TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 07 Maj 2015 09:51 #365716

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, oczywiście, zajrzę z przyjemnością i dziękuję za zainteresowanie :kiss3:
Busz widać wyraźnie z roku na rok, zwłaszcza na zdjęciach porównawczych. Róże na altanie sadziłam przecież 2 lata temu! A teraz niemal zarosły sklepienie altany :woohoo:
Drzew też przebyło i z czasem będzie coraz gęściej. Niedługo zacznę plewić z maczetą :tongue2:
Witaj Aguś!
W Posen słonecznie i ciepło - zapowiada się wspaniały dzień, więc myślę jakby tu jak najwcześniej czmychnąć z pracy ;-)
Klony postaram się bardziej rozsunąć, choć pole manewru niewielkie :pinch:
Piękne drzewa wybrałaś! Takie soczyście zielone listki jak ma ta glediczja, przypominają ubarwienie klona Princeton Gold :hearts: Ambrowca też mamy w planach, ale w czerwcu , na rocznicę., bo to dość kosztowny zakup, przynajmniej u nas.Grujecznik cudnie się wybarwia jesienią, widziałam :hearts:
Fajnie, że sadzisz, zwłaszcza, że masz gdzie sadzić! Poza tym w zanadrzu działka babci.. :whistle:
Szybkiego dnia do 16 :bye:
Halinko, Maidwell Hall mam od 3 lat, ale nie zauważyłam żeby powtarzał kwiaty.. :think: Ten typ tak ma? Nawet nie wiedziałam, ale fajnie, byłby to dodatkowy atut, bo sam powojnik piękny. U mnie rośnie zaplątany z Montaną i w dodatku obrasta glicynię :happy4: Kwitnienia się mijają i jest fajnie!
Tak myślę, o tych Twoich cisach - może pokażesz fotki i dokładnie obczaimy? Wśród tych na placu większość była cięta przynajmniej rok wcześniej, bo korony były gęste i mocno ukształtowane. A Ty przecież byłaś tam przede mną, jak wybór był większy. Ten jeden, który mi jeszcze nie zapaczkował jest typowo kudłaty, jak po wstępnym formowaniu i był wsadzony do donicy jesienią 2014. Widać, że forma jest surowa, inne już uformowane.
Biała rabata...jeszcze nie wygląda, bo wszystko małe, a grabowe "plecy" dopiero rosną, ale...jest potencjał ;-) Teraz kwitną narcyze i cebulowe, potem mają zakwitnąć czosnki, peonie, kamasje, łubiny, ostróżki, hortensje Annabelle i róże. Sama jestem ciekawa efektu! Choć pewnie jeszcze kilka sezonów trzeba żeby zaczęło to fajnie wyglądać. Przede wszystkim muszą graby podrosnąć. Zapraszam w odwiedziny sama ocenisz jak to wygląda w realu :)
Dziękuje i pozdrawiam serdecznie!
Markitko, pisałaś o białych fiołkach na zbyciu, więc chciałam je wkitrać pod graby na białą rabatę :whistle:
O tak, cebulowe to tylko w dużych łanach :hearts: te , które pokazuję na zdjęciach kupowałam 2 lata temu, w listopadzie na wyprzedażach z allegro. Po 50-100 sztuk, za kilkanaście złotych. Licytowałam :lol:
Niezapominajki sieją się same, gdzie chcą. Wiosną przenoszę siewki na różne rabaty i potem radzą sobie same. Na angielskiej mam rzeczkę niezapominajek na brzegu rabaty (pokazywałam przedwczoraj)i wszystkie to siewki przeniesione z frontu. Po kwitnieniu wyrywam, bo zawsze mają mączniaka. Ale i tak się wysiewają i co roku rosną :happy4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2015 09:53 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 07 Maj 2015 09:55 #365717

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu, ale które białe :happy3: , bo mam kilka różnych białych na zbyciu :silly:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Maj 2015 13:01 #365745

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Kasia, wstawiłam, możesz spojrzeć :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Maj 2015 08:52 #365994

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Swój drzewostan powiększasz w tempie błyskawicznym ;) Za chwilę trudno będzie poznać, czy to aby na pewno ogród naszego Robaczka :lol: Piękne okazy super wkomponowane w ogród.
Jaka jest odmiana Twojego buka o czerwonych liściach?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Maj 2015 12:17 #366057

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, z jakiego gatunku cisa masz kule, że tak długie pędy puszczają i szybko gęstnieją? Taxus Baccata? Bardzo ładne. Moje są z Taxus Baccata też gęściutkie, ale juz mają trochę latek. Twoje błyskawicznie się zagęściły :)
Pięknie wszystko u Ciebie rośnie. Pokaż nowe fotki - bedę podziwiać przez weekend :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Maj 2015 12:23 #366058

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Ogród wspaniały dobrze ze zdjecia idą wypatrze :thanks: Ja cos musze sie podszkolić bo z tym u mnie cinko :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Maj 2015 13:19 #366067

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kapusta śliczna, ale do identyfikacji zbierz więcej fotek z różnych etapów rozwoju czyli z pełnego rozwoju kępy: z profilu i an face ;-)

:thanks: :thanks: :thanks: za wrażenia artystyczne :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Maj 2015 22:24 #366589

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Piękny, słoneczny dzień za nami! Mogłam zająć się przyjemnymi zajęciami z obsadzeniem donicy ziołami (rozmaryn i trzy odmiany tymianku) i dwóch innych psiankami. Kupiłam też wilczomlecze 'Diamond Frost' i jutro będę przymierzać na rabaty. Uwielbiam jego ażurowe chmurki białych kwiatów!
Poza tym skosiliśmy trawnik, przymocowaliśmy kolejny domek dla owadów na ciepłej ścianie tarasu i zamontowaliśmy uchwyt pod różę, obrastającą taras (Long John Silver). W ciągu 2 sezonów urosła ponad 4 metry i w tym roku już obrosła całe okna tarasowe!
Wieczorem popadało, a teraz się złowrogo błyska... :dry:
Oby tylko nie było gradu, którym straszyli synoptycy...

I wiadomość dnia - glicynia kwitnie! :woohoo:

Zadania na jutro:

* dokończyć przerzucanie kompostu
* podwiązać powojniki
* założyć podpory na ostróżki
i wszystko inne, co mi się przypomni w trakcie prac ;-)

Markitko, z góry dziękuję za fiołeczki - białe będą pasować idealnie!
Dorotko, dziękuję za fantastyczny przegląd Twoich klonów :kiss3:
Edytko, dziękuję - cieszę się, że nowe nabytki drzewiaste zyskują aprobatę. Bardzo chciałam wprowadzić wyższe piętro w ogrodzie i urozmaicić go w wymiarze przestrzennym. Wiem, że dosyć odważnie sobie poczynam z tymi dużymi drzewami, bo ogród jednak dosyć mały, ale ...do odważnych świat należy ;-)
Mam nadzieję, że w komponują się w ogród i będą nas cieszyć przez długie lata..
Buk to odmiana Atropunicea.
Pozdrawiam!
Moni, dokładnie - ta sama. Taxus baccata to najpopularniejszy gatunek, dobry do formowania. Kule są ubiegłoroczne i sprzed 2 lat.
Żywopłoty sadzone jesienią jeszcze wyglądają trochę smutno, ale mam nadzieję, że się przyjmą i wkrótce będę mogła zacząć zabawy z nożycami :lol:
Kondziu, Twój ogród i zdjęcia są doskonałe, nie mam pojęcia dlaczego jesteś niezadowolony.. :huh:
Z drugiej strony, sama tak mam, że ciągle dostrzegam u siebie potencjał do zmian i poprawy ;-) Taka nasza uroda ;)
Siberko, kapuchę jeszcze obfocę B)
Jeszcze raz dziękuję za paczuszkę, mam nadzieję, że roślinki przetrwają przygody z pocztą :hug:

Kilka migawek z ogrodu..ciągle te same ujęcia... :oops:





Dzisiaj ustawiliśmy też hamak na trawniku - pod koniec dnia, leżałam pod glicynią i wdychałam jej słodki zapach...królewska aromaterapia!









Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2015 22:42 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Bozi, Gabriel, Amarant, VERA, jol_ka, Krzysia

Ogródek Robaczka 09 Maj 2015 22:53 #366606

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Glicynia już kwitnie..ależ musi bajecznie pachnieć- nie dziwię się, że relaks iście królewski :woohoo:

Mam nadzieję, że zapowiadany grad Was nie nawiedzi :dry: Spokojnego wieczoru :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Maj 2015 23:12 #366623

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiek, spóźniona jak zwykle spieszę wypiać peany nad Twoim genialnym, drzewiastym posunięciem. Jestem zachwycona! A myslałam, że piękniej już być nie może. :think: Za 50 lat, gdy drzewa zaczną rzucać solidny cień róże chyba strzelą focha ale parafrazując powiedzenie.... nie szkoda róż gdy szumi las.
Kurczę.... :bad-idea: kupię sobie drzewo. Ale jakie??? :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 00:22 #366650

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Constancjo droga, dziękuję! Bardzo mi miło, że akceptujesz zmiany. Miałam (i mam) obawy, czy to nie zbyt odważne posunięcia, ale..jak sama piszesz, za 50 lat... :whistle: to mnie już daaawno nie będzie ;-)
Kup sobie drzewo, koniecznie. Wszak za płotem masz łyse pole :rotfl1:
A tak serio, to jakaś ozdobna jabłoń czy wisienka w przedogródku wyglądałaby bajecznie... :whistle:
Moni, zapach glicynii zniewalający :hearts: Chciałabym wziąć teraz 2 tygodnie urlopu i codziennie się napawać tym spektaklem :lev:


Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 00:27 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Gabriel, Amarant, VERA, Ma Gorzatka, jol_ka

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 09:12 #366680

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, jestem pełna podziwu; posadzone drzewa już teraz wyglądają jakby tam od dawna były, to znak, że dokładnie tego brakowało. Barwa klonów bardzo rozświetla rabaty, drzewa wydawałoby się, że zabiorą przestrzeń a jest wprost przeciwnie, mam wrażenie, że rabata nabrała nowego wymiaru.
Na kwiaty tulipanowca niestety trzeba długo czekać, zwłaszcza, jeśli drzewo jest z siewu a nie szczepienia. Kwiaty pojawiają się w czerwcu/lipcu i wcale nie maja ochoty pokazywać się światu, najczęściej kwitną na szczycie korony. Pytałaś u mnie o nasadzenia wokół altany - za altaną mam właśnie tulipanowca, niestety jeszcze nie kwitł, ale i w tym roku będę z nadzieją patrzeć w górę.
Kasiu, czy powojnik Maidwell Hall ma podobną "czepność" do Albina Plena? Zamówiłam go sobie (MH, bo AP już mam) i mam nadzieję, że ładnie się czepia podpory.
U nas leje....
jeszcze jedno - jak i czym podpierasz ostróżki? U mnie lada moment też będą wymagały i nie mam pomysłu - bambusowe tyczki, metalowe obręcze?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 09:18 przez majowa.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 09:22 #366684

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kasiu, trudno mi się zorientować co miałaś, a co dosadziłaś, bo za krótko zwiedzam Twój ogród, ale wszystko robi oszałamiające wrażenie :). Wspaniale potrafisz komponować drzewa, krzewy i kwiaty, bardzo mi się podobają drzewka na wysokiej nodze :bravo: no i glicynia- będę tu zaglądać żeby zobaczyć jak kwitnie i wyobrażać sobie jak pachnie :rotfl1:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 11:44 #366735

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Pochmurno dziś i chłodno..brrr..ale nie ma wymówek, zaraz ruszam do ogrodu, bo do listy zadań na dzisiaj dopisałam cięcie bukszpanów.
Zmobilizowała mnie Magdala, ze swoimi cudnie przyciętymi kuleczkami :hearts:
Wczoraj troszkę popadało, ale burza przeszła bokiem..błyskało tylko w oddali..

Iwonko, bardzo dziękuję za przemiły komplement odnośnie drzew. Cieszę się, że wpisują się w krajobraz, zwłaszcza kolorem liści klonów, których troszkę się obawiałam.. Niech zdrowo rosną, na prawdziwy efekt muszę poczekać kilka lat. Tulipanowca mam od niedawna, ale czytałam troszkę o jego kapryśnym usposobieniu. Moi sąsiedzi mają piękny, kilkunastoletni okaz, ale jeszcze nigdy nie kwitł. Ponoć dużo zależy od zimy, po łagodnej są większe szanse, mimo młodego wieku. Nie liczę jednak na kwiaty w najbliższych latach, bo mój to młodziak. Jest szczepiony, ale pewnie ma nie więcej niż 3-4 lata.
Piękne drzewo wybrałaś na otoczenie altany..jak wreszcie zakwitnie to będzie spektakl. A nawet zanim to się stanie, zdobią go tak piękne liście od maja do jesieni, że jest co podziwiać cały rok.
Maidwell Hall mam 2 lata, obrasta wiatę razem z Montaną i Glicynią. Z tego co zauważyłam radzi sobie ze wspinaczką, podobnie jak inne. Lepiej kwitnie niż Albina Plena u mnie, ale ma też bardziej przyjazną miejscówkę. Jeśli chodzi o ilość kwiatów, Montana bije go na głowę! Szczęśliwie jednak, mijają się z kwitnieniem, akurat gdy M kończy, ona zaczyna.
Ostróżki będę podpierać metalowymi obręczami. Jeśli zdecydujesz się na tyczki, każdy pęd powinien dostać własną, a to trochę bardziej pracochłonne..i może szpecić.
Najważniejsze jednak, aby zacząć podpierać rośliny, ZANIM tego potrzebują - wówczas będą naturalnie obrastać podpory i szybko je zakryją naturalnym pokrojem liści. Podpierane zbyt późno, zawsze będą wyglądały jak... przywiązane do podpory ;-) Poza tym pędy i liście ostróżek są dosyć kruche, więc łatwo się łamią przy podpieraniu.
Krzysiu, bardzo mi miło, dziękuję i zapraszam!
Ostatni nabytek to drzewa na trawniku - widać je na ostatnich fotach z hamakiem ;-)

OK - spadam do ogrodu życząc wszystkim udanego dnia i zostawiam wczorajsze, odgrzewane..











Bajorko przy tarasie już powoli zarasta











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Gabriel, Amarant, Ma Gorzatka, Kondzio, jol_ka, Krzysia

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 11:49 #366740

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasik, tak się zastanawiam cały czas, jak Ty ogarniasz ten busz :hearts:
Momentami trudno mi wyselekcjonować poszczególne gatunki roślin, ale zakładam, że ten gąszcz w średnim piętrze robią róże - wydaje się, że to już prawdziwe potwory. Życzę Ci z całego serca, by w tym roku nie dostarczały żadnych powodów do zmartwień - walka ze szkodnikami czy chorobami grzybowymi przy tej ilości krzewów, może być wyczerpująca. Inna sprawa, że nie pracując zawodowo, spokojnie byłybyśmy w stanie 'ogarniać temat', a tak... oby aura nam sprzyjała!
Magdy bukszpany i mnie zachwyciły... poczekam jeszcze z tydzień i chyba zrobię kolejne postrzyżyny swoim, bo pędy rosną na potęgę.
Dziękuję za przecudne widoki z Twojego ogrodu!
Miłej niedzieli - zdaje się, że pogoda o nas dba i dziś mamy przerwę w ogrodowaniu ;-)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 12:23 #366757

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dziękuję za info :kiss3: Czy takie metalowe podpórki masz na myśli?
www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-rosl...zy,p160543,l406.html
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 22:27 #367219

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Witaj Kasieńko!
Dołączam się do zachwytów nad ogrodem :bravo: Z drzewami jest rewelacyjnie! Chociaż mam podobne obawy jak nasza Asia... w zeszłym roku trawy, w tym drzewa... ;) Klony palmowe też pochwalam, sama nabyłam w miejsce oczka i jestem zakochana w jego kolorze i ażurku. Busz się robi, ale jaki piękny :hearts: Jest co oglądać, nie można nadążyć za kolejnymi kwitnącymi gwiazdami. Tę trawkę - kosmatkę już kojarzę, nawet miałam w dłoni kilka dni temu i prawie kupiłam ;) Co do oczka, to proponuję wkopać w miejsce donicy czarną kastrę murarską i zamaskować brzegi. Ja taką instaluję pod mini fontanną. Chociaż donica pasuje do dzbanów, ale szkoda będzie, gdy pęknie na dobre.
Lecisz na CHFS?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Maj 2015 23:05 #367258

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Dobry wieczór!
Kasiu, piękne zupełnie chyba nowe ujęcia swojego różano-drzewiastego królestwa pokazujesz. Bardzo lubię szerszą perspektywę, daje wyobrażenie całości (zwłaszcza jak całość ociera się o doskonałość :) ). Bajorko nieźle już zarosło, za chwilę pojemnika wcale nie będzie widać.
Robaczku, bardzo dziękuję za troskę w kwestii cisów :kiss3: . Pogadałam sobie z nimi (na razie po dobremu) i... najwyraźniej pomogło, bo zaczęły w końcu wypuszczać odrosty wszystkie trzy :dance: . Odrosty póki co są maciupeńkie, ale najważniejsze że są i że cisy żyją. Mam nadzieję, że się wkrótce rozkręcą i porządnie ruszą.
Serdeczności.
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.523 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum