TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 08 Kwi 2015 10:54 #356138

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Sliczne tulipany, gdybym nie wywalila opakowan to bym powiedziala jak to to sie zwie, bo kupilam takie w Holandii tzn cebule takich kupilam. Miec ich w tym roku chyba nie bede miala, bo kompletnie o nich zapomnialam i sadzilam w lutym :happy4: narazie nic z tych nie wylazlo a u mnie tulipany juz dosc spore sa... u sasiadki to nawet jakies juz kwitna od tygodnia :flower2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 08 Kwi 2015 11:02 #356140

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Piękna kępa żółciutkich żonkili, mono przyprószenia śniegiem.
Frezje piękne, Ja w tym roku skusiłam się i kupiłam cebulki do posadzenia.Pierwszy raz.Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :sick:
Pogoda się porprawia na weekend ma być już ciepełko.Ruch w ogrodzie będzie wszędzie chyba widoczny :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 21:44 #356558

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Czyli poszłaś w wiśnie ozdobne... Cztery, no czy nie mam racji, że lubisz mieć dużo? :lol:
Ale nie przesadź z drzewami, żeby róże trochę słońca miały :)
Co jakiś czas straszysz jakąś redukcją różaną, czy aby nie szykujesz sobie pretekstu do pozbycia się róż? ;)
Kasiu, a Ty te ciemierniki Double Ellen masz pierwszy rok?
To powtarzanie kwitnienia mnie intryguje...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 21:54 #356565

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Troszkę zaniedbałam wątek w święta, ale spędzaliśmy je wyjazdowo u rodzinki i czasu zabrakło..wybaczcie.
Dziękuję za wszystkie życzenia!
Dzisiaj pogoda była fanstastyczna, więc po pracy mogłam spędzić trochę czasu w ogrodzie. Posadziłam cebulki w donicy na szczypiorek, wysiałam pietruszkę (również do donic), przepikowałam pomidorki koktajlowe (Black Cherry - dzięki Jule!) i zrobiłam trochę fotek :dance:
Teraz zaległe odpowiedzi, a za chwilę raport wiosenny z ogrodu:

Krzysiu, ciemierniki bywają ponoć kapryśne na ciężkiej ziemii, ale u mnie na razie rosną super i zauważyłam mikroskopijne sieweczki :woohoo:
Januszu, doczekaliśmy się prawdziwie wiosennej aury! W święta pogoda była paskudna, na południu kraju śnieżyce i deszcze z gradem...ale to już wspmnienie ;-) Białe święta były, teraz mamy upragnione słońce i przyroda szybko nadrobi. Pozdrawiam serdecznie :bye:
Aniu, mam nadzieję, że jest poprawa? Przesyłam słonko i życzenia pogodnego weekendu! :hug:
Moni, Vera, Beatko - dziękuję :hearts:
Gosiu, pierwszy raz mam do czynienia z tym dziadostwem :mad2: Na razie podlałam rodki Em'ami z wrotyczem. Potem zastosuje nicienie i oby wystarczyło.. :dry:
Monia, czytałam już w różnych wątkach o trudnej walce z tym szkodnikiem..nie ma rady, trzeba działać  :club2:
Cześć Iza! Fajnie, że wpadłaś! Dziękuję za przemiły wpis :kiss3:
Porządki zaczęłam w styczniu, więc wyrabiam się jako-tako :rotfl1: Twój ogród jest tak fantstayczny, że nawet bałagan dodaje mu uroku, choć ja dostrzegłam jedynie łany kwiatów :hearts:
Jule, witaj kochana! Sto lat :teach: Twoje-moje pomidorki rosną jak marzenie, będą zbiory :dance:
Tulipki kocham wszystkie bez wyjątku i co tydzień na giełdzie kupuję świeże :hearts: W ubiegłym roku sadziłam cebulki w styczniu i wzeszły normalnie, więc dla Twoich też jest szansa..najwyżej zakwitną w czerwcu :laugh1:
Wracaj do nas, jak tylko ogarniesz Juniora i gości, tęsknimy... :cry3:
Aniu, dziękuję! Ja też posadziłam frezje, do donic i powoli kiełkują :woohoo:
Dobrej pogody na weekend :bye:

I obiecany wiosenny update - wychodzą pierwsze ogrodowe smoki!! Czyli mamy prawdziwą wiosnę :dance:







Brateczki stały w miejscu przez 2 tygodniu jak zahibernowane - teraz uśmiechają się do słonka





Jaskry azjatyckie wytzrymały przymrozki i wciąż zachwycają kwiatami:



ptaszki testują wysokość koszenia:



...trochę za wysoko na krótkie nóżki ;-)



Fiołeczki czarują zapachem..



...chcę mieć je "pod nosem" więc posadziłam kępkę w donicy



za to hiacynty czuć z daleka!







Sasanki ostały się nieliczne, ale dostrzegam młode siewki





cdn. ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, anabuko1, Amarant, Krzysia

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:03 #356570

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, na razie posadziłam 3, ale czwarta zamówiona ;-)
Wydaje mi się, że zwłaszcza w małym ogrodzie korzystne jest powtarzanie roślin na rabatach (grupy bylin, cebulowych etc.), żeby nie wprowadzać nadmiernego chaosu. A poza tym, nie mogłam się oprzeć :laugh1: Róże eksmituję już kolejny raz - w ciągu 2 lat wyeksmitowałam jakieś 50 sztuk :lol: Więc to nie są czcze słowa :wink4:
Dokupiłam jedną umbrę (mam już 2 duże i jedną małą) i dwie płaczące. Kanzan ma być dostępna w przyszłym tygodniu.
Umbra ma już ładne pączusie:



Aleee, kupiłam też tulipanowca i mam miejsce na ambrowca oraz kolejną magnolię :whistle:
Czyli nie jestem tam zupełnie monotematyczna :silly:
Ciemierniki 'Double Ellen' kupiłam na Gardenii, więc to świeżynki u mnie. Kwitną bajecznie :flower2:





I co tam jeszcze kwitnie..

Śnieżniki lśniące błyszczą błękitem z daleka:







Magnolia Stellata spóżniona o 2 tygodnie, ale wreszcie zaczyna..



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:09 #356576

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- już smoki się obudziły :woohoo: Cudownie..to może niedługo i moje się pojawią :dance:

Kanzan zaklepana.. super- ja swoją przywiozę jutro i bardzo się cieszę, bo od razu w tym sezonie załapiemy się na kwitnienie :kiss3:

Pięknie kwitnie magnolia... ciemierniki!! :hearts: W Twoim klimacie nie ma obawy o kwiaty tak wcześnie kwitnące. Mi też się marzy, ale raczej suzanka lub nigra- moje rabaty nie są podgrzewane :P

Tulipanowca kupiłaś? Masz dziewczyno cierpliwość..ja bym nie dała rady tyyyyle lat czekać na kwiaty :silly:

Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:13 #356580

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Jaką magnolię kupiłaś, Kasiu? Ja kupiłam moją wymarzoną Wildcat - w końcu ją zdobyłam i na dodatek wielki okaz! Jestem szczęśliwa :hearts:
Piękne fotki - sasanki już u Ciebie zaczynają kwitnienie :woohoo: Śnieżniki mnie zachwycają - koniecznie by mi pasowały. Musze się za nimi rozejrzeć :comp:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:24 #356586

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, smoki wylazły!! Nawet nie wiesz jak się ucieszyłam na ich widok! :woohoo:
To prawdziwy tester wiosny B)



Kanzan kupujemy niemal jednocześnie :dance: Moja będzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, ale korony słabo rozwinięte, więc nie liczę na kwiaty w tym roku..może pojedyncze. Za to Umbry będą cudnie obsypane :lol:
Susan też mam i jeszcze ciasne pączki widziałam dzisiaj, ona zwykle jest nieco późniejsza. Zauważyłam jednak na zdjęciach dokładnie 2 tygodnie obsuwy w stosunku do zeszłego roku...na glicynię przyjdzie mi poczekać dłużej, ale nic to, było przymrozków w maju nie było :teach:

Migdałek kwitł już o tej porze w zeszłym roku, a teraz potrzebuje jeszcze kilku ciepłych dni



Róże rozwijają liście..



A nowiuśka wiśnia Shirdare Yoshino pączki kwiatowe :hearts:





Monia, magnolię wezmę albo Double Diamond albo klasyczną Soulangana, obejrzę w weekend co przyjedzie do szkółki.
Wildcat przecudna, gratuluję :dance:

Tymczasem bzy pączkują





I coś tam jeszcze kwitnącego

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2015 22:26 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel, anabuko1, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:31 #356592

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Cudnie, po prostu cudnie.I w zdjątkach i w Twoich wiosennych roślinkach. :)
Sasanki - śliczne kolorki mają.Moje jeszcze w pąkach.Tulipanki tez :(
a jaszczurka jak wdzięcznie nawet ci pozowała :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:35 #356597

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
U Mamy Susan już na pojedynczych pączkach pokazuje kolorek, ale wiadomo..ona raczej majowa jest.. Fajne są te wczesne, ale u nas szkoda ryzykować :dry:

Smoki..ahh..uwielbiam! To jedna z większych moich radości ogródkowych- nie sądziłam, że trafią się tacy mieszkańcy na działce :dance: Twoje pięknie pozują :kiss3:

Ja mojej kanzanki nie widziałam, więc nie wiem, jaka będzie, ale raczej zakwitnie- pamiętam jak w ubiegłym roku mijając teren producenta widziałam kwitnące drzewa. Zobaczymy jutro, co przytargam ;)

Sporo miejsc na drzewa sie u Ciebie pojawiło- bardzo fajnie! Lubię wysokie drzewa w ogrodzie- one od razu nadają innego wymiaru. Aaaaale się będzie działo :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 22:41 #356601

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ale jak u Ciebie będzie się działo!! :woohoo: Czytałam o szkółkingu i planach zakupowych, szalejesz dziewczyno :dance:
Nie ma zbyt wiele miejsca na drzewa, ale robię co się da, choć ogród z gumy nie jest ;-)
Smoki są fantastyczne i jeśli zamieszkały u Ciebie to zostaną :hearts: Moje już zameldowane na stałe i mają ulubione kryjówki, w sumie mieszkają w ogrodzie dwie rodzinki :lol:
Susan pokazuje nieco kolorku, ale rośnie w cieniu, więc zawsze jest późnijesza..brakuje mi typowej soulangany dla bladego różu, ale kolejna biała też by mnie ucieszyła..no nic zobaczymy co będzie w opcji. Ciekawa jestem tych naszych Kanzanów :woohoo:
Aniu, czy masz nowy wątek? Zauważyłam teraz, że w starym wisi kłódka...
Tulipanki zaczynają, na razie kwitną odmiany botaniczne..doczekasz się, na pewno :hug:
Jaszczurki są u siebie, więc przyzwyczajone do ludzi ;-)

I ostatnie fotki z dzisiejszego popołudnia :whistle:
Pod sosnami przekwitły krokusy, ale zaczęły tulipanki botaniczne, przylaszczki, prymulki, fiołki i barwinek























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2015 23:18 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:10 #356621

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kasiu Piękna wiosna!! Widzę, że u Ciebie zdecydowanie cieplej niż u mnie - tulipki botaniczne jeszcze w pąkach, żonkile dopiero ruszają, a sasanki daleko w polu... Albo tam dużo cieplej albo masz podłogówkę w ogrodzie ;)
Fajnie, że smoki już wkraczają do akcji :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:13 #356623

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kiedyś się zastanawiałam, gdzie one mają kryjówki? Wyczytałam, że dla bezpieczeństwa zmieniają legowiska co jakiś czas. Mam nadzieję, że u mnie mieszkają gdzieś w okolicy murków- to najbezpieczniejsza kryjówka, bo na stałe ;) Mam nadzieję, że nigdzie w trawniku nie mają norek, to teraz sajgon będzie..

Jak była robiona u nas elewacja, to ekipa miała mnie chyba za wariatkę.. Jaszczórki akurat wtedy mieszkały w szczelinie w cegle, przez którą wychodził z domu kabel ziemny do ogródka. Mieli polecenie służbowe, że w tym miejscu musi być zostawiona szczelina przy kablu, żeby miały wyjście. Sprawdzałam na bieżąco, czy nie zalepili :silly:

Kanzanki i ja się nie mogę doczekać..ale jestem też ogromnie ciekawa Umberek u Ciebie- to piękne drzewa, a czytam, że będą z nich prawdziwe okazy od razu :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:19 #356628

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
U nas tak wstawiali okna :P
Mieliśmy w środku młode jaskółki w gnieździe , zaczynały pierwsze loty .
Świstały tylko nad głowami panów monterów,że ci łapali się za głowy :happy4:
W tym pokoju zamontowali tylko ramy ,a skrzydła z szybami wstawiliśmy sami ,kiedy ptaszki na dobre się wyprowadziły.

Kasiu , jak to magnolia stellata spóźniona? Mam ją od zeszłej wiosny ,cała w pąkach ,kiedy jest jej termin kwitnienia?
Ale masz kolorów ! Te wstęgi narcyzów bardzo mi się podobają...
Kokoryczka już się pokazała?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:27 #356634

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madziu, Stellata w ubiegłym roku kwitła już 21 marca - zwykle kwitnie na przełomie marca i kwietnia, ale ostatnie chłody nieco ją wyhamowały.
Na zdjęciach widzę wyraźną różnicę w wegetacji w stosunku do ubiegłorocznej wiosny - o tej porze glicynia miała już ogromne pąkasy, kwitły magnolie, migdałki, tawuły, serduszki i niemal połowa tulipanów!
Kokoryczka pokazała nosy :dance: Jestem bardzo ciekawa jej dzwonkowatych kwiatów :hearts:
Monia, Umbry posadziłam w zeszłym roku - 2 sztuki, przy ścieżce do altany, a teraz doszła kolejna ;-)
Jaszczurki mają legowiska właśnie w szczelinach, więc Twój murek to prawdziwe Królestwo Smoków! :dance:
Moje mieszkają przy murku w trzmielinie i koło glicynii - widuję je tam regularnie od 4-5 lat B)
Nieźle wyszkoliłaś fachowców :rotfl1:
Jolu, ja patrzę na fotki z zeszłego roku i widzę spore spóźnienie wiosenne, a może w zeszłym roku był taki sprint?
W jakim rejonie Polski mieszkasz?
Teoria podgrzewanego ogrodu krąży na Forum od jakiegoś czasu..., inna zakłada, że jestem czarownicą :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): magdala, jol_ka

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:27 #356635

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Pliszka już się wybrała na spacer po Twoim trawniku, u mnie latem gościła i mam nadzieję, że w tym roku znowu się pojawi, niestety ani jaszczurki, ani żabki nie bywają, tylko jeże i nietoperze ;)

Tulipany i narcyzy w większych ilościach wyglądają obłędnie !!!
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Kwi 2015 23:30 #356636

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Robaczek wrote:
inna zakłada, że jestem czarownicą :wink4:

Kasiu ...to ja poproszę o numery Toto Lotka :rotfl1: :unsure: :dry: :whistle: :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Kwi 2015 00:16 #356662

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mi podawać nie musisz..może Paweł się podzieli wygraną :rotfl1:

Wydawało mi się, że w tym roku jeszcze kilka sztuk dokupiłaś :whistle: a po prostu uzupełniasz kompozycję :kiss3:

Wiesz, nigdy nie widziałam jaszczurek wygrzewających się na murku.. liczyłam, że będą tam przesiadywać, a tu klops :unsure: Z dzieciństwa pamiętam wakacje w leśniczówce w Julinie i jaszczórkę wygrzewającą się na kamieniu przy werandzie- byłam nią zafascynowana! Dlatego tak się z nich cieszę u siebie- to jak prezent od losu ;) U mnie zdarza mi sie jedynie wypatrzeć je czasem na rabatach.. kiedyś przydybałam jedną na wrzosie- prawie jak oswojona, pozowała do zdjęć ;)
Na murkach nie przesiadują, ale może faktycznie w nich się chowają :think: Najważniejsze, że są! To dla nich trawnika nie pryskam roundupem..i dla trzmieli..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.957 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum