TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:43 #304340

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj tak, weekend na działeczce i to jak najbardziej, szczególnie, że ma przyjść plandeka na dach chatki :P
no tymi ziemowitami to mnie zastrzeliłaś...... :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:48 #304345

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Ło matko, a tu coraz piękniej :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

A ogrodniczka na dodatek miszczem fotografii jest B)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:49 #304346

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek tak-tak chce, tylko narazie siedze cicho, bo robota mnie zawalila :happy3: ale juz dochodze do celu pomalu :drool: no i zblizam sie nieublaganie z porzadkami w strone "Twojej" bialej piwoni, to tez na dniach przyjdzie kolej na to miejsce i bede ja wykopywac, tak ze bedzie jechac do Ciebie.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 21:58 #304349

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
O! A Siberka też pytała o cisy ? :P Bo to ja pytałam ,a odpowiedź jest dla Siberki :happy4:
W każdym razie dziękuję za zachęcającą odpowiedź Kasiu - koniecznie muszę spróbować z cisami.

Mam już posadzony żywopłocik z cisów Hicksii, rośnie sobie .
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 21:59 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:19 #304360

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dobry wieczór :)
Ale cudne klimaty.Jaki spokój i piękno w Twoim ogrodzie o tej porze roku. Jestem zauroczona :thanks:
Czekam tylko na cisowe żywopłoty, a potem padnę. Albo zapukam do drzwi :wink4:
Genialne zdjęcia :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:26 #304367

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- ależ masz energii ogrodowej- podziwiam i zazdroszczę. U mnie wena i chęci są wprost proporcjonalne do wysokości temperatury..
Czytam, że kolejne cisy się pojawiają..i plany formowania :woohoo: Masz do tego reke i sama się wiosny w Twoim ogrodzie doczekać nie moge, aby formowanie zobaczyć.
Ja się dorobiłam pierwszego cisa- ale nie będę formować :oops: Kształt ma mniej więcej taki, jak potrzebuję, to co mu krzywdę mam robić :happy3: Chociaż nie powiem.. widok kulek i stożków u Ciebie kusi.. :whistle:

Wpadam jeszcze z zapytaniem o żółtą Hakonechloa, którą u Ciebie wypatrzyłąm- jak ona się zachowuje zimą i wiosną? tzn- zanika na zimę i od zera wiosną się odbudowuje :think: ?

Pozdrawiam i udanego wieczoru życzę!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:26 #304368

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek, Ty pracowity robalku nie usiedzisz na miejscu tylko będzie ciągle zmieniać :rotfl1: no ale lepiej wyszaleć się za młodu niż na starość latać na szpadlu i przekopywać cały ogród :teach:

Mam też cisy i to różniste, ale zostawione same sobie rosną bardzo różnie - zbyt sucho, zbyt wietrznie no i pewnie zbyt głodno :crazy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:38 #304374

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, weekend zapowiada się przepiekny! 23 stopnie w październiku, no czaaaaad :woohoo:
Siberko, wywołam Cię chyba wpisem adresowanym do Magdali :oops: Już mi się mieni w oczach ekran i klawiatura :supr:
Jule, nie ma pośpiechu, daj znać kiedy mam wysyłać :kiss3: Super, że wracasz do nas, tęskniłam :oops:
Magdala, przepraszam Cię kochana, na oczy i padło wieczorową porą :blink: Ale odpowiedź oczywiście była dla Ciebie.
Przyjmij proszę pracowitą pszczółkę w ramach rekompensaty :flower1:



Juliet, zapraszam!!! Kiedy tylko chcesz! Kolejny weekend Ci pasuje? Mam wolną chatę B)
Żywopłot fociłam po ciemku, zdjęcia są do d...ale skoro prosisz :pinch:

Ten od strony garażu będzie cięty na falę:



...a raczej "falusię" biorąc pod uwagę rozmach przedsięwzięcia :laugh1:

A ten będzie wiosną cięty (jeśli się przyjmie tfu, tfu) na 50-60 cm wysokości:



Ma kształt półokręgu wokól jodły. W tym miejscu za żywopłotem jest rabata, którą zmieniam na białą :pinch:



Mam ochotę wyciupać tego iglaka (pięcioraczki na pniu i pięciorniki obok), ale nie mam gdzie przesadzić :ouch:
To by było na tyle prezentacjones na dzisiaj :tongue2:

Buziaki :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 22:40 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:49 #304379

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu ,no coś Ty , uśmiałam się :P
Najfajniejsze ,że Siberka wpisała się zaraz pod tym postem , może jest jakiś tajny system powiadamiania .. :P :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:50 #304381

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, żaden ze mnie fachowiec od cięcia, wręcz przeciwnie, właśnie się uczę ;-) Pierwsze cisy posadziłam ubiegłej jesieni! Ale jak się okazuje, przynajmniej na razie, formowanie to nic skomplikowanego, tnę na "oko" i jakoś idzie. Cisy "wybaczają" błędy, bo szybko odrastają :wink4:
Hakonechloe posadziłam dopiero w lipcu, więc nie wiem jak zachowa się zimą...pokażę wiosną w jakiej jest kondycji i sama ocenisz czy warto sadzić. Zdziwiona jednak jestem jak szybko nabiera masy, bo mnie ostrzegano, że bardzo powoli rośnie i posadziłam go zbyt gęsto :dry: Będę rozsadzać ;-)
Pogoda od jutra ma być przepiękna, więc energia wraz ze słońcem wróci do Ciebie :hug:
Majutku, witaj kochana! Widzisz sama, że nie mogę usiedzieć na miejscu :fly: Nosi mnie i tyle, więc chwytam za łopatę i póki mogę to działam :flower:
Nie wiem jak cisy będą się sprawować u mnie, ale te ubiegłoroczne ładnie się zagęściły. Cięłam kilka razy w roku, podlewam i rosną :dance:
Może skusisz się na przycięcie swoich? Ładnie wtedy nabierają masy, a z dużych egzemplarzy można cuda zrobić :teach:
Monty Don w ostatnim odcinku rzeźbił z cisów Nigel'a - swojego psa :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 22:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 22:59 #304384

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Magdo, jak wiesz ja o nic nie pytałam :unsure: bo mnie totalnie zamurowało :devil1: :devil1: :devil1:

Ale odpowiedź bardzo mi się spodobała :rotfl1:

Coś jak u rolnika, który śpi, a mu rośnie :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 23:06 #304389

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- czekam więc na wieści trawiaste wiosną. Kusi mnie ta trawa od jakiegoś czasu, ale nie mogę znaleźć info o jej zachowaniu, więc będę wdzięczna za Twoje obserwacje :hug:
Energia na weekend musi wzrosnąć, bo mam 3 bukietówki do posadzenia i już się cieszę na myśl o tym. Tak więc taniec na szpadlu- co prawda mini- ale też odtańczę :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 08 Paź 2014 23:07 #304390

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Prezentacjones - :thanks:
Cisy wypasione aaaaaa :jeez: I pólkolista obwódka, i przyszła falusia przy garażu, to strzał w dziesiątkę. Nawet już teraz, przed formowaniem są niezaprzeczalną ozdobą. I do tego zimozieloną !
Nie zapukam do drzwi, bo ... padłam :ouch:

A ta bździółka na maczku, to osówka, nie pszczółka :-) Ale równie pożyteczna istota :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 09 Paź 2014 07:56 #304413

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek no to dałaś po oczach :supr3: oczopląsu dostałam :supr: ooooo ..już wiem...rozmaryn - czad! I jeszcze rabata biała - będzie ekstra - elegancko fiu fiu ....o różycach to nawet nie piszę bo zamykam oczy teraz jak widzę róże .... bo mnie znów nachodzi :whistle:
to co jeszcze tylko dzisiaj i się urlopujesz ? :dance: no to się będzie u Ciebie działo :drink1:
szybkiego dnia :bye:

acha.... z tą jodłą i cebulkami tylko pod ....no zobaczymy ile wytrzymasz :devil1: ale kibicuję mocnemu postanowieniu ...serio ! :funnyface:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Paź 2014 09:37 #304442

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, piecioraczka nie przenos nigdzie, on tam bardzo ladnie wyglada a jak przytniesz jeszcze zywoplocik na rowno, to taka rozluzniajaca forma zimowa pora jest nie do przebicia i niczym nie da sie tego zastapic. Ja wiem, ze latem moze przeszkadzac ale to jest przednia rabata i w gruncie rzeczy powinna byc atrakcyjna tez jak same badyle na rabacie zostaja.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Paź 2014 09:41 #304446

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W obronie pięciorników słowa nie powiem ;) , ani to specjalnie ładne, ani ozdobne, ale pięcioraczki :ohmy: . Szkoda, że nie mieszkam bliżej, od razu bym się nimi zaopiekowała :jeez: . Dla mnie to jeden z Twoich znaków rozpoznawczych, kiedyś, dawno temu ;) , jak zaczynałam zwiedzać forumowe ogrody jeszcze w innym miejscu, zachwyciłam się ich oryginalną formą i nie rozumiem jak możesz chcieć się ich pozbyć :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Paź 2014 10:30 #304455

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
No właśnie, ja też nie rozumiem :blink: ...
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Paź 2014 22:21 #304572

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To u Ciebie jeszcze tak kwitną róże? :woohoo:
U mnie już smętne resztki. Musze, ale to musze koniecznie w przyszłym roku lepiej je dokarmic.
Przecież na tych moich piaskach to żaden nawóz za długo nie podziała
Z tą wielkośrednicową ostróżką to nie przesadzaj. U mnie na pewno taka nie urosnie i pewnie w połowie ogrodów też :happy:
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.639 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum