TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:50 #354318

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Aaaa, o to chodzi. No więc rododendron już przesadzony, a co do planu... ujawnię go nieco później :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:50 #354320

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, ten huragan już przyniósł straty..czytałaś o trąbie powietrznej? W okolicach Środy Wlkp są poważne zniszczenia... :ohmy:
U nas wiatr hula nieprzerwanie od 18..aż się boję, co jutro zastanę w ogrodzie :unsure:
Poza tym mokro i grząsko..dzisiaj się poślizgnęłam na glinie (mój trawnik...) i o mały włos bym wywinęła orła :dazed:
Pozostaje nam życzyć sobie lepszej pogody Martuś! :hug:
Krzysiu, gdyby ktoś zechciał płacić tantiemy to jestem otwarta na propozycje :happy4:
Bardzo mi miło, że zdjęcia Ci się podobają, choć to tak naprawdę uroda samych roślin powala :hearts:
Ciemierniki są bardzo fotogeniczne...a czy wymagające? Te podwójne mam od niedawna, więc nie potrafię ocenić. Te klasyczne rosną bez zarzutu.
Z jakimi próbowałaś u siebie? Lubią ponoć wapienne podłoża, ale ja ich nie rozpieszczam jakoś szczególnie. Glinę rozluźniam kompostem i sadzę ;-)
Ewelinko, ależ jesteś tajemnicza! :woohoo: W takim razie cierpliwie czekam na efekty. Zastanawiam się, co można poprawić w TAKIM ogrodzie... :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2015 22:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 22:59 #354324

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no czytałam o tej trąbie i oczom nie wierzyłam :blink:
a wiesz, że u mnie jak byłam w szkole była burza? :eek3:
rany jak lało i grzmiało :supr3:
ech co ja zastanę na działce....o tym już nie myślę :dry:
oj....to uważaj Kasiu :kiss3: :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Mar 2015 23:08 #354330

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Ja w sumie nie będę niczego poprawiać , ale wygospodarowywać . Miejsce. Konkretnie dla wnusia - najprzystojniejszego faceta w moim życiu:)
Niebawem w ogrodzie stanie piaskownica, a zaraz potem zabieram się za ... domek . Ale ani on nie będzie plastikowy, ani drewniany... pokażę Wam latem , jaki wymyśliłam i dlaczego musiałam już teraz przesadzić rododendrona :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 10:20 #354395

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry Kasiu, jak minęła wietrzna noc? Mam nadzieję, że wszystko dobrze w domu i ogrodzie.
Deszczowy ogród nabrał tajemniczego wyrazu, zdjęcia cudne i jak napisała Monia - soczyste!
Jak wrażenia po koncercie? Czy film, podobnie jak w Wa-wie, był na mikroskopijnym ekranie?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 16:18 #354472

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Trochę się poprawiło, ale przez moment pojawił się epizod z gradem i nadal paskudnie wieje. Przynajmniej słońce czasem się pokazuje.
Tulipany identyczne jak moje :hearts: Macie z moim M podobny gust ;)
Zajrzyj do mnie i pomóż w kwestii oczka :thanks: Może zamienię na róże? Musiałyby to być najpiękniejsze i najtrwalsze róże świata :happy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 18:24 #354511

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Piękne bukiety ! Frezje- ich zapach kojarzy mi się z dzieciństwem. Rosły w ogródku mamy i uwielbiałam je wąchać. Mam do nich sentyment i też je chętnie sadzę.
U nas wieje okrutnie. Cud że jeszcze linek nie pozrywało ... :huh:
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 20:06 #354557

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Kasiu przepiękne zdjęcia.Już tulipany :woohoo:
U Ciebie wszystko jakoś tak szybciej startuje ,a to tylko ok.10km ode mnie.
Jak u Ciebie po tych wichurach? nic nie ucierpiało?.U mnie na szczęście wszystko na swoim miejscu.Pogoda nas nie rozpieszcza ostatnio,aż mi się nie chce do ogrodu wychodzić .
Widać ,że Ty kochasz to swoje królestwo bardzo mocna żadna pogoda Tobie nie straszna :)
Zdrowych wesołych świąt :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 20:27 #354573

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Robalku do Ciebie nie da się wejść żeby się nie zachwycić :hearts: czy pogoda czy nie pogoda, niezależnie od pory roku ... :flower2: bosko !
EDIT: się klikło za szybko. U nas też wichury i na przemian słońce, deszcz, śnieg i zimno. W sumie niby mi to nie powinno przeszkadzać bo siedzę przeziębiona w domu od niedzieli ale ...no człowiekowi się słabo robi jak na to patrzy i słucha tego wycia wiatru brrr!
miłego wieczoru !
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 20:29 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 20:46 #354583

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Niklas szaleje, a wiatr nie ustaje...w nocy tak upiornie huczało, że nie mogłam spać :(
Dzisiaj niemal na rzęsach wytrwałam do 16, ale spokoju za oknem wciąż nie ma..
Po południu 3 razy przeszło gradobicie, ulewa ze śniegiem i wciąż bardzo mocno wieje... :jeez:
Niestety, to nie Prima Aprilis...








Na szczęście w ogrodzie większych strat nie ma - trochę gałęzi połamanych, wierzby Hakuro przy wejściu sponiewierane (jedna niemal leży na chodniku), worki po korze fruwają po rabatach, ale to drobiazgi. Doniesienia z różnych miejsc w kraju bardzo niepokojące..tyle strat :dazed:

Mam nadzieję, że u Was spokojniej? :huh:

Martuś, burze, gradobicia, śnieżyce...czego nie było? :crazy:
Ewelinko, jestem pewna, że wymyślisz coś gustownego :) A wnuczek będzie wniebowzięty!
Iwonko, nie przespałam więcej niż 2 godzin..fatalnie znoszę taką pogodę, a w dzień trzeba jakoś funkcjonować zawodowo :unsure: Oby dzisiejsza noc była spokojniejsza!
Dziękuję za troskę :hug:
Po koncercie mamy mieszane uczucia...setlista nie była wymarzona, ale jakość wykonów bez zarzutu. Brakowało mi Marii i trochę więcej klasyków...nowe brzmienie średnio mi odpowiada. Trochę zbyt udziwnione i hałaśliwe..no nie wiem. Film zakręcony na maksa :crazy: I ekranik..za mały.
Byliśmy w sumie na 10 koncertach tej grupy i ten by najsłabszy. Ale nie zniechęcam się..może jesienią skoczymy do Francji na kolejny, z nowej trasy? Obczaję tylko wcześniej co grają ;-)
A jak Twoje wrażenia?
Pozdrawiam serdecznie! :bye:
Januszu, kwiatków wciąż mało, więc wyraźnych szkód nie widać ;-) Mogło być gorzej, to pewne. W okolicy przeszły trąby powietrzne :blink:
U Was już się wyciszyło nieco? Pozdrawiam serdecznie!
Bozuniu, tulipanki lubię niemal wszystkie - a te pełne w wazonie wyglądają zjawiskowo! Kolor mają jak...Creme Brulee :yummi:
Zajrzę zaraz do Ciebie co kombinujesz! Ty chcesz likwidować oczko, a ja mam ochotę wykopać :silly: Tymczasem zamówiłam hiacynty wodne do mojego małego bajorka :laugh1:
Wiolu, zapach frezji uwielbiam..zaraz po fiołkowym to chyba mój ulubiony :) Dosyć wytrwale kwitną w wazonie, więc warto raz na jakiś czas zaszaleć :flower2:
Spokojnego wieczoru życzę, oby wiatr ustał... :hug:
Oluniu, w największą ulewę 2 dni temu wybrałam się do szkółki po drzewa :crazy: Potem w deszczu je sadziłam, żeby od razu podlało :rotfl1:
Aż cud, że wiatr ich nie porwał... :unsure:
Na święta wyjeżdzamy, jak zawsze, ale mam nadzieję, że po tych deszczach kilka dni słonka dobrze zrobi roślinkom i wkrótce będzie zielono na rabatkach :dance:
Spokojnych Świąt kochana! Musimy się umówić na kawkę i ploty :drink1: :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 20:49 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1, Amarant

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 21:46 #354617

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kasiu miałam kiedyś czarnego czyli białego ;) ale długo się nie utrzymał. W ubiegłym roku dostałam od znajomej kolejną sadzonkę i malutką sieweczkę, u niej pięknie kwitł, rośnie w pełnym słońcu, u mnie miał dwa pąki, ale się nie rozwinęły, chyba zmarzły. Większość liści przycięłam i czekam...a sieweczka znikła z powierzchni wraz z pierwszym śniegiem, tym listopadowym :cry3: Teraz kupiłam dwa orientalne, zobaczymy za rok :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Kwi 2015 23:11 #354661

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A u nas spadł zwyczajny, biały, mokry, można by powiedzieć poczciwy, ale lepiej pasuje - obrzydliwy, podstępny i nikomu nie niepotrzebny ŚNIEG :mad2: Znowu... I niestety niemało. A prognozy? :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Kwi 2015 16:24 #355305

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasieńko.. Święta zapewne tradycyjnie wyjazdowe..ale w biegu przyjmij życzenia zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt. :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Zuza

Ogródek Robaczka 04 Kwi 2015 18:41 #355358

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
:flower2: :flower2: :flower2:


Attachment IMG_7289-6.jpg not found

Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 04 Kwi 2015 18:46 #355362

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Kasiu wszystkiego dobrego. :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 04 Kwi 2015 22:52 #355434

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytałam u Moniki, że "zagościły" u Ciebie opuchlaki
U mnie też. Wyobraź sobie, że miałam je nawet w donicy przy drzwiach wejściowych.
Sadząc wczoraj bratki do niej zauwazyłam jajeczka, a potem larwy.
Całą ziemię wywaliłam do kosza, a rosliny, które jeszcze żyły ( a ja się dziwiłam, dlaczego prawie wszystko padło) otrzepałam z ziemi. Fakt, że prawdopodobnie skusiła je żurawka, która tam rosła
Czy walczysz czymś z nimi?
Nie mam pojęcia jak się za nie zabrać

Wesołych Świąt
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Kwi 2015 09:08 #355464

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Łoj, opuchlaki - okropna sprawa :jeez: . Moja koleżanka właśnie z nimi walczy - żurawki zjadły niemal doszczętnie od korzenia :sad2: . Teraz ma jaja i larwy w ogromnej ilości na każdej rabacie - mnożą się bardzo szybko. Są bardzo trudne do wytępienia.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Kwi 2015 12:09 #355477

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Kasiek, pławię się w Twoich ciemiernikach - są bajecznie cudne. No a surowość aury dodaje smaczku Twoim obrazom wiosny. I wyjść ze zdziwienia nie mogę, że taki ład panuje w ogrodzie, bo ja ciągle nie mogę wyjść ze stanu totalnego zabałaganienia. No a te narcyzy i ranniki karnie meandrujace... podziwiam :thanks:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.896 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum