TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 20:49 #336783

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Edytko, widziałam, że w innych rejonach kraju sporo śniegu, ale u nas zupełnie inny krajobraz. Śnieg oglądam głównie w telewizji - teraz na Mistrzostwa Świata narciarstwa alpejskiego w Stanach ;-)
Witaj Aguś! Zimowy epizod był u nas jeden, jakoś w grudniu, ale tak dawno i krótko, że nie pamiętam ;-) A tak serio, to coś tam sporadycznie leci z nieba, ale szybko topnieje, bo temperatura dodatnia utrzymuje się cały dzień. Śnieżne krajobrazy podziwiam na Forum :-)
Ptaków wypatruję, ale poza drobnicą wiele nie widać. Podobnie jak Ty, czekam na pierwsze żurawie, bociany wracające z ciepłych krajów i śpiewające kosy :hearts:
Dziękuję za ciepłe słowa - takie robótki ręczne sprawiają mi wiele frajdy. Dobra terapia antystresowa po pracy ;-)
Polecam wypad na giełdę i jakieś twórcze oderwanie się od rzeczywistości, naprawdę pomaga!
Ściskam mocno i szybkiego tygodnia życzę!
Dorotko, giełda w Krakowie też świetnie zaopatrzona, może przy okazji się wybierzesz? W kwiaciarniach zdecydowanie wyższe ceny i ograniczony wybór, a tam..istne szaleństwo, choć w zasadzie spustoszenie dla portfela również gwarantowane ;-)
Po cichu zadzroszczę Ci tej "normalnej" ziym i puchowej kołderki w ogrodzie. Jakaś równowaga w przyrodzie powinna być i te anomalie z roku na rok są coraz bardziej niepokojące...ale co zrobić, klimatu nie wybieramy :dry:
Pozdrawiam serdecznie!
Piku, ja również niecierpliwie czekam na pierwsze brateczki! Uwielbiam te maleństwa w bajecznych kolorach i oczami wyobraźni już widzę te kompozycje :lev:
Lady, a jakie linki pogodowe śledzisz? Ja podglądam regularnie różne strony (Weather Pro App, Accuweather.com) i dla naszego regionu zimy nie widać... :dry:
Majutku, takie jajeczka w wesołych kolorach wyglądałyby super na gałązkach B) Ja czasem ozdabiam tak migdałka lub inne patyczki zerwane z ogrodu, ale z jałowcem ie próbowałam :happy:
Pozdrawiam serdecznie!

Pokażę co tam jeszcze ukręciłam - pod zegarem kręcą się wiklinowe kule:







Kompozycja na innym oknie:



A na tarasie cebulowe wciąż ciasno zwinięte, ale przymrozki im nie szkodzą bo dostały poduszeczki mchowe dla ochrony ;-)



Jedna doniczka dostała klosz, ciekawe czy przyspieszy to kwiaty? :think:



Ciemiernik opatulony wiankami z mchu, czyli zimowy recykling:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2015 20:52 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel, Flora, Amarant, IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 20:55 #336786

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Znów zbieram szczękę z podłogi :woohoo: , mam taki sam zegar, ale nie ma komu wykonać kompozycji na kulach :happy3:
Drzewko z zielonych piórek śliczności :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 21:09 #336791

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Kasiu, ale jesteś pracowita :bravo: co do pogody to nawet na interii nadawali duże mrozy, ale rano, na szczęście teraz im się odmieniło. ;) Walenty musi "pod zimą połamać pręty". :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 21:16 #336796

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, dzięki, ale te kulki to nic trudnego, naprawdę ;-) Wiklina kupna ofkors, trochę gąbki, kilka kwiatków i gotowe ;)
W sumie jeszcze mam ochotę coś ukręcić, ale zabrakło mi już miejsc do wieszania dekoracji :laugh1:
Lady, widać, że pogodynki wróżą z fusów, ale póki nie zapowiadają kataklizmów to nie biorę tego na poważnie ;-) Umiarkowany mrozek krzywdy nie zrobi..byle do wiosny!

A skoro o wiośnie mowa, to wracamy wspomnieniami do maja... :hearts:




















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2015 21:26 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Gabriel, Amarant, VERA, agaros, Lady-r

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 22:05 #336816

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Kasiu, ja też padam z wrażenia! To ja miałam dziś taki pomysł, żeby sobie doniczkę z jakimiś żonkilami kupić, ale pomyślałam, po co mi te namiastki...
A u Ciebie wiosna w domu i na tarasie! Mam pytanie, czy takie otoczenie podnosi nastrój? ;) Jesteś w stanie choć przez chwilę uwierzyć, że te wszystkie kwitnienia to prawda? :rotfl1:
A prawdziwe tulipany na tarasie skąd? Kupiłaś czy sama podpędziłaś?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 22:40 #336836

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, doniczki z żonkilami sobie pożałowałaś? No co Ty??
Od samego patrzenia na kwiaty serce rośnie, więc moje parapety gęsto obstawione :lol: Żonkile, krokusy, hiacynty..czego tam nie ma :laugh1:
Taka terapia kwiatami naprawdę pozytywnie nakręca, polecam :drink1:
Donice na tarasie obsadzałam jakieś 2 tygodnie temu. Kupiłam podpędzone cebulki na giełdzie i jak na razie dobrze znoszą wyjście ze szklarni do życia w prawdziwym klimacie :garden1:
Miłego wieczoru!

ps. właśnie poszłam po drewno do kominka i co widzę?? Śnieg! :supr3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lut 2015 22:40 #336837

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Kaśka, niewyróbka z Tobą i Twoja wiosną, jesteś czarodziejką, gratuluję smaku i wyczucia, prześliczne dekoracje, prześliczne. A te na tarasie - bomba :supr3: :ouch: . Nie zaglądam już do Ciebie - denerwujesz mnie i brzydko masz :tongue2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 04 Lut 2015 02:13 #336872

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- jesteś niezrównana z dekoracjami wiosennymi- aż mi się zachciało świeżych kwiatów w wazonie! Jednak na początek powinnam zając sie kiełkującymi hiacyntami, które w garażu czekają na zmiłowanie- tylko dlaczego przypominam sobie o nich, wychodząc do pracy :hammer:

patrząc na ilość dekoracji u Ciebie chyba sie cieszę, że giełdę kwiatową mam daleko- chociaż nie kusi ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Lut 2015 09:49 #336921

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, a mech przynosisz z lasu?
Ale mi się zachciało wiosny :hearts: choćby na parapecie, albo tarasie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Lut 2015 11:16 #336945

  • lulka
  • lulka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Oh Kasiu, wiosenna Kobieto. W tym roku szybciej niż zwykle zagościła u Ciebie wiosenka :flower2: U mnie w domku jeszcze lekko zimowo, ale już nie świątecznie-jedynie tulipanki królują w wazonie przypominając, że do wiosny już niedługo.
Fajnie, że w sklepach powoli zaczyna się sezon. Wczoraj kupiłam kłącza łubinu, 2 nowe orliki i coś jeszcze (?). Poza tym mam sporo cebulek, które muszę wsadzić na początku marca do donic aby potem przesadzić do gruntu. Jesienią duch ogrodnika mnie opuścił :ouch: i cebulki czekają na wiosnę.
Na razie realizuję się domowo. Powymieniałam ziemię w doniczkach i zaczynam zmieniać obicia w kanapach. Generalnie przez zimę wywróciłam chałupę do góry nogami i było spore przemeblowanie. Podglądam piękne wiosenne materiały (na zasłony i poduchy) Laury Ashley :supr3:.
Na koniec melduję, że codziennie jestem w Twoim ogrodzie, już od samego rana oglądam zdjęcia i czerpię energię z wiosennych kolorów.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Lut 2015 18:10 #337093

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, inspirowałam się tym zdjęciem znalezionym kilka miesięcy temu w necie. Zdjęcia swojego wianka wrzucę na FO, żeby nie zaśmiecać Twojego wątku
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2015 18:12 przez Monika.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Lut 2015 18:53 #337118

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie z oznak wiosny pojawiają się tylko nieliczne poranne śpiewy ptaków, dawno ich już nie słyszałam, więc to zmiana na plus :) Z doniczkami nie mam zamiaru próbować, bo jednak trochę zimno, wolę pozaglądać do Ciebie :) Domowe dekoracje bardzo mi się podobają, ale oczami duszy widzę, jak moje koty huśtają się na kulach podwieszonych pod zegarem i wtykają ciekawskie nosy w piórka i kwiaty. Podejrzewam, że mimo wszystko miałabym jednak trochę uciechy widząc dzikie harce swojego stada ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2015 10:46 #337690

  • April
  • April's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witaj Kasiu, daję znak życia :hearts: stale podglądam twoje ogródkowe i nie tylko, działania. Podziwiam na bieżąco rozwój ogrodu, zmiany jakie przeprowadzasz i nowe hobby wiankowo-ozdobne.
Stwierdziłam że od czasu do czasu się wpiszę, na potwierdzenie że skrytoczytacze nie śpią :teach:
Życzę ci wspaniałego sezonu, owocnych zmian i wreszcie poczucia że jest to ogród marzeń. Bo dla mnie taki jest już dawno :flower2: i nie mogłam odmówić sobie przyjemności towarzyszenia ci nawet w innej wirtualnej rzeczywistości.
Ogromne buziaki :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2015 21:27 #337915

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja dzisiaj dla poprawienia nastroju zakupiłam sobie maleńką doniczkę z żonkilami i mam jeszcze z hiacyntami
Ale Twoje dekoracje przebijają wszystko
Szkoda, że u nas nie ma takiej giełdy
A co jeszcze można kupić na takiej giełdzie?
Czy to jest pod dachem?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2015 23:35 #337985

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Kasiu wieczór spędziłam dzisiaj na oglądaniu dwóch ogrodów ...w tym twojego .dbałość o szczegóły i detale stawia cie w czołówce perfekcjonistek . w ogrodzie tez dostrzegłam dbałość o szczegóły . bardzo mi się to spodobało .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 18:57 #338871

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Weekend minął, a zaległości wątkowe rosną :ohmy: Dziękuję za odwiedziny i witam serdecznie nowych gości :bye:

W ogrodzie przedwiośnie wyparła chwilowo zima, ale ten krótki zimowy epizod już za nami. Białe stopniało, a silny wiatr zwiastuje zmianę pogody.
W kolejny weekend ma być kilka stopni na plusie, więc jest szansa na jakieś drobne prace porządkowe na rabatach :silly:

Zaraz będą odpowiedzi, a tymczasem pokażę na szybko co tam jeszcze ukręciłam z wiosennych dekoracji.
Zapraszam wiosnę łopatką i widełkami oraz transparentem:





A boćki przyleciały już na parapet - teraz czekam na powrót tych większych ;-)



Iwonko, na tarasie w weekend leżał śnieg, ale na szczęście, wygląda na to, że tulipanki nic sobie z tego nie robią - wciąż żyją!
Tymczasem czekamy na wiosnę i... czarujemy ;-)
Monia, hiacynty doczekały się zmiłowania? ;-)
Ja w weekend posadziłam cebulki frezji do donic, mam nadzieję, że nie za wcześnie :think: W zeszłym roku strasznie długo się gramoliły, więc teraz zaczynam uprawy nieco wcześniej.
Iwonko, mech mam w zaroślach koło domu. Na niezamieszkałych działkach rosną samosiejki sosen i brzóz, a na ściętych gałęziach połacie mchu. Mam go sporo pod sosnami, ale tam głównie nabytki z wizyty u Constancji B)
Witaj Lulka! Niespokojna z Ciebie dusza, jak nie rewolucja w ogrodzie, w to w domu ;-) Pamiętam remont Twojej kuchni - wyszło świetnie, ciekawe co tym razem wymyśliłaś!
Ja też niedawno zmieniałam obicia mebli w salonie - zdecydowałam się na dekorię i neutralne beże, a Ty jakie wybrałaś?
Wiosna na razie tylko w domu, bo w ogrodzie zima nie daje o sobie zapomnieć i co jakiś czas wraca falą zimna i opadów.
No nic, trzeba przetrwać i do przodu!
Monika, widziałam ten wianek i wiele innych na pinie w odcieniach bieli i zieleni. Widać, że ta kolorystyka jest uniwersalnie piękna :hearts:
Ewa, ptaki coraz głośniejsze u nas też, zwłaszcza po dorzuceniu karmy ;-) Czekam na te radosne trele podczas wiosennych porządków - muzyka moich uszu!
Aprilku, witaj! Stęskniłam się za Tobą rudzielcu kochany! :hug:
Bardzo mi miło, że zaglądasz i nawet czasem dasz głos ;-) Dziękuję!
Wpadaj jak najczęściej i daj znać jak radzą sobie księżniczki na piasku :bye:
Pozdrowionka!
Gosiu, na giełdzie jest mnóstwo różności. To przede wszystkim giełda owocowo-warzywna (kilka ogromnych hal), ale poza tym 2 hale z kwiatami żywymi i 3 hale ze sztucznymi i z materiałami dekoracyjnymi. W tych halach jest też mnóstwo donic, dodatków do wystroju wnętrz, drobnych mebli, szkła, świec etc. Wszystko pod dachem.
Alinko, witaj! Bardzo mi miło, że zechciałaś spędzić wieczór w moim ogrodzie. Dziękuję za przemiły wpis.
Zapraszam ponownie i pozdrawiam serdecznie!

Kolejne wspomnienia wiosny? Czy macie już dość odgrzewanych kotletów? :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 19:10 #338876

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nigdy, Twoich nigdy dość, prosimy więcej....... :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lut 2015 19:20 #338878

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Robaczek wrote:
W kolejny weekend ma być kilka stopni na plusie, więc jest szansa na jakieś drobne prace porządkowe na rabatach :silly:
Kosmicznie to brzmi, kiedy za oknem widzę solidną warstwę śniegu :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.706 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum