TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 20:08 #338897

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, u nas zapowiadają nawet do 8 stopni w dzień i słonko, więc biorę w ciemno takie prognozy!
Siberko, prooooooszę!































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Gabriel, sierika, Amarant, edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 20:15 #338899

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Piękne zdjęcia, Kasiu!
Ten wianek z napisem "wiosna" też widziałam na pinterest, ale oczywiście w wersji anglojęzycznej. Dla też to dobre źródło inspiracji - można podpatrzeć wiele ciekawych pomysłów i zrealizować u siebie :bravo:
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2015 20:37 przez Monika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 21:13 #338928

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Mówienie o wiośnie stało się dla mnie absolutnie abstrakcyjne. Zza zasp u mnie wiosny nie widać :D Na 100%

Dla przeciwwagi?



PS/ Jesteś niezmordowana w dekorowaniu :bravo: U mnie musi starczyć szufla do śniegu w ganku :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 22:41 #338973

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, jesteś niemożliwa z tymi dekoracjami! Co jedna, to ładniejsza, bardziej urzekająca.
Pamiętam, że kiedyś pisałaś, że u Twojej mamy jest muzeum Bożego Narodzenia - Ty chyba właśnie otwierasz wiosenno-wielkanocne :devil1:
Przepiękne są!

Rzeczywiście, w weekend ma być bardzo ciepło... ale spokojnie, słyszałam też, że po tym ociepleniu wracają mrozy.
Nie szalej więc może za bardzo :)

Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Lut 2015 08:02 #339047

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Oj Kasiu ależ zaklinasz tą wiosnę :woohoo: . Piękny wiosenny klimat u Ciebie zapanował :flower2: . Wianuszek super! Boćki na parapecie świetne :lol: . Ja codziennie przejeżdżam obok dwóch gniazd bocianich. Nie mogę się doczekać kiedy zastanę w nich lokatorów :happy-old: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Lut 2015 17:13 #339189

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, u Ciebie jak zwykle można naładować akumulatorki, ale też troszkę nabawić się kompleksów ;)
Twoje dekoracje, czy to świąteczne, czy wiosenne, czy jeszcze inne, są absolutnie rewelacyjne i przepiękne!!!
U mnie na razie wiosenkę czynią w domku różnokolorowe prymulki i biała azalka indyjska, a w ogrodzie - nadal kwitnące śnieżyczki i ciemiernik, który lada dzień rozwinie pąki :flower2:
Na szczęście po krótkim weekendowym powrocie zimy, znowu jest ciepło i zielono, a roślinki dostały sporą dawkę wilgoci :flower1:
Pozdrówka :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Lut 2015 17:22 #339192

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Kasiu jak zwykle piękne ozdoby i cudne zdjęcia :flower2:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 11 Lut 2015 21:25 #339595

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zdjęcie Ani mnie wystraszyło-nie życzę sobie podobnej pogody, bo się już rozbestwiłam ;) Wszystko stopniało, a dzisiejszy wieczór nie zapowiada ujemnej temperatury.
Wianek zabawny, bardzo mi się podoba takie zaklinanie wiosny :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Lut 2015 22:08 #339850

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Straszliwie zazdroszczę takiej giełdy. U nas giełda jest pod gołym niebem i można tam kupić wszystko, ale roslinek jest mało.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 14:45 #340282

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Robaczku, z przyjemnością odwiedziłam dziś Twój cudowny ogród. Czarujesz wiosnę swoimi stroikami. Cieszę się, że będę mogła teraz tu zaglądać. A może uda się w tym roku zorganizować spotkanie?
Czy swoje cebulowe donice na tarasie obsadzałaś jesienią czy to nowy nabytek?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 18:27 #340333

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Nareszcie weekend... i to jaki! Piękne słonko, 8 stopni, ptaki ćwierkają...aż chce się żyć!
Czy u Was też dzisiaj było tak fajnie?

Zrobiłam obchód ogrodu, przebiśniegi kwitną już coraz odważniej, pączki na krokusach też powoli widać, w ptasiej stołówce spory ruch, a o poranku słychać było pierwsze trele kosów :woohoo: Wiosna tuż za zakrętem :dance:

Poświęciłam 2 godzinki na porządki, głównie sprzątam różane liście, więc praca dosyć żmudna, ale poczuć zapach świeżej ziemii i pierwszy ból pleców w sezonie - bezcenne :silly:
Ze sprzątaniem na rabatach staram się nie rozpędzać za nadto, bo nocami bywa chłodno. Jednak róże mają już nabrzmiałe pąki, więc o ile pogoda się utrzyma, wkrótce trzeba będzie zacząć cięcie!
Większych mrozów nie widać w prognozach dla naszego regionu, jedynie lekko na minusie nocami, ale w dzień regularnie powyżej 5 stopni.
Jak tak dalej pójdzie, będę pryskać miedzianem pod koniec lutego. A w marcu zaczynam pierwsze cięcia B)

Aniu, to zdjęcie z zaspami to na pewno aktualne?? Niesamowite :supr3:
Aguś, witaj! Trafny komentarz, dzięki ;-) Faktycznie powoli tworzę portret wiosny w domu, musi mi wystarczyć taka namiastka dopóki ta prawdziwa nie dotrze do nas na dobre!
Dorciu, daj znać jak zobaczysz lokatorów w tych bocianich gniazdach! Zaklinamy wiosnę dekoracjami w domu, ale widać też pierwsze symptomy w ogrodzie! Śpiew kosa dzisiaj rano - zachwycający!
Dalu, bardzo dziękuję za przemiły wpis! Cieszę się, że dekoracje się podobają. Nieustannie inspiruje mnie natura, coroczna wiosna w ogrodzie i w sercu.
Kasiu, bardzo dziękuję! Pozdrawiam serdecznie :bye:
Ewa, czyli u Ciebie też przedwiośnie w pełni? Super :drink1:
Małgosiu, to typowa giełda ogrodnicza, radość dla duszy, ale zabójstwo dla portfela ;-)
With Tamaryszku! Bardzo mi miło, że tu jesteś i będziemy mogły utrzymać kontakt, to dla mnie ważne!
Mam nadzieję, że wkrótce otworzysz własny wątek, bo już mocno stęskniłam się za Twoim magicznym ogrodem.
Donice obsadzałam jesienią, a uzupełniałam wiosną. Te tulipanki są podpędzone, dlatego takie wyrywne ;-)
Pozdrawiam serdecznie!

Poranek był piękny i słoneczny, z lekkim mrozem. Ogród zyskał poświatę z cukru..magicznie!

























Podczas spaceru towarzyszyły mi radosne trele ptaków





Najwięcej radości sprawiła radosna melodia kosów!
Na samam szczycie sosny najlepsza akustyka ;-)





Na modrzewiu widać nabrzmiałe pąki...







Przebiśniegi pokazują kolejne pączki

















Miłego wieczoru :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2015 18:29 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, chester633, waldek727, Gabriel, Flora, Amarant, VERA, majowa, constancja

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 18:36 #340336

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Robaczek wrote:
...a mówili, że ja jestem czarownicą :funnyface:
U mnie krokusy jeszcze w pączkach, choć w nadchodzącym tygodniu powinny zakwitnąć! Mam nadzieję, że uda mi się je zobaczyć ;-)
Skoro od kwitnących krokusów czy przebiśniegów zależy ocena, że jest się czarownicą, to ja jestem zwykłą małpą i tyle :rotfl1: Widok jest jak najbardziej aktualny, co więcej śniegu jest jeszcze więcej, bo nic nie stopniało, a dodatkowo zjechały z dachu niezłe jego zapasy :whistle: O sprzątaniu rabat zatem nie ma mowy, bo nawet nie widać, gdzie znajdują się owe mityczne rabaty.
PS/ Bardzo fajne te sosnowe ptaszęta :D
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2015 18:37 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 20:35 #340375

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Bociany nie tylko zdążyły już przylecieć, ale i jajo już powiły! :rotfl1: No i ta dekoracja okazuje się wielofunkcyjna ;) , na święta też się przyda :)
Kasiu, czy ten powojnik z poprzedniej strony to Clematis montana 'Rubens'? Bo byłabym zdumiona, że u Ciebie zimuje... Będę zdumiona? ;)
Ja też już mam pierwszy ból pleców za sobą, ale jeszcze nie od prac w ogrodzie... Ale za tydzień, o ile prognozy się spełnią, to znów pewne partie mięśni przypomną o swoim istnieniu ;) Jestem gotowa na ten ból! :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 21:06 #340386

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Sweety, czy Ty na pewno mieszkasz w tym samym kraju?? :woohoo:
Zaczynam mocno wątpić, bo widoki raczej jak z Alaski ;-)
Mityczne rabaty pamiętam, a jakże! Choć chętnie sobie pamięć odświeżę...może reanimujesz wątek? :whistle:
Marta, zgadza się, to powojnik Montana 'Rubens' - posadzony w 2013, w kolejnym roku już mocno szalał.
Mam nadzieję, że w tym roku pochłonie całą wiatę :-) Nie sądziłam, że ma problemy z zimowaniem... :think:
Dobrej pogody życzę i przyjemnego zmęczenia! :lol:





No to jeszcze trochę "kotletów" dla spragnionych zieleni:































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam, chester633, Gabriel, Amarant, Twinkle, Lady-r

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 21:34 #340416

  • jlg
  • jlg's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 23
Kasiu - jak oglądam Twoje zdjęcia to serce rośnie, że wiosna tuż, tuż, znowu będzie zielono. Zaklinanie wiosny wystrojem wnętrz bardzo mi się podoba, masz niesamowite wyczucie piękna, artyzmu. Bardzo mi brakuje piękna w życiu ostatnio, a Twój wątek jest jest taki kojący...
Może lepiej, że nie mam w najbliższej okolicy takiej giełdy jak na Franowie, bo rzeczywiście portfel chudłby i chudł.
Też dziś na obchodzie ogrodu zastanawiałam się czy w niedługim czasie nie trzeba będzie już myśleć o jakiś pierwszych porządkach, cięciu - ręce świerzbią do pracy, ale rozum podpowiada, żeby jeszcze poczekać (przynajmniej w moim regionie). Choć tulipany już wystawiają swoje nosy :dance:
Pozdrawiam ciepło - Joasia

Miniaturka Joasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lut 2015 23:16 #340453

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Nareszcie weekend... i to jaki! Piękne słonko, 8 stopni, ptaki ćwierkają...aż chce się żyć!
Czy u Was też dzisiaj było tak fajnie?

Tak :) Pogoda była dziś iście wiosenna w słońcu termometr pokazywał nawet 24 stopnie :crazy: Ptaki na sośnie chyba się rozglądały kto już wiosenne prace rozpoczął :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lut 2015 06:23 #340462

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Hej! U Ciebie przebiśniegi, u mnie krokusy - znaczy wiosna już tuż, tuż :hearts: ! Pracowałaś już w ogrodzie? Zazdroszczę :) . Też wczoraj miałam taki plan, ale ponieważ eM zaniemógł, zostałam w domu, żeby go pielęgnować ;) . Dziś niestety od 10 do 16 kiszę się w pracy... Może w tygodniu dam radę wygospodarować trochę czasu....
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2015 06:24 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lut 2015 09:48 #340496

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kasiu-przebywając u Ciebie można nabawić się kompleksów :jeez: ilekroć opuszczam Twój ogród, tylekroć mam o czym myśleć przynajmniej przez kilka dni :think:
Czasami trudno mi zrozumieć dlaczego ja tak nie potrafię :( :teach: Bywam w Twoim ogrodzie bardzo często ale chyba z zazdrości rzadko się odzywam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.896 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum