TEMAT: Lilie 2019

Lilie 2019 05 Sty 2019 09:37 #635145

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79696
Kochani Liliomaniacy - nie, nie kwitnie mi jeszcze żadna lilia, ale chciałabym donieść, że można je już kupić w Lily Garden (i ja to oczywiście zrobiłam... :oops: ).
Chyba ponury, styczniowy dzień z lejącym deszczem na mnie wpłynął, bo wybrałam w większości różne "Sun" i "Sunny"... :lol:
Wysyłka zaczyna się 4 marca - i już przebieram nóżkami w nadziei, że w tym momencie zima będzie wspomnieniem, grunt miękki - i cebulki powędrują tam, gdzie powinny.
Życzę Wam wszystkim wspaniałych liliowych łanów, morza zapachów i ogrodowej pomyślności w tym roku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Carmen, jagodka27, Herbatnik, Jaedda, Szafirek


Zielone okna z estimeble.pl

Lilie 2019 05 Sty 2019 10:50 #635151

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Zerknęłam tam jednym okiem. Może skuszę się kilka pełnych lelujek, tylko chyba malutkie te cebulinki są że takie tanie. Nie kupowałam tam jeszcze nic, napiszcie jakie cebulki wysyłają?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Lilie 2019 05 Sty 2019 11:31 #635158

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79696
Ja byłam zawsze zadowolona.
Nie wiem, jaką masz skalę porównawczą, co do wielkości. Oczywiście, trudno zakładać, że w pierwszym roku lilia OT będzie miała dwa metry, ale ponad metr na pewno. Również nie narzekam na pomyłki odmianowe.
Ale to moje zdanie na podstawie wyrywkowego doświadczenia. Nie, żebym jakiś udział w firmie miała :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Carmen, jagodka27, Jaedda

Lilie 2019 05 Sty 2019 11:41 #635161

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Kilka lilii zamówiłem u Królika, wysyłkę również zaczynają z początkiem marca.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Szafirek

Lilie 2019 05 Sty 2019 11:53 #635166

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
Biotit, ja jesienią zamawiałam lilie u Królika , już siedzą w ziemi. Wiosenne zamówienie też poczyniłam , ale tym razem dalie, mieczyki, floksy, rozchodnik. B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Lilie 2019 05 Sty 2019 12:52 #635169

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Aniu, dzięki za odpowiedź. Tak pytam, bo raczej staram się kupować "namacalnie";), już nieraz internetem przyszły mi "niespodzianki" mające niewiele wspólnego z opisem na stronie sklepu.

U Królika wpadły mi w oko maki :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Szafirek

Lilie 2019 05 Sty 2019 21:10 #635265

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 7671
Czyli rozpoczynamy sezon 2019 szalejąc z zamówieniami? Pewnie że tak... Ja też już mam zaplanowane zakupy w Lily Garden
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

Lilie 2019 05 Sty 2019 22:33 #635289

  • wasyl_13
  • wasyl_13's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 24
Lilypol też już wystartował z nową ofertą.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Galadriela

Lilie 2019 05 Sty 2019 22:46 #635292

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
A ja mam taki sygnał:

Połączenie nie jest bezpieczne

Właściciel witryny lilypol.com.pl niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji.

Więcej informacji…

Automatyczne zgłaszanie podobnych temu błędów (pomaga Mozilli identyfikować i blokować niebezpieczne strony)
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Lilie 2019 05 Sty 2019 22:57 #635294

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Też tak mam :(
A na lilygarden oczywiście już weszłam, znalazłam co nieco i teraz walczę ze sobą, ale cóż, mój zdrowy rozsądek rzadko wygrywa...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

Lilie 2019 06 Sty 2019 00:27 #635298

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
I po co tam zaglądałam? :woohoo: Zamówiłam trzy niskie do doniczki na balkon (Island, Perfect i Majestic Joy). Kiedyś miałam mieszańca OT- cudnie rósł i nie zajmował miejsca.

Dla trzech cebulek nie byłoby sensu robić zamówienia.Pokazałam więc pełne lilie Wujkowi i cały wieczór mieliśmy go z głowy. :rotfl1: Dorzuciłam jeszcze Nightridera. Bo piękny na Waszych zdjęciach. I coś dla Babci :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Lilie 2019 06 Sty 2019 09:11 #635307

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79696
Piotrze, to prawda, fachowo wyjaśniłeś sytuację.Próbowałam wejść na stronę pana Pajdy "tylnymi drzwiami", ale mimo nagłówka firmy i śródtytułów dotyczących lilii pokazują się jakieś bzdury. Tak że - nie radzę.
Szkoda wielka, jeszcze dwa, trzy lata temu mieli świetnej jakości cebule. :(

Migdałku, z liliami to nie ma, że "zdrowy rozsądek" :rotfl1:

Jaedda - jeśli masz do dyspozycji tylko balkon/taras, spróbuj z mieszańcami longiflorum, dobrze rosną w donicy, a i tak raczej nie nadają się do zimowania, średnio wysokie - i oszałamiająco pachną.
Pozdrowienia dla wujka-liliomaniaka od siostry w tym zakonie :flower1:
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2019 14:56 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

Lilie 2019 06 Sty 2019 09:18 #635308

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21015
Aniu i mnie skusiłaś - a miałam już odpuścić lilie :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Lilie 2019 06 Sty 2019 19:02 #635402

  • Galadriela
  • Galadriela's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 41
Łatka wrote:
Piotrze, to prawda, fachowo wyjaśniłeś sytuację.Próbowałam wejść na stronę pana Pajdy "tylnymi drzwiami", ale mimo nagłówka firmy i śródtytułów dotyczących lilii pokazują się jakieś bzdury. Tak że - nie radzę.
Szkoda wielka, jeszcze dwa, trzy lata temu mieli świetnej jakości cebule. :(

Miałam to samo - dziś odkryłam, że przez cały ten czas program antywirusowy blokował mi stronę!
Weszłam przez link z postu - odkliknęłam, że tak, że chcę być zagrożona wirusami - i strona się załadowała WRESZCIE - nie mogłam na nią wejść od ponad pół roku i też nie wiedziałam dlaczego.
Mogę się tylko domyślać, że programy antywirusowe "zaktualizowały się" po wprowadzeniu tego osławionego RODO i stąd cały problem.
Pozdrawiam
Galadriela
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2019 19:04 przez Galadriela. Powód: dodanie informacji
Temat został zablokowany.

Lilie 2019 06 Sty 2019 19:25 #635405

  • Galadriela
  • Galadriela's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 41
A tak poza tym:
Pod koniec poprzedniego wątku była mowa o problemach z trzymaniem lilii w doniczkach. Jako, że sama lilie trzymam wyłącznie w doniczkach (inaczej każda jaką posadzę zostanie pożarta) to troszkę się na ten temat wypowiem:

Po pierwsze - do lilii potrzebne są duże donice (minimum 20/20/20 cm), a do orientalnych i orienpetów jeszcze większe.

Po drugie - lilie wymagają drenażu na dnie donicy (ja stosuje pokruszone w plasterki cegły, bo akurat mam pod ręką, i warstwę 2cm piasku), oczywiście otwory na dnie to podstawa

Po trzecie - lilie podlewa się co drugi dzień, w czasie skrajnych upałów lub trzymania nad grzejnikiem - codziennie, ale trzeba pilnować aby woda nie stała na podstawce

Po czwarte - lilie nawożę około 3 razy w roku nawozem do roślin kwitnących: raz gdy mają około 30cm, drugi raz gdy widać już pąki i trzeci raz tuż po kwitnieniu

Po piąte - lilie trzymane w doniczkach na otwartym terenie trzeba palikować

Po szóste - lilie w donicach trzymamy po zawietrznej - inaczej będą latały po podwórku.

Po siódme - lilie przesadzam dwa razy do roku (tak wiem... mnie też na myśl o tym boli kręgosłup)

Mój sposób trzymania lilii:
Zima: lilie siedzą w 3litrowych doniczkach produkcyjnych zadołowanych w gruncie
Lato: lilie wędrują do 22cm doniczek ozdobnych i są rozstawiane po ogrodzie (tarasie, parapecie, taczce, i wszędzie gdzie się da). Przesadzanie robię gdy lilie mają około 30 cm wysokości, bo wtedy korzenie już przerosły ziemie w doniczce i bryła korzeniowa przy przesadzaniu się nie rozwali.
Jesień: Gdy liście zżółkną, zawartość każdej doniczki wyjmuje, czyszczę, sortuje i sadzę do nowej ziemi w doniczce produkcyjnej, po tym te dziesiątki donic zakopuję na zagonku po ziemniakach.

PS: Wcześniej miałam ogromne traty przez szarą pleśń, i w zeszłym roku zrobiłam eksperyment

i ziemie do lilii przemieszałam z cynamonem - nie wiem czy to nie kwestia przypadku, ale miałam na 230 lilii tylko dwie ofiary szarej pleśni, więc chyba zadziałało.

Zdjcie579.jpg



DSCN6449.jpg
Pozdrawiam
Galadriela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, badzia, Gosia352, Łatka, CHI, minohiki, Carmen, olegowa, jagodka27, Herbatnik, Jaedda, Bea612, ewakatarzyna

Lilie 2019 07 Sty 2019 10:23 #635476

  • wasyl_13
  • wasyl_13's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 24
Problem z wejściem na stronę Lilypolu wynika stąd, że zmienili adres, a pozostawili stary certyfikat (dlatego pojawia się ostrzeżenie w przeglądarce)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Lilie 2019 07 Sty 2019 11:22 #635484

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 7671
Galadrielo bardzo dziękujemy za opisowe wskazówki dotyczące lilii. Wezmę je pod uwagę w mojej hodowli. Pewnie też je poczęstuje cynamonem. O tym sposobie już gdzieś słyszałam. A do tych doniczek sadzisz też wysokie lilie OT czy raczej tylko niższe azjatki i orientalne? Ja sadzę do biedronkowych doniczek po kwiatach ciętych i chyba to jest mniej więcej rozmiar twoich doniczek tylko zauważyłam że nadmierne długotrwałe nasłonecznienie ich połączone z podlewaniem nie za dobrze wpływa na cebulki gdyż nie przyrastają one za bardzo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, ewakatarzyna

Lilie 2019 07 Sty 2019 17:57 #635530

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Zgodnie z przewidywaniami, zaszalałam w lilygarden... :dance: Na szczęście lilypol mi się nie podoba, to może jeszcze na jakieś nasiona mi wystarczy... :happy3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, jagodka27, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum