TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 09 Wrz 2015 19:34 #400898

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Kasiu - Twój ogród i Twoje zdjęcia uwielbiam. Zawsze będę tu zaglądać i ładować akumulatory! :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 09 Wrz 2015 19:50 #400903

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
I jak tu nie zazdrościć tylu kwitnień w ogrodzie kiedy u mnie tylko zielono i brązowo :ouch: Dobrze, że upały minęły i susza.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Wrz 2015 22:25 #400971

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Robaczku :hug:
Swojego czasu bardzo rozglądałam się za kompaktową budleją Blue Chip, jako niską.. Z tego co czytam, to miałam szczęście, że w ogrodniczym się na nią nie natknęłam, skoro tak wysoko rośnie :blink:

U Ciebie bujnie, jak zawsze. Fajnie jest spojrzeć na ogród okiem innego fotografa- Ewuni bardzo dziękuję za Jej spojrzenie na Twój ogród :woohoo:

U mnie trwa remont na rabatach, ale tak sobie myślę, że to nic w porównaniu z tym, co Ciebie czeka. WYprowadzka i wysłanie tylu krzewów różanych..oj, dajesz sobie w kość :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Wrz 2015 22:27 #400973

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Od kilku dni mamy ochłodzenie i sporo deszczu..nareszcie! Ziemia wsiąka wodę błyskawicznie, zapotrzebowanie jest wciąż duże, ale przynajmniej kurki z wodą zakręcone ;-)
Róże trochę oklapły po deszczach, czekają na obchód z sekatorem, a ja... czekam na słonko :silly:
Powoli planuję jesienne cebulowe, małe poszerzenie rabaty angielskiej.. :whistle: I oczywiście wykopki :flower:

Markitko, w zasadzie róże wiodą prym całe lato, ale żeby nadmiernie nie zanudzać, pokazuję czasem coś innego.. ;)
Constancjo, dziękuję za zdjęcia, fajnie zobaczyć ogród w Twoim obiektywie :kiss3:
Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i do zobaczenia na jesiennym sabacie? B)
Gosiu, dałaś sobie niezły wycisk na tym urlopie..i w dodatku częściowo z mojej winy :oops: Ale mycie okien wymyśliłaś sama :laugh1:
Majutku, Twoje różyczki też cudnie kwitną :hug: Mam nadzieję, że jesień będzie ciepła i jeszcze nas chwilę będą cieszyć :flower2:
Sweety, a gdzie zgubiłaś wenę? Pewnie każdą wolną chwilę spędzasz w ogrodzie? Ciekawa jestem zmian u Ciebie..muszę nadrobić zaległości ;-)
Zieleń w ogrodzi okupiona bajońskim rachunkiem za wodę, więc nie ma czego zazdrościć, możesz mi wierzyć :P
Roślinki, o które pytasz to aminek egipski - nasionka mam od Gabi (Figaro) i częściowo kupne, a ta druga roślinka to rutewka delavaya Hewitts Double.
Ciekawe, że na moich fotach nikt jej nie zauważył, a jak Constancja ofociła to insza inszość :lev:
Bozi, ja w tym roku nawoziłam tylko kompostem i widać, że niczego więcej im nie trzeba. Teraz wciąż jest sporo pączków, oby tylko pogoda się utrzymała. Zimne noce sprzyjają niestety rozwojowi mączniaka rzekomego i tego się boję...ale może nie będzie źle, trzeba być dobrej myśli!
ps. dzięki za relację z warszawskiej wystawy :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie!
Juliet, dereń kanadyjski posadziłam pod świdośliwą - jest cuuuuudny!Musze go obfocić jak przestanie lać popołudniami. Wawrzynek kupiłam za pól ceny bo zdechlak był i poza tym rośnie malutki - do 1 metra :funnyface: A zdechła mi azalia więc zrobiło się miejsce... :whistle:
Ewcia to ma oko, co nie??? Powinnam zainwestować i kolejny urlop spędzić w Borach z lekcją fotografii w pakiecie :think:
Małgosiu, bardzo mi miło kochana, zaglądaj jak najczęściej!

:bye:





















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF, katja, Margo2, Isia, Bozi, Gabriel, sierika, Amarant

Ogródek Robaczka 10 Wrz 2015 07:30 #400995

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Kasiu :flower1: Widzę ,że róże nadal szaleją u Ciebie .Moje takie cudne nie są .Jakoś w tym roku zapodały umiarkowane kwitnienie .Pomponellę kupiłam sobie w ubiegłą jesień i cały czas się zastanawiam ,czemu tak późno .Jest prześliczna i przezdrowa .Jakoś już mnie nie biorą te wszystkie wypasione piękności .Teraz raczej interesuje mnie ich kondycja .W dodatku kolejny suchy rok dał mi do myślenia .Nie jest to dobry klimat dla róż ,przynajmniej u mnie .Trawy ,floksy i wszystkie stare ,
polskie kwiaty .to jest to ,co da sobie radę ,no i oczywiście hortensje bukietowe .Trzymaj się Kasiu cieplutko :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 11 Wrz 2015 07:27 #401188

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Trawy i hortensje przepięknie zdobią rabaty na koniec sezonu :flower2: :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Wrz 2015 21:42 #401489

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Wycisk przez Ciebie? No może :whistle:
Ale nie martw się nie będę się odgryzała :happy:
A Ty jak z pracami wyglądasz?
Najgorsze, że ja powinnam wszystko zmienić.
Wykopać wszystko i wsadzić od nowa.
Ale tego mój m. by nie przeżył :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 12 Wrz 2015 21:56 #401500

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wierzyć zdjęciom? :) rajski ogród.......masz szczęscie, że pada od czasu do czasu ale szczęście zawsze sprzyja najlepszym :bravo: , u mnie ponad 2 miesiace praktycznie bez opadów..... :dry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Wrz 2015 19:58 #401885

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Jak miło oglądać znowu Twój piękny ogród :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Wrz 2015 01:02 #401954

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Kasiu, co słychać? Jak minął weekend- pewno na pracach w ogrodzie :whistle:
U nas w sobotę pogoda była paskudna i skutecznie uwięziła mnie w domu- mżyło uparcie cały dzień i aż szkoda było z kanapy się ruszać.

W piątek widziałam się z p Tomkiem- pamięta, że jeśli trafi się transport do Poznania to ma dorzucić przesyłkę ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 00:28 #402158

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Ostatnio mieliśmy gości, więc ogródkowo jakoś niewiele się działo, ale koniec lata nastraja refleksyjnie i z przyjemnością spędzam chwile na nic-nie-robieniu w ogrodzie.
Gazetka, kaweczka i aparat pod ręką w ciepłe popołudnie uszczęśliwia jeszcze bardziej gdy w perspektywie coraz krótsze i zimniejsze dni...
Planuję jesienne nasadzenia, przeglądam czasopisma w poszukiwaniu inspiracji i zbieram siły na jesienne rewolucje.
Co roku sobie obiecuję zaznaczyć miejsca gdzie mam omyłkowe odmiany cebulowych, żeby je jesienią przesadzić, ale jak zwykle zostają tylko zdjęcia i grzebię w ziemii po omacku :crazy: Wczoraj próbowałam namierzyć czosnki olbrzymie, które kiedyś rosły pierwszoplanowo, a teraz wyrastają gdzieś w środku różanego buszu. Przeorałam rabatę przy korzeniach jak rasowa nornica, a cebul nie znalazłam :flower: Pewnie znowu wiosną zanotuję sobie, że muszę je wreszcie oznaczyć i przesadzić... :whistle:
Róże wciąż kwitną niezmordowanie, pogoda sprzyja, więc na razie zostawiam różową łopatę w gotowości :devil1:

Nowinko, widziałam Twoje floksowe nabytki ostatnio i ..pozazdrościłam :oops: Widziałam ostatnio u Asi2 śliczne białe floksy i chciałabym je wprowadzić do siebie. Piękne sa takie klasyczne kwiaty z babcinych ogródków.
Pomponella to jedna z moich ulubienic, naprawdę niezawodna. Zrobiłam jej w weekend sesję foto, a potem przypadkowo skasowałam wszystkie zdjęcia :hammer:
Kolejne dni były deszczowe, więc nie wiem jak kwiaty będą wyglądać w tym tygodniu, ale postaram się jeszcze ją obfocić. Te pomponiki są niezwykle fotogeniczne! :hearts:
Mróweczko, hortensje i trawy to jesienne gwiazdy ogrodów. Żałuję, że nie mam miejsca na większe łany tych wspaniałych roślin..
Gosiu, czytałam o Twoich rozterkach i refleksjach...Cieszę się, że wrócił Ci spokój ducha, bo miałam wrażenie, że zupełnie bezwiednie wywołałam niepotrzebny zamęt. Najważniejsze, żebyś Ty dobrze się czuła w otoczeniu swojego ogrodu i nie działała pod wpływem wrażeń chwili i cudzych sugestii :hug:
Ewo, Gosia po wizycie u mnie stwierdziła, że ogród wygląda inaczej i jest sporo mniejszy niż na zdjęciach..więc chyba jednak nie wierzyć zdjęciom ;-)
Raju nie ma, to pewne...ale jak się nie ma co się lubi... ;-)
Dorciu, witaj po przerwie :kiss3:
Monia, super, że p.Tomek pamięta - monitorujesz sytuację :kiss3:
W weekend pagoda była strasznie wietrzna, zniechęcała do prac ogrodowych..ale pracowałam koncepcyjnie B)
Poza tym cyknełam parę fotek...tadaaaaam :bye:

Pachnąca miodem smagliczka wysiewa się wszędzie :P



Cyklamenki neapolitańskie przebijają się przez ziemię..urocze maleństwa :hearts:





Zawilec Honorine Jobert..czekam aż się zaczną rozrastać..



Vanilla Fraise ma już wyraźny purpurowy rumieniec



Fajnie komponuje się teraz z różą piżmową Heavenly Pink



ostatnie kwiaty aminka..zbieram już nasionka :idea1:



Pastella elegancka o każdej porze roku







Jeżówka Butterfly Kisses - ciekawe jak zniesie przeprowadzkę :think:



Rozplenice cudnie się kłoszą..



i takie tam..













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 00:30 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, Gabriel, Amarant, Monika-Sz

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 00:48 #402160

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Takietamy lubię najbardziej :woohoo:

Ależ masz dorodną budleję- marzył mi się kiedyś ten krzew, ale zrezygnowałam z braku miejsca :(

Wiosną przypomnę Tobie, że musisz zaznaczyć czosnki :wink4:

Aminek to chyba ta roślina, którą rozpoznałam kiedyś u CIebie jako "koperek w różach" :rotfl1: Powiedz..co to była za roślina, kupowana przez Was w ZP..ta bordo-pieteuszka :think:

Z p. Tomkiem jestem w stałym kontakcie. Upatrzyłam sobie drzewo w miejsce złamanego Crimsona..poza tym wiercę Mu dziurę w brzuchu, że jeśli będzie robił duży transport na trzmieliny to musi o mnie pamiętać- mają ładne sadzonki w zazwyczaj niezłych cenach, ale wszystko oprócz drzew zamawiać trzeba "tirami"..muszę więc czekać, aż ktos będzie potrzebował tira trzmieliny :happy3:
Jutro jestem z Nim umówiona na wiązanie kokardki na wybranym drzewie, więc jeszcze przypomnę o Twojej sprawie :hug: ale ostatnio jak z Nim gadałam, to pamiętał.

Buziaki.

p.s. zdradzisz, co planujesz ciekawego..skoro szukasz inspiracji, to musi byc jakaś większa sprawa.. :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 01:37 #402163

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
P.S.2 bo już nie moge edytować..

Nie martw się o przesadzanie Butterfly Kisses.. Na pewno CIę zaskoczę tą informacją :wink4: , ale ja jedną z moich jeżówek przesadzałam 2 razy..albo 3 :silly: i ma się świetnie- żyje, kwitnie ;)


P.S.3 co robisz z Vanilkami, że pędy stoją a nie leżą.. Ja mam dwie sztuki- jedna stoi, druga leży..i nie bardzo wiem, co zrobiłam źle a co dobrze :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 07:08 #402170

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Monika-Sz wrote:

P.S.3 co robisz z Vanilkami, że pędy stoją a nie leżą.. Ja mam dwie sztuki- jedna stoi, druga leży..i nie bardzo wiem, co zrobiłam źle a co dobrze :think:
One nie stoją, to Kasia robi zdjęcia z ukosa :happy3: .
A tak na serio, to ja też najbardziej lubię zdjęcia pokazujące całą rabatę, widać wtedy kunszt kompozycji :lol: . Wspaniały efekt uzyskałaś łącząc budleje z różami :flower2: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 07:23 #402175

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Witaj Kasiek ! Jakże cudnie jest w Twoim wrześniowym ogrodzie :) Moje róże odczuły chyba suszę bo kwitnienie skromnawe, ale dobrze, ze choć trochę jest.
Nie chcę Cię martwić, ale Honorine Jobert bardzo słabo się rozrasta :( Przynajmniej u mnie. Być może jeśli będzie miał więcej wilgoci to będzie szybszy. Mój od trzech lat takiej samej wielkości.
Vanilka cudna :hearts:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 20:11 #402296

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Róża z budleją to? Piękny widok, w smagliczkach zakochałam się w tym roku, mam w koszu, ich zapach powala.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 20:52 #402317

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Ale szybko zapada zmrok...po pracy niewiele czasu zostaje na obchód, a tak lubię ten codzienny rytuał. Lubię zawiesić się na kilka minut i wpatrywać w jedno miejsce wyobrażając sobie co tam zmienię, jak to będzie wyglądać w kolejnym roku etc...prace koncepcyjne w pełni!

Monia, ta budleja to miniaturka 'Blue Chip'. Kupiłam ją jako nowość na Gardenii, 3 lata temu. Miała wyrosnąć max na 60 cm ;-) Jest sporo wyższa, ale bardzo gęsta i ukwiecona od samego dołu do góry. Bardzo długo utrzymuje kwiaty na tej mojej patelni, a motyle, miśki i inne bzyki ją uwielbiają :hearts:
Bordowa pietruszka (pamiętam, że o nią już pytałaś, ale jakoś mi umknęło, sorry) to Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' czyli trybula leśna o bordowych pędach i białych, baldaszkowatych kwiatach.
Wypatrzona na Chelsea:



Inpiracje na wiosenne cebulowe to dla mnie coroczne wyzwanie! Lubię nowe zestawienia kolorów, choć dosadzać będę też sprawdzone odmiany. W sumie sporo tulipanów, szachownice, kamasje, żonkile...i co tam jeszcze wpadnie mi w ręce. Mam już "trochę", ale planuję kolejne :P

Jżeówki nie lubią przesadzania i zauważyłam pogorszenie u innych odmian po takich operacjach, ale mam nadzieję, że uda się w miarę bezboleśnie przenieść kilka krzaczków. Nie będę się jednak nad nimi przesadnie rozczulać, przecież mam 50 róż do wykopania :tongue2:

Edytko, dzięki! Ja też wolę oglądać u innych szersze ujęcia rabat, zawsze mnie coś zainspiruje. Ogród jednak mam mały, a ujęcia powtarzalne, więc nie chcę Was bez końca zanudzać tym samym :oops:
Dorotko u mnie te zwykłe, różowe zawilce odmiany 'September Charm' rosną jak dzikie. 'Honorine Jobert' posadziłam w zeszłym roku i wydaje mi się, że jest już większy, więc liczę, że stanowisko i ziemia mu przypasuje.
Róże nie kwitną jakoś spektakularnie, ale nie narzekam, bo wyjątkowo dobrze zniosły suszę. Kilka nawet obroniło się przed eksmisją ;-)
Drzewa i krzewy gorzej radziły sobie z upaałami...magnolie przyschnięte, azalie, klony, derenie..aż żal patrzeć. Mam nadzieję, że jesienią odpoczną i nabiorą sił na kolejny sezon. Mam też ochotę na kolejne krzewy....przymierzam się do jaśminowca 'Belle Etoile' i oczaru pośredniego w jakimś słonecznym odcieniu...Muszę jeszcze poczytać o nich na Forum i podpytać o polecane odmiany B)
Dzięki za serdeczny wpis, pozdrawiam!
Ewa, na tej rabacie są 3 Aspiryny, 3 Kenty (White Cover) i 3 budleje 'Blue Chip'. To centralna rabata przy ścieżce, dosyć duża i mocno nasłoneczniona. Całe lato kwitły tam białe róże, a teraz mają zacne towarzystwo budlei i tysiąca motyli :dance:















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 20:59 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Gabriel, sierika, Amarant, edulkot, constancja, wxxx-a

Ogródek Robaczka 16 Wrz 2015 21:47 #402342

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Boszzzz..ta wielka budleja to miniaturka :blink: Miałam zakusy na tę samą odmian rok temu, ale jak widać na moje szczęście była niedostępna :rotfl1:

Dzięki za info o pietruszce :kiss3:

Dziś byłam u p Tomka.. Pamiętam, że jakiś czas temu poszukiwałaś świdośliwy Lamarcka..mają ją..chyba w formie drzewa. Dopytać o szczegóły, czy już upolowałaś u siebie?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.782 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum