TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 25 Sty 2015 00:47 #333121

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Cześć Kasiu,
How are you?

U mnie wieczór tak piękny, że aż się prosi, żeby się nim podzielić.
W kominku ogień, na kolanach najwspanialszy kocur świata, w kieliszku wino argentyńskie, a w głośnikach....
"A long time ago came a man on a track
Walking thirty miles with a sack on his back"

Mój prywatny Utwór Wszechczasów: Telegraph Road :hearts:

Pomyślałam o wszystkich wielbicielach Dire Straits i tą drogą serdecznie ich pozdrawiam!
Tobie życzę nieustającej wiosny nie tylko w ogrodzie, w sercu też.
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 25 Sty 2015 12:56 #333242

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
You had your head on my shoulder you had your hand in my hair... to pasuje do atmosfery kominka... i wina...
Lisico... przywołałaś piosenkę z płyty, która wiąże się dla mnie z wyjątkowymi wspomnieniami... takimi... najpierwszymi...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sty 2015 19:58 #333485

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zazdrość mnie oczywiście żre, bo w moim ogrodzie wszystko zasypane śniegiem, więc nawet kłów nie widać, choć wiem, że się pojawiły. Przyjdzie wiosna i do mnie, ale z prognoz wynika, że może za miesiąc, kiedy wreszcie przestanie padać śnieg :) Żałuję że nie posadziłam żadnych tulipanów Crispa, choć najbardziej mi się podobają. Jeśli wiosną wyrośnie to, co wetknęłam jesienią-nie zawaham się :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sty 2015 21:37 #333576

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Jednak przywołałaś wiosnę nasadzeniami na tarasie... pierwsze przebiśniegi, ciemierniki już w pełni kwitnienia :eek3:
A co to za roślinka wypuszcza pierwsze listki w donicy z krokusami?
Wisteria po prostu cudowna :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sty 2015 21:54 #333591

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U Ciebie wiosna a u mnie zima. Wszystko przysypane sniegiem. Nawet nie moge sprawdzić, czy moje przebiśniegi jeszcze są czy nie
Jakoś nie mam do nich szczęścia.
Widoki Twojej zeszłorocznej wiosny zapierają dech w piersiach.
A ja sadzę raptem po 3-5 tulupanów :dry:
Musze w tym roku koniecznie porobić zdjęcia, zaznaczyć gdzie jakie rosną i jesienią dokupić
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Sty 2015 21:28 #333903

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Ach te poniedziałki...nie dałoby się ich wymazać z kalendarza?? :jeez:
Na szczęście dobiega końca, a do weekendu tylko 4 dni :lol:

Nastawiłam chlebek razowy, a teraz popijam pyszną mokkę i słucham nowej, klimatycznej płyty Damien Rice'a :lev:
Zimy nie ma i nie widać, a sercu mam już wiosnę, więc postanowiłam, że w tym tygodniu pakuję zimowe dekoracje :silly:
A w weekend zacznę montować wiosenne :dance:

Monika, ja też regularnie sięgam po miniaturowe bratki - zdecydowanie bardziej przemawia do mnie ten fiołkowy kształt. Kolory też są niesamowite, można stworzyć niepowtarzalne kompozycje!
Monia, mech jest taki fotogeniczny! Ostatnio zebrałam trochę spod sosen i nakryłam cebulki w donicach, żeby je trochę wyhamować i ochronić przez mrozem, gdyby pogoda się nagle zmieniła. Fajnie to wygląda!
Konwalnika mam dopiero pierwszy sezon, świetnie się trzyma! Rośnie od północnej strony. Widziałam go na słonecznej rabacie w szkółce - całe lato był przypalony. Dlatego mimo, że zalecana jest słoneczna pozycja, zdecydowałam się na półcień/cień.
Posadziłam go razem z Hakonechloe 'All Gold', które ma jaskrawy, limonkowy odcień. Przy nim konwalnik fajnie się prezentuje. Samotnie, na tle kory będzie mało widoczny. Wymaga wyeksponowania dla pełni swojej urody! Poza tym do tanich nie należy, więc warto zapewnić mu zasłużoną miejscówkę ;-)
Witaj Dalu! Jak miło, że wpadłaś :kiss3:
Widziałam Twoje piękne kępy przebiśniegów, no bajka! Moje to świeżynki, bo z ubiegłej jesieni, ale ile dają radości!
A masz może ranniki?
Wiosna tuż za zakrętem, miejmy nadzieję, że zima nie wróci na dobre.
Pozdrawiam serdecznie!
Cześć Aguś! O tak, pokorna pozycja wobec cudów natury całkowicie wskazana ;-) Jakoś tak się składa, że niemal całą wiosnę spędzam na kolanach albo na leżąco :laugh1:
Cięcie, plewienie, fotografowanie przyrody - ot, zwykłe życie ogrodnika ;-)
Tymczasem u Ciebie zima!Niby naturalna rzecz, śnieg lekki mróz w styczniu..wręcz wskazana ;-)
Ale i tak trudno uwierzyć, jak zróżnicowana jest pogoda w kraju.. ja w tym roku zimę oglądam głównie na Waszych zdjęciach i w Eurosporcie... ;-)
Dziękuję za propozycję ciemiernika, mam ochotę na Blue Lady, ale poszukam jeszcze w okolicznych szkółkach i na Gardenii. Jakby co, dam znać :kiss3:
Chłopaki w ręcznej dzisiaj dali radę - jak myślisz, idą po medal?
Miłego wieczoru!
Dorotko, im bardziej normalna zimowa aura tym lepiej, więc nie popędzaj tych swoich cebulek ;-) U mnie wszystko na głowie stoi, wiosna w styczniu, kto to widział??
Jeżówka, o którą pytasz to Glowing Dream. Pozdrawiam :bye:
Aniu, bardzo mi miło, że znalazłaś mój ogród też w innej przestrzeni wirtualnej i dołączyłaś do grona Forumowiczów, witaj!
Na Franowo wystarczy jechać o 8 rano - ja zwykle mam problem żeby dotrzeć wcześniej ;-) Kiaty cięte i doniczkowe są od nocy do ok. 9 rano, a pozostałe hale do 11.00
Januszu, dziękuję! To raczej wiosenne przedbiegi, ale już coś drgnęło w przyrodzie!
Wiosna najpierw zawita do Ciebie, to pewne B)
Sweety, cierpliwość zacna rzecz :lev:
Pamiętam jak 2 lata temu pokazywałaś u siebie śnieżne tunele z zaspami po dach...co się porobiło z tą pogodą?
Ja w tym roku miałam śnieg tylko przez jeden dzień i to tyle, co kot napłakał.
Gorzatko, jakby miał przyjść duży mróz to będzie bieda...ale na razie w prognozach nie widać, więc nie będę się martwić na zapas ;-)
Lisico droga! Jak miło, że wpadasz z wizytą! Gdybym miała ogon, to bym nim zamachała! :woohoo:
Ach te długie zimowe wieczory, z winem przy kominku..to jeden z nielicznych argumentów przemawiających za tą porą roku.
Wiem, jako wytrawny narciarz i wielbicielka Alp nie zgodzisz się, ale jak dla mnie to najcenniejsze chwile i korzystam z nich przy dobrej muzyce i z ulubioną książką.
Wtedy, tęsknota za ogrodem i zielenią jakby mniejsza... ;-)
Wznoszę zatem toast i pozdrawiam Cię serdecznie!
Gorzatko, utwór bardzo klimatyczny, na pewno plasuje się i w mojej czołówce...choć u Ciebie zdaje się obudził jakieś poważniejsze, romantyczne wspomnienia? :hearts:
Ewa, pogodowo faktycznie mieszkamy na innej planecie ;-)
Pisałam już wyżej w temacie śniegu, ale nie będę drążyć, bo jeszcze się zimie odwidzi i dam na popalić ;-)
Gabrielu, czaruję wiosnę i jak na razie zaklęcia działają ;-)
Z lekkim niepokojem spoglądam jednak na Twój "licznik", bo jeszcze sporo do tej "prawdziwej' zostało i nie wiem czy mi magii wystarczy ;-)
Te zielone listki w donicach to zawilce, sadzone jesienią.
Pozdrawiam!
Małgosiu, takie wiosenne prapremiery mogą się źle skończyć, więc nie masz czego zazdrościć ;-)
Tulipany dosadzam co roku, to zdecydowanie najprzyjemniejsze z listopadowych zajęć w ogrodzie :wink4:

No to lecimy dalej z tą wiosną...maj 2014:



























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Gabriel, sierika, VERA, constancja, Monika, Lady-r

Ogródek Robaczka 26 Sty 2015 21:43 #333911

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wiosna, mówisz? :blink: U mnie śnieg, lekki mrozik... prosiłam o to? Na pewno nie! Samo przylazło! :sick:
Romantyczne wspomnienia?... O tak... datowane na dwadzieścia i jeszcze parę lat wstecz ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Sty 2015 21:45 #333913

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Miałam te biało-zielone, wysokie tulipany rok temu. Kwitły pięknie, choć sadziłam je w grudniu :oops:
Są piękne! Podziwiam też u Ciebie te purpurowe - cudne!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Sty 2015 21:50 #333915

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki serdeczne za info o konwalniku! :kiss3: Wstawię u siebie fotkę miejsca, które przewidziałam dla niego.. Jest tam sporo żółtego i pomyślałam, że ciekawie przełamie monotonię.. Zerknij w wolnej chwili, plizzzz :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Sty 2015 00:27 #333951

  • ilona2715
  • ilona2715's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 2
Kasiu wpadłam na chwilkę, która zajęła mi kilka godzin :rotfl1: nie mogłam oderwać oczu od tych wszystkich pięknych zdjęć zastanawiając się jak Ty to zrobiłaś, że upchałaś taką niezliczoną ilość roślin, tyle tego, że nie wiadomo co najpierw podziwiać. Pięknie wyglądają te obrośnięte łuki przed wejściem do domu, śliczne tulipany, kwitnące wisterie, hortensje, trawki, jeżówki, ciemierniki mogłabym tak wymieniać bez końca :whistle: i te nie kończące się róże. Czytałam, że walczyłaś z chorobami, ale jak widać walkę wygrałaś, to fakt, że przy takiej ilości jest o wiele trudniej, ciekawa jestem o ile krzaczków uszczupliłaś ich kolekcję? Piękna aranżacja tarasu, słodziutki ten biały kącik, ekstra wianek z lawendy, zdjęcia z wystawy z Londynu i te z wakacji, nawet lilia Ci w oczku zakwitła, a potem chippendale :rotfl1: super domki dla owadów a i jeszcze jagodowy sernik, przy czasie poproszę o przepis na e-maila. Powiedz kochana ta trawka od Constancji, czy to proso włosowate czy jakaś inna, bajecznie wyglądała. Pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Sty 2015 10:07 #333988

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Kasiu!
Jestem u Ciebie pierwszy raz i choć nie dałam rady przejrzeć twojego wątku od pierwszej strony, to widoki z ostatnich dziesięciu, pozwoliły mi rozdziawić paszczę w zachwycie. Wszystko jest pięknie skomponowane, bez nadmiernego ścisku, kolorowo i różnorodnie, po prostu naturalnie czyli tak jak lubię! Gdybym miała taki ogród, to nie wychodziłabym z niego za żadne skarby! Mam nadzieję że i ja się kiedyś ''dochrapię'' takiego uroczego zakątka w którym będzie się z ochotą chciało przebywać. Jeszcze tu wpadnę. Pozdrawiam. B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Sty 2015 11:03 #334016

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek że ja nie wpadłam do Ciebie w weekend na tę wiosenkę :supr3: i to gruntowa wiosenka się też pojawiła :garden1:
Moje przebiśniegi siedzą pod warstwą floksów to zawsze mają ciepło i dość wcześnie wychodzą ale przed atakiem zimy nie było ich widać. Zresztą nie zauważyłam żadnych cebulowych nad ziemią i bardzo się z tego cieszę. Niech siedzą jak najdłużej, przecież mamy zimę i nawet w realu śnieżną i mroźną :ohmy:

Tulipanów nie sadziłam ale może kolejnej jesieni się zdecyduję, czas pokaże. Póki co będę wpadać do Ciebie na łany tulipanowe :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Sty 2015 21:59 #334218

  • nyna76
  • nyna76's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 97
  • Otrzymane dziękuję: 59
Kasiu, w wątku o kulkowaniu róż masz w poście na zdjęciu z różą James Galway taką różową roślinkę na sztywnych długich pędach. Powiedz mi co to jest za cudo? Uwielbiam takiego pokroju rośliny.
Ania.

Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...

Działeczka- powolne spełnianie marzeń
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Sty 2015 22:25 #334236

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dobrze, że wrzucasz te cudne foty wiosenne bo można się rozgrzać, oczy i duszę nacieszyć. U nas zima na całego. Wszystko zasypane (to akurat dobrze, no chociaż może nie na drogach i nieodśnieżonych chodnikach ...), po trochu podsypuje dalej (chociaż już mniej). W nocy mieliśmy -10 ale szybko się podniosło do ok. 0 - oznacza to breję i lód na przemian. Jakby nie te bajkowe widoki zimowe to koszmar.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sty 2015 22:08 #335710

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
przejrzałam fotki z 2013 roku i stwierdziłam, że chyba większość tulipanów mi wyginęło. W zeszłym roku nie miałam ich tyle co 2 lata temu. Muszę koniecznie zacząć stosować Twoją metodę
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 13:15 #335878

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Kasiu,pospacerowałam sobie po twoim pięknym ogrodzie,fajnie było sobie przypomnieć tą bajkę.Zajrzyj do szefowej Ogrodowiska na wątek ,ma piękne rabaty z konwalnikiem.Warto zobaczyć,jest przecież jej ogród wśród 100 najpiękniejszych ogrodów świata.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 13:32 #335884

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Też chyba będę jesienią dosadzać cebulki bez wcześniejszego wykopywania. Przyznam, że właśnie to skutecznie zniechęcało mnie przez lata do sadzenia wiosennych cebulowych. Zastanawiam się tylko czy podczas dosadzania często zdarza Ci się uszkodzić starsze cebulki? Widok wiosennych łanów Twoich tulipanów zawsze powoduje u mnie szybsze bicie serca :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lut 2015 16:20 #335927

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ależ emocje w meczu Polaków o brązowy medal Mistrzostw Świata!!
Miałam pisać, ale wracam do oglądania :woohoo:
Do napisania za chwilę!

MAMY MEDAAAAAAAAL!!!!!!
Brawo chłopaki!!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 16:29 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.550 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum