TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 18:39 #336018

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ufff, cóż to był za mecz!
Wspaniała reprezentacja :dance:

Weekend sportowych emocji zaczęłam jednak od wypadu na giełdę, wczoraj rano, gdzie udało mi się spotkać z Asią (Asia2) i Martą (Shirall) na przedwiosenne zakupy kwiatowe. Dziękuję dziewczyny za wspólny czas, pogaduchy przy kawie i szaleństwo zakupowe :dance: Koniecznie do powtórki!
Na giełdzie kupiłam sporo kwiatów i materiałów ozdobnych do wiosennych dekoracji. W sumie od początku stycznia robiłam wypady na giełdę po jakieś drobiazgi i trochę się tego uzbierało ;-)
Miałam też czas wieczorami na planowanie i przeglądanie neta w poszukiwaniu inspiracji, a teraz tworzę i powoli miejsc brakuje na wieszanie kolejnych dekoracji hahaha
Przerobiłam zimowe wianki i drzewka, dołożyłam kolejne i cały czas pomysły się mnożą, więc... pewnie będą zmiany zanim pojawi się prawdziwa wiosna ;-)
Za chwilę kilka fotek, ale najpierw zaległe odpowiedzi:

Gorzatko, mam nadzieję, że zimowy epizod już minął? U nas dzisiaj chłodniej, koło 2 stopni, ale słonko przygrzewało aż miło!
Z porządkami czekam jednak na ocieplenie, bo ten zimny wiatr jednak nie zachęca do spędzania czasu w ogrodzie.
Wiosna zawitała już na dobre w naszym domu, teraz czekamy aż pojawi się w ogrodzie!
Moniko, mówisz o Spring Green? Piękna odmiana, bardzo ją lubię. Na zdjęciach powyżej widać też odmianę Virchic, zielono-różową, również fantastycznie się prezentują - wysmukłe, długie kwiaty o liliowym kształcie w pastelowych odcieniach :hearts:
Monia, konwalnika na planie widziałam - jeśli dołożysz kilka sztuk i coś jasnego dla kontrastu, będzie super. Na takim murku dobrze wyglądałaby też trzmielina pstrokata.. :think: W nowym wątku zaraz się zamelduję :bye:
Ilonko, witaj! Staram się nie "upychać" roślin, ale jak widać efekty są odwrotne od zamierzonych :laugh1:
Na początku sezonu róże mocno przetestowały moją cierpliwość, ale po majowej fali mączniaka rzekomego nie było już większych problemów, nie licząc inwazji niszczylistki :whistle: A jak się spisywały Twoje księżniczki?
Trawka z inspiracji Constancji to jęczmień grzywiasty, który wedle opisów jest jednoroczny, ale ponoć się wysiewa. Oby!
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie :bye:
ps. sernik jagodowy pochodzi ze strony mojewypieki.pl.
Krysiu, witaj! Bardzo mi miło, że poświęciłaś czas na odwiedziny i dziękuję za przesympatyczny wpis.
Moim marzeniem jest stworzenie różnorodnego, atrakcyjnego przez cały rok ogrodu, z naturalnymi rabatami w angielskim stylu przeplatanymi, drzewami i krzewami. A wszystko to na różanych wyspach, bo róż jednak u mnie najwięcej ;-) Do tego zmierzam, z radością, bo praca w ogrodzie sprawia mi ogromną frajdę każdego dnia :garden1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie!
Majutku, gruntowa wiosenka nieco wyhamowała, bo ostatnio chłodniej, ale wciąz powyżej zera i zimy jak nie było - tak nie ma. Nie pamiętam tak ciepłego stycznia...ani razu temperatura nie spadła poniżej 7-8 stopni mrozu. Jeśli luty będzie podobny, to wiosna w marcu gwarantowana!
Aniu, ta roślinka, o którą pytasz to ostrogowiec czerwony. Łodygi nie są zbyt sztywne, pokładają się pod swoim ciężarem, ale z racji wysokości wyglądają na nieco sztywniejsze. Posadziłam go w ubiegłym roku i od tej pory niesamowicie się rozrasta. Mam odmianę różową (malinowy odcień) i białą. Biały nieco mniej żywotny, ale równie atrakcyjny. Będzie jeszcze na zdjęciach, doskonale uzupełnia róże.
Monia, widziałam Twoją zimę, jest niezwykle malownicza! Niesamowite jak różni się pogoda w różnych regionach naszego kraju.
U nas śnieg był przez jeden dzień, w dodatku ledwo popruszyło...W zasadzie jak dotąd zimy nie było.
Wolałabym normalną pogodę, taka jak u Ciebie, gdzie wszystko przykryte cieplutką pierzynką spokojnie zimuje. U mnie zielono, ale robactwo świętuje i pewnie będą masowe inwazje wiosną i latem :jeez:
Margo, cebule warto dosadzać co roku, bo zawsze w kolejnych latach kwitnienie będzie słabsze albo żadne. Poza tym, moim zdaniem, w listopadzie nie ma przyjemniejszych zajęć w ogrodzie niż sadzenie cebulek :dance:
Małgosiu, witam i dziękuję za odwiedziny. Znam ten ogród i rabaty z konwalnikiem, wszystko idealnie skomponowane i zasłużenie uznane przez fachowców.
Iwonko Majowa, dziękuję, masz niemały udział w tej tulipanowej łączce przy tarasie :kiss3:
Przy sadzeniu czasem zdarza mi się uszkodzić stare cebulki, ale jeśli dosadzam 50 sztu, to straty nie są odczuwalne w efekcie końcoym. Grut to sadzenie dużych ilości, zwłaszcza przy takim areale jak Twój B)

A teraz trochę wiosennych dekoracji:

Nad kominkiem zawisł biało-zielony wieniec, w roli głównej jaskry, kaliny, frezje, a do tego trochę patyczków i piórek:







Poniżej drzewko, na którym zakwitły kremowe kwiaty i ...zielone gruszki :P









I kamienne króliczki

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 18:40 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Monika


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 18:46 #336021

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu :hug: :kiss3:
koniecznie do powtórzenia...... :hug:
wianek i drzewko.....cuuuudo :hearts: :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 18:57 #336027

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie mam pojęcia czym zajmujesz się zawodowo, ale zdecydowane minęłaś się z powołaniem :happy3: , powinnaś być projektantem ogrodów i florystką :bravo: . Za każdym razem jak oglądam Twoje wytwory, kopara mi opada do ziemi :tongue2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 19:05 #336036

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
To prawda Kasiu :bye:
Masz naprawdę świetne wyczucie koloru i bardzo stylowe pomysły, ten wianek bardzo mi się podoba.
Zajączki takie już wielkanocne :angry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 19:21 #336043

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, dzięki! Spotkanie bardzo udane, natchnęło mnie energią i efekty widać ;-)
Markitko, zawodowo mi daleko do takiej kreatywności, raczej nudnawo i za biurkiem :tongue2: Bardzo mi miło, że tak pozytywnie odbierasz moje domowe wyroby, to świetna metoda na rozładowanie emocji i przekucie ich w coś pozytywnego. Z każdego kąta teraz zerka wiosna :dance:
A kto wie, co będzie ze mną za kilka lat..? Może się przebranżowię :wink4:
Magda, dzięki! Zajączki może faktycznie już trochę bardziej wielkanocne, ale jakoś mi pasowały ;-)

No to jeszcze coś - wianek na drzwiach zewnętrznych w podobnej tonacji:



Zimowy wianek mchowy przerobiłam na wiosenny z gałązkami wiśni:







A tu kompozycja w zieleni z czosnkami:





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora, Amarant, VERA, majowa, Lady-r

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 19:23 #336045

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zimowy epizod twa i podobno... trwa mać... mać trwa... no generalnie... mać :evil: ;)
W związku z tym co u mnie, odnoszę wrażenie, że ewidentnie coś Ci się... pozajączkowało :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 19:28 #336049

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Wianek domowy piękny - u mnie baaardzo podobny! Śliczny też ten na drzwi - taki radosny :) Zachwyciły mnie też zające - są prześliczne! Szkoda, że u nas takich nie ma :(
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 19:42 przez Monika.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 19:37 #336052

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Kasiu - no nie, Ty masz już prawdziwą wiosnę :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 20:00 #336062

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiu, ślicznie! Pastelowo, zwiewnie, romantycznie...... wiosennie. :lev: Zazdroszczę Ci tej giełdy i tych wszystkich dodatków. Chciałaby dusza do raju..... paluszki swędzą, a nie ma się czym podrapać. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Lut 2015 21:23 #336437

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Kaśku... trafiłam dziś na Ciebie w sklepie :happy3:



Nie dość, że Robaczki, to jeszcze Krakuski :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 02 Lut 2015 21:56 #336472

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

To się nazywa siła przebicia. :teach:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Lut 2015 22:11 #336492

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Śliczne te wianki, ale u mnie raczej zima :tongue2: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 08:32 #336563

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Robaczku!

Ciekawa jestem, czy zima chociaż na chwilę do Was zawitała?
W Wawie już jej nie widać, ale wieś jeszcze pod cienką warstwą śniegu...
W przyrodzie jednak wyraźne poruszenie, zwłaszcza wśród ptactwa...

Uroczą wiosną zaprosiłaś do domu, Kasiu. Bardzo zdolne są Twoje łapki.
Ja za tydzień wybiorę się na giełdę i za Twoim przykładem zacznę coś tworzyć.

Miłego! Już wtorek :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 08:46 #336569

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Fajnie macie z tymi giełdami. W kwiaciarniach niestety drogo więc nie ma szans poszaleć z dekoracjami. Ale coś tam nabędę, hiacynty już przekwitły trzeba coś wymyślić.
Twoje Kasiek dekoracje wspaniałe, masz kobieto fach w dłoniach ;)
U mnie ogród pod grubą warstwą śniegu i dobrze bo zapowiadają mroźne noce.
Miłego :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 08:46 #336570

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Nieustannie zachwycam się Twoimi kompozycjami Kasiu :flower2: , muszę przynajmniej na jakieś bratki zapolować, bo jakoś smutno zrobiło się beż świątecznych ozdób przed domem ;) Też lubię te maluchy rogate :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 10:53 #336600

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Kasiu czy zimy to już nie będzie? :bad-idea: wiele stron pogodowych nadaje jeszcze ostre mrozy :cry3: a nasze roślinki w pełni rosnące jak one to zniosą? :flower: Tylko Twoja pogoda nadaje wiosnę i trzymam kciuki za tych optymistów. :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 11:02 #336602

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek no normalnie masz WIOSNĘ :flower2: i do tego cudną :supr3: co prawda tylko w domu no i na drzwiach ale jednak. Ta gruntowa na chwilkę zelżała, ale pewnie niedługo wybuchnie :garden1:
Ja kolejny dzień zbieram się za rozebranie choinki, a właściwie choinek bo mam w każdym wazonie postawione wierzchołki udekorowanych jałowców. Nie sypią się wcale, a ta wielka to też jałowiec ale stoi w mokrym pisaku i też trzyma się idealnie.
A może by tak pozdejmować bożonarodzeniowe ozdoby i powiesić jajka :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 20:28 #336762

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Mamy wtorek, więc do weekendu coraz bliżej.. ;-)
W kwestii pogody, na zachodzie bez zmian - niby coś popruszyło dzisiaj, ale 2 stopnie na plusie, więc szybko znikło.
Nocami lekki przymrozek, ale generalnie zimy nie widać.
Zanim odpowiedzi, melduję, że dzisiaj piekę piewszy chleb w całości na zakwasie i jestem tym faktem mocno podekscytowana :wink4:

Gorzatko, no pozajączkowało mi się :crazy: Ale to wina pogody, mać! :idea1:
Dzięki, za "Robaczki" - czadowe! Jak nie przepadam za słodkościami, to za tymi się rozejrzę, firmowe łakocie trzeba mieć w rezerwie ;-)
Monika, czyli inspiracje mamy podobne tej wiosny! Pokażesz swój wianek?
Oglądam z przyjemnością różne dzieła w necie i zachwycam się nieustannie tym, co niektórzy pasjonaci rękodzieła potrafią wymyślić..fantastyczne!
Sama mam ochotę się rozwijać, ostatnio myślę o.... kursie szycia :lol:
Vero, dziękuję - to na razie zaimprowizowana, domowa wiosna, ale pozwala nabrać garściami optymizmu, gdy na zewnątrz wciąż buro i jednak chłodno.. Taka domowa porcja endorfinek ;-)
Constancjo, dziękuję i serdecznie zapraszam do mnie! Wybierzemy się razem na giełdę :dance:
Choć Ty już nie raz udowodniłaś, że z niczego potrafisz wyczarować magię i jestem pewna, że wiosenne ozdoby będziesz miała przepiękne! :hearts:
Januszu, Posen czeka na wieści z Hannoveru w kwestii wiosny :search:
Oby nie kazała zbyt długo na siebie czekać .... :unsure:
Udanego tygodnia, pozdrawiam!

Wysyłam wpis bo coś mi się wiesza, zaraz dokończę.
Jako przerywnik, kolejna porcja domowej wiosny ;-)

Drzewko w nieco żywszych kolorach z malinową wstążką:





Magnolie zakwitły na zasłonach:





Drzewka obsiadły biedronki i motyle...wiosna!





...a inne ubrały się w zielone piórka:



I świeże tulipany pachnące frezjami :hearts:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2015 20:32 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum