TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 30 Mar 2015 21:51 #353962

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Oj czarujecie tymi fotkami :)uwielbiam to :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 30 Mar 2015 22:05 #353971

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, masz tą samą odmianę?
Ta jest wczesna, kwitnie w kwietniu według opisów. W sklepie była pod dachem, więc na pewno szybciej wystartowała i niestety odchorowuje nocne spadki temperatur. Kilka liście zbrązowiało, ale powinna sobie poradzić. Już jej nie wykopię.. :whistle:
Kondziu, było ciemno i deszczowo, więc światło do zdjęć byle jakie...ale wiosnę trzeba dokumentować, prawda? ;-)
Pozdrawiam :bye:

No to jeszcze trochę wiosny:



















Piwonie startują









Judaszowiec ma cudne pąkasy



...glicynia też :woohoo:



Migdałek już kwitł o tej porze w ubiegłym roku..wiosna jednak jest chłodniejsza.



Magnolia Stellata też...



Ale może to i dobrze, bardziej zrównoważony wzrost roślin sprzyja zdrowotności - nie warto popędzać Matki Natury ;-)



















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Bozi, Amarant, Monika-Sz, Kondzio, Krzysia, IwOnagn

Ogródek Robaczka 30 Mar 2015 22:15 #353978

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Dziękuje za te zdjęcia poprawiacie mi humor zdjęciami :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Mar 2015 23:50 #354002

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Witaj Kasiu!
Pogoda nas nie rozpieszcza... Okropnie jest. Mimo, że zdjęcia "mokre" to ogląda się je bardzo przyjemnie ;) Piękna ta kalina :hearts: Szkoda, ze nie możesz wysłać razem z obrazem zapachu ;) Wiosna w tym roku rzeczywiście chłodniejsza... Moja stellata też otworzyła włochate łupinki. Mam nadzieję, że nie zmrozi kwiatów.
Pogody życzę na najbliższe dni!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 10:31 #354049

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, uroczy poranek spędziłam oglądając ponownie Twoje ostatnie ogrodowe impresje.
Nie lubimy, gdy zbyt długo pada, ale te ujęcia z kropelkami deszczu są jakże urocze.
Kalina ma wspaniałe kwiaty - urzekła mnie!
Ja w poszukiwaniu jadę dopiero po świętach... pytanie jeszcze, gdzie znajdę miejsce na nowe krzewy, ale muszę się postarać i przypomnieć sobie o sztuce rezygnacji ;-)
Chciałam Cię zapytać o cebulowe w donicach... wsadzasz je jesienią i po wiosennym kwitnieniu wysadzasz do ogrodu?

Miłego wtorku!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 12:56 #354079

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zmartwiona Twoim wpisem o późniejszej, niż ubiegłoroczna, wiośnie..zerknęłam do zdjęć 2014.. i przykro mi się zrobiło.. 30 marca- kwitnące hiacynty.. 6 kwietnia- spacer w lesie z krótkim rękawkiem w promieniach słońca i cała okolica w kwitnących mchach, a na rabatach kwitnące żonkile.
A teraz- wiatr porywisty, zimnica.. hiacynty i żonkile ledwo znad ziemi wystają.. Widać, że soki krążą w krzewach i drzewach..pąki napęczniały i wszystko w blokach startowych czeka.. a z prognoz wynika, że jeszcze sobie poczeka :hammer:
Normalnie żal.. a tak się dobrze w marcu już zaczynało- pierwszy dzień wiosny wręcz upojny pogodowo a tu taki klops się zrobił :cry3:

Zdjęcia w kroplach deszczu pełne uroku.. Bardzo lubię Twoje zdjęcia- zawsze takie nasycone kolorami, wręcz apetyczne :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 13:55 #354102

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Ależ Kasiu masz cudowną wiosnę - mimo tej niesprzyjającej aury.
Piękna sesja ciemierników a rabatka z narcyzami i rannikami cudna :bravo:
Podobnie jak Aga, też jestem ciekawa, jak postępujesz z cebulowymi w donicach. :)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 14:55 #354119

  • Figaro
  • Figaro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 20
A ja zauważyłam śliczne tulipany, pewnie botaniczne.
Patrząc na zdjęcie łubinu, pomyślałam przez chwilę, że to przywrotnik, pewnie przez te krople wody:).
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 16:36 #354154

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Robaczek wrote:
EwelinkoCiekawa jestem co kombinujesz z tym rododendronem.. :think: Ja zauważyłam na liściach różaneczników nadgryzienia...opuchlaki??
Z jakim rododendronem ???
Jeśli zauważyłaś na liściach ślady żerowania opuchlaków to zabierz się za nie jak najszybciej - instrukcja w odnośnym dziale forum.

Wiosenne zdjęcia piękne ! Tym razem krople deszczu dodały uroku fotografowanym roślinkom :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 20:48 #354252

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Marzec żegna się z nami z przytupem - dzisiaj mieliśmy śnieżyce, a teraz ulewę i huragan.. :dazed:
Po południu w Wielkopolsce (powiat śremski) przeszła trąba powietrzna :ohmy:
No nic, trzeba to przeczekać..najlepiej z gorącą herbatką, przy kominku, czytając Forum :coffe:

Kondziu, dzięki! Cieszę się, że zdjęcia się podobają!
Bozuniu, dzisiaj wiatr hula potwornie i wali deszczem za oknem, masakra jakaś..W weekend zapowiadają też nocne przymrozki, mam nadzieję, że nie zmrozi kwiatów na magnolii... :unsure:
Kalina jest cudna i ogromnie się cieszę, że zagościła w moim ogrodzie. Mam nadzieję, że nie będzie problematyczna w uprawie.
Uściski!
Aguś, witaj! Jestem pewna, że doskonale rozplanujesz krzewy i inne rośliny na nowej rabacie. Projekt pewnie gotowy? Takie zmiany w ukształtowanym już ogrodzie to sama przyjemność, zwłaszcza, że masz nie tylko zmysł, ale też fachową wiedzę. Już nie mogę się doczekać realizacji!
Cebulki w donicach sadzę jesienią, a po przekwitnięciu zostawiam do wyschnięcia i wsadzam na rabaty. W tej donicy posadziłam cebulki warstwowo - krokusy na samej górze, niżej narcyze i tulipany. Co roku zmieniam kompozycje, zawsze jest jakaś nutka niepewności co z tego wyrośnie :woohoo:
Monia, dokładnie tak jak piszesz, jest znacznie chłodniej, a różnice w wegetacji najlepiej widać to na zdjęciach z ubiegłego roku o tej samej porze. Dziwne, mimo iż zimy de facto nie było i przedwiośnie przyszło dosyć szybko. Ale nie ma tego złego..teraz mocno podlewa, więc jeśli pojawi się słonko, to przyroda szybko nadrobi :hug:
Nie rozpieszcza nas pogoda, zwłaszcza dzisiaj..jak ja nie lubię takich porwistych wiatrów.. :unsure:
Dziękuję za dobre słowo pod adresem zdjęć :kiss3: Technicznie sporo im brakuje, ale bawię się tym i sprawia mi to frajdę.
Wiolu, zdjęcia robiłam w pochmurny weekend, ale to, co dzieje się za oknem dzisiaj...to coś okropnego. Deszczyk jest fajny, ale wichury z deszczem już niekoniecznie :dry:
O cebulowych w donicach odpisałam Aguni :bye:
Gabi, przywrotnik w deszczu jest bardzo fotogeniczny, ale łubin jakoś bardziej wyrywny w tym roku ;-)
Tulipanki botaniczne są bardzo wdzięczne i mają niepodważalny atut - wcześnie kwitną ;-)
Ewelinko, czytałam u Ciebie, że planujesz przesadzać jakiegoś rododendrona w związku z realizacją jakiegoś tajemniczego planu B)
Ciekawa jestem, co wymyśliłaś :)


Huragan Niklas daje się we znaki..boję się, co zastanę jutro w ogrodzie :sad2:

Tymczasem, kolejne wiosenne impresje z weekendu..
























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, IwOnagn

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 21:11 #354266

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ciemierniki piękne! No wcale bym nie powiedziała, że masz za mało nie-róż :) Ty, Kasiu, to wszystkiego chyba lubisz mieć dużo :) Takie łany ranników, narcyzów to naprawdę rzadki widok! I piękny, choć żółty ;)
Dlaczego zrezygnowałaś z platana? Ty wiesz, ile trzeba czekać na tę korę w łaty? No młoda z Ciebie osoba, ale chyba miło by było mieć jeszcze dobry wzrok, by to zjawisko oglądać bez okularów? :lol: A wzrok się psuje po czterdziestce! Kupuj! :lol:
No a skoro nie kupiłaś jednak platana, to co w temacie drzewowym słychać, co to jest to "coś"?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 21:16 #354269

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu, przepiękną masz wiosnę. Zastanawiam się właśnie czemu nie mam jeszcze ciemierników i ranników. Obok kalin pachnących chodzę już drugi rok i nic. Nie wiem co się ze mną dzieje :rotfl1:
A propos, Twoje irgi wyglądają obłędnie. Nawet w pierwszym momencie pomyślałam, że masz w tle niebieskie iglaki (których u Ciebie w tym miejscu nie kojarzyłam), a to siatka :oops:
U nas też pogoda świruje, śnieg, deszcz, słońce, a teraz burza :jeez:
miłego wieczorku w ciepełku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 21:20 #354273

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ostatnie zdjęcie ciemierników :hearts: :hearts: , oj Kaśka, Kaśka ale masz wiosnę :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 21:33 #354279

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Oszalałam rok temu na punkcie ciemierników. W tym roku dokupiłam Double Ellen w róznych kolorach, ah jak sie na nie codziennie gapie po powrocie z pracy.
Uwielbiam Twoje zdjęcia, zwłaszcza ciemiernikow :)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 21:59 #354293

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Robaczku, :)
Zawsze jak zaglądam tutaj, to się zastanawiam jak robisz te zdjęcia (że tak nazwę parterowe) w takich okolicznościach pogody?
Latem to jeszcze się człowiek może do parteru zniżyć, żeby sobie przybliżyć to i owo w kadrze, no ale teraz? :eek3: To już nie na moje zdrowie. :think:
Ślicznie u Ciebie wiosna wygląda, choć widać, że pochmurno i mokro. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:17 #354303

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, a gdzie byś widziała u mnie tego platana? :lol: Chętnie posadzę, jeno miejsca mi brak :cry3:
A ta kora jest przecudna...przytulałam się do takich olbrzymów platanowych we Francji, świetne uczucie!
Wybrałam coś drzewo-podobnego, czyli wiśnie ozdobne, płaczące Shidare Zakura i Shidare Yoshino, jeszcze jedna Umbra i Kanzan. Na "rasowe" drzewa nie mam miejsca, ale skusiłam się też na tulipanowca... :whistle:
Mówisz, że wszystkiego dużo? Za dużo..? Jeśli sadzę jakąś drobnicę jak cebulowe czy byliny to staram się aranżować większe plamy koloru, żeby nie było wizualnego chaosu...ale z różnym skutkiem ;-)
Ach, ta trudna sztuka rezygnacji... :lev:
Moni, masz miejsce do szaleństw, więc wszystko przed Tobą! ja niedługo zacznę sadzić pionowo :tongue2: Ale co tam, ogrody wertykalne są trendy :rotfl1:
Irgi wyjatkowo dobrze zniosły zimę, owoce wyglądają jak zakonserowowane w formalinie :woohoo: Żal mi je obcinać, ale muszę ciachnąć bo utrudniają koszenie trawnika.

U Was też tak wieje? U nas dmucha bardzo mocno, wierzby Hakuro przy wejściu już wygięte o 45 st. :unsure:
Miłego wieczoru kochana!
Iwonko, dziękuję pięknie :)
Madżenko, dzięki!
Ja też "odkryłam" na nowo ciemierniki w ubiegłym roku i przepadłam...jest tyle bajecznych odmian! Seria Double Ellen jest fantastyczna, mogłabym obsadzić nimi cały przedogródek :lol:
Danielo, zdjęcia z parteru robiłam w weekend, gdy pogoda nie była najgorsza, mimo iż deszczowa..teraz jest okropnie :unsure:
Lubię z bliska podziwiać naturę kwiatów - dzięki ujęciom z perspektywy krasnala odkryłam aromat przebiśniegów! Można wówczas dostrzec nieuchwytne dla oka detale, poczuć zapach ziemii, kwiatów...takie obcowanie z naturą to sama przyjemność :silly:


Zostawiam Wam tulipanki w wazonie (Bozuniu, w ten weekend wybrałyśmy podobnie! :kiss3: ) i pachnące frezje :hearts:







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2015 22:47 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daniela, anabuko1, Amarant, VERA, IwOnagn

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:45 #354314

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu, u mnie też tak wieje :blink:
masakra jakaś......rano śnieg i to taki, ze oszaleć można było, pomimo parasola i tak byłam przemoknięta no i ten deszcz....ulewa raczej no oberwanie chmury :blink:
no i z działki nici.....do licha a mam od jutra wolne bo tylko idę na 3 godziny do szkoły od 8 a potem wolne i nic nie zrobię - zła jestem :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:48 #354315

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ciemierniki bossskie :eek3: gdyby tak zechciały się zadomowić u mnie :flower1:
Kasiu, na Twoich fotkach wszystkie rośliny wyglądają nieziemsko, powinnaś pobierać prowizję od sprzedaży, bo kiedy się człowiek napatrzy, to już by biegł do ogrodniczego :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.522 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum