TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 28 Maj 2012 12:58 #40816

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Uleńko, u mnie nie ma pryskania, a drzewa mają tyle zdrowych owoców, że głowa boli :eek3: Ta czereśnia jest bardzo wczesna, więc jest na nią wielu chętnych - dzielimy się ze szpakami i z wszystkimi odwiedzającymi nasz ogród :) Trzeba tylko wleźć na drabinę i sobie zerwać ;)

Geniu, u mnie podobnie - kwitnące azalie to już tylko piękne wspomnienie :flower2: Kwitną jeszcze ostatnie rododendrony :hearts:

0196.JPG


Marto, a czereśnie z każdym słonecznym dniem są coraz bardziej słodkie i pyszniaste! Zapraszam na degustację :lol:

Pawle, ja też lubię czereśnie! Te wczesne dają radę, ale naprawdę dobre są te nieco późniejsze; za tydzień, dwa rozpocznie się prawdziwa uczta :fly: Pozdrowienia dla M. :bye:

Marto, zmysł powonienia, jak widać, czasami robi nam psikusy :happy4: Piękny, upojny, niesamowity zapach azalii dla niektórych bywa ...brzydki :silly:
Marto, może tam, gdzie wąchałaś te azalie, obok rosło lub stało ...coś innego, n.p. wiadro wypełnione pokrzywami zalanymi wodą :funnyface:
Tak czy siak, teraz to już koniecznie musisz odwiedzać mój ogród, bo -na szczęście - przez ekran jeszcze zapachy się nie przedostają, a widoczki chyba dają radę?

...rodki nie pachną:

0235.JPG


Agnieszko, u mnie w tym roku mszyce występują w śladowych ilościach, nawet na roślinach, które zazwyczaj oblegają (kalina, jaśminowiec, róże, wiciokrzewy) :lol: Może dlatego, ze jest w ogrodzie więcej naturalnych wrogów mszyc? Zaznaczam, że od trzech lat nie pryskam roślin żadnymi środkami chemicznymi...

Celinko, maj się kończy, a ja pocieszam się tym, że róże są już w blokach startowych :garden1:

Polu, wczoraj to goście mieli frajdę i zrywali sobie czereśnie prosto z drzewa :lol:
I specjalnie dla Ciebie kilka hostowych widoczków

009_2012-05-28.JPG



Attachment 0137.JPG not found




Attachment 0148.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 00:01 #41031

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Dalu czereśnie prosto z drzewa...mniammm...szkoda że moje jeszcze się nie wykazują,bo uwielbiam wszelkie owoce a szczególnie takie swojskie prosto z krzaczka...
Azalki i Rh piekny popis dają,a zakątki z hostami i hortensjami wyglądają tak kojąco...tajemniczo...
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2012 08:30 przez FRAGOLA.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 09:35 #41082

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, Rododendrony wciąż kwitną bajkowo..a pokażesz jeszcze glicynię..? Mogę ją podziwiać tylko u Ciebie..u mnie niestety liściata i w dodatku liście się jakoś niepokojąco zwijają..pryskałam na mszyce, zobaczymy co z niej będzie..liczę na kwiatuszki w sierpniu... :whistle:
A jak Twoje różyczki? U mnie pierwsze zakwitają :wink4:
Ach, dziękuje za zdjęcie wspaniałej Chanel.. :bravo: moja wciąż kwitnie :kiss:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2012 09:37 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 10:12 #41100

  • Roma
  • Roma's Avatar
Co za widok :eek3:


Dalu- pięknie i nastrojowo jest w Twoim ogrodzie, tylko usiąść przy stoliku z lampką dobrego winka i posłuchać co ogród ma do powiedzenia a gdyby tak jeszcze cykały świerszcze i kumkały żabki, ale się rozmarzyłam.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 10:16 #41103

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Dalu jakie to jednak dziwne , u Ciebie ogólnie cieplej , wiosna wcześniejsza , to co u Ciebie przekwita u mnie dopiero rozpoczyna kwitnienie .............. ale czerśnie mam owocują w jednakowym czasie :woohoo: :woohoo: też zajadam się owocami prosto z drzewa i opędzam się od skrzydlatych amatorów tego przysmaku :evil: :evil: ......... choć i dwunogich tez nie brakuje :tongue1: :tongue1:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 12:42 #41154

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mireczko, masz rzeczywiście wczesną czereśnię, zważywszy na region, w którym mieszkasz! Musimy zrozumieć szpaczki, dla których te pierwsze owoce są równie atrakcyjne jak dla nas ;)

Romuś, zapraszam! Dobre winko się znajdzie, a świerszcze cykają, ptaszki śpiewają, tylko żabek nie ma, bo brakuje oczka :( Ale woda jest w małej fontannie, więc skrzydlatych amatorów kąpieli mam mnóstwo!


0205.JPG



Kasiu, glicynia już dawno przekwitła, teraz idzie w liście i niepokojąco przyrasta - muszę uważać na jej długaśne wąsy, bo wystarczy moment, a ona już opanowuje sąsiednie drzewa :evil:
W tej chwili nie mam fotki glicynii, więc może hortensja pnąca się po jabłonce?


0214.JPG


Chanel, niestety, już przekwitła, ale za to zaczynają swój spektakl róże! Wkrótce będą fotki! Teraz tyle dzieje się w ogrodzie i nie tylko, że nie nadążam z wgrywaniem zdjęć...

Grażynko, mój ogród jest raczej cienisty; dużo w nim wielkich drzew i rozrośniętych krzewów, więc - chcąc nie chcąc- królują w nim byliny cienia. A pozostałe muszą się dostosować, bo nieliczne słoneczne miejsca zajęły głównie róże :hearts:

Ogniki bardzo kiepsko przeżyły zimę, jeden prawie w całości wycięłam, ale drugi -ku mojemu zdziwieniu - pięknie zakwitł:


0264.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 17:09 #41230

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja mi się podobają roślinki pnące się na drzewka :ohmy: . Piękny to widok, zwłaszcza jak kwitną :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 18:05 #41258

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Daluś takie widoczki to jest to co Isie lubią najbardziej (no może jeszcze gdyby jakaś różyczka kwitła :garden1: ) :woohoo: pięknie zielono i kącik do czytania i nie tylko - miodzio. U mnie też ognik padł ale za bardzo nie będę po nim płakać ...Twój prezentuje sie okazale jak kwitnie są ładne uroczo wyglądają jesienią obsypane kulkami tylko te kolce ...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Maj 2012 18:56 #41272

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Hmmmm... Dzisiaj właśnie wąchałam moją pomarańczową Azalię - ona jednak ślicznie pachnie :P
Co Marta powąchała ,że miała tak inne odczucia.... :silly: :blink: ?

Tak spokojnie jest w Twoim ogrodzie ,Dalu . :bye:
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2012 18:57 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Maj 2012 21:13 #41653

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, ta hortensja w tym roku miała tylko jednego kwiatka :angry: Ale i tak ją lubię, bo ładnie przyrasta i ma fajne listki B)

Magdo, dla mnie też azalie pięknie pachną :) Ale, cóż, "de gustibus..."
Dzisiaj wieczorem zaczęło wiać i już nie było tak spokojnie...Miałam nadzieję, że nawieje trochę deszczu, ale nic z tego...

Isiu, mój ognik rośnie przy siatce i stanowi świetną zaporę dla kotów sąsiadów :silly: Ale jak mam przy nim coś zrobić, to zakładam grube rękawice, a i tak zawsze mnie nieźle pokiereszuje B)
Różyczek nie mam dużo, ale kilka się znajdzie; niektóre nawet już kwitną :flower2:
Pierwsza jest Augusta Luiza, śliczna, zdrowa różyca, chociaż jak dla mnie nieco "przedobrzona". Jest tak piękna jak lalka Barbie. Ale lubię ją fotografować, bo jest niezwykle dynamiczna - zobaczcie sami jak się zmienia z dnia na dzień:
26 maja:

0167.JPG


28 maja


0253.JPG


30 maja


Attachment 0265.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Maj 2012 22:02 #41683

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kupiłam w tym roku Augustę Louise ,chociaż też wahałam się czy akurat ta "stylistyka" mi odpowiada.
Świetne to Twoje porównanie ,Dalu ,do lalki Barbie -tak właśnie jest :)

Moja Augusta ma najwięcej pąków ze wszystkich róż ,więc przyjrzę się tej Barbie dokładnie ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Maj 2012 22:08 #41689

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ja już swojej Augusty nie pofotografuję :placze: , zgadzam się, że to bardzo dynamiczna róża, mi się jej uroda podoba! A zapach! Nie to co azalie! :rotfl1: Będę uparta! ;)
Hostki się rozpychają, ale jeszcze przejść się daje...Wkrótce jednak bez ingerencji szpadla się chyba nie obędzie...
Czy Ty, Dalu, kupiłaś w tym roku jakąś nową azalię bądź rododendrona? Bo kiedyś była o tym mowa...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Maj 2012 22:35 #41711

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Dalu, więcej siedzę w ogródku realnym niż wirtualnym i dopiero teraz wpadłam,
by podziękować za pamięć o bodziszku (rośnie, nawet nie zwiądł bardzo i zauważyłam,
że był w ciemniejszej ziemi niż moja, może nie będzie wybrzydzał).
Cieszę się, że mogłyśmy poznać się osobiście, trochę czasu za mało było na pogaduchy,
a - na drugi zjazd zabierzemy śpiewniki :rotfl1: .
W razie wyjazdu na Lubelszczyznę zarezerwuj więcej czasu, bo to dość rozległe województwo
i ogródki w dość dużej odległości od siebie, z Biłgoraja do Włodawy szmat drogi :lol: .
Fuksje Magellana uprawia Janusz drozd - wypytam, co robi, że u niego zimują, u nas przecie zimniej.
Prusznik ma faktycznie śliczny niebieski kolor, litodora podobna i komelina.
Litodora po tej zimie zakwitła u mnie dwoma kwiatkami a komelinę wsadzam z donicą do piwnicy,
więc ładnie zimuje i kwitnie co roku.
Marta kręci nosem nad zapachem azali a ja chyba ich nie wąchałam z bliska.
Te przechwałki Marty o zakupie azali to trochę na wyrost, ja też kupiłam takie same, trzy,
to azalki a nie azalie, u mnie to taki początek, zobaczę, czy zechcą współpracować.
A wracając do zapachów - lilak mejera pachnie obłędnie, ale z daleka, z bliska to już za mocno.
Kupiłam swojego przez forumowego wirusa, po obejrzeniu Twojego, ale mój jest na nóżce :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Maj 2012 07:59 #41805

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Marzy mi się takie obrośnięte drzewo, ale jedyne, które do tego by się nadawało to orzech włoski :dry: czy pod nim cokolwiek urośnie?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Maj 2012 08:24 #41809

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Iwonko, ja pod orzechem włoskim posadziłam hortensje pnącą i radzi sobie bardzo dobrze. Z resztą mam pod orzechem olbrzymia rabatę i wszystko na niej rośnie bez zastrzeżeń.
Dalu, Augusta rzeczywiście bardzo 'barokowa' Tyle się na jej temat nasłuchałam opinii, że postanowiłam sprawdzić na własne oczy. mam od jesieni, ale niestety bardzo kiepsko rosnie. Zastanawiam się czy przeżyje :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Maj 2012 08:25 #41810

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Zaciekawiłaś mnie tą Augustą Luizą, nie znałam jej. Mówisz, że zdrowa? A hortensja pnąca też mi się taka marzy :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Maj 2012 13:10 #41897

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marysiu, w tym roku po raz pierwszy jakieś białe robaczki usadowiły się na spodzie listków, ale pomógł oprysk gnojówką i różyca ma mnóstwo pąków! Dotąd sprawowała się bez zarzutu i żadne plamistości, mszyce, ani mrozy jej nie brały. A kwiaty ...sama widzisz - barok par excellence!

Dorotko, no, widzisz, a u mnie rośnie dobrze, chociaż nie mogę powiedzieć tego o wszystkich moich różach. Wyraźnie, róże to nie jest moja specjalność :silly: Na temat orzecha się nie wypowiadam, bo nie mam, a właściwie mam za płotem u sąsiada i często na niego złorzeczę :mad2: Potwornie mi śmieci!

Iwonko, Dorotka twierdzi, że tak! Spróbuj, bo fajnie wyglądają obrośnięte pnączami drzewa ;)

Elu, niechaj bodziszek Co dobrze rośnie! Mój właśnie kwitnie:

Attachment 0295.JPG not found



A co do zapachów, to co nos, to inne wrażenia :whistle: Mój M. uwielbia zapach kwitnącego ligustru i specjalnie nie ścina żywopłotu, dopóki kwiaty nie przekwitną...Ja- ligustr tak sobie, ale godzinami mogę wąchać czarny bez... Niektóre zapachy, tak jak piszesz, z daleka urzekają, z bliska, albo w pomieszczeniu są nie do wytrzymania...
Wracając do zjazdu - niezapomniana była nasza noc! W końcu sobie pośpiewałam - przypomniały mi się harcerskie czasy :hearts: Szkoda tylko, że luki w pamięci takie duże i śpiewniki na przyszłe spotkanie - obowiązkowe!
Lubelszczyzna mnie kusi niesamowicie, szkoda tylko, że to tak daleko :(

Marto, no, właśnie, zapomniałam o zapachu - Augusta L. pachnie niesamowicie! I tu się zgadzamy!
Hostki w tym miejscu są co roku dzielone i co roku bardziej się rozpychają...Teraz to mi ich szkoda ciachać, ale niebawem trzeba będzie przez tą ścieżkę przedzierać się jak w puszczy brazylijskiej :happy4:
Nowe azalki kupiłam, a jakże! Japońską Rubinetta i trzy w Biedronie (ale odmianowe!). Znalazłam jeszcze jedno miejsce na rodka :idea2: I w planie zakup jakiegoś o jasnych kwiatach; o takim marzę!
A tymczasem u mnie zakwitł ostatni rodek Goldflimmer o listkach Variegata:

Attachment 0175.JPG not found



Magdo, Augusta kwitnie naprawdę długo i obficie, więc jeżeli pokocha się jej nieco barokową urodę, to jest to naprawdę wdzięczna róża!
U mnie zakwitła też nieco skromniejsza, ale też piękna róża, pnąca Sympatia. W najpiękniejszym, czerwonym kolorku:

0305.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Maj 2012 16:37 #41954

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 391
Dalu jakże bym chciała nic nie pryskać. Ale co mi po tym że nie popryskałabym jak mam działkę w środku innych i około są opryski, i tak żadna biedronka by się do mnie nie przedarła :(
a obrośnięte powojnikiem drzewo jest przepiękne.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.588 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum