TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 20:05 #445814

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie śnieżyce dopiero wychodzą :) Nie ma czasu robić zdjęć, bo podczas przyzwoitej pogody próbuję ogarnąć bałagan w ogrodzie. Daleko do końca. Róże czekają na koniec przymrozków, rano było -6.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 20:25 #445831

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Dzisiaj na dłużej zaświeciło słońce i od razu jakoś świat inaczej wygląda B) Obchód ogrodu o zachodzie słońca był bardzo przyjemny, a śpiewający kos dodatkowo uprzyjemniał ten spacer..chociaż wkoło jeszcze szaro, to jednak coraz więcej powodów do optymizmu! Kolejne kwiatuszki pokazują kolorki, ziemia pachnie wiosną, biedronki się budzą...a będzie tylko lepiej!









Nowinko, dziękuję :kiss3: To dopiero pierwsze zwiastuny wiosny, ale cieszą ogromnie o tej porze roku!

Qro, witaj! Bardzo miło mi Cię gościć!
Jeśli chodzi o oczar to kupiłam go jesienią i miał metkę Arnold's Promise, ale faktycznie bardziej przypomina Jelenę albo Dianę, bo ma miedziany, oranżowy odcień z ciemniejszym u nasady frędzelka... :think: Przepiękne krzewy, będę je napewno sadzić w kolejnym ogrodzie :)
Leszczynę Contorta mam od od zeszłego roku i rośnie w donicy, więc trudno mi ocenić tempo wzrostu, ale chyba nie należy do ogrodowych sprinterów...niemniej jednak warto ją mieć, bo to piękny, architektoniczny krzew zimą i wiosną.
Passiflory kupuję co roku wiosną i traktuję je jako jednoroczne pnącze. Zdarza im się przezimować, zwłaszcza błękitnej, ale wiosną startuje od zera. Kupuję podrośnięte sadzonki, całe w pączkach i kwitną tak do grudnia. Czytałam, że te z wysiewu zakwitają po 2-3 latach. Warto wiosną je podciąć o 1/3 i mocno nawozić żeby pobudzić żarłoka do kwitnienia.
Wisterię wyprowadzoną na pniu mamy od 4 lat, ale kupowaliśmy sporą sadzonkę. Mam też 3 inne, na metalowej konstrukcji - bardzo szybko rosną i wymagają regularnego cięcia, ale kwitną zjawiskowo co roku.
Dziękuję za serdeczny wpis i zapraszam na kolejne spacery :bye:
Bozi, dzisiaj pięknie świeciło..., żałowałam, że nie mogę całego dnia spędzić w ogrodzie ... :oops: A jak Twoje porządki? Tniesz już róże czy czekasz na forsycje?
Pozdrawiam :bye:
Ewa, ja ostatnio też mało zdjęć robiłam, bo po pracy ciemno, a w weekendy pogoda do bani i słońca jak na lekarstwo...ale dla pełnej dokumentacji ogrodu foty muszą być, więc się przeprosiłam z aparatem i teraz korzystam z każdej wolnej chwili, żeby cyknąć parę fotek.. ;)
U nas było w nocy -2, rano jeszcze trzymał szron..ale róże jak dotąd zielone, pączki nabrzmiałe, więc tnę jak leci. tylko oprysk miedzianem wciąż zaległy... :dry:
Miłego!







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2016 20:45 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, gorzata, Alina-277, Isia, sierika, Amarant, edulkot, zanetatacz

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 20:33 #445837

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Biedronki się budzą... a my nawet zoczyłyśmy dziś w ogrodzie latającego cytrynka - kolejny zwiastun wiosny :)
Przebiśniegowe poletka są urocze, takie delikatne...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 22:19 #445903

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, pąki forsycji robią się żółte i pewnie po świętach będę cięła róże albo i przed. Na święta będzie żółto :) Róże od niedzieli zaczęły intensywnie puszczać zielone pędy.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 22:36 #445915

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Robaczku piękne kępy krokusów i ciemierników pokazałaś i takie ilości..prawda że róże coraz większe pąki pokazują ..moje róże pnące są ładne i zielone ale te niskie pod psem widocznie trzeba będzie kilka wyciąć..
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 23:05 #445926

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek te Twoje łany wiosennych cebulowych przyprawiają o kołatanie serca :hearts:
U mnie ciągłe rewolucje to i krokusy rozsypane byle jakoś ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 23:43 #445933

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
szaleństwo :woohoo: przepiękne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 13:11 #446004

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
cześć Kasiu :kiss3:
wiesz jak działa na mnie odwiedzenie Twojego wątku? Ano tak, że mam ochotę biec do swojego ogrodu i sadzić, sadzić,sadzić.....Nigdy nie przestanie mnie zachwycać wiosenne szaleństwo Twojego ogrodu, te przebiśniegi, ciemierniki, krokusy....UWIELBIAM :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 13:41 #446011

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu na przedwiośniu zawsze ciągnie mnie do Twojego wątku. Wiosna do Ciebie zagląda szybciej, ale to dla mnie zwiastun, że i u mnie już za chwileczkę, już za momencik :dance: .

Czytałam o Twoim nowym ogrodzie i o planach jakie masz. Nawet pospacerowałam i pooglądałam jak to wszystko sobie planujesz. Zapowiada się bardzo ciekawie, ale tego można się było po Tobie spodziewać :kiss3: . Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zrealizować wszystko co tam sobie wymyśliłaś :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:26 #446156

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
dorciaj wrote:
Kasiu na przedwiośniu zawsze ciągnie mnie do Twojego wątku.
Powiedziała bym, że nie tylko na przedwiośniu ciągnie nas do wątku Kasi ale i na wiosnę, w lecie , na jesieni i zimą ;)
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2016 20:27 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:37 #446159

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
To prawda Bożenko, u Kaśka zawsze jest pięknie i kolorowo, z wielką gracją :)

Bardzo lubię oglądć Twój ułożony i elegancki w każdym zakątku ogród :hearts: bo u mnie to wariacje :silly:
Kasiu co roku popadam w kompleksy z powodu tych łanów cebulowych, nawet dokupuję nieco jesienią, czy wiosną ... kiedy tam jest okazja :happy4:
No ale chyba cieszy się z tego tylko okoliczne mysie towarzystwo :blink: Nawet moje szalone psy nie pomagają, bo mieszkają głównie w domu przecież.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:42 #446164

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kochani,
cieszę się, że tu zaglądacie, mimo, że gospodyni tylko z doskoku ;-)
Dzisiaj było tak cudnie, że nie wysiedziałam w pracy do 16, tylko urwałam się wcześniej i spędziłam ponad 2 godziny w ogrodzie :woohoo:
Posadziłam iryski syberyjskie (paczka przyszła wczoraj) i magnolię z Gardenii, ciachnęłam hortensje i przerzuciłam kompost :tongue2:
Uwielbiam się tak zmęczyć :happy3:

Kwiatów codziennie przybywa :garden1:

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Bozi, Amarant, inag1, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:48 #446168

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Wszystkie kwiaty piękne, ale największe wrażenie robię te wielkie kępy krokusów :woohoo:
Dosadzałaś je na jesień, czy tak się rozrosły?
Dzień jest coraz dłuższy, więc coraz częściej można będzie po pracy działać w ogrodzie :)
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2016 20:49 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:01 #446177

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, motylka jeszcze nie widziałam :woohoo: Już się nie mogę doczekać budzących się trzmieli, uwielbiam obserwować jak te urocze miśki tarzają się w pyłku krokusów :happy4:
Bozi, ja forsycji nie mam w pobliżu, ale w Posen już lada dzień rozkwitną :idea1: Nie dam rady ciachnąć wszystkich róż w idealnym terminie, więc zawsze zaczynam wcześniej, ale nie zauważyłam, żeby im to przeszkadzało..lekkie przymrozki nie zrobią im krzywdy. Zobiłaś już opryski miedzianem i promanalem?
Alinko, czytałam w kilku wątkach, że róże w kopcach wyglądają marnie...wydaje mi się, że to może być efekt zbyt ciepłej zimy w grudniu. Kopce dodatkowo ogrzały łodygi i soki ruszyły, wtedy styczniowe mrozy mogły być bardziej dotkliwe dla rozbudzonych krzewów. Spróbuj nisko ciąć i daj im szanse....a jak nawet (odpukać!) padną, będzie miejsce na nowe :hug:
Majutku, u mnie też w tym roku nie ma takiego szału, bo na froncie miałam zryte całe łany cebulek..podłączali nas do kanalizy i niestety taka cena cywilizacji :cry3:
Jak skończycie budowę to będziesz dosadzać, już bliżej niż dalej do końca :hug:
Moni :kiss3:
Iwonko, dzięki kochana, bardzo mi miło :kiss3: Wiesz, ja w sumie niedawno skończyłam sadzić ;-) Ostatnie 500 krokusów kupiłam na licytacji w styczniu i poszły do ziemii 17-go stycznia :whistle: Ale wzeszły i kwitną normalnie, więc nigdy nie jest za późno B)
Dorciu, cieszę się, że coś Cię tutaj ciągnie :silly: Każdy powód jest dobry, zapraszam :drink1:
Kwiatów obiecuję teraz całe mnóstwo, wszak dopiero startujemy, będzie coraz lepiej! :woohoo:
Nowy ogród to projekt na lata, ale marzenia nic nie kosztują :hearts:
Bozi, dzięki za dobry PR :kiss3: Zapraszam :bye:
Pamelko, wspołczuję problemu z nornicami...może sadzenie w siatce/koszach by pomogło? Cebule dosadzam co roku, to moje ulubione zajęcie jesienią :happy4: I cieszę się, że mogę jednocześnie uprzyjemnić sobie kolorami start w nowym sezonie :dance:

No to lecimy, dzisiejsza wiosenka :flower2:























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Isia, Amarant, inag1, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:05 #446180

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, tylko miedzianem. W nocy są niskie temperatury.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:12 #446182

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu, zauważyłam, że krokusy w najcieplejszych miejscach, sadzone przy kamiennej ścieżce zdążyły się rozrosnąć od zeszłego roku. Recepta wydaje się prosta - drenaż i patelnia. W innych miejscach różnie bywa...u nas jest ciężka glina, więc dla cebul rozluźniam ją kompostem i to poprawia strukturę..Najlepiej rosną tam, gdzie dałam kompost liściowy, a glinę rozluźniłam drobną korą. Taką ziemię lubią np. przebiśniegi, które wolą wilgotne podłoże, a przy tym bardzo żyzne i próchniczne. Tu rosną nawet w głębokim cieniu B)

Zielenina też kiełkuje :lol:

Czosnki







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Gabriel, Amarant, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:24 #446195

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie wcale nie było ładnie-wilgotno i przejmująco zimno. Mimo to wybiegłam do ogrodu, żeby posadzić kilka lilii, które akurat dzisiaj przyszły. W locie chwyciłam cebule, wetknęłam i zwiałam grzać się przy kaloryferze :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Mar 2016 07:43 #446297

  • Qra
  • Qra's Avatar
Prawdziwa wiosna u Ciebie :) My dopiero jutro będziemy mogli sprawdzić czy i u nas zagościła na dobre bo w tygodniu z latarką ciężko coś zauważyć:) Domki dla owadów same się zasiedlają czy je zasiedlasz?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.777 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum