TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 20 Lut 2016 20:56 #437016

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też jestem zadowolona z piwnicy
Mma ją co prawda tylko pod połową domu.
Mam tam pralnię i spiżarnię, a m. ma olbrzymi pokój dla siebie.
Latem stanowi idealne miejsce na ucieczkę przed upałem
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 22 Lut 2016 22:01 #437709

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Agro jest koniecznie potrzebna pod żwirem. W jednym miejscu wysypaliśmy żwir na ubity piasek-porażka. Trzeba wszystko całkowicie usunąć i czeka nas sporo grzebania w bałaganie. Ale żwir mam tylko na ścieżce i placykach ze stołami, na rabatach nigdy nie miałam takiej wyściółki.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lut 2016 08:49 #437767

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
To i ja zabiorę głos w sprawie rabat żwirowych.Uważam ,że 5-10 cm to za mało. Najlepiej się u mnie sprawdziło sadzenie roślin na obrzeżach placu przed budynkiem, gdzie była warstwa tłucznia i 30 cm warstwa drobnego kruszywa. Wówczas można kopać dołki ,wypełniać ziemią i sadzić rośliny, cebulowe w miskach. Z przyjemnością tu zaglądam.Twój nowy projekt odpowiada wielkością mojego ogrodu, no może mój trochę większy i obszar mniej foremny.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lut 2016 21:00 #439999

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Znowu przerwa była nieco dłuższa niż planowałam, ale tak się jakoś złożyło, że w połowie lutego zaplanowałam 2-tygodniowy urlop - najdłuższy od 3 lat B)
Spędziliśmy trochę czasu w ukochanej Portugalii, odwiedzając nasze zwyczajowe rejony, ale też zagościliśmy kilka dni w Lizbonie, a na deser tydzień na wyspie wiecznej wiosny, Maderze. Wyprawa bardzo udana, a sama wyspa - magiczna! Temperatura była bardzo przyjemna, koło 20 stopni i słoneczko, więc można było podładować bateryjki.
Poza tym, tak soczystej zieleni i w tylu odcieniach nie widziałam już dawno....przepiękne malownicze wąwozy, wodospady, lasy eukaliptusowe i wszechobecne, dziko rosnące agapanty i hortensje. Coś wspaniałego, zwłaszcza w lutym :wink4:
Urlop niestety dobiega końca, w dodatku wiosna w odwrocie...tak to już bywa, że nieszczęścia chodzą parami :dry:
Po powrocie zastałam ogród pod śniegiem, ale jakieś symptomy wiosny widać ;) Zapraszam!

























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 21:09 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Bozi, Amarant, edulkot, jlg, inag1, zanetatacz

Ogródek Robaczka 29 Lut 2016 21:13 #440004

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Kasik :bye:
Zerkałam sobie z rozrzewnieniem na Twoje migawki z Madery i tylko się uśmiechałam... wiedziałam, że okoliczności przypadną Ci do gustu...
Nie wiem, czy wiesz, że Madera to mój raj docelowy. Robię wszystko, póki co w marzeniach, żeby spędzić tam końcówkę swego żywota (zakładając, że szczęśliwie dożyję tych lat)... ta wyspa jest niezwykła, pasuje mi pod każdym, absolutnie każdym względem. Klimat, okoliczności przyrody (spektakularne!), kuchnia, swoboda, ocean... to wszystko składa się na TĘ całość.

O takiej wiośnie, jak u Ciebie, mogę jedynie pomarzyć! :)

Pozdrowienia,
A
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lut 2016 22:07 #440021

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Januszu, ten projekt pochłonie na pewno mnóstwo zdrowia, czasu i kasy, więc dlatego chcę przyłożyć się do rzetelnej realizacji poszczególnych etapów...błędy mogłyby być zbyt kosztowne. Dlatego poświęcę tyle czasu ile będzie konieczne na przygotowanie ziemii i projekt ogrodu, zanim zacznę konkretne prace wykonawcze :)
Dziękuję za serdeczność i wsparcie, przyda się! :kiss3:
Monia, dzięki za wszystkie cenne informacje! Opcja z agro nie wchodzi w grę, chyba, że pod ścieżki żwirowe, ale nie na rabaty. Kartony będę stosować na pewno, utwierdziłaś mnie w tym przekonaniu :) W kwestii kory, szukałam tartaków z okolicy i coś tam jest więc powinno być ok. Teraz pilniejszy jest transport obornika i kompostu, więc planuję kolejne dostawy na wiosnę, ale z tą korą z tartaku to jest dobra myśl. Dzięki!
Iza, dzięki za wpis w kwestii żwirowych rabat, każda praktyczna rada bardzo cenna. Wyleczyłam się z chyba ze żwiru na rabatach i zostanę przy drobnej frakcji kory, dopóki rośliny okrywowe nie zarosną całości ;-) Projekt - to work in progress ;-) Ponoć pierwszy i jeszcze kilka kolejnych do kosza, ale zawsze jakiś punkt wyjścia. Funkcje są grubsza ok, kształt rabat i zawartość do dopracowania. Czas to zweryfikuje...a w realu pewnie wyjdzie jeszcze nieco inaczej ;-)
Gabrielu, dzięki za dobre słowo na zachętę! Projekt jest baaaardzo wstępny i już zaplanowałam zmiany, ale cieszę się, że udało się zacząć, bo pierwotnie wizja ogarnięcia całości tego metrażu mnie onieśmielała....część prerii nad stawem to również moje oczko w głowie ;-) Nie chcę tego schrzanić, więc będę dopracowywać każdy detal. Studiuję aktualnie ciekawe pozycje książkowe w temacie prerii i nowe pomysły przychodzą każdego dnia :-D
Realizacja nie prędko, ale uwierz mi, że samo układanie całości na papierze to wyczerpujące wyzwanie! :lol:
Nowinko, masz dojrzały ogród, który w każdym zakątku przemawia pasją do roślin! Marzę o tym, że by zobaczyć dorosłe, dojrzałe drzewa w swoim przyszłym ogrodzie.. :lev:
Ursulko, witaj! :kiss3: Jak miło, że zaglądasz! Projekt jest bardzo wstępny, ale ukształtowanie terenu przewiduję dość mocno zróżnicowane, ze względu na otaczający, pagórkowaty krajobraz. Jedna część ogrodu, z domem, będzie na podwyższeniu, a dolna część ze stawem w zagłębieniu. Poza tym planuję 3 wzniesienia, na których będą zagajniki brzozowe, sad....trochę pomysłów już mam, inne dojrzewają ;-) Dzięki za dobre słowo, pozdrawiam!
Monika, piwinica to priorytet dla M, uparł się i nie odpuści ;-) Dlatego zrobiliśmy badania geotechniczne gruntu, czy można tam zbudować podpiwniczony dom.
Każda przestrzeń do przechowania się przyda, więc nie będę się bronić ;-)
Tamaryszku, witaj! żałuję, że nie udało się spotkać na gardenii, ale liczę, że odwiedzisz mnie w maju, więc co się odwlecze... ;-)
Projekt dojrzewa, ale wstępna koncepcja jest i z tego punktu pracuję dalej :) Łatwiej korygować, gdy jest struktura i główne funkcje. Wciąż myślę nad otoczeniem domu, bo typowo formalny układ wydaje mi się jednak zbyt oderwany i odległy od krajobrazu, ale mam też na uwadze fakt, że to będzie najczęściej oglądany widok i chciałabym aby był atrakcyjny cały rok. Chodzi mi po głowie Sissinghurst...Arts&Crafts, ale nie chcę przedobrzyć, więc dobrze mi zrobi konstruktywna krytyka. Liczę na wspólną burzę mózgów i ciekawe pomysły!
Monia, dzięki za cenny głos w dyskusji! Dobrze, że podniosłam ten temat i Wasze głosy zdecydowały, że żwiru na ziemii na pewno nie będzie.. jeżeli już to na ścieżkach, ale też w ograniczonym zakresie. Pamiętam jak zdawałaś relację z rewolucji na tej rabacie i mozolnej pracy z wyciąganiem żwiru...brrrr
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Joasiu, dziękuję za ciepłe słowa :hug: Przy zakładaniu ogrodu na pewno będziemy korzystać z pomocy, a przy pielęgnacji to pewnie wyjdzie w praniu, ile dam radę zrobić sama. Pewnie wiosną będzie potrzebne wsparcie, ale chciałabym spróbować swoich sił w sezonie. Postawię na krzewy i drzewa, a te nie powinny być aż tak absorbujące. rabaty typowo bylinowe czy różane na pewno będą mniejsze niż obecnie - doświadczenie, cenna rzecz :lol: Traktuję swój obecny ogród jako tester swoich możliwości ( w sensie czasochłonnych i pracochłonnych rabat), upodobań i estetyki, która wyraźnie dryfuje w kierunku naturalistycznym... :wink4:
Gosiu, jeden z tarasów chcę zadaszoy, właśnie pod kątem letnich upałów, a piwnica swoją drogą...na pewno się przyda :)
Ewa, dzięki za wpis, doświadczenie forumek pozwala uniknąć kosztownych błędów :oops:
Ewa F, witaj! Zaintrygowałaś mnie swoim wpisem, czy można gdzieś zobaczyć Twój ogród? Ciekawa jestem planu, wykorzystania przestrzeni, nasadzeń. Chętnie posłucham o Twoich doświadczeniach. Jaką masz ziemię?
Pozdrawiam!

Jeszcze trochę zimowej wiosny:







































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 22:10 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Gabriel, Amarant, VERA, edulkot, ursulka, inag1, broja

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 09:35 #440079

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Kasiu takiego urlopu Ci zazdroszczę ja popadam w wisielczy nastrój przez tą pogodę :( Tak mało słońca tylko zimno i wilgotno...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 15:12 #440176

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Kasiu czy jest szansa pooglądać fotki ze słonecznej Portugalii w tak śnieżne jak dzisiaj dni? :bye:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 20:35 #440307

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Miałam takie ambitne plany ogrodowe na pierwszy dzień marca, a tu taki żonk z samego rana :club2: Kto to widział tyle śniegu??? Rozumiem w Alpach, ale tutaj... :crazy:
Eeee...do bani....pakuję się i wracam na Maderę :jeez:









Aguś, witaj! Pamiętam Twoją relację z Madery, pełną zachwytów i przemiłych wrażeń. Doskonale rozumiem B)
Świetny pomysł na emeryturę...żeby tylko nie to lotnisko :dazed:
Niestety nie miałam ze sobą aparatu, więc zdjęcia marnej jakości, ale każda migawka sprawia, że cieplej robi się na duszy :oops:

Broja, mój nastrój też zniżkuje po powrocie...zima za oknem potrafi podciąć skrzydła..ale nic to, wiosna tuż za rogiem :hug:

Kasiu, o Maderze mogłabym opowiadać długo...piękne miejsce. Najbardziej urzekło mnie zróżnicowanie na stosunkowo niewielkiej wyspie.
Objechaliśmy całą w ciągu jednego dnia - wybrzeża wschodnie są bardziej skaliste, tutaj też są główne miasta i kurorty, natomiast północna część wyspy jest mniej licznie zamieszkała, a widoki oszałamiające! Zielone wąwozy, wodospady, skalne jaskinie, lasy eukaliptusowe, drogi wzdłuż oceanu i łany agapantów, które rosną dosłownie wszędzie! :woohoo: Porastają pobocza dróg, nieużytki, zbocza...dosłownie wszędzie. W dodatku kwitną, nawet w lutym...
Więcej zdjęć znajdziesz tutaj - MADERA
Januszu, witaj! dziękuję za przemiły wpis, jak zawsze masz dla mnie dobre słowo :kiss3:
Na Maderze niestety nie miałam aparatu, więc zdjęcia tylko telefonem..Co do miejsc w Portugalii, to jesteśmy dość monotematyczni, od kilku lat jeździmy do Algarve, do małej miejscowości nad morzem - Albufeira. Mamy tam już znajomych, ulubione hotele i restauracje, gdzie rozpoznaje nas obsługa, więc można zawsze liczyć na najlepsze rekomendacje i kieliszek porto po kolacji ;-) Zwiedziliśmy okolice, do Sewilli też niedaleko. Tym razem byliśmy też kilka dni w Lizbonie, warto spędzić tam więcej czasu, bo to niezwykłe miasto. Nigdy nie byliśmy w Porto, ani na Azorach, ale słyszałam, że też warto. Ale ja mam ogólnie słabość do Portugalii, więc pewnie nie jestem obiektywna ;-)

Dla wszystkich odwiedzających, dzisiejsza "wiosna":













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katik, Alina-277, andrzejek, Margo2, Bozi, sierika, Amarant, VERA, edulkot, zanetatacz

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 21:16 #440328

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Piękna ta Madera , my zaplanowaliśmy Algarve , Armacao de Pera niedaleko Albufeiry , jakoś Madery nie brałam pod uwagę bo moim marzeniem było zobaczyć plaże pomiędzy klifami , może jeszcze kiedyś się uda.

Kasiu ja też na święta dostałam maszynę do szycia od męża , na razie szyje dziecku maskotki ale te worki na doniczki mnie zachwyciły , może spróbuję , gdzie kupić taką jutę ?
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 21:21 #440330

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O taką wiosnę Ci śnieg zasypał :supr3: ? No popatrz, u mnie trzy kwiatki na krzyż, gdzie do narcyzów ;) , a śniegu nie mam, tylko deszcz cały dzień :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 21:54 #440352

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, czy te zdjęcia przebiśniegów to z madery? U mnie ani śladu wiosny.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 22:11 #440364

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek wiosna w zimowej czapeczce też pikna :rotfl1:
Ale co się nawygrzewałaś w cieplejszych klimatach to Twoje, teraz nie masz gdzie zużyć tej nagromadzonej energii :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 23:07 #440393

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Nie mam stopki ,ale jest ogród irysowy ewy F . Nie mam takich wypasów ,ale zapraszam .Ziemia u mnie licha. 70 procent to VI i nieużytki, a na łące IV. W ubiegłym roku byłam w Lizbonie w marcu i było fantastycznie .Córka tez mnie namawia do wyprawy na Maderę. Kto wie ? Do tych kwiatków w śniegu nie mogę wykrzesać entuzjazmu!Wkurza mnie ta pogoda.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Mar 2016 23:19 #440402

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Mimo śniegu, który mnie zaskoczył również ale nie zdziwił (przecież to jeszcze Zima) jestem zaskoczony twoją wiosną :supr3: Kwitnące narcyzy i szafirki są zadziwiające o tej porze roku. W śniegu wyglądają jak prawdziwa zapowiedź wiosny :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Mar 2016 09:15 #440842

  • lulka
  • lulka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Kasiu dzień dobry. Od czasu do czasu podczytuję co tam słychać u Ciebie. Jak zawsze w Robaczkowym ogrodzie wiosna wita jako pierwsza :flower2:, aż miło popatrzeć i pomyśleć, że to już w sumie nie długo. U mnie dużo pączków, jakieś cebulki nos wystawiają, ale generalnie zima.
Baaaardzo podoba mi się projekt nowego ogrodu. Zarówno projekt domu jak i otoczenia robi spore wrażenie. Uwielbiam drzewa, a w projekcie ich nie brakuje. Ja nie mam zupełnie koncepcji
na nowy ogród. Wiosną ruszamy z budową :jeez: . Nie będziemy tam na razie mieszkać, póki co zamieszkają tam moi rodzice z babcią.
Co do podróży, to Madera jak malowana-jeszcze nie byłam. Ja wróciłam 3 tygodnie temu z mojej ukochanej Kenii i chętnie rzucę wszystko żeby choć dziś tam wrócić. Niestety muszę czekać do listopada buuuu..... Za tydzień mój mąż tam leci-zazdroszczę mu strrrasznie.
Robaczku, byłaś w tym roku na Gardenii? Ja zupełnie przegapiłam termin-jak zwykle.
Ściskam :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Mar 2016 22:39 #441127

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mimo śniegu Twoja wiosna dużo bardziej wiosenna niż u mnie. Normalne :)
Widoki urlopowe łamią serce-tyle słońca? :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 19:45 #441733

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Po śnieżnym weekendzie w ubiegłym tygodniu, wreszcie mieliśmy prawdziwie wiosenną aurę! Marzec przyniósł słońce, śpiew skowronków i powroty ptaków z dalekich podróży! Klucze gęsi widziałam dzisiaj kilka razy, a przez cały dzień pracy w ogrodzie towarzyszył mi radosny ptasi świergot - od razu chce się żyć!
Porządkowałam rabaty, cięłam jak leci, grabiłam liście i solidnie się zmęczyłam, ale było warto! Przynajmniej część ogrodu zaczyna wyglądać, a cebulowe teraz mają więcej światła, więc zaczną szybciej się zielenić. Róże wszystkie zielone, pączki nabrzmiałe, więc czas na cięcie. Jeszcze nie robiłam oprysku promanalem, ani miedzianem, ale najpierw chciałabym się uporać z porządkami...może w przyszły weekend.
Krokusy zaczynają kwitnąć, przebiśniegi szaleją, ciemierniki nieco ucierpiały od śniegu i musiałam wyciąć wszystkie podgnite pędy, ale niektóre już zdążyły się pozbierać i zaczynają kwitnąć. Na drzewach i krzewach przybywa pączków, dzień coraz dłuższy, a przecież będzie tylko lepiej!













Kasiu, jestem pewna, że Portugalia Cię zachwyci i nie skończy się na jednym wyjeździe ;-) Maderę koniecznie trzeba zobaczyć!
Jutę kupowałam w niedużym sklepie z tkaninami, na pewno znajdziesz gdzieś u siebie. Wiem, że jest też w Juli, pakowana w kawałkach po 3m, ale wychodzi trochę drożej niż cięta z rolki.Sukienki na donice są bardzo łatwe w wykonaniu, więc na pewno sobie poradzisz :bye:

Markitko, narcyze podpędzone, poza tym kwitną tylko te w donicach :) Gruntowe są mnie wyrywne, ale ciepłych miejscach rosną szybko. Śnieg na szczęście szybko stopniał i nie uszkodził kwiatów, ale błoto zostało :unsure:

Bozi, Madera ma klimat śródziemnomorski, przebiśniegi są ode mnie :silly:

Majutku, energia teraz na przedwiośniu potrzebna jak nigdy, zwłaszcza jak trzeba opędzlować z sekatorem ponad 200 róż :tongue2: Już zaczęłam i jakoś leci ;-)
Wszystko zielone, liście się trzymają, ale tnę mocno, bo potem nie da się opanować tej masy kolczastych pędów :pinch:

Ewo, dziękuję za info, znalazłam Twój ogrod i zwiedzam :lev: Przepiękne irysy..położenie ogrodu i ten strumień :hearts: Niesamowite, jak wspaniały ogród udało Ci się stworzyć na słabej ziemii. Jest zatem nadzieja i dla mnie :dance:

Piotrze, część cebulowych jest podpędzona, donice stały w garażu, więc miały nieco cieplej. Gruntowe nie są aż tak wyrywne! Ale każdy kwiatuszek cieszy na przedwiośniu, prawda? Teraz będzie ich coraz więcej, bo dni coraz cieplejsze i bardziej słoneczne.

Lulka, witaj! Jak fajnie, że zaglądasz :kiss3: Projekt ogrodu to żywa materia, wciąż ewoluuje ;-) Po Gardenii między innymi mam nowe pomysły, bo udało mi się skonsultować z architektami krajobrazu i podsunęli kolejne pomysły. Bardzo dziękuję za serdeczne słowa na zachętę :oops:
Ogólnie Gardenia jak zwykle bardzo udana, wiosenny start sezonu! Coś kupiłam, coś wygrałam, a przede wszystkim ubogaciłam się wiedzą i duchowo, bo jednak serce rośnie na widok tych wszystkich zielono zakręconych!
Gratuluję budowy i ambitnych planów! Jak duża jest Wasza nowa działka? Będziesz sama robić projekt czy zlecasz fachowcom? Ja będę się posiłkować radami fachowców i cały czas konsultuję, ale kompleksowego projektu nie kupię bo cena spora (ok. 15 tys.).
Zazdroszczę wyprawy do Kenii, brzmi fantastycznie! Pozdrawiam serdecznie!

Ewa, po śniegu nie ma już śladu :P Za to widać coraz więcej tulipanowych kiełków :lol:
Ciekawa jestem zwłaszcza grudniowych i styczniowych nasadzeń, oby zakwitły... :dry:

Januszu, dzięki za foto i wspomnienie, niesamowite! Znamy oczywiście tą knajpkę, Sir Harry's! Codziennie przychodziliśmy tam na najlepsze Galao w mieście :yummi:
Przepiękną Sewillę odwiedziliśmy kilka razy, Malagę również, ale Gibraltar wciąż przed nami. Bardzo mnie kusi ten kierunek Europy :wink4:











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2016 19:59 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, andrzejek, Bozi, Amarant, VERA, edulkot, inag1, IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.618 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum