TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 20 Kwi 2013 23:10 #147661

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Widzę, że też pokochałaś Scilla tubergeniana czyli cebulicę Tubergena :-)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 06:42 #147705

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Gdzie takie wyprzedaże ? :D
Widziałem podobne w jednym markecie po 40zł, może przecenili ? :bad-idea:
Irysy piękne, u mnie chyba nie zakwitną...wypuściły zielone listki ale kwiatków nie widzę...
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 07:42 #147718

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
jak kupować to kupować :lol: piwonie postaraj się posadzić tak, aby miały chociaż trochę cienia. U mnie pod oknem kwitnie tydzień i to zniechęca mnie do kupowania następnych, chyba że by były w promocji :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 07:55 #147720

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dziewczyny ,ale piwonie mają piękne liście ,które są dekoracją przez cały rok :woohoo:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 20:46 #147948

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Moniko, no właśnie dorodne! Tak orzekły bardziej doświadczone w kupowaniu piwonii koleżanki, kiedy je oglądałyśmy zaraz po dostawie, jakiś czas temu... Kwitły Ci w pierwszym roku? To tylko potwierdza, ze dorodne! :) Chciałabym je połączyć z nimi ;) , ale jest taki problem, że jedyne miejsce, gdzie byłoby to możliwe, jest zajęte przez róże... Jak na złość w tym roku żadna mi nie wymarzła! ;)
Małgosiu, ja nie sadzę w koszyczkach, dla mnie one są niepraktyczne i za płytkie... Moje nornice by od góry wskoczyły... Ja sadzę w doniczkach produkcyjnych... Nie wszystkie, ale lilie, tulipany tak i to się sprawdza! A teraz nornice chyba kulinarnie się rozwinęły... Jedzą to, czego kiedyś nie jadły...Albo tak się uważało... No bo co się mogło stać z moimi czosnkami...
Gosiulu, ano nie było! :lol:
Małgoś, no jak wszystko na pniu wykupujecie, to nie ma... ;)
Jolu, no przyznasz, że dzielnie Ci tylko ;) towarzyszyłam! No a że się jednak czasem złamałam ;) , to tylko dlatego, że nieładnie byłoby nic nie kupić ;)
Marysiu, daj szanse kokoryczom, może inne stanowisko? Z piwoniami zaszalałam, to fakt... Ale czy one takie kłopotliwe? Trzeba przygotować im dobre podłoże i właściwie na tym się kończy... Nie wymarzają, raczej nie chorują... Ja spróbuję! :)
Paweł, a tak to już jest, że niektórzy muszą się czegoś czepić, by piąć się w górę! :rotfl1: :rotfl1: To ja zrobię po swojemu, a czy będziemy zadowoleni, ja i winogrona ;) , to się okaże... A gdybyś mi zrobił sadzonki, byłabym wdzięczna, chętnie od Ciebie kupię! :)
Kasiu, taki właśnie jest plan, ma być pięknie! Tylko kiedy...
Aguś, no właśnie, czemu? A mi się te drobnocebulowe coraz bardziej podobają... W ogóle ostatnio zaczynam gustować w mikroroślinkach, takich, nad którymi trzeba się pochylić... ;) Ale ja też tak miałam, wiosną się zachwycałam, a jesienią jakoś sobie odpuszczałam...
Mirka :rotfl1: Jak widać zimno może prowokować do różnych zachowań! ;) Emocje zakupowe bardzo rozgrzewają...
Można śmiało rzec, że się nie hamowałam... :rotfl1:
Jola, cztery odmiany to też brzmi dumnie! Szkółking cudownie człowieka odstresowuje, wręcz odmładza! No noe odchudza tylko! ;) Ale i ten problem rozwiążemy! :)
Siberko, to jest ta sama, co u Ciebie tak mi się podobała? :woohoo: I dziękuję za identyfikację! :)
Igor, a w Lublinie! ;) Na początku były po 33 zł... A z tymi irysami właśnie często tak bywa, że wypuszczają same liście... Dowiedz się w swojej szkole, co jest tego przyczyną, a będziemy tego unikać! :)
Ula, otóż to! :lol: Na mnie hasło "wyprzedaż" działa bardzo motywująco do zakupów! :rotfl1: I daje mi takie przeświadczenie, że ja to bardzo oszczędna jestem! :lol: :happy4: Posadzić w cieniu to raczej mi się z pewnych względów ;) nie uda, ale wyczytałam, że te szczepione i tak kwitną dłużej od tych z siewu, więc się tym pocieszam, bo mam szczepione oczywiście...
Monika, właśnie! Nie można lekceważyć cieniodajnych walorów tych piwonii! :)

Wczoraj odbył się pierwszy szkólking obfitujący w przemiłe spotkania, no nie obfitujący w zakupy... Może to i dobrze... Toteż nietrudno mi było wytrwać we wstrzemięźliwości w zakupach! ;) Trzy róże, jedna hortensja, jeden pierwiosnek... Aż mi wstyd! :rotfl1: :rotfl1:
Do pokazania nadaje się tylko pierwiosnek... Energetyzujący! ;)

DSC_0211.JPG


Na działce też nieśmiało startują pierwiosnki...

DSC_0222.JPG


DSC_0223.JPG


Coś, co mnie bardzo ucieszyło, po trzech latach zakwitnie mi jeffersonia dubia! :woohoo:

DSC_0230.JPG


Ale są rzeczy, które martwią... Niektóre sosenki po zimie mocno przypalone... Najgorzej 'Louie' i 'Goldilocks'...

DSC_0179.JPG


DSC_0232.JPG


A na balkonie zakwitła pierwsza z anemonelli...
Anemonella thalictroides ' Big JP'

DSC_0233.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2013 21:30 przez artam.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 20:53 #147956

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Chyba za dużo dzisiaj na słońcu popracowałem, bo w oczach mi się dwoi :devil1:
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2013 20:54 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 20:55 #147958

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I mi także :rotfl1: Ale dlaczego żółtki tak się spaliły :think: to mnie zmartwiło :unsure:
Szkółking nie obfity, bo i oferta była ... delikatnie mówiąc taka sobie :whistle: Bylinki dopiero się budzą.
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2013 20:59 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 20:58 #147962

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
A mówiłem w soczewki zainwestuj....ewentualnie lupę...podświetlaną :cool3:
Ale przypaliły się zimą od czego?
Bo od słońca na pewno nie :think:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 21:03 #147966

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hmmmm no mi też się dwoi :rotfl1: :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 21:28 #147992

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
pamelka wrote:
I mi także :rotfl1: Ale dlaczego żółtki tak się spaliły :think: to mnie zmartwiło :unsure:
Szkółking nie obfity, bo i oferta była ... delikatnie mówiąc taka sobie :whistle: Bylinki dopiero się budzą.


Bo Wy już wybredne jesteście. Niedługo trzeba będzie specjane odmiany dla Was produkowac :rotfl1:

Martuś, dlaczego Ci wstyd?
Za mało kupiłas?
A my tak od razu nie wykupujemy i mimo wszystko takich przecen nie ma. W OBI to takie zdechlaki stoją czasem, że aż żal i nic. Dopiero jak juz całkiem padają.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 21:34 #147999

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
Szkółking cudownie człowieka odstresowuje, wręcz odmładza! No nie odchudza tylko!
Portfel odchudza! :funnyface:
A wstrzemięźliwość? Moja dziś lekko nadwątlona ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 22:59 #148078

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
to Cię nie pocieszę bo też mam szczepione, mysłałam o takim cieniu jaki masz, no przecież trochę cienia już masz :) a może z wiekiem kwitną coraz dłużej? tak myślę i tego się trzymajmy :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 23:51 #148094

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
gorzata wrote:
artam wrote:
Szkółking cudownie człowieka odstresowuje, wręcz odmładza! No nie odchudza tylko!
Portfel odchudza! :funnyface:
A wstrzemięźliwość? Moja dziś lekko nadwątlona ;)[/quot

Odstresowuje i odchudza portfel-podpisuję się pod tym oburęcznie i obunożnie. :dance:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Kwi 2013 23:52 #148095

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
:oops:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2013 22:42 przez Dangar.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Kwi 2013 13:21 #148245

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Jeffersonia to piękna roślina, mojej bardzo spasowało stanowisko - kwitnie odkąd ją mam i to coraz obficiej. Do tego się sieje. W tym roku dokupiłem jeszcze dwie jeffersonie (dwie odmiany J. diphylla), mam nadzieję że też będą dobrze rosły.
A to moja J. dubia:

Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Kwi 2013 21:43 #148352

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto, ja i sadzonki :think: Obie odmiany jakie wymieniłem kupiłem z lipnego źródła i są malutkie...wyglądają tak jakbym dopiero co je posadził z takiego źródła dobrego.

Jak serio jesteś zainteresowana to polecę Ci na PW profesjonalistę w ukorzenianiu z forum o winoroślach, sam u niego mam zamówione sadzonki ;) Wiele osób od niego kupuje i chwalą. Facet ma ukorzeniarkę i ukorzenia długie grube sztobry. I co najważniejsze, ma w tym doświadczenie :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Kwi 2013 22:09 #148366

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, piwonie w hurcie, no pięknie. Nasze markety są takie super centusiowskie i jak przecenią o przysłowiową złotówkę to już szok.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 23 Kwi 2013 14:48 #148529

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
a ja tam Ci współczuję ...wiosna już była ...teraz lato ....tak bynajmniej straszą ... ja tam sztormiak kalosze i do ogródka ....................
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2013 14:49 przez evastyl.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.374 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum