TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 21:58 #402350

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, kupiłam świdośliwę - właśnie dzrewiastą. Zapłaciłam jak za zboże, ale straaaaasznie ją chciałam mieć :oops:
Ciekawa jestem po ile u Was...? :whistle:
Gdybyś była u nich przy okazji to zapytaj jeszcze czy te ambrowce są szczepione, ok? Dzięki :)

Widziałam Twoją jabłoneczkę, cudna :dance:
A ja mam takiego słodziaka:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, edulkot, Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 22:42 #402369

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
O wszystko dopytam :hug:

Jabłonka cudna :woohoo: Jaka to odmiana- jakie śliczne jabłuszka!!

Ja widząc na ZtŻ jabłoń ozdobną u Szmita w roli dekoracji uznałam, że jabłonkę po prostu muszę mieć..inaczej się uduszę :silly: Mam co prawda Royalty, ale te jej jabłuszka to raczej niedorozwinięte wisienki :crazy: Kupiłam ją dla kwiatów i liści i tę rolę spełnia, ale rajską jabłonką to ona nie jest :lol:
Kiedyś mi się marzyła taka jabłonka..zapomniałam o tym w ferworze uganiania się za klonami ;) ale właśnie mi sie przypomniało.
Tak więc do rzeczy..jaką masz odmianę :woohoo: ?
Fajnie widać jabłuszka- urocze są! Ja będę musiała nieźle zadzierać głowę, żeby je zobaczyć ;)

Mam ich cennik z wiosny.. Świdośliwa szczepiona, pień 10-12, za 212 netto (8%vat)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 23:30 #402378

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ufff, to moja była tańsza :P
Ta jabłonka to właśnie rajska, ale nie pamietam odmiany..zobaczę jutro moze jeszcze jest metka. To płacząca odmiana, bardzo dekoracyjna gdy kwitnie wiosną (duże, różowe kwiaty) i teraz gdy ma te urocze jabluszka. Są dosyć duże, ok. 5 cm średnicy :)
A najlepsze jest to, ze kupiłam ją w szkółce w Korniku, przy arboretum za 50 zł ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2015 00:36 #402382

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przebiegłam teraz tę stronę..i nie ma zdjęć jabłonki.. pięknie się o nie przymawiam :whistle:

Ja też kupowałam drzewka w świetnych cenach- nie szaleję tak zawsze.. :silly: za moją Royalty też zapłaciłam 50pln i szybko przyrosła nabierając ciałka. Teraz potrzebuję szybko dużego drzewa, więc sama rozumiesz.. Jedyne zmartwienie, że muszę je znowu sama przytargać :jeez: a ma ponad 4m +donica :hammer:

Moja ma pomarańczowe błyszczące jabłuszka, ale mniejsze, niż Twoja. Płaczącej jeszcze nigdy nie widziałam :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2015 07:56 #402398

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ta świdośliwa lamarcka za 212 zł to chyba już całkiem wyrośnięta :woohoo: ??? U mnie w okolicy nigdzie jej nie było i kupiłam wysyłkowo w Future Gardens. Zapłaciłam mniej niż 20 zł i choć w pierwszym sezonie miała jakieś 120 cm, to po 2 latach jest bardzo ładnym, zgrabnym drzewkiem i ma jakieś 250 cm. Nie ma moim zdaniem potrzeby kupowania szczepionego, a i szczepione jest do tego wszystkiego słabsze (mróz, wiatry). Jak każde drzewo owocowe można kształtować koronę przez cięcie. W 2gim sezonie była obsypana kwiatami, potem pysznymi owocami, a teraz czekam na cudne, przebarwione liście :D Ale żeby płacić za nią ponad 200zł :jeez: Nie ma takiej potrzeby...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Wrz 2015 11:49 #402450

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Firma, w której kupuję drzewa to producent drzew alejowych i parkowych, generalnie starają się nie obsługiwać detalistów. Ponieważ mają drzewa alejowe, to muszą trzymać się pewnych zasad- pień prosty, korona symetrycznie uformowana itp..więc ich drzewa są niezwykle zgrabne i od razu dają efekt.. Jakiś czas temu sprzedawali wiśnie Kanzan do Łazienek Królewskich- przecież tam nie będą kupować niskich patyczków i czekać latami na efekt ;)
U nich trudno znaleźć drzewo niższe niż 4m.. a kupować oczywiście mogę mniejsze w ogrodniczych sklepach taniej. Jeśli jednak ma się działkę na otwartej przestrzeni, kompletnie płaską a i w sąsiedztwie drzew brak, to trzeba jakoś zbudować sobie ogród na wysokość, stworzyć nieco cienia i wyższy punkt odniesienia.
Nas te drzewa bardzo cieszą, bo dają chociaż namiastkę prywatności- bez nich dom byłby jak na patelni :jeez: ..a tak to sobie kupuję drzewa w prezencie i mam drzewa urodzinowe, drzewa imieninowe..i tak od 2 lat :lol:

Jakby tak wszyscy mieli cierpliwość do czekania na drzewa i krzewy i samodzielnego ich formowania, to nie byłoby w ogrodniczych pięknie uformowanych topiarów w sprzedaży za ponad 2 tyś..a i takie widywałam..więc widocznie i na takie rarytasy chętni są :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Wrz 2015 12:36 #402824

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witaj Kasiu po długiej przerwie. Chociaż swój wątek zaniedbałam (postaram się to zmienić), to do Ciebie zaglądałm w miarę regularnie, aby podziwiać zdjęcia pięknego ogrodu, czytać wiele cennych wskazówek, czy podpatrywać ciekawe rozwiązania.
Ogród u schyłku lata prezentuje się wyśmienicie. To u Ciebie wypatrzyłam jezówkę Glowing D. Tak bardzo mi się spodobała, że polowałam na nią całe lato. W końcu pojawiła się w jednym ze sklepów internetowych i już ją zamówiłam. Mam nadzieję że nie będzie sprawiać problemów w uprawie, bo nie wszystkie odmiany tych pięknych kwiatów chcą u mnie rosnąć.
Budleja Blue Chip wygląda świetnie i super że jest taka gęsta. Obrywasz regularnie jej przekwitłe kwiatostany ? Ja kilka lat temu miałam kilka odmian, ale porosły wielgachne na ponad 2 metry i ni bardzo mi się podobały. W końcu przyszła pamiętna zima i je wszystkie załatwiła. Kolejnych już nie posadziłam, ale jak patrzę na te kompaktowe odmiany, które pojawiły się w sprzedaży, to mam wielką ochotę spróbować :)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Wrz 2015 19:55 #402884

  • Ogrodora
  • Ogrodora's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 4
ah ah ah
Ogród Róż
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Wrz 2015 20:59 #402916

  • Twinkle
  • Twinkle's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 4
To jest naj romantyczniejszy ogrod rozany jaki widzialam (na zdjeciach) az mozna w nim tej ukochanej osobie milosc wyznac.
Kasiu wlasnie wydrukowala sonie liste twoich roz, przestudjuje je potem.

Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Wrz 2015 23:34 #402977

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Nareszcie weekend...wczoraj padłam po pracy jak kłoda, byłam wyczerpana tym tygodniem. Ale dzisiaj nareszcie się wyspałam i spędziłam trochę czasu w ogrodzie, energia wróciła :P

Monia, jabłonka jest opisana jako "Malus Pendula" więc niewielka to wskazówka..
Jestem pewna, że sobie poradzisz z jabłonką - do bagażnika, wstążeczka na czubek drzewa i jazda :dance:





W miejsce złamanego drzewa musisz posadzić coś dużego bo inaczej zginie na tle pozostałych, dużych już roślin. Moim zdaniem decyzja jak najbardziej słuszna :kiss3:

Sweety, Ja też wiosną kupiłam mały okaz, ale z niewiadomych przyczyn zdechła. Teraz posadziłam większą i liczę, że już w przyszłym roku pokaże swoją urodę :)

Wiolu, witaj! Bardzo mi miło, że zaglądasz i dziękuję za serdeczny wpis. Niezmiennie czekam na update z Twojego pięknego ogrodu...nie każ mi zbyt długo czekać ;-)
'Glowing Dream' to świetna odmiana, bardzo długo zachowuje kolor i kwitnie prawie 2 miesiące. Mam nadzieję, że będzie się u Ciebie dobrze sprawować!
Budleje regularnie przycinam, dzięki temu cięgle zawiązuje nowe kwiaty, a motyle mają uciechę :)
Regularnych odmian też się pozbyłam, bo zawsze wyglądały drapakowato pod koniec sezonu, te mniejsze są znacznie gęstsze i zachowują ładny pokrój. Polecam!
Ogrodoro, dziękuję za odwiedziny :bye:
Twinkle, romantyczny ogród gra mi w duszy, cieszę się, że tak odbierasz to, co udało nam się stworzyć. Dziękuję i pozdrawiam!





























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, piku, Gabriel, Amarant, Monika-Sz, Krzysia, Ogrodora

Ogródek Robaczka 20 Wrz 2015 22:13 #403151

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cześć Kasiu! Twój romantyczny ogród o każdej porze roku jest magiczny. Susza, nie susza, upał - nic mu nie szkodzi.
Rabata z lewej strony - ta z różowymi jeżówkami i trawami - jest przepiękna. Cudne połączenie roślin. Czy tam rośnie też aminek?
A możesz napisać czym obsadziłaś terakotowe donice z różowymi pelargoniami? Bo co najmniej 2 rośliny jeszcze tam są. Podoba mi się ta kompozycja.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Wrz 2015 23:13 #403171

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Ogłoszenie parafialne na dzisiaj - mamy w ogrodzie nowe nabytki! Tym razem nie roślinne ;) Udało mi się okazyjnie nabyć piękne ławki z piaskowca i dzisiaj je ustawialiśmy. Pierwotnie miała być jedna, ale grzechem byłoby nie skorzystać z turbo-przeceny :woohoo:
Każda z nich waży ponad 250 kg więc zadanie niełatwe, ale M z pomocą sąsiada sobie poradził :lol:

Mniejsza stanęła w cieniu altany różanej. Jest uszkodzona na siedzisku, ale stabilna:



A dłuższa, wygięta na łuku, zagościła pod różą White Flight, za Wyspą Ślimaków:











I co myślicie? :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, Krzysia

Ogródek Robaczka 20 Wrz 2015 23:23 #403173

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jest super :woohoo:
Bardzo pasują do twojego romantycznego ogrodu
Co wykopałaś? :whistle:
Kasiu, już ostatni raz piszę, żeby Ci nie marudzić
Dziękuję za wszystkie rady :kiss3:
Były bardzo pomocne. I to dzięki Tobie stoczyłam wewnętrzną walkę
Nareszcie wiem co chcę.
Przynajmniej na razie :happy:
Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało
Jeżówki faktycznie źle znoszą przenoszenie
Szczególnie jesienne
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Wrz 2015 23:24 #403174

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Januszu, nie wiem o które cyklameny pytasz, bo mam kilka. Te w gruncie to odmiany zimujące - bluszczolistne kwitną teraz, a wiosną wypuszczają listki, natomiast neapolitańskie kwitną wiosną, a teraz mają liście :lol: Poza tym mam w donicach cyklameny niezimujące, czyli te, które najczęściej widujemy w marketach. Traktuję je jako sezonową dekorację, nie mają szans zimować w naszej części Europy. Południe Francji bardziej im sprzyja ;-)
Cześć Iza! Wyobraź sobie, że dzisiaj o Tobie myślałam! Ciekawa byłam czy pojechałaś na wyprzedaż do Chronosa i co ciekawego nabyłaś. Mi się nie udało dotrzeć, ale dzięki uprzejmości właścicieli firmy zrobiłam "zaoczne" zakupy i stałam się szczęśliwą posiadaczką pięknych ławek :dance:
W donicach, o które pytasz są pelargonie angielskie odmiany 'Apple Blossom', Wilczomlecz 'Diamond Frost', Carex 'Amazon Mist' i dichondra 'Silver Falls':



Na rabacie hortensjowo-trawiastej miałam również aminka, ale już ścięty i suszą się nasionka :) Część wysieję teraz, resztę wiosną.
Dzisiejsze migawki z tej rabatki :kiss3:















Gosiu, witaj! W miejsce ławeczki wykopałam właśnie jeżówki :devil1: Odmiana 'Milkshake', którą i tak planowałam przenieść na bardziej słoneczną miejscówkę. Na razie siedzą w donicach i mam nadzieję, że przetrwają do przeprowadzki.
Mówisz, że fajnie? Uwielbiam piaskowiec, zawsze okrutnie mi się podobał, ale te ceny... :blink: Poidlo się sprawdziło, wpisało się w ogród jakby było tu od zawsze, więc uznałam, że kamienna ławeczka to dobry pomysł. Zwłaszcza, że brakowało mi siedziska w tamtym miejscu :wink4: Na tle białej róży powinna wyglądać fajnie w czerwcu!
Pozdrawiam :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2015 23:34 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Gabriel, Amarant, Krzysia

Ogródek Robaczka 20 Wrz 2015 23:44 #403181

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu..ławeczki wpisały sie w ogród idealnie..jakby do niego stworzone :woohoo: Pięknie pasują do Twojego różano- angielsko- romantycznego ogrodu :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 21 Wrz 2015 00:20 #403187

  • Twinkle
  • Twinkle's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 4
Kasiu ogladam zdjecia twojego ogrodu i wzdycham. Zakup piaskowych lawek ci sie udal ,bosko sie wtapiaja w plener.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Wrz 2015 00:44 #403190

  • Twinkle
  • Twinkle's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 4
Chce sie zapytac: dlaczego pozbywasz sie Spirit of Freedom? Choruja ci te roze? Ja kupilam krzaczek w tym roku i bardzo mi sie podoba ta roza. Widze, ze na liscie masz wiele francuskich i niemieckich roz, gdzie sie zaopatrujesz? Czyzby taki szeroki wybur byl w Polsce, czy tez zamiawiasz krzaczki z zagranicy?

Ewa
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2015 00:46 przez Twinkle.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Wrz 2015 09:16 #403214

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Kasik!
No i są ławeczki z Chronosa - ale super!
Za chwilę, gdy piaskowiec pokryje się patyną czasu, jeszcze piękniej wkomponują się w Twój różany romantyczny ogród.
Ja w tym roku nie zdołałam być na wyprzedaży, czego niezmiernie żałuję... przyszły rok muszę lepiej zaplanować - mam do kupienia trzy wielkie donice.
No to udanego tygodnia!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.621 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum