TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 08:44 #305695

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Miłego Kasiek, u nas na razie słońce,ale po południu ma się popsuć. Mam tylko nadzieję, ze zdązę posadzić moje wykopane rózyce.
Cebule uziemiłam, ale miałam jedynie około 200 ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 08:51 #305697

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek, Twoje widoczki się nie nudzą nigdy !
Odwaliłaś kawał roboty z białą rabatą - już nie mogę się doczekać efektu :woohoo:
no no no 2000 cebul :eek3: eee..to ja jestem całkiem normalna :rotfl1:
buziaki i miłego dnia :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 11:18 #305749

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, pieciorniki jak bedziesz wywalac, to moge przygarnac - chyba ze masz juz inne zastosowanie dla nich. Ja obsadzam jak wiesz "moj" gminny nieuzytek za plotem, wlasnie takimi niewymagajacymi roslinami, bo tam i gruzu troche i kury-kaczki urzeduja. Posadzilam juz pare jalowcow plozacych i te dwie irgi od Ciebie, ktore ladnie sie przyjely i ciesza oko.
U mnie dzisiaj leje od rana - mam jeszcze troche roboty w MINI ale dobrze ze pada, bo juz bylo sucho jak szlaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 11:22 #305750

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
moni a ja pomyślałam o sobie,że jestem nienormalna. :happy: Posadziłam 100 cebulek i już mam dosyć. Nie lubię tego zajęcia. Strasznie nudne . Pewnie jeszcze coś posadzę, żeby chociaż trochę zbliżyć się do normalności. ;)

Kasiu widoczki z twojego ogrodu nigdy się nie znudzą. Róże wyglądają jakby była pełnia lata, trawy cudne i inne piękne kwitnienia. A do tego ciągle coś się zmienia i tak bardzo chciałoby się już zobaczyć efekt. Trudno,trzeba poczekać do wiosny,np. na białą rabatę. :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 12:37 #305764

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Przepraszam,że post pod postem . Twoje ślimaczki zawędrowały do innego ogrodu ? Dokładnie takie same zobaczyłam w innym ogrodzie na innym forum. :lol: To się nazywa popularność. ;) Namiary na PW
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 13:43 #305778

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, hakonechloa z konwalnikami - bardzo mi się podoba. Konwalnika zabezpieczasz na zimę, czy u Was nie trzeba ;) ? Z róż najdokładniej przyjrzałam się Heidetraum, posadziłam ją wiosną przy murku, wciąż kwitnie, taki uroczy i mocny akcent kolorystyczny :) .
Twoje rabaty mogę oglądać na okrągło :silly: ! Masz rozchodniki okazałe? Teraz mnie na nie naszło, z trawami wyglądają super :crazy: .
Miłego dnia!
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2014 13:46 przez katja.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 20:52 #305863

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dzięki, że posadziłaś cebule także za mnie...... :rotfl1: , bo ja ani jednej..... :oops: , zapał masz do wszystkiego, przesadzanie róż czeka mnie od dawna........nie wybierasz się czasem w moje strony ? Przydałabyś się w ogrodzie z energią do pracy..... :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 21:17 #305872

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no sabacik to dobra rzecz.....jestem jak najbardziej za :drink1: :hug:
pogoda się zbiesiła, no masakra jakaś i akurat dziś kiedy jest Dzień Nauczyciela i były zaplanowane wyjścia :mad2:
i znowu do licha nie zrobiłyśmy z mamą dachu :mad2:
a co do ilości cebulek ja już nic nie mówię.....moje 50 nadal czekają na posadzenie :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 22:23 #305907

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Wiesz co, Kasia, mi się wydawało, że ja dość dużo uwagi tak globalnie w swoim życiu poświęcam ogrodowi, ale to nieprawda... Dziękuję Ci! :lol: Mogę zadać kłam twierdzeniom niektórych ;) , jakoby coś ze mną było nie tak ;) A co myślą Twoi znajomi? :rotfl1:
W tym roku bez szaleństw? ;) 1999 cebul? ;)
Ja nie mam pojęcia, gdzie to wszystko wyrośnie... Bo Twój ogród różany głównie, kopczyki i te rzeczy... Nie sprzyja to jakby sadzeniu cebul... Ale nie! :)
Może w tych dzikich zakątkach... Spomiędzy irg się wyłonią? ;) Zaintrygowana czekam do wiosny :)
A wrazenia z tej wiosny pamiętam, były przejmujące :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Paź 2014 23:13 #305925

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, u nas padało cały dzień..jutro ma być podobnie. Z jednej strony dobrze, bo posadzone w weekend roślinki na pewno są wdzięczne za deszczyk, ale z drugiej strony ta bura szmata na niebie zniechęca do wszystkiego...oby w weekend było ładnie :)
Moni, 2000 cebul posadziłam w ubiegłym roku, ale z tego częśc to krokusy, a wiadomo jak sadzi się taką drobnicę...sypię po ziemii i posypuję łopatą :P
Sporo posadziłam tulipanów botanicznych, niestety nie wszystkie wzeszły...część pewnie nie pokaże się za rok, uszkodzona przy wykopkach, zgnita bądź zjedzona przez nornice, więc dlatego dosadzam co roku. W tym roku będzie tego mniej, ale nigdy nie wiadomo co mi wpadnie w ręce w grudniu :lol: Taaaaa...wiem, korba na całego :crazy: Ale co poradzę, uwielbiam tulipany :dance:
Julek, pięciorniki już zaklepane, co więcej, nowy właściciel ma pomóc przy wykopkach, a to się ceni :P Jeśli je sobie weźmie to będzie miejsce na trawy wiosną B)
Chciałabym też przesadzić jeżówki w to miejsce...zobaczymy czy do wiosny plan się nie zmieni ;-)
Będziesz coś zamawiać u Ewy? Mogłabym Ci dołożyć do paczki Ghitę :flower1:
Ina, widzę, że moje jesienne sadzenie cebulek wzbudziło powszechną "radość" :laugh1: Dobra, śmiejcie się, ale wiosna będzie nasza :funnyface:
Ze zdjęć wieje nudą...ale wkrótce zaczniemy wspominki..wiosenne hahahaha
Kasiu, konwalnika i hakone mam od lipca. Nie będę go zabezpieczać. Jeśli sobie nie poradzi, trudno. Nie mam ochoty na "niańczenie" trawek. Wystarczy mi 300 róż pod opieką :supr: Rozchodników nie mam, ale podziwiam je w innych ogrodach z naturalnych nasadzeniach z trawami :lev: np. u Moni :bravo:
Sieriko, posadziłam za siebie, za Ciebie i za pól osiedla gdzie dominuje kult trawnika golfowego otoczonego tujami :silly:
Gdzie mieszkasz? Mogę przyjechać z odsieczą :ouch: Tylko...czy na pewno potrzebny Ci taki tajfun w ogrodzie? :fly:
Marta, 50 cebul? Dasz radę... :hug: To chyba na rozgrzewkę? :wink4:
artam wrote:
A co myślą Twoi znajomi? :rotfl1:

Marta, jakby to powiedzieć...obiecują mnie odwiedzać i przysyłać paczki z żywnością gdy wreszcie mnie przymkną.. :crazy:
Sama się zastanawiam gdzie to weszło w zeszłym roku...aż sięgnęłam do zdjęć :laugh1:
I tak...z tych 2000 jakaś połowa to były krokusy i inna drobizna, a tego można rozrzucać po ogrodzie garściami, jak wiesz. Pod samymi sosnami jest pewnie ze 300..poza tym na rabatach ponad 200 tulipanów botanicznych (część nie wzeszła), kilkaset odmianowych i czosnki. Nie sadzę pod różami, choć kopców też w większości nie robię (tylko świeże nasadzenia, albo przesadzane). Przy tarasie mam pewnie ze 300 cebul - kwitną od marca do maja non stop, kilka odmian tulipanów, krokusy, czosnki etc. Na rabatach mam głównie cebule między bylinami, które zakrywają liście, ale sadzę w dużych grupach, więc te liczby szybko kurczą się w oczach ;-) Co oczywiście w żaden sposób nie umniejsza rozmiarów obłędu :crazy:
Ale...wiosną można wiele wybaczyć, cebulową szajbę zwłaszcza :devil1:
Wkrótce pewnie zaczniemy wiosenne wspominki to coś tam przypomnę z tych 2000... :whistle:

Zostawiam wczorajszy widoczek i spadam lulu. Dobranoc :bye:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2014 23:15 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, Amarant

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 07:40 #305938

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kasiu Ty na nudę to chyba szans nie masz. Ja sobie planuję, że przez zimę Cie poproszę o pomoc przy stworzeniu rabatki, ale jak Ty w grudniu jeszcze będziesz cebulowe sadzić, to chyba się nie odważę swoimi dylematami jeszcze zamęczać.

A ślimaczki to w moim ogrodzie się pojawiły ;) , no chyba że jeszcze w innym. Szkoda, że ja Ciebie nie mogę czymś zainspirować, mam zegar słoneczny przed lustrem, jakbyś chciała to "zgapiaj", no chyba, ze gdzieś masz, a nie zauważyłam.

Pozdrawiam
Danka
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2014 07:53 przez bdan.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 07:49 #305940

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O rety jestem zdołowana dokładnie, bo jak ja wyglądam posadziwszy jedynie kilka torebek drobnocebulowych :oops: :think: Nie dogonię nigdy ogrodników z takim zapałem, natomiast z zapałem będę podziwiać te łany Kasiu u Ciebie :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 09:23 #305957

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no pewnie na rozgrzewkę bo jak coś jeszcze mi wpadnie w łapska to na pewno kupię :wink4:
dam radę na pewno posadzić ale jeszcze poczekam bo jest ciepło i mokro teraz i się boję, że zaczną wyłazić :crazy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 09:55 #305962

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
O tak, samoobsluga przy przeprowadzce to jest to, co lubi sie najbardziej :dance: Ja juz odpuszczam rozane zakupy, tak ze u Ewy zamawiac tez nic nie bede.
U mnie przestalo padac, to dzisiaj zabiore sie za wykopywanie piwoni dla Ciebie, tak ze przeslij mi adres na priv. A i jak chcesz na biala rabate, to wysle Ci jeszcze 5 bialych czosnkow, bo kupilam Taki zestaw 5 razy 5 roznych odmian w tym jeden bialy jest ale biale juz mam i tylko fioletowe sa mi potrzebne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 10:59 #305974

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Filetowa kobea ewidentnie Cię kocha :hearts: U mnie króluje biała, choć sadzonek było idealnie pół na pół...Ale i tak jestem szczęśliwa, bo po pierwszych niepowodzeniach już sie 'dogadujemy'.
W tym roku przez tą pogodę nie mam melodii do sadzenia czegokolwiek i cebulki na razie czekają. Muszę sie jakoś zmobilizować, ale niestety kłopoty ze wzrokiem zniechecają mnie skutecznie do wszystkiego. Ale dam rady :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Paź 2014 22:21 #306152

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie pada :) Raczej się cieszę, bo sucho było już ponad wszelką miarę, więc trochę wilgoci się przyda. Posadziłam kilka tulipanów (na Biedronkowe się spóźniłam :(), ale czekam na możliwość posadzenia szachownic. Zamówiłam kilka i nie zdążyłam wetknąć w glebę. W wilgotnej chętniej się ukorzenią :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Paź 2014 12:45 #306549

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kasieńko u mnie na stronie 149 mam dylematy odnośnie nasadzeń pod drzewem.

Jakbyś znalazła trochę czasu to proszę o podpowiedź
Danka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Paź 2014 21:06 #306668

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek hallo ??? no i co tam u Ciebie ? No masz korbę ale pociesz się, że przynajmniej Cię kręci w dobrą stronę - ja też uwielbiam tulipany i wiosenne cebule ale żeby tyle :supr3: już zacieram ręce na wiosenny spektakl u Ciebie :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.647 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum