TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 20:26 #441768

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie nie było aż tak ładnie, ale byłam przez chwilę w ogrodzie. Przebiśniegi jeszcze się nie rozwinęły, ale to już niedługo. Posadziłam kilka Galanthus woronowii-właśnie po nich chodzą koty :mad2: Jeden złamany, reszta jakoś się trzyma. Znalazłam zielone liście na róży Ann Endt. Chyba chce zostać moją najnowszą ulubienicą :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 20:30 #441772

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Ale piękne ciemierniki!a z przebiśniegów istna łąka :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 20:49 #441791

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek u Ciebie wiosna jest bardzo kolorowa i taka obfita :bravo:
Tniesz róże :supr3: co prawda cięłam terminatorki ale tylko to co było podeschnięte lub owoce, koło innych tylko przechodzę, i tak pod nimi jeszcze nie sprzątam to niech tak tkwią. Pewnie najpierw zrobię opryski żeby zyskać na czasie ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 20:53 #441794

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Witam, ale piękny ma Pani ogród, wiosna już zawitała w Pani ogrodzie zazdroszczę bo ja nie mam krokusikow, miło się patrzy na zwiastuny wiosny pozdrawiam serdecznie.
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Mar 2016 22:03 #441837

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
też się dziwię, że tniesz róże.
Ja mimo wszystko czekam na forsycję, bo zapowiadają powrót zimy
Święta pewnie będą ze śniegiem. :dry:
Łany przebiśniegów robią wrażenie. Sadziłas tyle, czy Ci się tak porozrastały?
U mnie bardzo słabo się rozmnażają, ale i tak się cieszę, że w ogóle je mam
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Mar 2016 16:39 #442039

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, uwielbiam oglądać twoje łany przebiśniegów :hearts: U mnie w tym roku nie ma ani jednej sztuki. Gdzieś przepadły.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Mar 2016 17:07 #442050

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przepiękną dziś mamy wiosnę mówisz :unsure: no nie wiem Kasia , no nie wiem ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Mar 2016 17:21 #442059

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
U mnie dzisiaj buro, ponuro i wietrzysko doskwiera. Ale za to wczoraj po południu odwaliłam huk roboty w ogrodzie :dance:
Kasiu, ciepłej wiosny :hug:
Trzymam kciuki za pomyślność realizacji tak zacnych planów - powodzenia :hearts:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Mar 2016 21:59 #442278

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Dzisiaj pogoda się spaskudziła, lało prawie cały dzień, ale wymknęłam się na 2 godzinki do ogrodu i coś tam ogarnęłam..Kolejny kawałeczek rabaty i 2 wory różanych pędów :tongue2:

Ewa, ja jeszcze do niedawna żyłam w błogiej nieświadomości ile jest odmian przebiśniegów! :woohoo: Oczywiście większość nie dostępna u nas w handlu, ale korzystając z dobrodziejstwa Gardeners World poczytałam o nowościach..w tym o cebulce nowej odmiany przebiśniega (Galantus Plicatus 'Golden Fleece'), która osiągnęła na e-bay'u zawrotną cenę ponad 1300 funtów :supr3:

Broja, ciemierniki mieszańce Double Ellen, łupy z ubiegłorocznej Gardenii, które całkiem dobrze zadomowiły się w tak krótkim czasie. Przebiśniegi sadzone jesienią 2014, więc to świeżutka łączka, ale miejsce mają takie jak lubią i z ziemią też im dogadzam jak potrafię dosypując kompost liściowy :lol:

Majutku, w ubiegłym roku zaczynałam jeszcze wcześniej ;-) Nie widzę przeszkód, w Anglii tną nawet w styczniu, a klimat podobny nam się zrobił B)
Jeśli będzie trzeba, zrobię korekty potem, ale muszę startować wcześnie, bo mam tylko weekendy do dyspozycji i to nie wszystkie, bo pogoda nie zawsze sprzyja..

Mateuszu, witaj! Kasia jestem :) Dziękuję za miły wpis i zapraszam. Krokusiki posadź koniecznie, nie są wymagające, a napawają optymizmem, gdy wkoło jeszcze szaro i buro...Podziwiam pracę wykonaną na działeczce, niesmowite ile udało Ci się zdziałać! Pracowity i odważny chłopak :)
Brawo i powodzenia :bravo: Pozdrawiam serdecznie!

Gosiu, jak co roku ;-) Ja piszę, że tnę i ...wzbudzam zdziwienie ;-) Jak wiesz, robię wszystko sama i w dodatku mam tylko weekendy, a w ogrodzie ponad 200 krzaków o rozmiarach monstrualnych :supr: Więc nie czekam na forsycje i jak co roku startuję w lutym, żeby zdążyć do kwietnia, bo wtedy już liście rosną... :whistle:
Przebiśniegi sadziłam jesienią 2014, ok. 200 cebulek. Dobrze się przyjęły i kwitną niezawodnie! Dogadzam im kompostem liściowym więc dobrze u mnie mają ;-)

Bozi, one nie lubią suszy, może dlatego? :think: Najlepiej odtworzyć je wiosną, sadząc zielone, zaraz po kwitnięciu. Najlepiej wtedy się przyjmują..tylko z dostępnością problem :dry:

Iwonko, u mnie dziś deszczowo, ale wiosennie, a jakże! Kos już śpiewa, ziemia pachnie i jak tu nie poczuć wiosny? :dance:

Vero, wiosną nawet zmęczenie, po dobrze wykorzystanym dniu w ogrodzie, aż tak bardzo nie doskwiera, prawda? :hug: Dni coraz dłuższe, więc liczę, że wkrótce będę mogła nawet po pracy wyskoczyć na godzinkę ... :flower:

Miłego wieczoru :bye:









Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, edulkot, terlica, inag1

Ogródek Robaczka 07 Mar 2016 09:12 #442355

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
To wszystko jasne, jest u mnie dla przebiśniegów za sucho.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Mar 2016 09:22 #442364

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
O żesz - ale masz przebiśniegów :eek3:
wiosna u Ciebie na całego :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Mar 2016 09:54 #442670

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ty jak zwykle z rozmachem.
Ja próbowałam z przebiśniegami przez kilka lat, nareszcie się udało, więc ciesze się tym co mam, ale jak już są to planuje pójść w Twoje ślady
Co roku będę dosadzała.
U mnie mimo wszystko za zimno bywao w lutym na takie cięcie.
Sąsiadka tnie tak wcześnie, ale nie po całości tylko przycina powoli po kawałku i w tym roku jej zmarzły.
Cięcie będzie miała głębokie.
Dlatego ja zawsze czekam, ale ja nie mam tyle krzaków. Połowę tego, więc zdążę. Tak naprawdę to zostanie mi tylko potem przycięcie róż i hortensji. Sprzątam już od 3 tygodni, ale tylko byliny
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Mar 2016 10:46 #442689

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Przycięłaś róże :ohmy: OMG a ja czekam. Pogoda się zapowiada .... śnieżna chłodna jeszcze, ocieplenie stratosferyczne :lev:
Kasiu u Ciebie jak zwykle piękne połacie wiosennych kwiatów, chyba w życiu nie osiągnę takiego efektu :oops: mój błąd, albo raczej skutek żerowania cebulolobnych :club2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Mar 2016 20:30 #443167

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ciemierniki :woohoo: Takich wypasionych nie mam, ale cieszę się z tego, co rośnie. Róż nie tykam, mój klimat trochę ostrzejszy, więc nie ryzykuję. Sprzątam byliny, tnę powojniki (ucięłam jeden Atragene w szale sekatorowym :mad2:), zaczynam grabić liście. Nie wiem, w co ręce włożyć ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Mar 2016 23:14 #445172

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Za oknem plucha, zimno i wiatr...ale z tego co czytam to i tak nieźle, bo gdzieś tam o śnieżycach piszą... :whistle:
Nie będę więc marudzić bo i do nie przyjdzie :devil1:
W weekend udało mi się coś tam podziałać ogrodowo, ale słońca mi trzeba żeby nabrać więcej energii do pracy! Też tak macie? Jak słonko przygrzeje to jakoś łatwiej dostrzec budzącą się wiosnę, ale nawet w ponury dzień doceniam krótki spacer w ogrodzie po pracy, bo.... wreszcie jest jasno do szóstej! :lol:






























Proszę o wybaczenie za niesystematyczność - zaległe odpowiedzi za chwilę :thanks:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2016 23:16 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Isia, Bozi, Amarant, zanetatacz

Ogródek Robaczka 14 Mar 2016 23:51 #445179

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, przebiśniegi posadziłam jesienią 2014, dasz wiarę? Rozrastają się dość szybko, ale posadziłam też sporo cebulek. Najlepiej je sadzić teraz, przez podział zielonych kęp, ale ciężko trafić na sprzedających ;-)
Gosiu, przebiśniegi ponoć dość szybko się rozrastają w sprzyjających warunkach - lubią próchniczą, wilgotną glebę w cieniu, wtedy radzą sobie naprawdę dobrze. Moim dosypuję kompost liściowy i liczę, że będą się mnożyć, bo w kolejnym ogrodzie chcę ich widzieć całe łany :P
Pamelko, czytałam, że na Mazowszu śnieżyce :crazy: U nas tylko deszcz, ale pogoda faktycznie nie zachwyca..nocami zdarzają się przymrozki, ale nie na tyle duże przy zagrozić różom. W dzień też szału temperatur nie ma, więc póki co są uśpione i dobrze, niech startują powoli.
Cebulowe dosadzam co roku, ale i tak mam wrażenie, że ciągle ich mało ;-) Jednak liczę na burzę kolorów wiosną :dance:
Ewa, to tak jak ja - łapię za sekator i grabie jednocześnie :ouch:
Dwie ręce to trochę mało na ogarnięcie wiosennych porządków, ale powolutku widać poprawę..odkopałam się spod ton różanych liści, teraz balansując między kiełkującymi cebulowymi na rabatach mocuję pędy pnących, ciacham wszystkie rabatowe jak leci i pewnie będę jeszcze nie raz korygować. Poza tym grabię, ale przy tym ścisku nie trudno o straty, więc przy okazji złamałam piwonię :mad2: Jednocześnie robię jakieś roszady, depczę cebule i dosadzam łupy z Gardenii. Cyrk, mówię Ci :crazy:

Wiosennie, z popołudniowego obchodu :flower1:



















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2016 23:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, pamelka, Isia, Bozi, sierika, Amarant, inag1, zanetatacz

Ogródek Robaczka 15 Mar 2016 08:03 #445202

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cóż Ci powiem Kasiu ,czego inni nie powiedzieli ? Nic .Cudne zdjęcia ,cudna wiosna .Zostawiam Ci pozdrowienia i buziaczka :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Mar 2016 22:15 #445523

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę, że fiołki rozwijają listki. U mnie również je wypatrzyłam przy pracach ogródkowych. Wiosenne słoneczko nastraja optymistycznie i zagrzewa do prac ogrodowych :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.925 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum