TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. V

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 14 Sty 2019 18:45 #636812

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
Agusiak wrote:
Dziewczyny przyłączam się do akcji. A mi tak dziś minął dzień, biedak zaplatał się w sznurek, zobaczyłam go z okna w pracy i jak zwykle tylko na chłopaków ze straży OSP
mogłam liczyć na szczęście jednego miałam za ścianą.

Aga - piękna akcja, szacunek (i dla chłopaków z OSP oczywiście). Nieraz widzę jak ratują pogardzane często zwierzaki z opresji. Chyba w tym Kraju jest więcej ludzi dobrej woli niż złej. W mojej wiosce ślizgawica na potęgę. Wracałem do chałupy 20 km/h jak pisze Marlenka. Byle do wiosny.

Pozdrowienia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 14 Sty 2019 18:57 #636815

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21015
Jakieś wariactwo, w przyrodzie też...
Wiało cały dzień, że "łeb urywa", na szczęście cały teren mam ogrodzony, to psy mają gdzie biegać, a jak coś poleci, to dolatuje do płotu, Czyli kiedyś się znajdzie. :devil1:
Po piętnastej skończyłam rozładowywać ostatnią taczkę drzewa do kominka, jak za oknem zrobiło się szaro. Padało coś w rodzaju gradu (tak jak u Ani), ale pod kątem prawie prostym :supr3: do ziemi.

Było nie było, musiałam wyjść z psami (Funia odmówiła :devil1: )
Najpierw dało się wytrzymać, banda się bawi:
P1141551.jpg


Potem było zdecydowanie gorzej
Lace pogoda się zdecydowanie nie podobała - na jej płaszczyku widać pod jakim kątem pada śnieg:
P1141554_kadr.jpg


Reszcie to nie przeszkadza:
P1141586.jpg


O 17:48 zrobiło się jeszcze dziwniej - zdjęcie bez lampy:'
P1141598.jpg


U mnie było ciemno. To jasne to Jelenia Góra - przyjaciółka mówiła, że nagle pojaśniało.
Pokazał się księżyc i w dali były widoczne światła w podgórskich wioskach (Kopaniec, Chromiec, Antoniów), w schroniskach i w obserwatorium na Śnieżnych Kotłach.

To najjaśniejsze pasmo "jasność" nad konturami Śnieżki. Gołym okiem było ją widać, ale mój aparat nie daje rady.
P1141611.jpg


W domku ciepło, banda odsypia.
P1141511.jpg


Spokojnej nocy
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 19:02 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 14 Sty 2019 19:00 #636816

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Tak Darku - pomimo wszystko widzę, że ludzi o dobrych sercach jest więcej ( Agusia :bravo: ).
Dobro ZAWSZE wraca ...

W Poznaniu -3 stopnie, wszędzie dookoła leży zmrożony śnieg - pozostałość po niesamowitej zamieci i zawiei śnieżnej, jaka nawiedziła nas około godz. 13 i z przerwami trwała do 15. Ulice i chodniki przypominają wielką ślizgawkę, wiatr jest silny i lodowaty.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Marzenka, Krecik stary, Marlenka, CHI, Betula, koma, Agusiak, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 14 Sty 2019 19:03 #636817

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu mam nadzieję, że dobro wróci bo hydraulik mi niebawem wystawi rachunek za usługę wolałabym żeby nie był za duży bo już po nocach nie śpię.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kasionek, Marlenka, CHI, Betula, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 14 Sty 2019 19:24 #636819

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Zrobiła się już ślizgawica. Wystawiałam kubły na śmieci , bo z rana zabierają i o mały włos nie zjechałam na środek podwórza z dwoma 200 l kubłami.Zimno , -1 a wydaje się, że więcej. Właśnie luknełam za okno , bo czekam z niepokojem na powrót z miasta mężusia a przed moja bramą samochody tańczą. Ciekawe jak ja jutro wyjadę z podwórza , bo mam lekko pod górkę.

Aguś :kiss3: dla Ciebie i pana za ratowanie wróbelka.Cóż ja już jestem za remontem pierwszej łazienki, teraz zabieram się za drugą i codziennie odkładam zaplanowanie terminu hydraulika. Po ostatnim remoncie miałam duuużo lżejsza kieszeń. :tongue2: Fakt łazienka ładna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Łatka, Zbyszko46, Marlenka, CHI, Betula, koma, Agusiak, iwa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 08:25 #636852

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9654
Dzień dobry wszystkim.

Wiatrzysko wieje, jest ok -3, nic nie pada. Ze śniegu niewiele zostało.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, CHI, Betula, koma, UllaM

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 09:11 #636854

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Wieje trochę mniej,śnieg nie zdążył stopnieć do końca,a od rana znów b.mocno sypie.Temperatura wynosi 3,1*C.Kotka ślizgała się po schodach jak na łyżwach i szybko powróciła do domku. :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Betula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 09:29 #636857

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9654
Józiu moja kicia wychodzi tylko na balkon powentylować się, dla niej jest tak zimno, że "przeprosiła" się z kuwetą :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Betula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 10:02 #636861

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dzień dobry wszystkim z Poznania; poranek ( godz. 6 ) zapowiadał się bezchmurnie: budyniowe niebo, temperatura -2 stopnie, lekki wiatr. W miarę upływu czasu napłynęły chmury, z których teraz nieśpiesznie sypie śnieg, wiatr się wzmógł, a kiedy wyszłam uzupełnić ziarno dla ptaków musiałam bardzo uważać na oblodzone chodniki - przychodnie i SOR-y będą pękać w szwach..

Moich kocich mordek nie uświadczysz - pochowane w czeluściach poduszek i kocyków; jedynym, który nie poddaje się aurze jest ten:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, koma, Agusiak, UllaM, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 10:11 #636864

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Rano zadymka, potem mała zamieć, -2,5 *C pokazał samochodowy termometr w bardzo dobrze wentylowanej wiacie :happy: , teraz słoneczko, akurat świeci w monitor :comp:, przez okno bardzo przyjemnie wygląda, ale wystarczy spojrzeć na którekolwiek drzewo, lub dymek z komina sąsiada, ścielący się zupełnie poziomo, aby ochota na niepotrzebne spacery przeszła "jak ręką odjął" :rotfl1:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, CHI, Betula, koma, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 10:30 #636868

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17567
Z nocy nawet mocno wiało, teraz temperatura w okolicach 0 C, i więcej słońca niż chmur, przynajmniej na razie. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, Betula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 12:11 #636880

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79691
Aniu, u Ciebie o szóstej rano cokolwiek zwiastuje dzień :supr3: ? Długość geograficzna podobna, a we Wrocławiu nawet o siódmej mroki egipskie.
Podobnie jak u Józia - prawdziwa śnieżna zamieć, wielkie, bożonarodzeniowe płatki pędzone dość mocnym wiatrem - z tym, że przy +2 za oknem (w tej chwili, samo południe) - więcej się topi, niż tworzy białą kołdrę na ziemi.
Rano (8.30) było trochę "mniej niż zero".



Nawet tak zwana Smródka nabrała szlachetnego wyglądu



Ale jak wracałam ze spaceru, śnieg topniał na tyle, że przemoczył mi solidną puchówkę, częściowo sweter i koszulkę.
Na pociechę - moje "perfumy" w kuchni:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Betula, koma, Agusiak, UllaM

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 12:24 #636884

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Ja na zmianę mam: raz słońce, raz zamieć. Śniegu do oporu. Za oknem bajkowa sceneria i multum obcych kotów. Jeden nawet sikał mi na parapecie. :mad2: Moje są w domu, zastanawiam skąd ich tyle jest. Najbliższy sąsiad 500 metrów ode mnie. I znów jak co roku będę toczyć walkę z obcymi kociakami. Moje są wysterylizowane. A zawsze jakaś kotka coś podrzuci. :devil1:

1547551372580300345010.jpg


1547551419109-765715746.jpg
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Łatka, CHI, Betula, koma, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 12:28 #636885

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Dziś to trochę śmiesznie,zresztą jak u Ciebie Aniu.Co chwilę sypie potężny śnieg i wszystko się bieli.Za chwilę przestaje padać i śnieg topnieje.I znów sypie ale ogólnie jest temperatura dodatnia nawet przy samym gruncie.Na wysokości 2 m.jest 3,9*C na plusie.Po asfalcie płynie woda,a śnieg zatrzymuje się tylko na trawie. :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 12:30 #636886

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
-2 i znowu potężna śnieżyca od godziny :jeez: wczoraj podobnie, do tego taka ślizgawka że droga którą pokonuje się 7minut trwała godzinę :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Łatka, CHI, Betula, koma, Agusiak, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 13:21 #636895

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7834
  • Otrzymane dziękuję: 51930
Potwierdzam, a rano było takie ładne słońce. :jeez:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 14:26 #636905

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Łatka wrote:
Aniu, u Ciebie o szóstej rano cokolwiek zwiastuje dzień :supr3: ? Długość geograficzna podobna, a we Wrocławiu nawet o siódmej mroki egipskie.
/quote]



Tak Anulko :) Nawet w egipskich ( poznańskich ) ciemnościach patrząc w niebo widzę, że jest pozbawione chmur - świecą ostatnie gwiazdy - stąd mogę wnioskować, że istnieje szansa na chwilę ze słońcem, oczywiście o ile nie ma wiatru.
Jednak dni są już zdecydowanie dłuższe - o ile miesiąc temu o godz. 16 było "czarno", o tyle teraz zmierzch nadchodzi po 16.30.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2019 14:27 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Sty 2019 16:00 #636911

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30064
Takiej zimy jaką mam dzisiaj nie pamiętam.Intensywne opady śniegu,porywisty wiatr,który powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.W Białymstoku totalny paraliż.Zablokowany jest wjazd do miasta od strony dróg krajowych.
Momentami widoczność zerowa.Raz z nieba lecą śnieżne płateczki,a raz wielkości dużego grochu kuleczki.


20190115_132854.jpg


20190115_132328.jpg


20190115_121200.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Marzenka, rychu44, Adasiowa, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, UllaM


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.832 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum