TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 07:19 #332792

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, Crispion Sweet jest naprawdę sweet :) Śliczna odmiana :hearts:
Podziwiam też inne tulipany - wszystkie piękne, a do tego te Twoje zawodowe foty :thanks:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 14:20 #332884

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dzień dobry !

Nie zdążyłam wczoraj zobaczyć tabliczki, padłam, ale dziękuję :kiss3:
Chyba się do Ciebie wybiorę w czasie, kiedy kwitnie wisteria, bo kusisz i kusisz :yummi:
U mnie dziś przenikliwe zimno. Niby tylko minus dwa, ale słońca niet i wschodni wiatr.
Nijak nie chce mi się nawet nosa wyścióbić na dwór, więc ogarniam chatę. A wieczorkiem ... lekturka Gardeners' World :lev:
Dzisiaj wielkie liczenie ptaków zimujących, a u mnie przy karmniku cisza :search:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 16:58 #332929

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Pogoda dzisiaj nijaka, około zera, ale wilgotno i chłodno.
Po leniwym poranku, mimo niezachęcającej pogody, zdecydowałam się wyjść do ogrodu z aparatem. Roślinki podkulone, owiewane wschodnim wiatrem, nie chciały jakoś szczególnie pozować...a ja ręce miałam zmarznięte, więc leciałam na automacie, ale coś tam widać :wink4:

Pierwsze przebiśniegi! Sadzone jesienią, więc tylko pojedyncze, ale w przyszłym roku liczę już na większe kępki :)

















Konwalnik doskonale zimuje jak dotąd. Nie stracił swojej pięknej, hebanowej barwy



Widać cyklamena dyskowatego





...a tu piękne, marmurkowe liście neapolitańskiego...







Ciemierniki kwitną nieprzerwanie od 2 miesięcy!















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 17:05 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, Ewogrod, eda_s, IwOnagn

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 17:03 #332932

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Przebiśniegi się przebiły przez korę :happy: i już cieszą :woohoo: . Kasiu gratuluję pierwszych kwiatów w tym sezonie :flower1: . No to teraz już z górki do upragnionej wiosny :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 17:09 #332934

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Oooo, pierwsze wiosenne zwiastuny na forum :woohoo: , gratuluję Kasiu :flower1: . A u mnie dziś zimowo :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 17:12 #332937

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Michał, dziękuję!
Monia, widziałam, że u Twojej mamy też widać już sporo cebulowych! Jak nic się zacznie spektakl w lutym :dance: Miłego!
Monika, Crispion Sweet cudnie wygląda z niezapominajkami :hearts:
Juliet, oczywiście zapraszam! Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnego kataklizmu zimowego, choć dla wisterii najgroźniejsze są wiosenne przymrozki. 2 lata temu gradobicie w maju też przyniosło sporo szkód...Trzeba się uzbroić w cierpliwość i liczyć na łagodną aurę wiosną ;)
Moja gazetka jeszcze nie dotarła, wyglądam listonosza :search:
Ptaszki dokarmiłam, wyjadają nasionka błyskawicznie! :woohoo:

Wiesiu, Dorciu - odliczamy powoli dni do wiosny! Pierwsze zwiastuny już są :dance:
Niesamowite, jak te maleństwa rwą się do światła! Bałam się, że posadziłam zbyt głęboko w tej mojej glinie, do tego jeszcze przysypałam korą..ale udało się! :woohoo:

Pierwsze kotki na wierzbie Iwa..



...i koraliki





Najbliżej domu widać już sporo kiełkujących cebulowych:









Na tarasie pojawiło się nawet słonko!

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 17:22 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, eda_s, IwOnagn

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 17:39 #332941

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Eeee, ja przepraszam ;) , ale czy te przebiśniegi i inne maluchy fotografowałaś na leżąco w tej temperaturze i na tym wietrze :tongue2: ???

Jakby u mnie tak tulipany wyłaziły całymi stadami, to chyba bym zawału dostała :ohmy:
Czy ten granatowy pierwiosnek to odmiana "Indigo"? Coś kojarzę, że chyba kupowałam taki, ale gdzie ja go wsadziłam :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 17:58 #332951

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, fakt - niemal na leżąco :rotfl1: Ciężko te maleństwa uchwycić z innej pozycji niż horyzontalnej :laugh1:
Pierwiosnek to Indigo, kupiłam tydzień temu na giełdzie. A ten śmietankowy...nie pamiętam nazwy :think: Chyba Belarina Cream :bad-idea:
Cebulowe wyłażą na potęgę - w razie silniejszych mrozów przysypię je korą, ale u nas nie zapowiadają niżej niż -6 w przyszłym tygodniu, więc jeśli prognozy się drastycznie nie zmienią to powinno być ok B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 17:59 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 18:04 #332952

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Śliczne te pełne pierwiosnki. Rok temu miałam na nie ochotę na naszej giełdzie, ale cena była porażająca - 20zł/szt. Wolałam wtedy kupić inne rzeczy niż kilka tych prymulek. Twoje są cudne! Będziesz je wysadzała do gruntu?
Niesamowite masz te przebiśniegi i wychodzące z ziemi cebulowe - widać spieszą się do kwitnienia. Bardzo lubię te wiosenne widoczki u Ciebie, gdy u innych wszystko jeszcze śpi :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 18:11 #332960

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monika, u nas były po 4 zł na giełdzie. Będę je wsadzać do gruntu, na pewno. Późną wiosną zmienię nasadzenia w donicach i pierwiosnki pójdą pod sosny.
Wiosenka się rozpędza, zimy nie widać..ciekawe jak długo :dry: Póki co, cieszę się każdym zielonym kiełkiem :silly:
Pozdrawiam :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 18:27 #332968

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ooo, w takiej cenie to bym wzięła bez zastanowienia ;) Ja czekam na miniaturowe bratki na giełdzie, które uwielbiam :hearts: W międzyczasie kupiłam sporo ładnych hiacyntów i żonkilków do domu - zawsze to jakaś namiastka wiosny jest :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 19:33 #332990

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- prawdziwa wiosna u Ciebie- tyle cebulowych pcha się na świat :woohoo:
Piękne zdjęcia z mchem, konarem, paprociami- takie klimatyczne :hearts:

Mam pytanko o konwalnika.. Czy u Ciebie jest podsypany korą? Zastanawiałam się nad jego zakupem i wybrałam miejsce słoneczne/półcieniste.. ale waham się, czy będzie go widać na korze :think: Nie zlewa się ze ściółką na rabacie?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 19:39 #332995

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, Twoje fotki jak zwykle zjawiskowe :bravo:
Piękny ogród, wspaniale sfotografowany! Jestem pod wrażeniem Twoich wszechstronnych talentów :)
Wiosna zbliża się wielkimi krokami ...chyba...Mam nadzieję, że jakieś nagłe mrozy nie zniszczą tych zielonych maluchów, które tak pchają się na świat :think:
U mnie też już kwitną i przebiśniegi, i prymulki, i wrzośce...
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 19:56 #333006

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, Kasik!
Doceniam Twoje poświęcenie fotografowania w pozycji horyzontalnej :devil1: , ale jak się ma wiosnę w styczniu, to każda pokora wobec budzącej się przyrody nie będzie zbyt wielka ;-)
Cudownie to przedszkole kłów wygląda! Ciemierniki kwitną jak szalone... Kasiu, gdyby interesowały Cię któreś z odmian, jakie zamawiam, daj znać, a kupię Ci wiosną.
U nas póki co, zapowiadają śnieżyce, więc wiosny nie wyglądam, tylko siedzę okopana w gawrze, jak co poniektórzy ;-)
Pozdrawiam, z emocjami ręcznej :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 22:42 #333100

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Moje przebiśniegi albo zniknęły zupełnie albo jeszcze cierpliwie siedzą pod ziemią. Mam nadzieję, że to drugie :(
Jakieś kły tez już z ziemi się gramolą, ale nie w takich ilościach ja u ciebie ;) Z resztą dziś przysypało białą kołderką, i dobrze.
Kasiek jaką odmianę jeżówki sadziłaś w zeszłym roku z jęczmieniem? Pamiętam, ze chyba była niska.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 22:57 #333104

  • nyna76
  • nyna76's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 97
  • Otrzymane dziękuję: 59
Kasiu, ja u Ciebie owszem wpisałam się pierwszy raz, ale Twój cudny ogród, który zachwyca mnie nieustannie znam od dawna stąd i z FO. Masz najpiękniejszą wiosnę z fioletami, różami, żółciami.
Czy na Franowo trzeba jechać skoro świt? Gdybym miała dzień wolny, to mogę być najwcześniej po 8 rano. Pewnie znasz tam wszystkie zakątki?
Ania.

Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...

Działeczka- powolne spełnianie marzeń
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 23:11 #333112

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
I u mnie znowu spadł śnieg i na takie widoki, jak u Ciebie, nie liczę w najbliższych tygodniach. cała uroda tego świata jest tak, że sprawiedliwie i do mnie wiosna dotrze :D A ja z wiekiem robię się cierpliwa, więc :silly: Z przyjemnością jednak pooglądam ją wcześniej u Ciebie.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 23:23 #333115

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Przebiśniegi? Przebikorki raczej :devil1:
Cieszę się, że moja wiosna jeszcze nie jest tak zaawansowana... tyłek cierpłby mi ze strachu, bo to w końcu dopiero styczeń :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.967 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum