TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 22:04 #147010

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
No ładne te iryski, ładne. Co roku zamierzam je kupić i ci roku zapominam ;)
W tym też pewnie zapomnę :rotfl1:
A krokusy w żurawkach to bardzo znajomy widok. U mnie rosną w trawach, różach, bylinach. I pod kamieniami :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 22:15 #147021

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Krokusy uwielbiają rosnąć pod kamieniami! Ja mam nawet pewne podejrzenia, że one te kamienie przyciągają! :rotfl1:
Martulu... zdradź szczegóły... jakie plany szkółkingowe? ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 22:32 #147037

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
I ja dotarłam do Ciebie :) , przygód motoryzacyjnych nie zazdroszczę , najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło .Iryski piękne , wszystkie ! Najważniejsze, ze wiosna wreszcie dotarła w każdy zakątek i mozemy się nią cieszyć :wink4:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 22:40 #147048

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Piękne kiełki Ci wychodzą z ziemi. Zurawka rzeczywiście w świetnym stanie. No cóż, u Was były cały czas śniegi, a u mnie żurawki poległy w czasie mrozów i braku sniegu. Teraz mozolnie odbijają od zera.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 22:47 #147056

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W takim razie to ja Ci dziękuję za Twoje dobre serce :hug:
Marzą mi się te fioletowe, oj marzą :fly: , ale zeszłej jesieni nigdzie ich nie spotkałam :dazed: . A sporo sklepów zaliczyłam, bo cebul nabyłam mnóstwo :happy3:
Może w tym roku się uda ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Kwi 2013 23:11 #147070

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A jakie to spore kulki odeszły :cry3:
U mnie Peterle odszedł, ale młody był :cry3: ubiegłoroczny zaledwie :jeez:
Nigdy więcej kupowania kulek wcesną wiosną, tamtych ze trzy mi padły :mad2:
Krokusowo jeszcze u Ciebie ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 20:37 #147313

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Paweł, jak to jakiej mojej pracy? ;) Jeżeli mam takie coś kupić, to chyba za pieniądze, które czerpię z pracy! :rotfl1: A jako że nie czerpię ich zbyt wiele, to raczej czegoś takiego nie kupię! :P Myślałam o czymś prostszym zdecydowanie... Belki wbite w ziemię i jakieś deski... Mogę im jeszcze sznurek rozciągnąć w ostateczności...Będą zadowolone?
Gosiulu, znakomity wzrok! :) Tak, ta dziura to jedna z wielu w mojej kolekcji... :lol: Tę akurat zasypałam, ale inne zostawiam, o mam te psie kłaki w nie wpychać! :lol: Chociaż tak się zastanawiam, bo jak nornicom się to nie spodoba, zaczną kopać nowe korytarze...
Anetko, oj, cieszy! Masz rację, iryski bardzo miluśkie, zaczynam mieć nawet wobec nich jakieś plany...kolekcjonerskie! :rotfl1:
Dorotka, no ja tak samo miałam kilka lat :) , ale teraz jak już je mam, to nie odpuszczę... Jak chcesz, mogę Ci przypomnieć! :lol: Z tymi roślinami, którym szybko znikają liście, to tak już jest... Przecież sadzi się przez cały sezon...a z pamięcią bywa różnie... ;)
Gosiulu, ach, gdybyż krokusy przyciągały kamienie... ;) Kupowałabym nie tylko na wyprzedażach! :rotfl1:
Plany szkółkingowe... Ja nie mam żadnych, zwłaszcza po tym, jak dziś przyszalałam... :jeez: Jako osoba towarzysząca jadę! ;) Coby się Jola nie nudziła! :lol:
Dorota, mam nadzieję, że koniec już tych przygód motoryzacyjnych, przynajmniej na jakiś czas... Wiosna wyczekana...Teraz wyczekujemy przyrostów! :)
Danusiu, ja mam wrażenie, że jednak stan żurawek zależy od odmiany, u mnie wszystkie były równo przysypane śniegiem, a jednak są takie, które wyglądają kiepsko... Fakt, niewiele, bo rzeczywiście u nas nie było tej zimy bezśnieżnych mrozów ;) Szybko ci się zregenerują, teraz wszystko idzie migiem! :)
Markitko, iryski wykopane... Tak się zastanawiam, gdzie, w którym sklepie ja je spotkałam... I wychodzi mi z tego zastanawiania, że w Chełmie...
Jolu, jakie kulki? Cyprysiki... Tak te właśnie ;) Widzisz, jak to wszystko się zmienia... A mi z tamtych zakupów nic nie padło na szczęście... Ja jestem i za wczesnowiosennym zakupem kulek! ;) I o każdej innej porze roku! :rotfl1: Krokusy już więdną...

Dziś plewienie/pielenie ;) Chwasty też się obudziły... Trochę strach , bo jeszcze nie wszystko wystartowało... Zawsze przy tym pierwszym plewieniu powoduję wiele strat... Dziś lekko zmasakrowałam jedną piwonię.... :angry:
To niewiele :lol:

Kwitnienia... Jeszcze raz moja cudna cebulica...

DSC_0187.JPG


Snieżniki... W drugiej kępce kilka jest wyraźnie innych :woohoo: , choć na zdjęciu tego za dobrze nie widać...

DSC_0188.JPG


DSC_0189.JPG


Najdorodniejsza kokorycz....

DSC_0190.JPG


Puszkinie...

DSC_0192.JPG


A tu coś malutkiego, co mnie bardzo ucieszyło! Przy jednej kępce irysów wyrósł taki jeden całkiem inny... I sprawił, że decyzja zapadła! Będę zbierać irysy reticulata! :)

DSC_0199.JPG


Pierwsze nasadzenia... O takie stokrotki śliczne sobie kupiłam... Trochę podupadły przez dwa dni w samochodzie, ale odżyją! ;)

DSC_0200.JPG


No i zrobiło się zimno, a nie bardzo miałam co na grzbiet włożyć... Postanowiłam więc podjechać do takiego jednego hipermarketu sprawdzić, czy nie przecenili piwonii drzewiastych... Intuicja jakaś czy cuś ;) Na moich oczach niemal przecenili! :woohoo: No to przyszalałam... :)

DSC_0206.JPG
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 20:47 #147317

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj,

Martuś piwonie drzewiaste dorodne :) W ubiegłym roku kupiłam tej samej firmy i wiesz ,że kolory nie zgadzały się z etykietami :woohoo: Masz pomysł z jakimi roślinami je połączysz?



Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 20:57 #147320

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Martuś :hug: piękna kolorowa wiosenka u Ciebie :bravo: U mnie nornice grasowały w cebulowych - pozostały tylko smętne resztki - czy cebule sadzisz w koszyczkach?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 21:00 #147323

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pomarańczowych nie było? :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 22:18 #147395

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak zwykle zakupy z rozmachem. U nas takich przecen nie ma :(
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 22:25 #147404

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
artam wrote:
Postanowiłam więc podjechać do takiego jednego hipermarketu sprawdzić, czy nie przecenili piwonii drzewiastych... Intuicja jakaś czy cuś ;) Na moich oczach niemal przecenili! :woohoo: No to przyszalałam... :)
Więc i ja jutro podjadę :lol:
Niech więc się osoba towarzyszaca nie kłopocze :happy3: pozyjemy zobaczymy jak to z tym towarzystwem będzie :happy3:
Zahaczymy o Nałęczów :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 22:37 #147412

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moja kokorycz to jakieś miniaturowe, uschnięte truchełko :angry: , nigdy więcej kokoryczy!
Zaszalałaś, tyle piwonii drzewiastych :woohoo: Będę je podziwiać u innych, ja jakoś ciągle i chciałabym i boję się, że z nimi dużo kłopotu :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 19 Kwi 2013 23:14 #147427

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Jeżeli chodzi o zadowolenie rośliny, to wystarczy by miała czego się czepić by piąć się w górę :) Jeżeli chodzi o Twoje zadowolenie...to już kwestia indywidualna :silly: Zrób tak byście oboje byli zadowoleni :lol:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 20 Kwi 2013 11:11 #147487

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Ile piwonii :woohoo: zaszalałaś Marta, zaszalałaś :) ale będzie pięknie!
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 20 Kwi 2013 12:25 #147495

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Cebulice, puszkinie, śnieżniki..... dlaczego ja ich nie mam :blink: one takie piękne i dzięki nim wiosna widoczna w każdej części ogrodu.... trzeba jesienią intensywnie o tym pomyśleć B) :happy:
Moje krokusiki już przekwitły, na szczęście szybko je gonią inne roślinki , tak, że pustki nie będzie :P
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 20 Kwi 2013 16:53 #147507

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
artam wrote:


No i zrobiło się zimno, a nie bardzo miałam co na grzbiet włożyć... Postanowiłam więc podjechać do takiego jednego hipermarketu sprawdzić, czy nie przecenili piwonii drzewiastych... Intuicja jakaś czy cuś ;) Na moich oczach niemal przecenili! :woohoo: No to przyszalałam... :)

........... najpierw myślałam , że pojechałaś zrobić zakupy ubraniowe , z tego zimna .............. ale niewątpliwie piwonie lepiej Cię rozgrzały :happy3: :happy3: ........... poszłaś na całość :happy: :happy:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 20 Kwi 2013 20:05 #147546

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Spieszę z informacją, że po szkółkingowym szleństwie :woohoo: zostały dla mnie tylko 4 odmiany :happy4: wystarczy. Za takie pieniążki :silly: zważwyszy ceny w jednym takim centrum ... pomarańzowym dajmy na to :jeez:
Czerwona i tak nie posowałaby mi do rabat :funnyface:
Sezon szkołkingowy rozpoczęty, czego pragnąć więcej.
Do zobaczenia na szlaku :kiss3: lub na imieninach, bo nie wiem, co będzie prędzej :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2013 20:08 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.490 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum