TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 13 Kwi 2015 22:57 #357902

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Kasiu, ślicznie wyglądają łany narcyzów!
Ciemierniki bardzo chcę mieć, planuję posadzić ich wiele. Ale nie lubię kupować pojedynczo roślin, chciałabym pierwszą partię z 10 sztuk. Dlaczego one są takie drogie? Na Gardenii ile kosztowały? Chyba przyjadę w przyszłym roku na te targi.
A róży pnącej na froncie już nie mam, ciągle miała skoczka i były z nią problemy, więc ją oddałam. Teraz rosną tam powojniki (Niobe i Julia Correvon), zobaczymy jak się sprawdzą, to będzie ich drugi sezon.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 20:04 #358111

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
W lutym posadziłam pęcherznice Luteus, bardzo dekoracyjne mają te żółte liście :)
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2015 20:04 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 21:19 #358148

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, cudowna wiosna u Ciebie :supr:
Powiedz, jak wygląda po zimie Twój jęczmień grzywiasty. W moich przyciętych coś zielonego wyrasta, więc liczę na nie bardziej niż na rachityczne siewki na parapecie :silly: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 22:29 #358188

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Chyba najbardziej wiosenny ogród na forum
Niesamowite są te Twoje rabaty.
Jestem bardzo ciekawa jak wkomponujesz drzewa
Mnie też marzy się drzewko, ale muszę wybrać takie, które nie rośnie za duże, żeby za dużego cienia nie dawało.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 22:49 #358196

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosiu, dzięki, ale to tylko fragmentami ogród jest radosny. Wciąż jeszcze łyso i dosyć buro wkoło...za mało mam drzew i zielonych zasłon, a sąsiedzi nie chcą sadzić :pinch:
Nowe drzewa widać na fotkach ogólnych, ale że jeszcze są bezlistne, to słabo widoczne ;-)
Kasiu, w miejscu gdzie był jęczmień widać jakieś drobne życie, ale trudno powiedzieć czy to siewki, czy mateczna roślina czy chwast :wink4:
Pokażesz swojego?
Bozi, pęcherznice najbardziej lubię właśnie wiosną! Zarówno za soczystą zieleń liści jak i za białe poduszkowe kwiaty :)
Tamaryszku drogi, ciemierniki kupowałam na Gardenii za ok. 20 zł, ale bardzo duże sadzonki. Mniejsze po 5 zł w szkółce, głównie białe (ok. 15 szt.).
Marta, dzisiaj Stefan trochę wyhamował i już jest lepiej, a jutro ma być cudowna pogoda! Pewnie zajrzysz na działeczkę?
Ja planuję na popołudnie drobne prace porządkowe, ale głównie relaks w ogrodzie B)

Serduszki





Śliwowiśnia Pissardi





Pies z dredami



Ukłon szachownicy (Sweety, jak ona się nazywa??ta w spódniczce z zółtym paskiem)



Czy pisałam już, że posadziłam magnolie? Udało mi się tanio kupić sporą Lennei, niestety bez kwiatów, więc dokupiłam sobie na pociechę malutką

Soulangane'a Satisfaction - ta jest zapączkowana :lol:



Susan też ma pąkasy



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2015 23:00 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Bozi, Gabriel, Amarant

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 22:50 #358197

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Kasiu, jak tak oglądam Twoje piękne zdjęcia, to mam wrażenie, że mieszkasz w innej strefie klimatycznej, a nie kilka kilometrów ode mnie. :woohoo: Wszystko u Ciebie jest wyrwało do przodu. Piękna wiosna w Twoim ogrodzie, cebul to masz chyba kilka worków ;)
Słoneczna obwódka z żonkili bardzo mi się podoba, a zdjęcie magnolii na poprzedniej stronie - rewelacyjne!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Kwi 2015 23:59 #358223

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kaśka magnolie cudne! Pissardi już kwitnie :woohoo: - dzis podglądałam moją i jest pięknie zapączkowana, ale do kwitnienia potrzeba jej jeszcze kilku ciepłych dni.
Pytałaś ostatnio o koszenie - w tym sezonie będzie kosić mój tata, no i ja, jak dam radę. Rodzice są u mnie prawie co weekend, więc damy radę - trawnik duży, ale sukcesywnie go zmniejszam :happy3: W ubiegłym roku od koszenia trawy miałam "młodego" - syna znajomych, kosił nawet dobrze ale kosiara po sezonie była do remontu :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 05:47 #358233

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Kasiu czekam na łany tulipanowe u Ciebie, już za chwileczke, juz za momencik.
Moja Suzan w takim samym stadium, liczę że w weekend nią oczy nacieszę. Moje pissardi jednak już w pełnym rozkwicie .




Ps. Zawsze jestem na biżąco u Ciebie ale wpisuję się rzadko aby wątku nie zaśmiecać :)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2015 05:48 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 06:11 #358234

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu, zachwycająca jest ta Twoja wiosna :hearts: . Po samych pąkach na magnolii widać, że mam dobre dwa tygodnie opóźnienia. Ale to nic, ja poczekam, może w tym czasie uda mi się skończyć wszystkie prace porządkowe :tongue2: .
Jakoś nigdy nie mogę się przekonać do zakupu żonkili. Uwielbiam żółty kolor, ale żonkile jakoś do mnie nie "mówią" . Ale teraz po obejrzeniu zdjęć u Ciebie widzę, że warto :woohoo: . Ileż one słońca i radości wprowadzają na wiosenne rabaty :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 08:22 #358254

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Wcale nie dziwię się sąsiadom, ja bym sobie nie zasłaniała widoków ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 09:05 #358267

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu - ale pięknie :woohoo: i foty cudne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 09:17 #358270

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Kasiu, też ostatnio kupiłam sobie magnolię Soulangane'a . Malutka a już zapączkowana. Jestem bardzo ciekawa jej kwiatów. Mam tylko nadzieję, że nie wyrośnie z niej kolos.
To ile masz już tych magnolii, bo się pogubiłam ;)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 09:52 #358279

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, mi to wygląda na roślinę mateczną. Zachowuje się, jak typowa zimująca trawa po przycięciu. Zobaczymy, fotki im nie zrobiłam. A fotki parapetowych siewek wstawiłam parę dni temu w swoim wątku. Rosną nawet szybko... i wciąż takie rozczapierzone i wiotkie :unsure: .
Miłego dnia :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 20:20 #358405

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Powiem Ci, Kasiu, że piękne są te nowe magnolie i też coś tam z tych nowych kupuję, ale jak stara dobra 'Lennei' zakwitnie, to jest cudny widok! Tak więc zakup pochwalam :) Mimo że na kwitnienie poczekasz, ale w Twojej glebie to pewnie niedługo :)
A jak się zapowiadają te zeszłoroczne łany tulipanów? Bo nie zakładam, że wykopywałaś ;) Nawet Ty :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 20:37 #358412

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Wiola wrote:
Kasiu, też ostatnio kupiłam sobie magnolię Soulangane'a . Malutka a już zapączkowana. Jestem bardzo ciekawa jej kwiatów. Mam tylko nadzieję, że nie wyrośnie z niej kolos.
Niestety wyrośnie piękny kolos.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 20:41 #358414

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Dawno mnie nie było :oops: , a widzę że wiosna już bardzo zaawansowana :whistle:
Piękne zdjęcia, zarówno ogólne widoki, jak i zbliżenia :bravo: Teraz mamy wspaniały czas w ogrodach, każdego dnia coś się zmienia.
U Ciebie jest tyle kwiatów cebulowych, nic tylko podziwiać :)
Żeby jeszcze pogoda była lepsza, a niestety znowu zapowiadają ochłodzenie. Ale Twój ogród chyba omijają wszystkie chłody :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Kwi 2015 20:49 #358418

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
alphax wrote:
Kasiu [...] Zakochałem się w Twojej tajemniczej cieszyniance, znasz może niemiecką nazwę tej rośliny?

Janusz - odpowiem za Kasię, zobacz tu. Mnie też się ta cieszynianka bardzo podoba :)
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2015 20:50 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Kwi 2015 15:46 #358750

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Witam wiosennie Kasiu :)
U Ciebie-jak zwykle-można liczyć na dużą dawkę kwiecia :flower2:
Kibicuję Twoim nasadzeniom, szczególnie jeśli chodzi o drzewa. Mam nadzieję, że pokażesz je nam gdy pokryją się liśćmi.
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 15:52 przez eda_s.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.491 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum