TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 21 Maj 2012 20:09 #38680

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Dala....jest mi niezmiernie miło że Cię poznałam....jesteś przemiłą osobą....ale to wiedziałam od dawna :kiss3:
będę długo wspominać zlot i czekać na następny :bye:
Pozdrowionka.....Grażyna
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 21 Maj 2012 21:01 #38697

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Dalu i ja się cieszę że mogłam Cię poznac :)
Twój ogród jest piękny a właścicielka przemiła :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Maj 2012 21:26 #38709

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Grażynko, i ja bardzo się cieszę z naszego spotkania, a aniołek od Ciebie razem z gorzatkowym siedzą sobie na mojej toaletce i przypominają o pięknych chwilach spędzonych w Sulejowie :kiss3:

Markus, witaj w moim ogrodzie! Zapraszam do kącika wypoczynkowego i już chłodzę napoje orzeźwiające :drink1:
Ja również od początku Oazy podglądam i podziwiam Twój ogród, na razie po cichutku...

Kasiu, aż się zarumieniłam :oops: Dzięki wielkie za miłe słowa :kiss3: Dla mnie spotkanie w Sulejowie to była wspaniała przygoda - dzięki niesamowitym forumkom.
A kontakt z Tobą to sama przyjemność - świetnie się z Tobą rozmawia, no i nie sposób nie zauważyć Twojej urody i klasy :)

Wandziu, na zjeździe było mnóstwo osób, nie sposób było bliżej poznać wszystkich, ale jakoś tak już jest, że intuicyjnie lgniemy do "pokrewnych dusz". Myślę, że Ty do nich należysz, dlatego poznanie Ciebie było wielką przyjemnością. Wierzę, że to nie było nasze ostatnie spotkanie...

Jolu, w końcu może zawieje mnie na Waszą piękną lubelszczyznę :hearts: Ja również zapraszam na Dolny Śląsk!
A jeśli się nie uda dotrzeć do siebie - następny zjazd już za rok :dance:

Grzesiu, nie jest to tak całkiem wykluczone; będę musiała sprawdzić. Dzięki za sugestię B)

Pawle, mam nadzieję, że już wypocząłeś i pobiegłeś do ogrodu, bo pogoda dzisiaj była piękna!
Niezwykle miło wspominam nasze spotkanie - jesteście wspaniałymi ludźmi, a Twoja żona wprost emanuje pogodą ducha.
Pozdrów Ją i Haneczkę serdecznie ode mnie :bye:

Dla moich przemiłych Gości kilka majowych widoczków

0393.JPG



0522.JPG



070.JPG



0147.JPG


Aha, przypomniało mi się, że zjadłam dzisiaj kilka pierwszych czereśni! Uwielbiam, a moja majowa czereśnia już wabi szpaki i ...innych czereśnożerców :silly:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Maj 2012 21:29 #38712

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Daluś - fajnie, że Cię poznałam :kiss3: :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Maj 2012 22:17 #38742

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, azalie tylko wielkokwiatowe! Te małe japońskie mi się czemuś nie podobają...W zasadzie to jeszcze nie wiem, czy i wielkokwiatowe! :rotfl1: Ale chyba tak! A tę Chanel to nawet mam! Ale jeszcze nie kwitła, choć rzeczywiście listki ma równo i gęsto rozmieszczone! ;) Dalu, kupiłam jeszcze dwie azalie! Tak sobie to tłumaczę, że muszę znaleźć godne i kwitnące zastępstwo dla róż! :lol: A dużo jest pomarańczowych azalii? ;)
Hostka ta mniejsza jednak mi się bardziej podoba! ;)
Kwitną już irysy syberyjskie? To znów jesteś do przodu! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Maj 2012 09:54 #38856

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, Twojej kolekcji azalii i RH nie powstydziłoby się kórnickie arboretum :woohoo: Przepiękne okazy i ta feria barw...coś wspaniałego! Ja tez w tym roku kupiłam azalię Chanel - czy Twoja też tak obłędnie pachnie?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2012 09:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Maj 2012 12:32 #38924

  • giga45
  • giga45's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 26
Witaj Daluniu. Ale fajnie było znów się spotkać, pośpiewać i zwiedzić ponownie Twój cudny ogród. Fotki Ci prześlę tylko nie mam adresu meila. Buziaki kochana
Pozdrawiam cieplutko Giga
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Maj 2012 12:50 #38933

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, pachnie, pachnie niesamowicie upajająco! Ma nieco mniejsze kwiatki niż inne wielkokwiatowe, ale ten zapach...
Niestety, azalki już powoli przekwitają, ale za to zaczynają Rh :flower2:
Dla Ciebie raz jeszcze ogrodowa dama - Chanel

0424.JPG


Marto, wielkokwiatowe są piękne, ale japonki też zachwycają! Dlaczego Ci się nie podobają? :( One wcale nie są takie małe; fakt, wolno rosną i raczej "poduchowo", ale po kilku latach potrafią mieć półtora metra średnicy :search:
Nie wiem, czy lubisz taki kolorek, ale spójrz na taką Rubinstern - aż mój aparat nie dał rady temu rubinowemu kolorkowi:


069.JPG


Marto, fajnie było w Sulejowie! I ja się cieszę z naszego spotkania :kiss3:

Grażynko (Fragola), miło było Cię poznać B) Mam nadzieję, że to nie był ostatni zjazd i jeszcze będzie duuużo okazji :dance:

Dzisiaj u mnie tropikalny upał! 30 stopni, roślinki się gotują :( Tydzień temu zima, teraz lato :mad2: Dlaczego choć przez kilka dni nie może być NORMALNIE???? Nie chcę jojczyć, ale ten brak deszczu też mnie specjalnie nie cieszy :( W zamian dojrzały już czereśnie na moim najwcześniejszym drzewie! To moje ukochane owoce, ajest ich tyle, ze nawet mogę podzielić się ze szpakami...

Dębolistna w końcu będzie kwitła - ma całe mnóstwo pączków:


0373.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Maj 2012 14:33 #38952

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Giguś, dzięki, że wpadłaś do Oazy i mojego ogródka :kiss3:
Mail na PW
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Maj 2012 23:58 #39177

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu i ja przyszłam podziękować za spotkanie. Kasia ma 100% rację.
Twoje rh rządzą. Byłam po spotkaniu w Rogowie i jestem zawiedziona. Jakieś takie marne, rzadkie.
Wolę Wasze ogrody zwiedzać.
I mam pytanie co to za cudna biała azalia na jednym ze zdjęć?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 06:32 #39192

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 391
Aż żal że tak daleko mieszkamy od siebie. Teraz po zlocie ciągnie do odwiedzin, ciągnie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 07:02 #39194

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dzień Dobry :flower1:
Dalu piękne azaie pokazujesz i irysy u mnie dopiero w pąkach. Wiesz, że bardzo lubię Twój ogród ... i właścicielkę B) mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie :silly: Pozdrawiam serdecznie miłego dnia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 07:40 #39197

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Widziałam i wąchałam w Pisarzowicach Chanel - piękna, ale na razie kupiłam ogniste kolory, na nią też przyjdzie czas ;)
Dla mnie także czereśnie to moje najukochańsze owocki. W obecnym ogrodzie mam dwa młodziutkie drzewka. W ubr. naliczyłam na jednym 20 owoców, ale nie spróbowałam ani jednego - bo szpaki były szybsze. Zastanawiam się jak zabezpieczy się przed nimi w tym roku :bad-idea:
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 07:41 przez iwa27.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 07:55 #39202

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, śliczny prusznik. Trzymasz go w donicy więc domyślam się, że na zimę chowasz go do chłodnego pomieszczenia. Z moim zrobiłem próbę przezimowania w gruncie, starannie owinąłem agrowłókniną, obłożyłem kilkoma gałązkami świerka, a na wiosnę i tak się już nie obudził ze snu zimowego.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 08:38 #39226

  • lubelski
  • lubelski's Avatar
..witaj Dalu...cóż można napisać mądrego po tylu zachwytach..więc i ja się do nich przyłączam :thanks: :thanks: ..fantastyczne miejsce, świetnie urządzone no i ta historia domu..pozdrawiamy serdecznie A i D..lubelskie wcale tak nie daleko..zapraszamy.. :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 14:45 #39334

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Andrzeju, dzięki za majową wizytę w moim ogrodzie :kiss3:
Miło było w Sulejowie, fajnie było Was - Ciebie i Danusię - zobaczyć "na żywo", pogadać, pośmiać się :hearts:
Mam nadzieję, że okazji będzie teraz więcej! Jak mnie kiedyś "zawieje" na Lubelszczyznę, nie omieszkam zrobić objazdu zaprzyjaźnionych ogrodów :dance:

Romku, mojego prusznika kupiłam w kwietniu; pan w szkółce zapewniał mnie, że może zostać posadzony do gruntu. Ja jednak wolę nie ryzykować i pierwszą zimę na pewno przechowam go w piwnicy B) Nie chcę go stracić, tak jak w tym roku straciłam fuksję Magellana, języczkę Kagami Jishi i -prawie- suchodrzew pekiński. Ten ostatni, na szczęście, odbił mi od korzeni :garden1:

Iwonko, Chanel może nie jest taka spektakularna jak inne wielkokwiatowe, ale za to pięknie pachnie, jest subtelna i elegancka - jak jej patronka Coco Chanel :flower2:
Ja mam w ogrodzie dwa olbrzymie drzewa czereśniowe - jedno zaczyna owocować w maju, drugie na początku czerwca - tak więc mamy ponad miesiąc świeże, pyszne czeresienki, niczym nie pryskane i bez robaków. Jest ich tak dużo, że bez żalu dzielimy się nimi ze szpakami :happy:

Isiu, iryski syberyjskie już -niestety- powoli przekwitają, a żółte bródkowe ścięłam do wazonu, bo były tak ciężkie, że zaczęły mi się pokładać...
I ja Tobie życzę wszystkiego najlepszego, z nadzieją, że spotkań i zjazdów będzie więcej. Znajomość internetowa jest sympatyczna, ale nie ma to jak osobiste kontakty z fajnymi ludźmi :hearts:

Gosiu, to widzę, że wrażenia ze zwiedzania Rogowa są diametralnie różne - od pełnego zachwytu, po chłodną rezerwę...Jak byś kiedyś była na Dolnym Śląsku, wpadnij do arboretum w Wojsławicach w porze kwitnienia Rh - absolutne cudo! A przy okazji zapraszam do Sobótki, bo to już stamtąd rzut beretem :kiss: Biała azalia to japonka o wdzięcznej nazwie Schneewittchen.
Spotkanie było super, a Ty jesteś świetną osobą :bye:

Uleńko, żebyś wiedziała - ciągnie, ciągnie do spotkań, śmiechów-chichów i nocnych rozmów ogrodników :funnyface:

Wczoraj w końcu popadało po południu ze dwie godzinki, roślinki odetchnęły, ale dzisiaj znowu tropiki.
Rano byłam na targu i kupiłam ładną sadzonkę hortensji piłkowanej Blue Bird :)

Trochę majowej zieleninki:


0333.JPG



054.JPG



0402.JPG



0313.JPG




057.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Maj 2012 16:03 #39349

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Majowa zieleninka bardzo przypadła mi do gustu :D co to za roślinka na pierwszej fotce? azalie masz rewelacyjne co tu dużo pisać cacka:)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Maj 2012 10:55 #39616

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
dala wrote:
..... Jak mnie kiedyś "zawieje" na Lubelszczyznę, nie omieszkam zrobić objazdu zaprzyjaźnionych ogrodów :dance:

Daluś wpadło mi w oko to zdanie B) i mam nadzieję, że i mój skromny ogródek znajdzie się na Twojej trasie :P Serdecznie zapraszam :kiss3:
Widoki jak zawsze wspaniałe.....czy to maj , czy inny miesiąc w roku , Twój ogród jest równie zachwycający :P
Lilijki już mają tak widoczne pąki, ze lada chwila i one dołączą się do masy innych kolorowych piękności mieszkających w Twoim ogrodzie :P
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2012 10:55 przez AGNESS.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.540 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum