TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:29 #270639

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Upał mnie wykończa... Zauważyłam, że w taką pogodę nawet wredne ogrodnice w południe robią sobie siestę.... Za to Stachu łamipąk atakuje ze zdwojoną energią... Pozbawił mnie kuprem 3 pięknie zapączkowanych gałązek Schloss Eutin :mad2: ....
Za mną weekend w całości spędzony na działce (z małą przerwą w niedzielne przedpołudnie, poświęconą edukacji młodego pokolenia...). Było cudnie... Basen, zimny Radler, aromaty różane dookoła .... Starałam się tylko zbytnio nie przyglądać chwastom i szkodnikom, żeby nie psuć wakacyjnego nastroju.... :rotfl1:
Zdjęcia w większości nie wyszły - powód? Słońce....

Aniu, mój jedyny gościu, zaprawdę powiadam Ci - do upałów nie ma co tęsknić... :rotfl1:

Reszta chyba mnie nie lubi...
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2014 21:58 przez asia2.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:35 #270647

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a w nochal Pani chce? :evil:
u mnie róże szaleją na całego i nawet im upał nie przeszkadza, ba nawet pomaga bo codziennie nowe róże się pojawiają! :woohoo: czyli się podporządkowały do mnie, ich pani lubi upał to i one także :devil1:
upał nie jest taki zły, ale dziś to przypiekało ale to przed burzą, bo nigdy tak szybko do domu nie leciałam jak dziś...po 17 niebo straszyło :supr:

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:39 #270652

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
nigdy tak szybko do domu nie leciałam jak dziś...po 17 niebo straszyło
Straszyło ?
Dziś wracałam z pracy w strugach deszczu, otoczona piorunami :ohmy: !

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:40 #270655

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Tak sobie dziś o Tobie myślałam wracając z pracy, spoglądając na termometr pokazujący 30,5st.
Cierpisz, biedaku?
Ech, a ja tak marzyłabym, żeby taki dzień jak dziś spędzić w całości na ogrodzie... Tymczasem mogę jedynie zerkać na otoczenie z 9 piętra, zazdroszcząc tym, co mogą...
Czy Fruzia też się kąpie w basenie?
Myślimy, żeby Sarze zakupić coś niewielkiego :) Dyszy biedactwo bardzo...
Miłego wieczoru!

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:44 #270658

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej czyli Cię dopadła ta burza? :hug:
ja w ostatniej chwili wleciałam do domu i minutę potem....jak nie....lunęło, blyskało i grzmiało :supr:
bo teraz chodzę do pracy pieszo i ale bym wyglądała...... :dazed:

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 21:49 #270661

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Aguniu, cierpię, oj cierpię... Kiedyś wydawało mi się, że upały nie robią już na na mnie wrażenia... Ale to był dawno temu... Spędziłam pewien lipiec w upalnej Sewilli .... W południe temp. dochodziła do 40 - 45 st., a akademik bez klimatyzacji.... Po powrocie do kraju przy dwudziestu kilku st. chodziłam w swetrze.... :rotfl1: Ale tak jak napisałam, to było dawno temu i mój organizm wrócił do normy :wink4: ....
Fruzia uwielbia kąpiele w basenie...

Martuniu, dopadła, ale na szczęście w samochodzie....
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2014 21:52 przez asia2.

Ogród (nie do) Poznania. 09 Cze 2014 23:55 #270728

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
A u mnie ledwie pokropiło….a przydałby się solidny deszcz, bo róże skwierczą na słońcu. Ogrodnica na szczęście też skwierczy, powoli ją wykańczam :mad2:
Ciekawe, co będzie następne... :pinch:
Basenu na działeczce to szczerze zazdroszczę..mi zostaje prysznic, 3 razy dziennie :rotfl1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 10 Cze 2014 12:25 #270868

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Zazdroszczę ci tego basenu. Mój M się nie chce zgodzić na basen - jak ci ciepło to idź sobie pod prysznic - mówi :sick: U nas wczoraj było spokojnie, ale właśnie słyszę nadciągająca burzę. Deszczyk może być, byle gradem nie waliło :blink:

Ogród (nie do) Poznania. 10 Cze 2014 13:30 #270901

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja upały lubię, ale w wolne dni, jak leżę na leżaku. Jadąc do pracy czuję, jakbym wlokła się ostatkiem sił- senna jestem i rozleniwiona.. Aż szkoda pracować, jak za oknem tak pięknie:)

W niedzielę siedząc na ogródku, w upale, oczyma wyobraźni widziałam Wasz basenik :hearts:

Ogród (nie do) Poznania. 10 Cze 2014 16:05 #270960

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
A mnie trzeba zwlekac do domu, bo ja nie czuje ze jest goraco tzn czuje ze cieplo ale czy bardzo cieplo czy jeszcze bardziej, to jest mi rybka. Wczoraj sobie tak siedze na tarasie, wszyscy sie po domach pochowali - ja mam taki przytulny kacik w rogu tarasu, bo tam wiatr nie wieje ;) No i sobie tak siedze, nogi na drugim krzesle, slonecznik gryze ale cos mi perli sie po czole hihi mysle cieplo, no cieplo - 36 stopni w cieniu to cieplo przeciez ale takie te kwiaty w donicach zmarnowane wygladaja, odwracam glowe, bo za mna w rogu ogrodowa hortensja stoiw donicy aona sie wylozyla... jak paragraf sie pozwijala i zwisa z donicy :happy3:
Poszlam do domu i mowie M. ze hortensja chyba nam padla a on mowi, ze w tym rogu co ja siedze zawsze,toz piec dych bedzie - mowie, ze cos ma z glowa, to wzial taki termometr co na odleglosc mierzy i poszlismy na Taras .... w rogu bylo prawie 6 dych :happy4: biedna hortensja :unsure:

Ogród (nie do) Poznania. 10 Cze 2014 21:21 #271132

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Asiu, też zazdroszczę basenu - w taką pogodę jak ostatnio "jak znalazł"!!!
cha cha, Julka no niezła historia - to Ty twarda Babka jesteś, upałom się nie dajesz :D

Ogród (nie do) Poznania. 10 Cze 2014 21:50 #271160

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no dziś pogoda od rana była superowa.......jeden prysznic za drugim i przez ten drugi miałam totalnie przemoczone buty, parasol na nic a ja mokra....bo akurat jak poszłam na rynek to lunęło :mad2:
dobrze, że chociaż ciepło było zaś po południu można było wyskoczyć na działkę B)
a Ty, Asiu...co porabiałaś? :kiss3:

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 20:06 #273403

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, eda_s

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 20:10 #273405

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ale fajny widoczek :dance:
I nie fochaj się za moja nieobecność w Sulejowie. Wszędzie być nie mogłam :cry3:

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 20:41 #273418

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Asiu....ale cuuudnie :hearts:
a wiesz, że teraz ciągle mi po głowie chodzi ta piosenka Nightwish Erämaan viimeinen?
słucham jej w kółko :crazy: :rotfl1:

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 21:02 #273436

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Widoczek nieziemski. :woohoo: Rabaty z pięknie dobranymi roślinami i wszystko takie dopieszczone a trawnik wprost modelowy. :)

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 21:07 #273442

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I jaki tam porządek u Ciebie :woohoo: normalnie bardzo zazdroszczę :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 16 Cze 2014 21:53 #273472

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Asiu,
piękny widoczek!!
Zielony gęsty trawnik zaprasza do spaceru pomiędzy różanymi (i nie tylko) rabatami :D


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.547 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum