TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 01 Wrz 2015 22:41 #399374

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dobry wieczór !

Zdjęcia prześliczne :hearts: A po Twoim ogrodzie suszy nie widać :think: Lennei jest boska i zazdraszczam, bo moja nie dała rady :placze:
To mówisz, że wczoraj pauzowałaś ogrodowo? U nas był taki skwar, że na cito po pracy nad jezioro gnaliśmy i do wieczora w wodzie się marszczyliśmy. Nie było czym oddychać :mad2:
Dziś łatwo też nie było, ale od godziny pada (!) i zrobiło się zdecydowanie lżej. Coś tam w oddali burczy, ale chyba tylko na tym się skończy. Oby.
Mam nadzieję, że i u Ciebie podleje, bo nie mogę się doczekać Twoich ogrodowych ruchów :wink4:

O lodach, bułeczkach, chlebkach, wiankach, i innych cudawiankach wiedziałam, ale że jeszcze mojito :woohoo:
Przyjeżdżam :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 01 Wrz 2015 22:51 #399379

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ta rutewka ze zdjęcia była posadzona w ubiegłym roku - nasze nabytki wciąż czekają na miejsca. Muszę zrobić różane wykopki żeby je właściwie umiejscowić.
Ale cudna jest, to fakt... :hearts:
Dzisiaj nie zaczęłam przerabiać pomidorów, za gorąco :jeez: Jutro może wieczorem podejmę temat..za to zrobiłam lody i korzystałam ze słonka w miłym towarzystwie Asi2 :dance:

Martuś, magnolia już została upieczona na ruszcie :evil: W słońcu było ponad 50 stopni...kwiaty się spaliły :cry3:
Czytałam, że wybierasz się do Wawy, liczę na relację :idea1:
Monia, ciekawa jestem jakie Ty masz spostrzeżenia odnośnie tej róży?, może już egzemplarz był trefny :think:
Dorotko, ja mam Lennei od wiosny więc dopiero się póznajemy :oops: Wydawało mi się, że zawiązała pąki kwiatowe, ku mojej uciesze, ale sądziłam, że to wiosenne, a one zakwitły teraz. Już się usmażyły z resztą...ciekawa jestem, jak teraz odróżnić kolejne pączki kwiatowe od liściennych...a może już się wystrzelała z kwiatów?
Możesz pokazać fotki swoich pąkasów? :flower1:
U nas też sucho okrutnie...codziennie wylewam hektolitry wody :jeez: Właśnie przechodzi burza, ale na razie tylko wichura...wrrr....deszczu zero.
Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają! Ta głębia ostrości i bokeh to dla mnie coś nowego..fajny efekt, ale chyba zupełnie przypadkowy :think:
Testuję stałogoniskowy Nikkor 50 mm f/1.4 G AF-S.
Ewik, moja Nahema rośnie przytulona do Wedgewood więc nie widać jej na fotkach...mam nadzieję, że to się zmieni i odżyje trochę po wykopaniu sąsiadki.
Dorasta w drugim roku uj mnie powyej 2 metrów, kwitnie głównie na końcowych pędach, ale to może być kwestia stanowiska. Nie choruje, kwiaty średnio wytrzymałe na deszcz, ale bardzo ładne..w pudrowym różu. Idealnie pasuje mi do innej Delbardki, Billet Doux, a rosną obok siebie. Na poprzedniej stronie pokazywałam zdjęcia.
Jeśli po burzy zostanie na niej jakiś kwiat, jutro zrobię fotki ;)
Pozdrawiam serdecznie :bye:





































Kobea zarasta domki dla owadów i pomidorki koktajlowe z ambicjami na pnące







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2015 22:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Gabriel, Amarant, edulkot, Ma Gorzatka

Ogródek Robaczka 01 Wrz 2015 22:56 #399382

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj szkoda, bo fakt, że gorąco było....na ruszcie to ja wylądowałam :rotfl1:
trzeba było bateryjki na maksa naładować a jakże :whistle:
no wybieram się.....bilet już kupiony, zaproszenie wydrukowane i tylko czekam, relacja będzie na bank o ile nie dostanę oczopląsu i z wrażenia nie zapomnę aparatu wyjąć :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 00:22 #399393

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Juliet!
U nas powiało i to mocno, ale deszczu ani kropli :(
Dzisiaj zauważyłam, że usychają kolejne rośliny..enkiant, hakonechloe, azalie, mniejsza magnolia...słabo to widzę jak tak dalej pójdzie :jeez:
A Twoja Lennei poległa? Ale tak na amen?? :huh:
Dzisiaj troszkę Ci podlało, to może ogród odżyje..ściskam mocno kochana :hug:
Musisz koniecznie do mnie przyjechać, nie dam rady wykopać tych wszystkich kolczastych chabazi sama :tongue2:
A poza tym będę rewolucjonizować rabatę tarasową i musisz zatwierdzić zmiany :idea1:
Buziaki :kiss3:
Marta, w takim razie udanej wycieczki :bye:















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Gabriel, Amarant

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 01:50 #399397

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak to kolejne rośliny usychają :blink: :blink: ? Masz przecież nawadnianie.. Kasia..nie załamuj mnie- to ja puściłam wodze fantazji nt nawadniania liniami kroplującymi, a straszysz usychaniem roślin, tak depcząc moje marzenia :cry3: .. ;)

Popieram upalną działalność w kuchni.. lody, drineczek..to ja rozumiem- a nie jakieś pomidory :rotfl1:

Asia do Ciebie wpadła- ale miałaś fajne spotkanie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 07:38 #399402

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jak tam ?popadało?
U nas oczywiście bezchmurne niebo choć temperatura odrobinę niższa niż ostatnimi dniami.
Zdjęcia pąków Lennei cyknę dziś to wieczorem wstawię fotki. Nie sądzę by twoja wykwitła wszystkie teraz. Ta odmiana rzeczywiście powtarza latem, ale raczej skromnie. Myślę, ze masa pąków jeszcze została.
Twój ogród zachwyca, róże kwitną w najlepsze. Moich nie chciałabyś oglądać. Niby w większości zdrowe i to jedyny pozytyw. Kwitnienie tak skromne, ze nie warto wspominać. Szkoda, no ale u mnie muszą sobie radzić bez podlewania więc nie ma się co dziwić że strajkują.
Stałoogniskową 50tkę mam manualną (heliosa) Fajna zabawa :) Choć przy moim wzroku ;) ustawianie manualne ostrości bywa trudne :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 09:23 #399426

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
W nocy troszkę popadało i nareszcie mamy inne powietrze..rześkie i przyjemne. Jest też znacznie chłodniej i nieco zachmurane, więc roślinki trochę odetchną, a po południu ma pojawić się słonko. A jak sytuacja pogodowa u Was?
Dzisiaj planuję małe porządki, które odkładam od kilku dni, posadzę też zakupione w Biedrze cebulki tulipanów, a potem wezmę się za przetwory :silly:
Czeka nas jeszcze ułożene 5 metrów drewna kominkowego, które zalega nam na podjeździe :tongue2:

Monia, linia kroplująca to dosłownie "kropla" w morzu potrzeb. Musiałaby chodzić po 5 godzin dziennie i być opleciona gęsto wokół każdego krzaczka. Przy działce 1000 m i zróżnicowanym terenie - nie ma takiej opcji...U mnie jest dużo rozrzuconych rabat, nie da się wszędzie doprowadzić linii, więc wiele roślin nie jest podlewanych wcale. Zraszacze pokrywają trawnik (i też nie wszędzie), a linia jest na głównych rabatach, ale przy dużych drzewach czy krzewach to tylko wsparcie dla roślin, natomiast nie pokrywa w pełni ich zapotrzebowania na wodę, więc bez deszczu ani rusz. Poza tym sporo jest nowych nasadzeń z wiosny i te sobie zupełnie nie radzą. Jeśli o jakiejś zapomnę to kaplica. Magnolia Lennei wyglądała dobrze dosyć długo (ma również linię kroplującą w nogach, włączana codziennie na 2 godziny) aż kilka dni później zauważyłam, że ma uschnięte połowę liści, a pozostałe są przypalone na brzegach. Nie rośnie w mocnym słońcu, a mimo to tak ucierpiała. Za późno zauważyłam i niestety liście w większości zmarnowane. Przy czym jakimś cudem zdołała zakwitnąć, ale dzień po tym jak zrobiłam foty cudnych, pachnących kwiatów na tym drzewku..usmażyły się żywcem na słońcu :(
A propos magnolii...lubisz kwasoluby, masz sporo azalii, nie chciałabyś jakiejś magnolii? :think:
Wiem, że u Pana Tomka jest sporo odmian... :whistle:

Dorotko, popadało, choć mniej niż bym sobie tego życzyła ;)
Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji pączków, chętnie obejrzę. Obawiam się, że na skutek suszy pączków może być mniej...liście na tej magnolii prawe całe uschnięte...Na Stellacie widzę tylko owoce po wiosennym kwitnieniu, nowych pączków prawie żadnych :dry:
Z róż jestem bardzo zadowolona, bo wyjątkowo dobrze radzą sobie z suszą. Nie podlewam ich dodatkowo, na rabatach jest tylko linia kroplująca pod niektórymi krzewami. Ale większość jest ukorzeniona, więc jest ok. Gorzej z azaliami czy wiosennymi nasadzeniami :jeez: A Jak Twoje cudne azalki sobie radzą?
Dzięki za miły komentarz odnośnie zdjęć. Podziwiam, że dajesz radę z manualnym obiektywem! W dodatku z doskonałym skutkiem.
Mnie onieśmielają mocno wyczyny fotograficzne takich artystek jak Aga czy Iwonka Majowa, które "malują" właśnie Heliosem, ale z entuzjazmem odkrywam możliwości nowego obiektywu. Z manualnym ustawieniem ostrości kompletnie sobie nie radzę (mam -4) ale korzystam z dobrodziejstw automatu ;-)
Co dzisiaj planujesz w ogrodzie? Upały ustapiły, to może "niechciej" też odpuści? :hug: A na jesień przewidujesz kolejne korekty na rabatach różanych? Podobają mi się bardzo zmiany, które ostatnio wprowadziłaś, z zieloną rabatą trawiastą i drzewami...to jest właśnie ten "zielony oddech", którego mi brakuje..
Tymczasem podjęłam decyzję o eksmisji ok. 50 róż i chociaż wizualnie ich nie ubędzie, to jednak trochę rabaty się prześwietlą. Dorzucę grupy bylin i może jakieś buksy/cisy.
Pozdrawiam serdecznie!


motylkowo











trawkowo







jezówkowo











i takie tam....















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2015 09:33 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, Isia, piku, Gabriel, Amarant, edulkot, agaa

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 11:34 #399460

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie nadal upał (a to ci niespodzianka :evil: ) oraz koszmarny wiatr (też zupełnie niespodziewanie :evil: ), który wcale nie chłodzi, tylko oczywiście suszy :pinch:
Niby niebo szarzeje na horyzoncie, ale ja się nie łudzę :angry: , u mnie fronty zwykle przechodzą w ten sposób, że mocniej wieje, coś udaje, że się się chmurzy, a na drugi dzień już jest po froncie bez kropli deszczu :hammer:

Jaką masz odmianę niskiej budlei? Ja kupiłam wczoraj dwie różne, będę testować ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2015 21:52 #399560

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Hej!

Wczoraj popadało, więc dzisiaj suszyło :crazy:
Lennei miałam drugi sezon. Tej wiosny pierwszy raz kwitła, lilaróż, coś w ten deseń. I podobnie jak u Ciebie, przegapiłam/zapomniałam, nie byłam czujna. Zaczęły usychać liście. Nie wiem czy na amen, ale tak wygląda. Nie dość, że taka malizna, to jeszcze na amen :placze:
Podobnie skończyła azalia posadzona wiosną. Najpierw wiosną akcja ze spaleniem rsm, teraz to :cry3:

A propos magnoliowych pączków, to te kwiatowe są napakowane, mocno omszone, grubsze i ciemniejsze od liściowych (wydłużone, szczupłe, jasnozielone).

Dzisiejsze zdjęcia są ...po prostu aksamitne ! A tak w ogóle, to :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Wrz 2015 07:02 #399604

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
"I takie tam" najpiękniejsze ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Wrz 2015 20:40 #400349

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Urlop był....i urlopu nie ma :angry: Szybko mi zleciał ten tydzień, za szybko. Ale nie musieć robić nic - bezcenne :lol:
Dni upływały na beztroskim, niespiesznym wypoczynku..coś tam podłubałam w ogrodzie, zrobiłam trochę słoików z pomidorami, ale głównie odpoczywałam i oglądałam US Open nocami B)
Wczoraj miałam przesympatyczną wizytę Ewuni-Constancji, która w sumie nieco przypadkowo odwiedziła Poznań, ale jak szczęśliwie się złożyło :dance:
Krótka lekcja fotografii w plenerze :kiss3: ploteczki i mile spędzony czas, który jak zwykle upłynął zbyt szybko...dziękuję Ewcia!
Dzisiaj ja wybrałam się w odwiedziny i miałam okazję gościć u Ani-Adasiowej :kiss3:
Anula, jeszcze raz dziękuję za gościnę i możliwość obejrzenia Waszej przytulnej działeczki! Mimo kiepskiej pogody bawiłam się świetnie :)
Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać na żywo tak serdeczną, wrażliwą i pełną pasji osóbkę :kiss3:
U Adasiowej byłam razem z Asią2, do której potem się wprosiłam na działeczkę :whistle:
Asia, jeszcze raz dziękuję za przemiły dzień i wspólne zakupy :kiss3: Roślinki już posadzone, w przerwie deszczu, teraz się podlewają ;-)

Markitko, moj abudleja to 'Blue Chip' - miała być niziutka i kompaktowa do 50 cm...ma ponad metr :P Ale fajna jest, bo kwiaty drobne, ale bardzo liczne, a krzaczek gęściutki! Jaką Ty kupiłaś odmianę?
Czytałam, że u Ciebie też popadało...nareszcie. U nas leje cały dzień, ale w głębi ziemia sucha. Sadziłam dzisiaj wawrzynka i mimo deszczu ziemia ledwie wilgotna i tylko na wierzchu.
Juliet, witaj kochana! Obejrzałam magnolie dokładnie i takie pączki miała jak piszesz, ale właśnie rozkwitły...te następne są maleńkie..Zobaczymy, może się zbierze.
A jak u Ciebie z deszczem? Podlało wreszcie?
Posadziłam dzisiaj wawrzynka wilczełyko 'Rubra' w miejscu padniętej azalii..ciekawa jestem czy zakwitnie, bo jakieś pąkasy ma, ale sadzonka ogólnie nędzna, z przeceny ;-)
rzutem na taśmę nabyłam też derenia kanadyjskiego, którego od razu podzieliłam na 4 sadzonki i grzecznie poprosiłam, żeby się licznie rozmnażał :lol:
Mrówa, dzięki!


Kilka migawek ogródkowych











































i na biało..





















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 20:41 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, Gabriel, Amarant, edulkot, Ma Gorzatka

Ogródek Robaczka 06 Wrz 2015 20:50 #400355

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moje budleje aż tak kompaktowe nie są ;) , podobno do 1,2m dorosną, to by było nieźle, byle nie 2 metry jak inne, które mam :happy3:
Kupiłam odmiany 'Morning Mist' (srebrne liście) i 'Flutterby Pink'.
Cudne fotki :hearts: , widzę, że i u Ciebie róże teraz znowu wiodą prym :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Wrz 2015 21:16 #400368

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiu, ja również chciałam Ci podziękować za fantastyczne towarzystwo, ciepłe przyjęcie i możliwość spędzenia kilku godzin w Robaczkowym Świecie. :kiss3: No i jeszcze za pysznego łosia i puchar fantastycznych lodów i kilka litrów kawy z pianką tak sztywną, że nie mogłam się do niej dostać. :happy3:
I Moja Droga, nie myśl sobie, że ktokolwiek uwierzy, że potrzebujesz lekcji fotografii. To wierutna bzdura! To ja jestem fotograf jak z koziej ..... trąbka, bo nie mogłam sobie poradzić z Twoim aparatem. :rotfl1:

A na dowód, że TAM (TU?) byłam...





















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Robaczek, Margo2, Isia, piku, sierika, Amarant, edulkot

Ogródek Robaczka 06 Wrz 2015 22:23 #400402

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Niesamowite są te twoje róże :woohoo:
Ja mam tak samo jak Dorotka. Zdrowe, ale nie kwitną
Powoli zaczynają powtarzać, ale kwiatów o wiele mniej
I dlatego nie mogę uwierzyć, że u Ciebie coś uschło
U mnie wszystko trzyma sie dobrze, tylko nie kwitnie
Mialaś bardzo fajny urlop. Ja też bardzo fajny, ale nie odpoczęłam :happy:
Dzisiaj dosłownie padłam. Z ogrodu wygonił mnie deszcz, a ja powędrowałam prosto pod kocyk i przespałam przynajmniej godzinę.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Wrz 2015 22:32 #400406

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wizyty, gdzie nie zajrzę to czytam o forumowych spotkaniach :drink1:
Kasiek, Twój ogród zawsze wygląda wspaniale, a kwitnienie róż zadziwia wszystkich :supr3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Wrz 2015 11:08 #400451

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Kasiu, przyznaje się bez bicia, że zaglądam tu regularnie, jednak jakoś ostatnio brak mi weny na wirtualne forumowe kontakty :oops: Mam nadzieję, że mi to wreszcie przejdzie :kiss: Zaglądania jednak nie umiem sobie odmówić... U Ciebie bowiem niezmiennie cudnie - kolorowo, różnorodnie i "na bogato", czyli gęsto. Dokładnie tak, jak lubię :happy4:
Przy okazji chciałabym zapytać o 2 rośliny. Jedna to coś koprowatego. Cóż to dokładnie jest? I gdzie kupujesz nasiona, bo domyślam się, że to roślina jednoroczna. A może się mylę? Drugą natomiast pokazała na swych zdjęciach Ewa - Canstancja. To coś z fioletowymi, bardzo drobnymi kwiatami :) Czyżby to była jakaś rutewka?
PS/ Zapomniałam dodać, że po Twoim ogrodzie zupełnie nie widać suszy, czego nie można powiedzieć o np. moim i to mimo, iż dzielnie walczyłam z wężem ogrodowym poświęcając temu mnóstwo czasu i cóż... pieniędzy...
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2015 11:10 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Wrz 2015 20:53 #400549

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
No to jest nas więcej ze zdrowymi różami bez kwiatów :rotfl1: W sumie aż się boję pomyśleć co będzie po tym deszczu, bo w lipcu nawoziłam.
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2015 20:54 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Wrz 2015 21:58 #400570

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Kasiek, kobietko, no Ciebie tylko wpuścić do ogrodnika, to zawsze z zieleniną wyjdziesz :jeez: Będziesz sadzić u sąsiada ? :wink4:

Tia, u mnie popadało. I powiało. I zimno się zrobiło. " I co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz" Taki mamy klimat.
Róże, których nie usmażyło, teraz zgniją zapewne :crazy:

Ogród widziany okiem i obiektywem Ewy Constancji bardzo, bardzo mi się podoba :bravo: Można by rzec, że takim go jeszcze nie widziałam. Pięknie !
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.598 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum