TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 03 Maj 2014 15:07 #251863

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, pozdrawiam majówkowo! (zimno jak piorun)
Podziwiam, że działałaś na działce w tę pogodę, ale sama gdy mam cel, to nie ma przebacz - to się musi wydarzyć.
W każdym razie efekty znakomite... bardzo lubię takie symetryczne wprowadzenia do jakiegoś zakątka w ogrodzie.
Śledzę dalej Twoje poczynania!


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 03 Maj 2014 18:28 #251995

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Asiu, świetnie wyszło poszerzenie. Może zamiast przesadzać lawendę posadź nowe krzaczki. Ona chyba nie za bardzo lubi przesadzanie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród (nie do) Poznania. 03 Maj 2014 18:51 #252013

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Asiu każde poszerzanie istniejących rabat jest wspaniałe bo daje nowe możliwości terytorialne dla roślinek, choćby nabytych w drodze pocieszenia po nocnym koszmarze :garden1:
A swoją drogą to chyba miewasz prorocze sny skoro sąsiad chce się pozbyć działki, szkoda tylko że nie zza płotu :sleepy:

Ogród (nie do) Poznania. 03 Maj 2014 19:23 #252043

  • Elwi
  • Elwi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Witaj Asiu :kiss3:
zgodnie ze wskazówką, szukałam i znalazłam
z czego bardzo się cieszę :happy4:
Z przyjemnością pooglądałam znowu Twój ogród i podziwiałam bujne rabaty. Masz cudowne tulipany, kupowane jak wyczytałam z pewnego źródła - takie źródło to skarb.
Nowa rabata zapowiada się imponująco. To ta, z której wyautowałaś winorośl?
Pozdrawiam, Elwi
Pozdrawiam serdecznie, Elwi

Ogród (nie do) Poznania. 04 Maj 2014 00:59 #252349

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Podoba mi się jak robisz obwódki z kamieni. Ja je stawiam na sztorc i potem mam problem jak wrasta w nie trawa, a ty je właściwie wpuszczasz w podłoże. Super. Koszmary nie zazdroszczę. Spokojnych snów życzę :bye:

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 09:30 #253824

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witam wszystkich słonecznie!
Trochę Was zaniedbałam - przepraszam, ale wczorajszy i przedwczorajszy dzień upłynął mi na świętowaniu imienin eMa. W niedzielę rodzinnie, a wczoraj we własnym towarzystwie ;) . Majówka minęła i wreszcie można odpocząć w pracy :funnyface: . Wprawdzie nie zdążyłam zrobić wszystkiego co zaplanowałam, głównie przez paskudną pogodę, ale wydaje się, że już leci z górki. Pomimo wczesnego początku wiosny, tak daleko "w polu" z pracami ogrodowymi już dawno nie byłam... :sick: Czas zakasać rękawy i poważnie wziąć się do pracy!

Jula, jeszcze nie wymyślili takiej szczepionki ! :happy: No chyba żeby róże miały cztery łapy, włochaty ogon i szczekały ;) ...
Przykro czytać o nękającym Cię choróbsku. Ale już okejos?

Sweety, niemało, ale i tak mało... Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia... Porozstawiane po kątach czekają na posadzenie: 9 róż + 1 pienna, 5 ciemierników, 3 przylaszczki, 3 zawilce, 3 hortensje bukietowe, 3 cisy (2 już znalazły miejscówki, uf) 1 budleja, o liliach nie wspomnę.... :crazy:

Katju, dziękuję za tyle wspaniałych i miłych słów :kiss3: . Ciurkadełko tryśnie, jak ponownie zamontuję pompę. Myślę, że mróz już nam nie grozi, więc wkrótce je uruchomię, a wtedy zdjęcia na pewno będą :)

Moni, patelnię zawsze można ocienić :happy: ... Dziękuję za pochwały :kiss3: , ale chyba klimat Twojego ogrodu nie pozostawia nic do życzenia... Jest cudowny :hearts: ...

Piotrze, fajnie, że przyfrunąłeś ;) do Oazy ciszy i spokoju.... Zapraszam. Tam, choć wcale o to nie prosiłam, zatrzaśnięto furtkę mojego ogrodu, ale tu stoi przed gośćmi otworem, a ja cieszę się z każdych odwiedzin!

Moniko, pachnie :hearts: . Pachnie oszałamiająco... Szczególnie ten jaśniejszy, kwiatki ma niepozorne, ale woń iście anielską.... Jaka szkoda, że bzy kwitną tak króciutko!

Agusiu, zimno było fakt, ale przy ciężkiej pracy człowiek się rozgrzewa :silly: . Pozdrawiam w tym emocjonującym dla Was okresie i trzymam kciuki za Nisię!

Iwonko wiem, ale obecne krzaczki są dość spore i ich pozostawienie zaburzyłoby linię rabaty. Wcześniej miała zupełnie inny kształt. Muszę zaryzykować. Jak się nie przyjmą - posadzę nowe.

Maju, nawet się dowiadywałam za ile sąsiad chce odstąpić działkę, ale cena 110 tys jest jednak chyba trochę z księżyca.... Co do ilości roślinek, jaka potencjalnie powinna się zmieścić na tym skraweczku ziemi, pisałam już nieco wyżej (do Ani - Sweety)... :wink4: Będzie ciężko...

Elwi, :dance: jak się cieszę, że jesteś! To dokładnie ta rabata o której piszesz. Poszliśmy z ojcem na ugodę i podzieliliśmy teren fifty-fifty. Połowa pergoli została z jednym nowym winogronem, druga połowa usunięta pod rabatkę :fly:
Otwieraj wątek :mad2: ...

Iwciu,
też kiedyś stawiałam kamienie na sztorc, ale regularnie obrywało mi się od ojca, że utrudnia to koszenie trawy. Dlatego od pewnego czasu wszystkie nowe obrzeża staram się równać do poziomu trawnika. Ułatwia to koszenie i stosunki międzyludzkie :rotfl1: ...




Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 09:35 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 10:37 #253834

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękny widoczek ;)
I hoski takie duże,na samym początku to chyba great expectations ??

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 11:44 #253854

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Asiu, jeśli pozwolisz, mam pytanie techniczne, co leży pod kamieniami na zbiorniku z wodą, jakaś krata z prętów?

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 12:38 #253870

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Asiu,
zazdroszczę możliwości poszerzenia rabat kosztem trawniczka - zapowiada się ciekawie choć mam wątpliwości czy wszystkie wymienione przez Ciebie roślinki się zmieszczą... U mnie CHYBA już okroiłem trawkę ile się dało :rotfl1:
Za każdym razem zachwycam się nad Twoimi ścieżkami i ich otoczeniem :bravo:

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 17:03 #253995

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Piękna fotka ogrodowa ...poproszę o więcej :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 17:57 #254023

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Asiu, :)
szybko czas leci, musiałam dzisiaj troszkę fałdów przysiąść żeby odczytać i obejrzeć Twój wątek - jak zwykle niezmiernie to miłe przebywać w tak pięknym ogrodzie. Widzę też zmiany i sporo pracy - to lubię.
Pozdrawiam

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2014 22:04 #254237

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ach ta Twoja ścieżka kamienna.. Zauroczyła mnie w innej przestrzeni.. i nieodmiennie zachwyca swoim urokiem! Pięknie ją zrobiłaś :thanks:

Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 19:13 #254736

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Witaj Asiu wpadłam i ja d twojego ogrodu i nie mogę z niego wyjść :search: jakie ty masz róże :woohoo: wpadła mi w oko Winchester Cathedral Pashmina Queen of Sweden Eden Rose z podziwem patrzałam na twoje tulipany ślicznie i jeszcze raz rewelacja;)

Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 21:07 #254825

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Fajnie :supr: . Do roboty dziś na popołudnie, rano słoniucho, więc nic tylko jechać na działkę. Wsiadam do samochodu - leje. No to zmiana planów - zakupy. Podjeżdżam do marketu - słońce. No to do centrum ogrodniczego. Wysiadam z samochodu- leje. W strugach deszczu złapałam tylko dwa przetaczniki i z powrotem do samochodu. Jadę do roboty - słońce. Ponieważ miałam zapas czasu, postanowiłam odwiedzić jeszcze jeden mały ogrodniczy w miejscowości, w której pracuję. Wysiadam z samochodu - znowu leje. Normalnie masakra!!!
Ale dwa przetaczniki i zrostka nabyte :rotfl1: . Czaiłam się jeszcze na białą piwonię drzewiastą, ale odpuściłam...

Aniu, niestety nie wiem jaka to odmiana. Jakoś nie zaprzątam sobie pamięci nazwami host, mimo że je bardzo lubię.

Katju, dokładnie tak - kamienie leżą na metalowej kracie wycieraczkowej.

Adrianie, też mam wątpliwości, czy to wszystko się zmieści :rotfl1: ... U mnie także niewiele trawnika do zagospodarowania zostało...

Danuś, nie mam nowych fotek, miały być, ale pogoda była dziś wyjątkowo złośliwa... ;) Poszperam w archiwum.

Danielu, witam Cię ponownie :dance: !

Moniko, dziękuję za uznanie :kiss3: .

Olu, witam Cię serdecznie, nie musisz wychodzić :happy: , zostań tak długo jak tylko chcesz :kiss3: !







Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 21:10 #254829

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Takie kolorki to coś, co tygrysy lubią najbardziej! ;)
Pogoda dziś chyba w całym kraju taka przekorna była... ale przynajmniej trochę podlało...
Pozdrawiam - Gosia

Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 21:43 #254872

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asia.....no ja nie wierzę......a może sprawdź czy nad Tobą nie krąży chmurka, taka jak w bajkach bo coś za często pada ten deszczyk jak coś chcesz zrobić :rotfl1:
bo jak ja byłam u babci na działce to lało zanim ja dojechałam ale potem....pięknie :whistle:
tulipanki....jej....te różowe :hearts:

Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 21:43 #254873

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Asiu, ale sobie miejsca zrobiłaś na nowe rośliny :supr3: Linia rabaty z linią basenową to bardzo dobry pomysł. Roboty nie zazdroszczę, ale efekt fajny! Troszkę masz tych nowych roślin do posadzenia :whistle: Potem pozostaje Cijuż tylko taplanie się w basenie przez całe lato. Zrobisz basenowe party dla koleżanek z forum :rotfl1: ? Hosty masz już wielkie, a na deser zostawiłaś moje ulubione Liberstar. Skusiłaś mnie nimi i nabyłam w Chrzypsku...

Pogoda dzisiaj rzeczywiście była zmienna, ale przynajmniej w miarę ciepło :kiss3:

Ogród (nie do) Poznania. 07 Maj 2014 22:14 #254914

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gosiu, u nas podlało i to zdrowo.
Marta, miałam wrażenie, że dziś ta chmura przemieszczała się razem ze mną.
Bożka, zazdroszczę Ci tej wycieczki. Planuję wyprawę tam już trzeci rok i ciągle nie wychodzi.
Basen-party jak najbardziej :happy: !


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.784 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum