TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 10 Kwi 2015 00:54 #356667

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ptaszek, który testuje poziom koszenia to pliszka siwa :D Jest chroniony i ma na prawdę wiele wdzięku. Biega szybko, po czym przystaje i kiwa swym długim ogonkiem. Podobno stąd wzięło się powiedzenie, że „Każda pliszka swój ogonek chwali” :whistle: Zmykam, bo mam skojarzenia...
PS/Smoki u mnie jeszcze nie poczuły wiosny! Ale poprawa jest. Od dziś :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 10 Kwi 2015 07:27 #356671

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Cudne te wczesne tulipanki :)
Chyba za takimi musze na jesieni się rozejrzeć .A nowy watem mam To Mój zakątek ....
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 07:28 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Kwi 2015 21:17 #356841

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kaśka, ja jestem z Brodnicy tej w kujawsko- pomorskim :)
U nas trochę zimniej niż w Posen, ale dziś nie było na co narzekać. I u mnie podgrzało roślinki ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Kwi 2015 21:46 #356862

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Pliszkę też już u siebie widziałam, ale umknęła przed aparatem :( . Ale sasanki mam jeszcze w pąkach :huh:
Śliczna Twoja Wiosna Kasiu :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 00:38 #357175

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Pogoda dzisiaj rozpieszczała jak nigdy - ponad 20 stopni w cieniu po takim chłodnym tygodniu to prawdziwa rozpusta :woohoo:
Mam nadzieję, że roślinkom nie zaszkodzi taki nagły skok temperatur...w ciągu kilku godzin rozkwitły magnolie, a pączki tulipanów nabrały kolorków..mam wrażenie, że trawnik się zazielenił w oczach!
Planowałam odchwaszczanie (zakwitają pierwsze mlecze!), ale w sumie większość dnia przebimbałam na tarasie pławiąc się w słonku B)
Ale mi z tym dobrze!

Krzysiu, Pliszki spacerowały również dzisiaj! Zachwycające ptaszki i tak zalotnie machają ogonkami :silly:
Jeże to prawdziwa rzadkość w ogrodach, szczęściara z Ciebie!
Chester, czarną magię uprawiam tylko w ogrodzie :cool3:
Monia, jestem pewna, że się tam wygrzewają. Musiałabyś ukryte kamery zainstalować ;-) Dosyć płochliwe to stworzenia..dzisiaj dwie przebiegły mi drogę, próbowałam je dogonić - bezskutecznie :rotfl1:
Sweety, po dzisiejszym palnym dniu stopniały chyba wszystkie wspomnienia zimowej aury? U nas grzało tak, że śmigałam w klapeczkach i krótkim rękawku :drink1:
Aniu, tulipanki lubię wszystkie, ale te wczesne mają dodatkowy argument - są ..wczesne :wink4:
Wątek odwiedzę, dzięki!
Jolu, faktycznie, pisałaś kiedyś, zapomniałam - wybacz :oops:
Pogoda chyba w całym kraju dzisiaj dopisała - działałaś ogrodowo?
Wiesiu, dzisiaj kwiaty rozkwitały w oczach - zwłaszcza na magnoliach. Niesamowite, jak słońce przyspiesza wegetację! Można było odnieść wrażenie, że krajobraz zmienia się z godziny na godzinę..oby sprzyjająca aura się utrzymała!

Dobranoc :bye:





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 00:39 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, chester633, VERA

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 07:15 #357188

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Cześć, Kasiu - wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali!

Pozdrawiam w niedzielny poranek i melduję, że ludność wiejska w mojej osobie posiała wczoraj pierwsze warzywa w polu (cebula w 3 odmianach, marchewka w dwóch, pietruszka w dwóch).
I u mnie też już wreszcie prawdziwa wiosna :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 20:30 #357420

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu - jaką odmianę cisa kupujesz do formowania? Tę żywopłotową Hicksii ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 20:54 #357427

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, też zachwycam się wiosną w pełnej krasie. :) Wszystko przyspieszyło, tylko strasznie sucho w ogrodzie. Pewnie trzeba zacząć podlewać. Motylki cudne. Właśnie do mnie dotarło,że ja w tym roku nie widziałam jeszcze motylka w realu. Obraziły się na mój ogród ? :think: ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 22:35 #357504

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Kasiu tak w pełni się z Tobą zgadzam :) nacieszyć się słońcem tym grzejącym wiosennie :) u mnie też na kalinie wonnej pierwsze motyle i brzęczących coraz więcej i śpiew ptaków rano budzi i zupełnie mi to nie przeszkadza cudnie się robi dookoła (dzisiaj zimny wiatr i spacerek w ogrodzie krótki) ale coraz więcej roślinek w pąkach i to cieszy ogromnie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 23:13 #357526

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, dzięki za raport z postępów wiosny na Pomorzu - jak przyjdzie czas zbierania plonów na warzywniku pośród lawendowych zagonów to będziesz wycieczki biletować ;-)
Ja pietruszkę wysiałam do donicy - a w zasadzie do trzech ;-) Dodaję ją niemal do wszystkiego, więc liczę na obfite zbiory!
Madziu, najzwyklejsza, bezodmianowa - taxus baccata. Formuje się bardzo łatwo, ma naturalnie stożkowy wzrost. Właśnie próbuję wystrugać spiralę - i przekonuję się, że to nieco trudniejsze niż kulka czy stożek hahaha Ale ile frajdy! :woohoo:
Ina, u nas ziemia dosyć dobrze zatrzymuje wilgoć. Po ostatnich deszczach wciąż jest wilgotno. Dodatkowo mulczuję rabaty kompostem i korą i to też wpływa na zatrzymywanie wilgoci. Dzisiaj podlewałam tylko donice :)
Isiu, dzisiaj ponownie radośnie leniuchowałam :dance:
Wyszłam jednak na spacer po ogrodzie z aparatem i zaraz wrzucę wiosenny update. Co chwila zauważam nowe pączki, kolejne tulipanki rozkwitają, ptaki śpiewają, motylki się obudziły...wiosna!

Ten żonkil miał być biały... :think:



A te.. różowe :rotfl1:



Stellata zakwita - nareszcie!



Głogi Paul's Scarlett zapączkowane



Lilaki Meyera też



Na bukszpanach widać młode przyrosty



Kalina wonna wypuszcza liście jak plisowane spódniczki



Graham Thomas ma już spore liście



A lada dzień zakwitnie Tawuła Grefsheima





sasankowe baletnice



tulipanki na rabacie...













...i w donicy



I ogólnie takie tam













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 23:17 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, chester633, Bozi, Amarant, jol_ka

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 23:23 #357530

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kasiek piękna wiosna u Ciebie! Podglądałam dziś głóg Paul's Scarlett u siebie i jeszcze pączków nie widać. Będą na pewno, to już jego 6 rok u mnie i zawsze kwitł, ale uwielbiam to wyczekiwanie, i sprawdzanie czy to "już". Codziennie robię obchód po ogrodzie i sprawdzam, co zapączkowało, co puściło listki :happy4:
Pytałaś, co ogrodowo podziałałam - zrobiliśmy z tatą wertykulację, zostało mi jakieś 3/4 trawnika do zgrabienia (1/4 zajęła mi ponad godzinę, więc trochę tego jeszcze jest). U nas było dziś bardzo wietrznie, wiatr zimny i przez to odczuwalna temperatura nie była rewelacyjna. Ale w słoneczku, w zaciszu było pięknie B)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 23:24 #357531

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- co rośnie w sezonie pod drzewem w kręgu- pytam o ostatnie zdjęcie?

Myślę, że u mnie rodzina jaszczurkowa się powiększa z roku na rok. Późnym latem coś kopałam na pagórku, a spod nóg zwiewały mi małe jaszczureczki- jedną złapałam na zdjęciu.. takiego słodziaka :hearts:

Pliszka urocza! Mam sentyment do tych ptaszyn- w trakcie budowy SSO założyła gniazdo pliszka w stercie desek. Ekipa porządkując teren znalazła jajka w uwitym gnieździe. Majster zbudował prowizoryczną budkę i umieścił w niej gniazdo z jajkami. Po niedługim czasie wykluły się młode. Robiłam pamiątkowe zdjęcia naszych pierwszych mieszkańców. O jaszczurkach jeszcze wtedy nie wiedziałam.

Wiosna u Ciebie jakby wybuchła.. kolorowo, trawa soczyście zielona.. Jak ja się cieszę, że to już się zaczyna :dance: Zawsze z dużą radością oglądam u Ciebie jej pierwsze zwiastuny :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Kwi 2015 23:45 #357534

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Jolu, wertykuacja to ciężka harówka, wiem coś o tym :jeez: Mój trawnik nie jest duży, a roboty przy nim wiosną tyle, co przy różach :unsure:
Już się zieleni, więc efekty tych prac widoczne są dosyć szybko. Wymaga jeszcze dosiewek tu i ówdzie, kosiarkę też trzeba przygotować na sezon i zacznie się regularne koszenie.
Kto kosi u Ciebie? U mnie to działka M B)
Codzienny obchód w poszukiwaniu nowych pączków to mój najprzyjemniejszy moment dnia i niemal święt rytuał! Czułabym się niespokojna idąc spać bez obchodu :crazy: :rotfl1:
Głogi mam malutkie, dopiero drugi rok u mnie, ale uwielbiam ich kwiaty :hearts:

Monia, pod jodłą nie ma jeszcze nic ;-) Tylko cebulowe sadzone jesienią i ranniki w styczniu :wink4:
Zastanawiam się czy coś tam sadzić..ale chyba nie. Masz jakiś pomysł?

Wiosna na całego widoczna już niemal w każdym zakątku ogrodu. Są lepsze i gorsze zakątki, ale wszędzie widać życie i zmiany niemal codziennie!
Lubię obserwować zmiany w tym mikrokosmosie, najczęściej z obiektywem ;-)

Malutkie jaszczurki widuję też u nas, urocze stworzonka!
To przemiłe uczucie wiedzieć, że jakieś stworzenia wybrały nasz ogród na swoje siedlisko, prawda? :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 23:46 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 00:22 #357540

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Robaczek wrote:
To przemiłe uczucie wiedzieć, że jakieś stworzenia wybrały nasz ogród na swoje siedlisko, prawda? :dance:
Nieustannie mnie to cieszy :woohoo:

Podoba mi się ten krąg wykorowany..dodaje elegancji! Pytałam z czystej ciekawości, czy coś zasłania więdnące liście żonkili- myśląc nad miejscem dla cebulek zawsze się zastanawiam, czy liście nie będą mnie wkurzać po przekwitnięciu kwiatów?
Obwódka żonkilowa (powinnam chyba napisać- narcyzowa) była świetnym pomysłem :hearts: jednak w sezonie masz tak bujne rabaty, że to miejsce zostawione jedynie z korą stanowi chyba fajną przeciwwagę :think:
Zresztą- nawet jeśli kiedyś wymyślisz, żeby coś posadzić, to na pewno będzie efekt WOW :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 07:26 #357547

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Co tu dużo pisać... Twój ogród jak zwykle wzbudza aplauz i zaakceptowanie! Jestem pod nieustającym wrażeniem. Jednego mi tylko brakuje - fotodokumentacji nowych nabytków. Jestem bardzo ciekawa, gdzie je posadziłaś. Pozdrawiam poniedziałkowo :bye: !
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 07:45 #357553

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ten krąg jest.... :thanks: .Wogóle widać ,że masz "zieloną rękę" bo wszystko tak ładnie rośnie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 22:36 #357889

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór poniedziałkowo!
Na temat dzisiejszego dnia powiem tylko - dobrze, że się kończy ;-)
Stefan dawał się we znaki również po południu, ale nie mogłam sobie odmówić choćby krótkiego spaceru po ogrodzie..ba! wyrwałam nawet kilka chwastów :devil1:

Monia, staram się tak sadzić cebulowe, żeby liście nie były problemem, ale pod jodłą celowo nie sadziłam innych roślin, bo tak jak piszesz wolałabym tam niewidzialną przeciwwagę dla rabat ;-) Skłaniam się jednak w kierunku czegoś zadarniającego żeby ograniczyć chwasty...mam też ochotę na paprocie, ale czy będą tam pasować.. :think:
Asiu, nowe nabytki są na ogólnymi takie-tamach, ale mało widoczne, bo łyse :rotfl1:
Olu/Aszko, dziękuję! I witam ponownie, po przerwie w moim ogrodzie :dance:

Z wczorajszych spacerów:
...Gladiator!











Hiacyntowo





żonkilowo - moje ulubione Tete-a tete





Hortensja pnąca



Hakuro





Przylaszczki





Cieszynianka



Barwinek Gertrude Jekyll



Ułudka od Juliet



Pęcherznice Luteus





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Bozi, Gabriel, Amarant

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 22:56 #357901

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe jak tylko przeczytałam Gladiator to zaraz....do licha jaki Gladiator? :dazed: no przecież nie ten film....a potem..... :rotfl1: ale szybko wystartował no i jaki duuży! :woohoo:
wiosenka cuudowna u Ciebie :hearts:
zaś co do Stefana......niech lepiej już zmyka bo mam go dość, no ten wiatr to była już duuża przesada, zaś deszcz.....tego to już nie wybaczę :mad2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.668 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum