdzie mogę znaleźć zdjęcia ,bo ja ostatnio jestem nie na czasie . Zanim się doczytam ,to 100 lat upłynie ,a ja jestem wielką fanką twoich włości i chciałabym już wiedzieć .Pozdrawiam Cię Kasieńko :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 10:27 #304196

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Cześć Kasiuniu !!
Przyszłam na spacer po Twoim cudownym ogrodzie i jestem oczarowana ...Raj na ziemi pozwól ,ze posiedzę w ciszy i będę podziwiała cudowne widoki !!
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę !
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 20:39 #304294

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu, jest czym u ciebie zachwycać.
Piękne wszystko. róże, jarzmanki jeszcze kwitną??
jeżówki piękne.i tak dużo odmianach masz.Moje jeszcze 3 kwitną.Chyba na wiosnę jeszcze jakieś sobie zamówię.
One takie piękne, :hearts: i zawsze gdzieś można je upchnąć :P
Hortensje też bajeczne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 20:47 #304298

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
O tak, w robieniu "tłumu" na rabatach jesteś świetna, a tłum w odpowiednie ubranka odziany ;) , wszystko pięknie gra!
A inna sprawa, że u Ciebie wszystko rośnie jak głupie i w robieniu tłumu pomaga :)
Śliczne łany cyklamenków, ja już dwa razy próbowałam i dałam sobie spokój, wymarzają, nie to nie!
Bardzo mi się też podoba zestawienie 'Allgold' z konwalnikami!
Natomiast zaskoczyła mnie ta irgowa rabata, jakoś mi to do Ciebie nie pasuje...
I tak jakoś obstawiam, że jakby miejsca zabrakło, to te irgi w pierwszej kolejności wylecą ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 20:54 #304302

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu :hug: :kiss3:
remont się już skończył, teraz zostało tylko sprzątanie i malowanie ścian i dokupienie 2 szafek do kuchni bo zrobiło się miejsce po starym piecu no i przy okazji odświeżymy troszkę kuchnię ;) zaś budżet przekroczony duuużo.....tata nie może tego przeżyć, ale no cóż, bezpieczeństwo najważniejsze B)

ogród cuuuudny :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:01 #304306

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kurczaki ja chce lato :thanks: nie to, zeby mi sie Twoje jesienne foty nie podobaly ale te ostatnie, to jest to, co moglo by byc na okraglo caly rok - jak dla mnie oczywiscie :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:04 #304308

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór :bye:
Dzisiaj wróciłam niemal o zmroku, więc ogród ledwie obejrzałam w zachodzącym słońcu. Przekonałam się do kilku roszad planowanych "na sucho" w oparciu o zdjęcia z sezonu i w weekend przystąpię do realizacji :idea1:
Planuję też różane wykopki co pozwoli mi na przesadzanie innych roślin. Zapowiada się pracowita końcówka tygodnia :tongue2:
Myślę też na wyciupaniem ostatnich pięciorników i wsadzeniem w to miejsce jasnych traw miskantów - Variegatusa albo Morning Light. Ech...plany, plany...pewnie jeszcze kilka raz zmienię zdanie ;-)

Danuś, witaj! Dawno Cię nie widziałam :woohoo: Miło, że jesteś :dance:
Dziękuję za przemiły komplement, z serca odwzajemniam, bo Twój ogrodowy raj oczarowuje mnie ilekroć go odwiedzam.
Ewuniu, dobrze, że wracasz do zdrowia i jesteś z nami :hug:
Otrzymałam wyróżnienie w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Mój Piękny Ogród i zdjęcia, które przesłałam, będą opublikowane w gazecie w przyszłym roku.
To dla mnie bardzo miła niespodzianka i przyjemna nagroda za wykonane prace.
Nie ma jednak cenniejszej nagrody niż Wasze serdeczne słowa, bo tylko ogrodnik z krwi i kości wie, ile pracy i zaangażowania kosztuje utrzymanie ogrodu.
Dziękuję za odwiedziny i wpis, jesteś kochana :hug:
Moni, jesteś wulkanem energii hahaha kochany wariat ogrodowy!
Z Twojego posta bije po oczach taki energetyzujący koktajl emocji, że mam ochotę lecieć po łopatę już teraz i kopać :dance:
Pytasz co porabiam....Wiesz sama jak to działa, na smutki najlepsze zmęczenie fizyczne. Trafiła mi się okazja cisowa i musiałam w te pędy znaleźć miejsce na żywopłot :idea2:
Wykopałam obwódkę lawendową wokół jodły na froncie i wkitrałam tam cisy. Są większe niż planowałam, ale wiosną zetnę ja niższy żywopłocik i będzie okejos. Do tego dosadziłam kilka przy ścieżce koło garażu i tam chcę wyrzeźbić falę jaką widziałam w Prowansji. Korba na całego :crazy:
Kilka zostawiam luźno jakby były wypady po zimie (tfu, tfu) lub będę z nich formować coś wiosną.
Na tej wolnej przestrzeni pod jodłą chcę posadzić jakieś cebulki, innych roślin już tam nie planuje. Muszę mieć jakiś odpoczynek dla oczu :wink4:
Niestety nie mam takich przestrzeni jak u Ciebie :lev:

No to jeszcze kilka fotek :bye:





















Rozmaryn kwitnie



Ostatni powojnik.. :cry3:























Ślimakowo

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, chester633, waldek727, Amarant

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:06 #304310

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kaaaaasieeeek... :lev:
Do Ciebie tak wpaść ...po całym dniu....wyciągnąć nóżki i odpłynąć :lev:
Jest cudownie ...nie mam pojęcia co Ty tam jeszcze zmieniasz....ale tak to już Ci chyba zostanie....widać robale tak mają :laugh1:
Ja bym tak poprosiła o foteczki mojej ukochanej Twojej różyczki...czyli Mme Francois Graindorg :kiss3:

edit.Kasia doczytałam o dosadzaniu traw....z tych jasnych polecam Ci jeszcze Cosmopolitan i Cabaret :wink4:
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 21:16 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:18 #304319

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hmmmm.....czyli znowu szalejesz z łopatą i zakupami? :rotfl1:
oj trzeba będzie zrobić nalot.......niaf niaf :devil1:
rajciu.....werbeny, trawy i róże........cuuuudnie!!! :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:25 #304325

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasia :bye:
Zdjęcia bombowe! Twoje rośliny są przepięknie skomponowane. :)

To ,co robisz z cisami ,ja do tej pory robiłam jedynie z bukszpanami. Ale te cisy podobają mi się szalenie!
Zdaje się ,że kiedyś pisałaś ,ze to cis-cis ,żadna specjalna odmiana?
A jak ma się sprawa z korzeniami takiego cisa ? Jeśli rosną w pobliżu róż czy bylin ,czy te korzenie nie są
zbyt ekspansywne po latach? Tak jak np. w przypadku tuj?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:26 #304326

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
O kurczak, ja tu klepie odpowiedzi, a nowi goście zapukali do drzwi :woohoo:

Aniu, jeżówkami jestem zachwycona! Większość z pokazywanych sadziłam w tym roku, a one rosną i kwitną jakby była pełnia lata :dance:
Nie wiem jak się będą sprawować za rok, ale już planuję gdzie wkitrać kolejne :wink4: Polecam!
Dziękuję za odwiedziny i przemiłe słowa :bye:
Marta, wiesz z tym tłumem na rabatach to taka choroba amatora z zapałem neofity ;) Sadziłam jak goooopia, a teraz musze wykopywać :crazy:
Inna rzecz, że niektore rośliny po roku mają docelową objętość i nie sądziłam, że tak szybko zajmą przewidziane dla nich kwatery :tongue2:
Teraz 'ubranka" ciut przyciasnawe i trzeba rośinki "odchudzić" :happy:
Cyklameny posadziłam w zeszłym roku, kilka bulwek dosłownie, bo były koszmarnie drogie (10 zł za bulwkę :supr3: ). Przygotowałam im ziemię, wymieszaną z odrobiną wapna i kompostu i wygląda na to, że mieszanka się spodobała bo jak na pierwszy rok pokazały mnóstwo kwiatów. Mam nadzieję, że się rozrosną. Faktura na liściach i te urocze małe dzwoneczki są zachwycające :hearts:
Irgi we wschodnim korytarzu rosną pod pęcherznicami Diabolo. Nic innego się tam nie zmieści, a jesienią i zimą zdobią je te urocze owocki dając pożywienie ptakom, więc zostają :idea1:
Mam kilka bardziej "dzikich" kątów w ogrodzie, mimo że na zdjęciach z każdego zakątka wyzierają róże ;)
Martuś, dobrze, że remont zakończony :jeez: A weekend na działeczce? :whistle:
Julek, nareszcie jesteś :kiss3: Wiesz, ja też tęsknie już do czerwcowych widoków...a propos, Ghita na Ciebie czeka, chcesz? :P



Inne też kwitną





















i takie tam..













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 21:31 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, waldek727, Amarant

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:41 #304337

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Doris, kochana, ale Cię wyczułam z tą Francois! :woohoo: Kwitnie i to cudnie :hearts:
Ehhh...ogrodowe ADHD mnie zawsze dopada jesienią :crazy: mam ochotę na małe roszady, wiesz jak to jest z niespokojnym duchem jak ja ;)
Przy okazji wykopię i Tobie kilka panienek - Lavender Lassie, Piano, La Perla..i co tam jeszcze miało być? :think: Przypomnij mi kochana, bo z pamięcią jestem na bakier :tongue2:
Marta, werbena mnie zachwyciła :hearts: Mam ją po raz piewrszy, dzięki Markitce :dance: I pokochałam ją miłością nieskończoną :lol:
Siberko, na cisy zachorowałam w zeszłym roku. Totalnie :crazy:
Udało mi się trafić fajną szkółkę koło Gniezna i za niewielkie pieniądze kupiłam kilka stożków, kul, a teraz kolejne, na żywopłot. Bardzo dobrze znoszą cięcie, nie chorują (tfu, tfu) a bryła jest zwarta i wszystko wkoło rośnie bez zarzutu. Przynajmniej nie zawuażyłam, żeby roślinki w sąsiedztwie ucierpiały.
To zwykły cis - taxus baccata, który najszybciej rośnie, odbija nawet od gałęzi i doskonale nadaje się do cięcia na topiary. Nie tracą koloru i nie kapryszą, więc pod tym względem dla mnie przewyższają bukszpany :) Jeśli masz możliwość to sadź koniecznie - to najbardziej eleganckie rośliny na ekrany, przegrody, żywopłoty czy formy.
Wiosną będę rzeżbić spirale, kulki, stożki i co się tylko da, już się nie mogę doczekać :dance:

Zostawiam jeszcze zaległe ziemowity i spadam poczytać co u Was :bye:





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 21:41 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum