TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 01:29 #308184

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madzia, dzięki za wpis w temacie grabowym :kiss3: Pamiętam, że sadziłaś żywopłocik, ale wydawało mi się, że bukowy..choć one w sumie zachowują się podobnie. Masz może aktualne zdjęcia? Ciekawam ile urósł po takim drastycznym cięciu wiosną :oops: Ale nie ma co się kwilić nad cienkimi gałązkami, masz rację - ogrodnik może mieć miękkie serce, ale musi mieć ostry sekator ;-)
Pamiętam, że masz też derenia Kousa - posadziłam go niedawno. Jak długo masz swojego? aaaa i miałam Cię zapytać o kokoryczkę białą, czy może pamiętasz gdzie ją kupowałaś? Poszukuję :search:
Szkoda, że zamknęłaś już wątek... ale fajnie, że mnie odwiedzasz :flower1: Pozdrawiam serdecznie!
Doris, niech Ci zdrowo rosną! :drink1:
Asia, jak dobrze, że wyszłaś z jaskini, nie znikaj już! :hug: Grabki będą po lewej od wejścia (patrząc na dom) przy siatce. Od świerka w narożniku do purpurowych pęcherznic. Mało tam miejsca, ale z pół metra uciułam... :laugh1: Niestety cięcie będzie tylko po wewnętrznej, bo od strony siatki się nie wcisną choćbym pękła :tongue2:
Wyższa Szkoła czego?? To Medyczna znowu zmieniła nazwę? :think: Daj znać kiedy będziesz miała czas, umówimy się na prowansalskie winko i ploteczki :drink1:

W weekend sadzenie żywopłotu! :dance:
Przyjadą badylki koło metra, cieniutkie siewki, więc nie mam złudzeń, że będzie coś widać....ale może jakąś fotkę cyknę ;)
Do napisania :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2014 01:34 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 12:02 #308219

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oooo żywopłot grabowy będziesz sadzić? jej super! :woohoo:
choć pogoda nie zachęca do robót ogrodowych, bo zimno jest jak diabli :dry:
ale i tak jutro muszę iść na działkę by posadzić czy raczej zadołować roślinki i przynieść zioła do domu bo zimy nie przeżyją - curry i jiaogulan B)
a na pogawędki jestem chętna......lawendówka cały czas się klaruje :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 18:53 #308265

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Jestem ciekawa zdjęć żywopłotu grabowego :) ty sadzisz graby a ja dzisiaj sadzilam róże :)

Szukam posiadaczki Young Lycidas. Plizzz powiedz, ze masz ? Interesuje mnie jej prawdziwy kolor i pokrój :thanks:
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2014 18:54 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 19:12 #308269

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu , tak ,tak :) Ja posadziłam buki ,ale te dwa drzewa różnią się od siebie wymaganiami co do gleby
i nasłonecznienia, natomiast wydaje mi się ,że sposób cięcia i prowadzenia żywopłotu jest identyczny.
Podobno grab jest bardziej uniwersalny i znosi różne niedogodności , z bukiem może być różnie.

Zrobiłam dzisiaj zdjęcia żywopłotu ,tylko...nie mam gdzie wsatwić :happy4: Może jednak otworzę wątek :silly:

Derenia kousa mam dwa lata , przezimował jedną zimę. Tylko to jest "odmiana chińska", może jakaś łatwiejsza?
Mój rośnie jak szalony !

Co do kokoryczki ,to kupiłam kiedyś cebulę w sklepie ogrodniczym ,w takim woreczku z ziemią (jak czasem sprzedają hosty lub piwonie). Bardzo szybko przybyło następnych :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 19:18 #308272

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Marzenko,u mnie Young Lycidas ma kolor katalogowy - jak na zdjęciach od Austina - taki delikatnie siny :) O pokroju się nie wypowiem, bo mam ją tylko dwa lata i do tego musiałam przesadzić w inne miejsce :flower:
Robaczku, zdradzisz jaką odmianę derenia kupiłaś, jaki był duży i ile kosztował (jeśli to nie tajemnica)? Mam już gotową miejscówkę ale szykuję się z zakupem na wiosnę dopiero :think:
" Na początku był Smok..."
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2014 19:39 przez Pani Bestia.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 21:14 #308323

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, podziwiam Cię za te ciągłe zmiany. Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie biała rabata i żywopłot.
Na pewno wszystko bedzie wyglądało rewelacyjnie patrząc na to co już wymysliłaś.
Cały czas patrzę na Twojego buka na rabatce cisowo ostnicowej i zastanawiam się jak on duży urośnie. Gdyby był taki jak teraz u Ciebie chętnie bym go sobie posadziła. Zazdroszczę derenia. Moja sąsiadka ma i podoba mi sie o każdej porze roku. Teraz ma cudny kolor liści i czerwone kuleczki. Może i ja znajde na niego kiedyś miejsce. Niestety potrzeba go dużo
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Paź 2014 22:00 #308340

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu ,jeśli masz ochotę zerknąć ,wstawiłam u siebie dzisiejsze zdjęcia żywopłotu bukowego (poprosiłam o odblokowanie wątku :) )
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 18:55 #308491

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Melduję, że żywopłot grabowy posadzony! :dance:
Na razie wygląda to marnie, ale liczę, że się przyjmie i po wiosennym cięciu ruszy z kopyta!
Miejsca mało, więc niestety posadzony jest blisko ogrodzenia i cięty będzie tylko od wewnętrznej i z góry. W sumie ma ok. 12 metrów długości.
Posadzony w dwóch rzędach, w odległościach 20-centymetrowych.





Ciągnie się od tego miejsca, gdzie graniczy z pęcherznicami, aż do końca rabaty, przy świerku srebrnym



Martuś, zimno było to fakt, ale za to słonecznie :) Taka pogoda jesienią mi odpowiada! Na spotkanie musimy się w końcu umówić, czekam na sygnał od Asi, kiedy będzie mogła.
Madżen, widziałam, że Moni pokazała swoje Young Lycidas, ja niestety nie mam. AnaAn też ma, o ile pamiętam.
Żywopłocik posadzony i bardzo mnie cieszy! Byle do wiosny się ładnie ukorzenił :bye:
Magdala, bardzo się cieszę, że reaktywowałaś wątek! Dziękuję za fotki :kiss3:
Już się nie mogę doczekać wiosennego cięcia :woohoo:
Aaaa, gdybyś miała na zbyciu siewki kokoryczki to ja się piszę :flower1:
Pani Bestio, derenia Kousa (odm. chińskiej) kupiłam w ubiegłym tygodniu. Ma ok. 150 cm wysokości i ok. metra szerokości. Ładnie się teraz przebarwia, może uda mi się cyknąć jakąś fotkę w tygodniu to pokażę. Kosztował ok. 60 zł.
Margo, buka sadziliśmy 3 lata temu, sporo urósł od tego czasu i myślę, że będzie znacznie większy. Ma osiągnąć docelowo kilkanaście metrów, więc to poteżne drzewo. Purple Fountain jest niższy, osiąga wysokość docelową ok. 4-5 metrów.
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 19:00 #308496

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek - nie słyszałam odgwizdania końca sezonu ! Żywopłocika zazdraszczam - myślę, że szybko pokaże swoje piękno. kompozycja z irgami jest piękna! Czemu moje takie nie były ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 19:06 #308502

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
moni wrote:
Kasiek - nie słyszałam odgwizdania końca sezonu !

Moni, niniejszym, hucznie odgwizduję!!!! :whistle:
Sezon 2014 w ogrodzie dobiegł końca :dance: :drink1: :bye:

EDIT: nie licząc porządków, niespodziewanych wyprzedaży i sadzenia przypadkowych cebul ofkors :wink4:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 19:10 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 19:13 #308511

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Robaczek wrote:
moni wrote:
Kasiek - nie słyszałam odgwizdania końca sezonu !

Moni, niniejszym, hucznie odgwizduję!!!! :whistle:
Sezon 2014 w ogrodzie dobiegł końca :dance: :drink1: :bye:

EDIT: nie licząc porządków, niespodziewanych wyprzedaży i sadzenia przypadkowych cebul ofkors :wink4:


ofkors - to się rozumie samo przez się :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 19:49 #308522

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu , rozumiem ,że masz na myśli tę zwykłą kokoryczkę Polygonatum ?
A chciałabyś ją teraz czy wiosną -nawet nie wiem kiedy to się sadzi.
Mam całą kępę takich kokoryczek zaplątanych w kępę irysów syberyjskich . Kiedyś dałam te irysy mojemu teściowi
(jeszcze z poprzedniej działki),a sama dla siebie nie wykopałam ,no i w zeszłym roku teść ukopał kawałek irysów od siebie i okazało się ,że kokoryczki tam pełno :)
Od początku miałam zamiar je rozdzielić ,teraz będę miała dobrą motywację :)
Jeśli chciałabyś ją teraz ,to pisz adresik , jeśli nie uda mi się pojechać na działkę w tygodniu ,to na pewno wykopię ją w niedzielę za tydzień.

Żywopłot będzie piękny :)

Ależ ta hortensja wygląda !
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 19:55 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 20:42 #308546

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madziu, tak - chodzi o zwykłą kokoryczkę wielkokwiatową, kwitnącą na biało na wygiętych gałązkach.
Jeśli to nie kłopot, to poproszę! Wiosną szybko wystartuje w nowym miejscu, więc może warto posadzić jesienią? Chciałabym z niej zrobić szpalerek przy ścieżce, więc nawet najmniejsze sieweczki/kłącza się przydadzą :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 21:25 #308567

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
W takim razie jak tylko je wykopię ,zaraz dam Ci znać . Z tego co pamiętam to coś w rodzaju podłużnej cebuli. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 26 Paź 2014 22:29 #308595

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiek- jak marnie wygląda! Przecież jesień jest, to wiadomo, listki biedne- grabuśki i tak ich dużo mają, jak na ta chwilę! Są dość wysokie, gęsto posadzone- ja sądzę, że już w kolejnym sezonie będzie gęsto i zieloniutko. Super, że masz tyle sadzonek- gęsto posadzone szybciutko zrobią ścianę. :dance:

Jak u Ciebie jeszcze kolorowo :woohoo: Ja niedawno cieszyłam się ostatnimi kwiatami jeżówki, ale już niestety przymrozki je ścięły.. U Ciebie jest co podziwiać.. a te świeżutkie Vanilki.. :hearts:

Dobrze, że obtrąbienie końca sezonu opatrzyłaś dygresja nt cebul- a jak rzucą wyprzedaż przedświąteczną w grudniu :P

Pozdrawiam serdecznie :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Paź 2014 16:05 #308704

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek zywoplot bedzie cacany :hearts: ja nie potrzebuje jako takiego zywoplotu, tylko waska zielona sciane, no i swoje buki sadzilam w jednym rzedzie. Moje maja juz grubszy pien i jak zacznie zarastac, to mysla ze gesto bedzie tak czy inaczej.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Paź 2014 18:22 #308732

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Julka dobrz pisze, żywopłocik będzie cacany.
A co masz za ogrodzeniem z żywoplocikiem? Sąsiadów czy drogę?

Young Lycidas już oblookałam gdzie się da:) Nabędę drogą zakupu :)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Paź 2014 20:24 #308963

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Witaj Kasiu!

Gratuluję żywopłotu grabowego. Kolejna forma geometryczna w ogrodzie, na pewno przyda mu elegancji.
Ja u siebie, w szale sadzenia drzew, zapomniałam o klasycznym żywopłocie. Teraz mogę co najwyżej wciskać małe "parawany" jako namiastkę żywopłotu. To jednak nie to samo....
Akcent formalny, o którym pisałam, nie nabrał jeszcze geometrycznych kształtów, więc nie nadaje się do publikacji.
Dedykuję Co zatem kilka moich drzew.


Pazdziernik2.JPG


Pozdrawiam serdecznie w nastroju "zarobionym po uszy".
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.956 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum