TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 17 Paź 2014 22:05 #306696

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja nie wiem, gdzie Ty zdołałaś upchac te cebule. Przecież już miałaś ich setki.
Ja kupiłam raptem kilkanaście. Chyba poczekam z cebulowymi zakupami do przyszłego roku, bo boję się, że znowu będe przesadzała i że mogę je uszkodzić. W dodatku po powiększaniu rabat nie pamiętam gdzie są te stare
U mnie na pewno ostróżki nie urosna takie wielkie. Ty masz inną ziemię
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 18:24 #307131

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Mam spore zaległości na Forum, ale doba coraz krótsza, a czasu na ogrodu jeszcze mniej....
W weekend nie próżnowałam - pod łopatę poszły ostatnie w ogrodzie pięciorniki, w liczbie 8, które już znalazły nowy domek :P
Przesadziłam śliwę wiśniową 'Pissardi' z białej rabaty i w miejsce zaplanowałam derenia Kousa. Po wykopaniu pięciorników odsłoniłam działkę sąsiada i teraz planuję jak zneutralizować ten widok ;-) Wstępnie wymyśliłam pod płotem miejsce na 3 gracillimusy i miłorzeby Marikien. To formalna rabata, koreanki są 3, cisy w kulach etc. chciałabym dosadzić jeszcze jakieś liściaste krzewy dla kontrastu z purpurowymi pęcherznicami i stąd pomysł na derenie. Ślicznie się przebarwiają, a ta rabata w całości jest 'jesienna', bo właśnie o tej porze roku osiąga szczyt formy :wink4:
Mowa o tym miejscu:



Po lewej w narożniku widać jeszcze pięciorniki:



Już ich nie ma :dance:
Na derenie będę polować w czasie jesiennych wyprzedaży.. :whistle:

Inspiruje mnie niezmiennie TEN widok :lev:

Biała rabata prawie ukończona, czeka tylko na białe naparstnice - czy ktoś ma może nasionka tych czysto białych? :search:

Co poza tym? Ostatnie dni pięknej pogody i spacery po ogrodzie skłaniają do refleksji nad całym minionym sezonem...bardzo udanym sezonem!
Nie licząc majowego dramatu z atakiem mączniaka rzekomego ( :mad2: ) było naprawdę pięknie. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, podobnie jak na wspomnienia, ale już teraz mogę go zaliczyć do udanych. Wyjątkowo krótka zima, długa wiosna i cały sezon wegetacyjny pozwoliły wielu roślinom poszaleć. Na przykład jarzmiankom, które towarzyszyły mi niemal nieprzerwanie od maja do października.
Nie tylko mi sprawiły radość - bzyki je kochają. Tutaj ustrzelona wczoraj:







Jesień bezapelacyjnie należy do jeżówek i traw. Choć nie mam miejsca na preriowe szaleństwa, kilka traw znalazło miejsce i bardzo je lubię!























W niedzielę zerwałam się bladym świtem (przed 9 :teach: ) żeby ustrzelić poranną rosę w promieniach słońca.... Morning Light dosłownie i w przenośni ;)







Werbena patagońska od Markitki daje czadu, uwielbiam ją! Markitkę też :lol:



Inne trawki w donicach:





Liście zyskują złociste barwy..tutaj judaszowiec









Klucze ptaków odlatują na południe - do zobaczenia na wiosnę :bye:



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2014 18:50 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, waldek727, anabuko1, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 18:44 #307141

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
I zaległe odpowiedzi :oops:

Danusiu, zima to doskonały czas na prace koncepcyjne :lol: Ja też często planuję wtedy zmiany i wcielam je w życie wiosną. Nie jestem jednak fachowcem żeby jakoś rozsądnie doradzać innym...słabo się spełniam w takiej roli, ale w miarę możliwości służę pomocą.
Piku, ja co roku dosadzam cebulowe, ale nigdy ich też nie wykopuję...co roku coś się zmienia i wiosna dzięki temu tryska kolorami :) Poza tym lubię jesienią myśleć o tym, że to, jak będzie wyglądać wiosna w ogrodzie jest choć częściowo w moich rękach ;-) Jakoś te prace pozwalają mi przetrwać jesienne słoty :oops:
Marta, ja się jeszcze szykuję na listopadowe wyprzedaże, na giełdzie Królik będzie obniżał ceny :drink1:
Julek, Ghitę wykopałam wczoraj, gotowa do wysyłki. Postaram się ją spakować jutro i po południu podrzucę na pocztę :kiss3:
Aniu, współczuję problemów z oczami...sama mam dużą wadę wzroku i bez soczewek się nie ruszam z domu. Wczoraj podczas kopania sypnęłam sobie ziemią po oczach i myślałam, że oczy mi wypłyną.. :supr: Masakra.. :jeez:
Kobea szaleje, biała i fioletowa, choć te kolory są zmienne. We wczesnej fazie jest niemal biała, a potem się wybarwia. Cudna roślinka :hearts:
Ewa, witaj! Jak fajnie, że jesteś! Stęskniłam się :hug:
Wczoraj sadziłam szachownice i przebiśniegi między ciemiernikami. Mam nadzieję, że nie za późno na nie. Dzisiaj pada, więc podlewa wszystkie cebulki. Tyle dobrego, bo ostatni rachunek za wodę mnie zmiażdżył :supr3: :tongue2:
Moni, te przywołane tysiące to z zeszłego sezonu hahaha, już kwitły, a spektakl Ci uciekł :rotfl1: Ale coś tam przypomnę zimą :wink4:
Teraz sadzę tylko drobiznę, może z tysiąc się uciuła :wink4:
Mam ochotę na konkrety, chciałabym posadzić drzewa, dużo drzew! Tylko.... miejsca brak, więc sadzę te moje krokusiki, co mam począć... :flower: Ty za to szalejesz i to w najlepszym stylu, kibicuję Ci serdecznie kochana! :bravo:
Gosiu, co roku dosadzam i wcale nie widać tej ilości ;) Na szczęście kwitną od marca do maja, więc można się nimi cieszyć całą wiosnę! Na taki spektakl warto czekać i to mnie mobilizuje do sadzenia kolejnych :)

Co tam jeszcze kwitnie..















Miłego wieczoru :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2014 18:58 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, VERA, eda_s

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 18:53 #307144

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Patrząc choćby na modrzew, jesień mocno spóźniona u Ciebie :dry: , u mnie wszystko zżółkło, uschło i opadło :unsure:
Werbena wpisała się w Twój ogród idealnie :lol: , bardzo się cieszę :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 19:03 #307147

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, w ciagu ostatnich 2 dni brzoza i pęcherznice zaczęły sypać liśćmi, więc pewnie teraz szybko opadną...modrzew jeszcze zielony, podobnie jak wszystkie róże, ale jak tylko temperatury spadną spektakl się szybko zakończy.. :unsure: Oby pogoda dopisała jak nadłużej!
Już zapisuję się na siewki werbeny w przyszłym roku, gdyby moja zechciała zastrajkować :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 19:19 #307151

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Podobno już pod koniec tygodnia temperatury mają spaść do -5* w nocy :huh: , przynajmniej u mnie :jeez: , w dodatku ciągle nic nie padało :cry3:

Werbeny w przyszłym roku możesz dostać cały wagon :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 20:50 #307178

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kasiu, niezmiennie piękne widoczki u Ciebie. U mnie w ogródku został tylko jeden pięciornik i też się nad nim zastanawiam :think: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Paź 2014 20:52 #307180

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Też służę wagonem......wdepnęłam sprawdzić czy wyrzucasz róże aby trawy sadzić..... :rotfl1: , bo widzę jakieś obłędne działania na FO... :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 09:31 #307259

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
różyczki Kasiu :bye: wciąż wyglądają przepięknie :)
Oród jesienny piekny,I oby tak było jak najdłużej , prawda ? :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 11:43 #307277

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, to sie ciesze :hug: Ja wysle do Ciebie w poniedzialek, bo jutro sie nie wyrobie a juz w czwartki wysylac nie bede :blink: bo wyslalam Agus w czwartek paczke priorytetem i jeszcze nie doszla chyba :mad2:
Marta, werbena u Ciebie sama sie sieje czy zbierasz nasiona? Ja pozbieram nasiona ze swojej, bo na wiosne wyplewie jak nic :evil: Dziewuszka z FO pisala zebym nasiona odrazu do doniczki z ziemia ciachnela i zostawila na zewnatrz - pozniej styczen-luty, zabiera sie to to do domu i rosnie. Jak podrosnie, to mozna porobic sadzonki. Ja sprobuje ale moze ktos ma latwiejsza metode zeby to-to przezylo hihi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 11:49 #307278

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zbierałam nasiona tylko dla kogoś, kto mnie o to prosił, sama nie zbieram, nie wysiewam, bo i tak nie nadążam z wydawaniem samosiejek :rotfl1:
Te osoby, które ode mnie brały i wysiewały nasiona wiosną, długo czekały na wschody i nie były one 100 procentowe :dry: . Może Twój sposób lepszy, bo przypomina cyklem samosiew ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 12:06 #307280

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
No tak, bo Werbena jest zimno wschodzaca i nasiona potrzebuja przemrozenia - dlatego zostawia sie na zewnatrz w pierwszej fazie. Ja sprobuje wlasnie tak zrobic a na wiosne poprosze zebys cyknela Foto jak takie siewki wygladaja, to moze odroznie to to od chwastow jakby moje w doniczce padnal a na rabacie cos tam zostanie.
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2014 12:07 przez Julka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 13:06 #307290

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kasiu piękne zdjęcia, akurat na poprawę mojego kiepskiego nastroju.
Biała rabata będzie zjawiskowa, to na pewno. Jestem ciekawa co tam wkomponujesz czarodziejko.

Kasiu jak duży jest Twój ogród?
Danka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 14:27 #307300

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Julka mam fotki siewek, bo sporo osób miało taki sam problem :happy3: , wyglądają tak


DSC_9821.JPG


listki wyraźnie "rombowate" i charakterystyczny fioletowy środek siewki ;)
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2014 14:28 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 14:36 #307302

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
O dzieki dobra kobieto :hug: to w gruncie rzeczy nie sa takie pospolite. To jak teraz wiem to moze nie wyciepie hjhj
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 22:14 #307422

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
O siewkach werbeny jeszcze tyle, że w pierwszej chwili przypominały mi chwast, przetacznik, ale łodyżki były wyraźnie czerwonawo-fioletowe, nie zielone. Dlatego w zeszłym roku przetrwały moje pielenie ;) W tym roku werbena wysiała się słabiej.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 23:03 #307432

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oooooo, ale się zrobiło werbenkowo :dance:
Markitko, dzięki za fotę! Będę pilnować tych drobinek wiosną :P
Jule, paczki nie wysłałam dzisiaj, pocztę mi zamknęli na wsi zanim przebiłam się przez korki, może jutro się uda, albo bezpieczniej po niedzieli.
Danusiu, działka ma niecałe 1000 metrów, ale ile szczęścia z każdego kawałka zieleni! :flower2:

A skoro o szczęściu mowa, jestem baaaardzo szczęśliwa bo będę wreszcie mała żywopłot z grabu!
:dance: :dance: :dance:
Sadzę w weekend! Wprawdzie małe grabiki i mały żywoplot, ale wieeeeelka radocha! :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2014 23:05 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Paź 2014 23:45 #307437

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Robaczek wrote:

A skoro o szczęściu mowa, jestem baaaardzo szczęśliwa bo będę wreszcie mała żywopłot z grabu!
:dance: :dance: :dance:
Sadzę w weekend! Wprawdzie małe grabiki i mały żywoplot, ale wieeeeelka radocha! :woohoo:

Wariatka :rotfl1: Ale i tak Cię kofam :funnyface: Hurrra, będzie żywopłot z grabu :dance: :dance: :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.597 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum