TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 07:57 #145250

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wreszcie wiosna-Marty wracają ;) Gdzieś mi wcięło miesiąc na porządki, nie wyrabiam się z niczym. A paczki idą.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 08:16 #145257

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiosna u Ciebie bardziej zaawansowana, niż u mnie :) . Wraz z wiosną i energia jakaś nowa wstąpiła w człowieka :dance: .

Co to w tym roku będzie się działo u Ciebie? Jakieś plany na kontynuację obwodnicy?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 12:59 #145345

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Martowy prawie ogród i balkon powinno być, no właśnie, a na balkonie co rośnie wiosną i latem?
Bo nie wierzę że nic....
A ja w kwestii zdjęć Twoich...nowe soczewki, ustawienia w aparacie, czy nowy aparat?
Bo takie jakieś dające po oczach :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 15:39 #145388

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto zamiast narzekać na słońce, posadź winorośl, roślinę słońca :flower2:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 19:15 #145442

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
I zrób sobie wino :drink1:
I cień będzie...i taniej...i nie trzeba z Berlina sprowadzać, i na balkonie trzymać
Ja znam jeszcze jedną roślinkę słońca....tytoń :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 19:20 #145447

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ech... wino to możesz już dziś! :happy3:
Chyba nie pojedziesz nigdzie? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 20:47 #145499

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Na otwarcie wątku i sezonu ...prezent

DSC_0105_2013-04-14.jpg
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 20:49 #145500

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
gorzata wrote:
Ech... wino to możesz już dziś! :happy3:
Chyba nie pojedziesz nigdzie? :think:
To ja sie także dołączę :drink1: nigdzie już dziś nie pojadę, jak Marta, bo właśnie wróciłam ze spotkanka.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 21:13 #145534

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
gorzata wrote:
Ech... wino to możesz już dziś! :happy3:
Chyba nie pojedziesz nigdzie? :think:
No nie pojadę... I jutro na działkę też nie pojadę! :placze: Gumę złapałam strasznie! I jak już udało się podnieść samochód i odkręcić koło, to okazało się, że zapasowe wcale nie pasuje... Jak to? :ohmy: I został biedak tam, gdzie się doturlał... A ja tęsknię! :lol:
Pozostaje mi więc balkon...

Gosiulu, ano mam, wreszcie o to trochę zadbałam, bo strasznie je lubię... Liliowce z Martowego niezawodne, inaczej być nie mogło! ;)
Nemo, wielką pociechą jest to, że znalazłam się tym samym w doborowym towarzystwie, z szanownym kolegą na czele! :)
Martusia, jeszcze wczoraj bym powiedziała, że wiosnę czuć przy ;) każdym kroku, ale dziś jest już lepiej! :rotfl1:
Witaj, Moniko! No właśnie, co ta wiosna z nami robi... A może, co z nas robi? Na początki robi z nas ledwie poruszające się, przygięte do ziemi postaci... I jeszcze się człowiek z tego cieszy! Niepojęte! :lol:
GreenEvil, ta pancerna żurawka to Saturn.
Witaj, Aniu! Nie wszystkie żurawki w takiej dobrej formie, ale chyba wszystkie żyją... Choć nie sprawdzałam dokładnie... Ja zostawiam już na noc, jest kilka stopni na plusie, nic się nie stanie...
Paweł, a znajdę bez trudu! :) Siebie... Jedno takie kolekcjonerstwo mogłam sobie darować... :rotfl1: Zostawmy ten temat... ;) Zajmij się swoimi kaktusami, póki jeszcze masz czas! ;)
Mireczko, no właśnie... Jeszcze w tym roku żadnej hostki nie kupiłam... Ale te z późnej jesieni się liczą jako nowe? ;)
Vituś, dzięki Ci za słowa otuchy! :hug: Bardzo w sumie jestem z siebie dumna ( a co! ;) ), że zgromadziłam tyle roślin, choć radość z tego większa niż duma... :) Jeszcze żebym mogła być dumna z moich drzew! ;) Może za pięć lat? :lol: A czerwony pierwiosnek pochodzi od tajemniczej zaprzyjaźnionej ogrodniczki! :)
Jola, ja też sobie czasem przypominam to pole... Jak widać, człowiek jak się zaprze, wiele może! :) Może nie na każdym kroku jest pięknie, ale na pewno piękniej niż było! :silly:
Jolu i Gosiu, tak się właśnie zastanawiałam, jakie to ja miasto niemieckie mam, no i chyba nie mam żadnego... Tylko mam irysa Berliner Purple Vine... I w ten sposób nawiązuję do kolejnych postów! :rotfl1:
Markitko, no mi też się podobało Martowe nie wiadomo co... :lol: Mogę jeszcze zmienić... :) No otwórz się wreszcie, wiosna już do wszystkich przyszła! Bogato? Kanapki z pasztetem i ogórkiem? :rotfl1:
Romek, no właśnie... Nie ma... Nie wiem czemu... Jak najszybciej muszę to nadrobić! :)
Magda, mnie tam wiosna nie zaskoczyła! Od dawna się jej spodziewałam! :rotfl1: Od dawien dawna nawet! ;)
Dorotka, wcale nie cichaczem, przy dźwiękach muzyki! ;) Właśnie... Sadzenie... Ja nie mam czegoś takiego, jak kupuję rośliny "A gdzie ty to posadzisz"... Wydaje mi się, że jak kupuję, to po to, żeby posadzić... :silly: I to się sprawdza! :rotfl1:
Ewa, bo Marty jak bociany? :silly: , zawsze wiosną wracają! :lol:
Dorciu, jadąc na działkę, nie omieszkałam ocenić tego, co w temacie obwodnic oferują okoliczne pola... Zapowiada się obiecująco! Obwodnice będą! :) A dziś dobierając się do tego koła zapasowego, odkryłam w bagażniku sporą reklamówkę z kamieniami! Całą zimę je woziłam! To może i dobrze, że samochód był obciążony! :)
Grześ, na balkonie wiosną i latem rośnie tylko sośnica! :lol: Jakoś boję się ją posadzić do gruntu, to sobie na balkonie rośnie... Żadnych jednorocznych, żadnej balkonówki! Gardzę surfiniami! ;) :rotfl1: :happy4: Aparat jest wciąż ten sam i wciąż tak samo tajemniczy! :rotfl1: Nic nie wiem... Inne rzeczy też się nie zmieniły, żadnych soczewek, okularów...Żyję zgodnie z naturą! :silly:
Paweł, a taka winorośl to ile cienia by dała? Ja mogę wszystko posadzić dla cienia! :)
Grześ, raz robiłam wino, a wyszedł ocet...winny... Nie wiem, kto temu winny! ;) Aż strach pomyśleć, co by mogło wyjść, jakbym zaczęła z tytoniu robić papierosy! :rotfl1: To już lepiej ja te hostki, liliowce i inne takie będę uprawiać.... :)
Ewa, bardzo ładna, ale ja się przylaszczkom opieram! Wmawiam sobie z pewnych względów, ze mi się nie podobają! :rotfl1:
Jolu, a ja nawet nie dojechałam! ;)

Miałam nadzieję na jakieś dzisiejsze zdjęcia, bo wiosna postępuje błyskawicznie, ale na działkę też nie dojechałam... To wczorajsza złota kulka...
Pinus sylvestris 'Moseri'

DSC_0136.JPG
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 21:21 #145538

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
Gumę złapałam strasznie! (...) Pozostaje mi więc balkon...
Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś jeździł balkonem, ale co to dla Sztukmistrza z Lublina! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 21:23 #145542

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
artam wrote:
A dziś dobierając się do tego koła zapasowego, odkryłam w bagażniku sporą reklamówkę z kamieniami! Całą zimę je woziłam!
Zawsze to lepiej niz ziemia. Trawa na kamieniach nie urośnie, i posprzątać łatwiej :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 21:27 #145544

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Szkoda,że Cię nie było,,,a już myślałam,że i o liliowcach i o całej innej masie zielonej porozmawiamy :laugh1:
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2013 22:42 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 22:35 #145616

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Był już Martwy ogród, a teraz jest Artman! :wink4: Lubie takie smaczki :happy3:
Ja się, jak widzę, ogrodu tutaj nie doczekam :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 14 Kwi 2013 22:50 #145628

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
artam wrote:
Jolu, a ja nawet nie dojechałam! ;)
No właśnie :jeez:
Ale nic nie mowię, spotkanko w sobotę aktualne ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 15 Kwi 2013 06:19 #145681

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Rozumiem, że można gardzić surfiniami, ale żeby przylaszczki się nie podobały? Jak to? Świat jest jednak bardzo skomplikowany :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 15 Kwi 2013 08:22 #145701

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto cienia Ci da tyle na ile poprowadzisz w górę :teach:

Postawisz 4 metrową pergole to tyle pójdzie. Są odmiany o bardzo silnym wzroście. Z tak zwanych altanówek, najbardziej cenione są odmiany Swenson Red i V68021. Tzn. że rosną jak głupie, a jednocześnie dają smaczny plon.

Jak szukasz cienia dla siebie. To można sobie ustawić taką drewnianą ławę ze stołem, jak to ludzie mają i nad całością taka kratka, i na tą kratkę winorośl. Gdzieś widziałem takie coś :) Siedzisz w środku i masz cień a winorośl słońce, no i można skubnąć owoca jak dojrzeje siedząc :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 15 Kwi 2013 08:56 #145714

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Skubnie... skubnie... i już po winie! :happy3:
I czyja wina? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 15 Kwi 2013 09:24 #145730

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
E tam, Marta cienia dla roślinek potrzebuje, ona gdzieś tam sobie cień znajdzie ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.424 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum