TEMAT: Mój [nie] wielki kawałek zieleni

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 13 Maj 2015 22:33 #368383

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Olu kolejna hortensja do kolekcji :rotfl1: a piszesz, że nie chodzisz po sklepach ogrodniczych, to jak to jest :devil1:
Ten biały rodek ciągle cudny, ile to już dni tak wygląda :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 03:37 #368447

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:) Majeczko,nie chodze po takich typowych centrach ogrodniczych w których wielki wybór jest.A tam gdzie bywam to najczęściej niewielkie sklepy ogrodowe.
Na szczęście sama nie jestem mobilna i wszędzie trzeba mnie zawieźć a czasu u moich panów niewiele
Rodem juz powoli przekwita..... Cos się kończy chociaż szykują się kolejne ale on był zwiastunem wiosennego kwitnienia
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2015 03:40 przez Aszka.
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 08:04 #368466

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja też nigdzie ostatnio nie bywam ,ale co z tego ,jak w sieci tyle pokus .Wejdziesz pooglądać ,a za chwilę już zamówione .Moja kalina też w saharniku kwitnie .Aż się dziwię skąd ona bierze składniki pokarmowe ,na takie ilości kwiatów. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 08:32 #368470

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aszko, dzieńdoberek!
Jak humor i pogoda, jak plany ogrodowe?
Miłość do hortensji rozumiem i podzielam... bukietówki to piękne i bezproblemowe krzewy!
Różaneczniki jednak chwilowo grają pierwsze skrzypce :)
Miłego!
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 09:18 #368492

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aszka, przez Ciebie ;) też zamawiam hortensje - są cudne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 09:31 #368496

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Nowinka wrote:
Ja też nigdzie ostatnio nie bywam ,ale co z tego ,jak w sieci tyle pokus .Wejdziesz pooglądać ,a za chwilę już zamówione .Moja kalina też w saharniku kwitnie .Aż się dziwię skąd ona bierze składniki pokarmowe ,na takie ilości kwiatów. :)
Chyba jest przykładem "mniej znaczy więcej".
Kiedyś dużo kupowałam w internecie.Rok temu nie kupiłam ani jednej roślinki a w tym chodzę z listą którą robię :comp: i jak coś jest to kupuję.Już nic na siłę

Aguś,witam o poranku.Rano ostre słońce a to oznacza,że zaraz najczęściej koło 11 przyjdą chmury.Już robi się nieciekawie.U mnie pierwsze skrzypce robi jeden a następne czekają aż skończy się uwertura .Teraz gotuję pokarm dla mszyc.W domu "przyjemny" zapach cebuli
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 09:41 #368503

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dorota15 wrote:
Aszka, przez Ciebie ;) też zamawiam hortensje - są cudne.

:lol: Dorotka,tak to działa. Jesteśmy wzrokowcami.Pamiętam czasy jak był szał na róże.Pewnie teraz też jest ale...już się nasyciłam.Kupuj ,rozmnażaj - niekopotliwe i piękne

U mnie 100 % z jednego słoika.Limonkowa 24 kwietnia włożona do wody - wszystkie chcą mieć korzonki

076-4.jpg


w tym na razie na jednym coś widzę

077-2.jpg


tu jeszcze czekam

078-2.jpg



nie wiem jeszcze jak z tymi w doniczkach po słoikami

083-3.jpg


tam nie mogę w korzonki zajrzeć muszę czekać
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 09:53 #368508

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aszka, z tych hortensji to po prostu tniesz pędy i do słoika czy jest jakis inny ukryty sposób.
Dzisiaj dzwoniłam do mamy i kupi hortensję Limelight. Już planuję gdzie ją posadzę jak tylko wrócę z pracy :)
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 10:02 #368514

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Wspomniana zupka cebulowa

001-10.jpg


miły widok- może synowi coś przyniosą.Niebo po lazurowym rano teraz tak wygląda

005-5.jpg


powoli przekwita ....żal

003-10.jpg


004-11.jpg


ale


009-12.jpg


biedronkowa

011-3.jpg


tu też się będzie zaraz działo

012-17.jpg


tu już się dzieje


020-8.jpg



kolejny błąd w nasadzeniach.Jak sadziłam tawułki były malutkie więc pomiędzy rabatowe róże je dałam.Róż nie widać.A miało być tak ładnie bo róże w kolorach krzewów są.Tawułki muszę podciąć po bokach

023-7.jpg


lubię tego berberysa

033-7.jpg


z pęcherznicą tworzą ładny duet ale obydwa krzaki do odmłodzenia

035-5.jpg


samotny na placyku

029-6.jpg


czy tez tak macie,że przechodząc musicie pogłaskać delikatne igiełki ?

066-3.jpg


070-3.jpg


071-5.jpg


dopiero na zdjęciach widzę ,że zielsko się znowu panoszy wrrrrrrrrrr
miłorząb dopiero się rozwija -mam nadzieję,że nie będzie przymrozku, że też czeka na ostatnią chwilę :hammer:
073-2.jpg


074-2.jpg


tak samo akacja - 2 lata temu przymrozek zmroził zielone listki,kwiaty i sporo gałęzi uschło.

044-4.jpg


no i po obchodzie porannym
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, hanya

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 10:09 #368517

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dorota15 wrote:
Aszka, z tych hortensji to po prostu tniesz pędy i do słoika czy jest jakis inny ukryty sposób.
Dzisiaj dzwoniłam do mamy i kupi hortensję Limelight. Już planuję gdzie ją posadzę jak tylko wrócę z pracy :)

Pierwszy sposób to jak wiosną tnę to zamiast wyrzucać wkładam do słoika z wodą [dodaję węgiel drzewny żeby nie gniło ]. Zauważyłam,że łatwiej ukorzeniają się grube pędy. I tym sposobem mam kilka ukorzenionych w ubiegłych latach.Po raz pierwszy z 4 wsadzonych mam 4 udane.Czasami wszystkie wyrzucam
Drugi sposób podała mi pani sprzedająca.Uciąć wsadzić patyk do doniczki przykryć słoikiem, podlać i ...zapomnieć.Ja sprawdzam tylko czy nie jest za sucho ale pod słoiczkiem jest wilgotno.Sama jestem ciekawa ile mi z nich wyjdzie . Niektóre jak widać na zdjęciu nie przykryłam i tez jestem ciekawa efektu.

Limelight- chyba najpiękniejsza z bukietowych.I chyba najłatwiej się rozmnaża ale to gdzieś wyczytałam.Za rok będziesz miała swoje patyczki :garden1:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 10:30 #368533

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Aszko, rzeczywiście, Limelight ukorzenia się bardzo dobrze. W zeszłym roku tez miałam pełny sukces w rozmnażaniu ;)
Napisz koniecznie czy mszyce udławiły się Twoją zupką. ja też niechętnie sięgam po chemię a mszyce szaleją.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 10:34 #368538

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Zupka już się studzi.Zastanawiam się czy do smaku nie dodać trochę octu :evil: bo Ludwika dla przyczepności dostaną
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 11:20 #368551

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Olu te kolorowe tawuły śmiało możesz ścinać dość króciutko, ja swoje tnę wiosną na wysokość 30-40 cm, ostatnio załapały się na zdjęcia z azaliami, możesz zobaczyć. :)
Świetna ta zupka, ciekawa jestem czy będzie cholerom smakowała :devil1:
Patyczki hortensjowe wtykam do ziemi zaznaczając miejsca gdzie powinny wyłazić hosty bo tak sobie obok rosną i przez nieuwagę łatwo mogę rozdeptać młode kły, ale nigdy się losem tych patyczków nie przejmowałam. W tym roku delikatnie je już powyciągałam i siedzą w wiaderku czekając na ładne korzonki, może i mnie się uda :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 11:25 #368555

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Majka,moje wsadzone w ziemie przy mamusiach uschły :( przed chwilą zajrzałam do tych pod słoikami-wszędzie zielono od góry co na dole ? nie wiem
Z tawułami problem bo ich nie przycięłam za mocno tylko trochę.Twoje widziałam i chyba też ...będzie przesadzanie

Popryskałam już największe skupiska i jak wszystko obeschnie to będzie...chwila prawdy
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 11:42 #368561

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja nie wiem ,czy nie powinnaś dolać trochę wody do swoich patyczków .Niektóre czasem wyżej puszczają korzonki.Iglakowe przyrosty teraz najpiękniejsze :)
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 11:52 #368565

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Nowinka wrote:
Ja nie wiem ,czy nie powinnaś dolać trochę wody do swoich patyczków .Niektóre czasem wyżej puszczają korzonki.Iglakowe przyrosty teraz najpiękniejsze :)

w szklaneczce są malutkie patyczki i trochę więcej wody by je utopiło.Do tej drugiej dolałam .Te 4 limonkowe chyba zaraz dam do donic bo widzę,że ma nowe listki. Niech już z ziemi bierze siłę a nie z wody.
Ale mam lenia totalnego :club2:
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 12:13 #368575

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie w wodzie nie chcą się ukorzeniać hortensje. Już dwukrotnie próbowałam i wszystko uschło :( Ciekawa jestem, czy te pod słoikami zaczną rosnąć :think:
Już kilkakrotnie próbowałam ukorzenić berberysa ale chyba coś robię nie tak, bo za każdym razem sadzonka usycha. Co prawda ukorzeniałam go w ziemi, w ogródku.
Temat został zablokowany.

Mój [nie] wielki kawałek zieleni 14 Maj 2015 12:44 #368586

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aszko, ja hortensji nie rozmnażam, bo mam mało miejsca, ale czasami one ...same mi się rozmnażają. Tak miałam z moją dębolistną, której jeden pęd dotykał ziemi i pojawiły się korzonki :)
Ja, niestety, staram się nie dotykać igiełek, bo zwyczajnie mam na nie uczulenie i natychmiast na skórze wyskakują mi swędzące bąbelki :angry: Stąd chyba moja awersja do iglaków...
U mnie pada, więc pospacerowałam po Twoim majowym ogrodzie...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.618 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum