• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Piwonie- uprawa, porady

Piwonie- uprawa, porady 26 Lut 2015 12:47 #343449

• peonia
  • peonia's Avatar
jagoda5214 wrote:
Beato czy Polifoska będzie wystarczającym nawozem dla piwonii(na wiosnę)????

Jagódka ja bym kupiła 1 kg , jest na All
YARA VILA NAWÓZ UNIWERSALNY WIELOSKŁADNIKOWY
Nawóz posypowy, granulowany, wieloskładnikowy: NPK 16+16+16.
Wydajność z 1 kg do 30 m2 roślin.
Najwyższej jakości granulowany nawóz o szerokim zastosowaniu. Dzięki zbalansowanej ilości podstawowych pierwiastków azotu, fosforu i potasu - nadaje się do nawożenia większości roślin w ogrodzie: warzyw, drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych a także trawników i kwiatów. Jest najlepszym rozwiązaniem na pierwsze wiosenne nawożenia w przypadku nie stosowania nawozów jesiennych zawierających fosfor i potas.

Odp: Piwonie- uprawa, porady 30 Mar 2015 12:51 #353793

• Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 401
Poll wrote:
Przypomniało mi sie a propos mojego pytania w watku o piwonii Top Brass...Moja babcia miała wiele piwonii w ogrodzie i uprawiała je w drewnianych, dośc wysokich zagródkach, które miały za zadanie podpierać ciężkie kwiaty- szczególnie po deszczu...Czy ktos z Was praktykuje taki sposób? Co o nim sądzicie?
Czas pomyśleć o podpórkach do piwonii i nie tylko. Oglądałam wiele rozwiazań. Są na allegro różne podpórki, z różnych materiałów i w różnych cenach. Wybrałam podpórki, a właściwie drabinki bambusowe, dwie na jedną piwonię, połączone sznurkiem lub drutem ogrodniczym w otulinie. Drabinki z tego względu, żeby sznurek, czy też drut sie nie zsuwał po gładkiej tyczce.Wydatek nie za duże 3 zł (wys. drabinki 45 cm) lub 4 zł (wys. 60 cm). za obie drabinki. Wydaje mi się, że będzie to dość estetycznie wyglądało, zastanawiam się tylko nad wysokością drabinek, ale skłaniam się do 60 cm. Co sadzicie o tym pomyśle?
5218373678.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Piwonie- uprawa, porady 16 Kwi 2015 12:46 #358684

• Klio
  • Klio's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 234
Przy okazji wczorajszych prac ogródkowych zauważyłam, że młode pędy późniejszych piwonii, które dopiero wychodzą z ziemi są niszczone przez żerujące na nich maleńkie ślimaki. Nigdy do tej pory tego nie było albo przynajmniej tego nie dostrzegałam. Trzeba coś z tym zrobić bo szkoda kwiatów. Mam nadzieję, że ślimax pomoże. Te szkodniki od dawna niszczą mi wszystko, jednak piwonie do tej pory zostawiały w spokoju. Czy to tylko przypadłość mojego ogródka?
Krystyna

Piwonie- uprawa, porady 16 Kwi 2015 12:52 #358688

• Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2039
Czy kupić ?
widziałam w ogrodniczym po 29 zł kremowe i czerwone kwitnące piwonie drzewiaste.Kuszą mnie ale jak z ich obsługą ? nigdy takiej nie miałam i mam pewne obawy :dry:

Piwonie- uprawa, porady 17 Kwi 2015 10:06 #359028

• Rudzielec
  • Rudzielec's Avatar
Aszka wrote:
Czy kupić ?
widziałam w ogrodniczym po 29 zł kremowe i czerwone kwitnące piwonie drzewiaste.Kuszą mnie ale jak z ich obsługą ? nigdy takiej nie miałam i mam pewne obawy :dry:

Kupiłam dwie by sprawdzić wytrzymalość. Rodzina powiedziała , ze są pędzone, i mogą nie być zahartowane.A cena kusi!

Piwonie- uprawa, porady 17 Kwi 2015 13:16 #359063

• Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2039
W ostateczności nie kupiłam .Jeszcze :) za to 2 hortensje wpadły do koszyka

Piwonie- uprawa, porady 12 Wrz 2015 03:57 #401374

• Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Otrzymane dziękuję: 254
Odnośnie do podpierania peonii. Ja kupiłam w ogrodniczym plastikowe (zielone) obręcze o zmiennej (ustawianej) szerokości. Dość duży wydatek bo w komplecie są 3 obręcze. W tamtym roku zapłaciłam za komplet 18 zł, ale używałam ich rok temu, w tym roku i użyję w przyszłym też. Mają one możliwość wpięcia pręta metalowego lub z bambusa w 3 miejscach i ustalenia obejmy na dowolnej wysokości.
Pozdrawiam Gosia
:whistle:
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"

Piwonie- uprawa, porady 06 Mar 2016 11:46 #441947

• gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 351
mam możliwość zakupu ciekawych karp piwonii, kopanych przez właściciela, jednak pogoda w drugiej połowie miesiąca ma drastycznie się pogorszyć... i teraz pytanie do Was, czy wsadzić je od razu do ziemi i najwyżej nakryć jakąś agrowłókniną podczas większych przymrozków czy wysadzić do doniczek, a gdy aura ustabilizuje się i temp. będzie dodatnia wysadzić na miejsce docelowe?

Piwonie- uprawa, porady 06 Mar 2016 13:28 #441968

• colli28
  • colli28's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 31
Witaj gogi ja mam teraz w doniczce peonie na balkonie na parapecie niczym nie okrywam jak bedzie lepsza pogoda moze na koniec marca wsadze do ziemi u mnie juz widać kawałek wystającego pączusia;)

Piwonie- uprawa, porady 24 Mar 2017 00:17 #531101

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7066
Nasiona piwonii botanicznych, drzewiastych, bylinowych jesienią sypnęłam do plastikowych kubeczków, postawiłam w chłodnym kącie na parapecie i coś zaczęło się pojawiać.

piwonia-kielek.jpg

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.118 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum