TEMAT: Między nami ogrodnikami

Między nami ogrodnikami 14 Wrz 2014 22:01 #298934

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Acha ,mam nadzieję ,że kiedy niebawem napiszę ,że kupiłam parę nowych krzaczków do ogrodu ,
zrozumiecie ,że inaczej postąpić nie mogłam i bez słów krytyki zbagatelizujecie poniższe ,
napisane mą ręką zdanie ? :happy3:magdala wrote:
Ja nie pojechałam ,bo i tak nie mam kasy na takie wydatki (czyt. rośliny)


Chyba obecnie moja ulubiona rabata w ogrodzie - kolorystycznie, bo do ostatecznego wyglądu wciąż jej daleko:

IMG_6122.JPG


IMG_6125.JPG


IMG_6126.JPG


Wysoka trawa- albo Andropogon Gerardii albo Sorghastrum nutans . Trawy te na razie są podobne do siebie,
ale jedna zaczyna kwitnąć ,więc uda mi się je zidentyfikować.

IMG_6123.JPG


Piękna trawka Schizachyrium scoparium , polecam ,zwłaszcza w sąsiedztwie niebieskości, fioletów i sreber ;) !

IMG_6105.JPG


IMG_6103.JPG
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2014 22:15 przez magdala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek


Zielone okna z estimeble.pl

Między nami ogrodnikami 14 Wrz 2014 22:18 #298944

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Rh NovaZembla trzyma liście przez parę lat, ale później zrzuca je na potęgę :think:
Urokliwie prezentuje się śródziemnomorska rabata. A tak niedawno była małą nową rabatką :)
Ogród rośnie, aż mruczy.
A plany na wiosnę? Może skopiować rabatkę z jajka ;)
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 14 Wrz 2014 22:30 #298952

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Magda, jest perovskia, jest lawenda, iglaki, trawy... czyli jestem aktualnie w niebie :)
Pięknie sobie to wymyśliłaś, a ja akurat jestem na etapie zachwytu nad tego rodzaju połączeniami.
Palczatka mnie zachwyciła swoją urodą na tyle, że - nie znając wcześniej tej trawy - natychmiast zdecydowałam się na jej zaproszenie.
W ogóle, to traw będzie coraz więcej i więcej.
Różanecznikiem staram się nie przejmować.
Na resztę odpowiem u siebie, ale już tu dziękuję za ciekawy komentarz!
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 08:44 #298999

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Magdo, :hug:
mój Rh to nie NovaZ, ale podobne zmiany widziałam też u mojej nowej koleżanki z działek (u niej tylko jeden ma takie liście żółte).

Co do Renka, to owszem byłam, ale z innego całkiem powodu. Na prośbę mojej nowej synowej robiłam jej wiązankę ślubną, a także dla świadkowej, "butonierki" dla synów (drugi był świadkiem), do kościoła, a także dekoracje kwiatowe samochodu. W Renku kupowałam kwiaty i materiały do kompozycji, a poniżej efekt mojej pracy.

wiazankaDSC_0524.jpg


W tym sezonie praktycznie nie kupuję już nowych roślin, bo przebudowuję rabaty i mam i tak sporo "do upchnięcia". Zaczynam podążać w kierunku takiego dostosowania ogrodu do nas, żeby nie mieć pracy coraz więcej. Po wszystkich remontach (niektóre jeszcze są w toku) marzy nam się jeżdżenie na działkę także dla odpoczynku.
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 09:35 #299010

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękna wiązanka , :bravo: Danielko :bravo:
Madziu :bye:
Piękne letnio- jesienne kwitnienia ;)
Zauważyłam u ciebie lawendę Anouk.
Ja też ją kupiłam i mam.ale później przeczytałam,że u nas nie zimuje.co ty robisz ze swoją ??
Ja chyba oddam koleżance do przechowania w piwnicy,moje piwnica za ciepła :dry:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 10:17 #299019

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Magda ciekawa ta Schizachyrium scoparium :) a ona się nie sieje aby :lev:
Z chęcią bym taką zaadoptowała :lol:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 10:24 #299025

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Magdo moja Nova Zembla też ma takie liście,ale u mnie ona co roku tak ma. Nic z tym nie robię,bo co roku pięknie kwitnie i rośnie.
Muszę sprawdzić tylko czy pędy też tak żółkną,bo nie zwróciłam uwagi na to.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 11:20 #299051

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Sprawdziłam.Pędy niektóre też jej/mu tak żółcą się. Doczytałam ,że to raczej nic strasznego, może mieć za mało materiału budulcowego i się ogołaca. W przyszłym roku trzeba je będzie lepiej zasilić i zobaczymy czy sytuacja się powtórzy.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Wrz 2014 22:00 #299178

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Piękno Schizachyrium scoparium jest niemożliwe do uchwycenia aparatem, nijak się nie da tego przechodzenia barw uchwycić...
Jak to rośliny z lipca jeszcze nieposadzone? :supr3: Mamy wrzesień! Doniczka nie jest środowiskiem naturalnym rośliny! :lol: Ja też miewam przestoje, ale nie takie! Kiedy się popatrzy, jak roślina wysadzona do gruntu nabiera masy, jak odżywa, to nie można potem spokojnie patrzeć, jak inne wegetują w doniczce! Magda!
A jak już kupisz te nowe rośliny, to je posadzisz? :rotfl1: Ja cały czas stoję na stanowisku, że kupuje się po to, żeby posadzić, może to naiwne jest... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 16 Wrz 2014 08:20 #299227

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A moja perowskia okropnie wybujała i pokłada się :dry: chciałabym ją przesadzić gdzieś na tyły :happy4:
tylko czy ze względu na korzeń palowy jest to możliwe :think:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 24 Wrz 2014 19:57 #301231

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Oj ,wypadałoby napisać coś u siebie :)

Izabelko :bye:

Za rabatkę z jajka już się zabieram - dzisiaj kupiłam 1 cebulę tego żółtego hiacynta. Chciałam więcej,
ale reszta była nieładna.
Nova Zembla jeszcze trochę żółknie od spodu ,ale mniej i faktycznie te liście nie wyglądają jakoś
chorobowo. Na pewno masz rację ,dzięki za pociechę :P

Aguniado :bye:
Moje dwie trawy preriowe wystrzeliły wysoko w górę i kwitną .
Myślę ,że będą z nich wielkie kępy.
Dzisiaj widziałam w ogrodniczym świeżutką dostawę traw ,prosto z samochodu ...
I już mi się oczy zaświeciły,ale się powstrzymałam.

Danielo :bye:
Florystka z Ciebie świetna!
W dodatku jeśli synowa poprosiła Cię o zrobienie wiązanki , myślę ,że to bardzo dobrze wróży :)
Musicie się lubić :)

Aniu :bye:
To tak nazywa się ta lawenda? Nie wiedziałam. Najpierw widywałam ją pod nazwą lawenda francuska,później hiszpańska... :happy4:

Właśnie nie wiem jak ją przechować- myślałam ,że może na klatce schodowej na parapecie.Tam nie ma ogrzewania,
ale jest jasno.

Jola :bye:
Nie wiem czy Schizachyzarium się wysiewa. Mam ją pierwszy rok, ale kwitnie,więc może szansa jest :)
Kolorystycznie ta trawa wygrywa ze wszystkimi innymi. Miskanty chińskie mają najładniejszy pokrój ,ale kolor właśnie ona.

Ewo :bye:

Bardzo Ci dziękuję za wiadomości o różaneczniku, u moich już coraz mniej żółknięcia ,reszta liści wygląda zdrowo, więc chyba jest tak ,jak piszesz :)
Sosny też na potęgę zrzucają igły ,wygląda tam jak pobojowisko.

Marta :bye:

No róże stoją w donicach :oops: Te z Floribundy.Ale mają się całkiem dobrze ,nawet szykuje się drugie kwitnienie :P
Wiem ,że doskonale im tam nie jest ...
Jestem tak rzadko i krótko na działce :huh:

Mrówko :bye:

Moja perowskia cały czas jest sztywna, a może Twoja ma zbyt żyzną ziemię? Bo wiesz ,one z tych,co nie lubią
za dobrej ,podobnie jak rozchodniki. Byle piach i ugór im wystarczy.


****************************************************************************************************8

Co tam w ogrodzie słychać ...?
Pojechałam dzisiaj ,nawet miałam zdjęcia zrobić ,ale zadzwoniła koleżanka fryzjerka i musiałam szybciutko
jechać ,żeby mi stare bardzo włosy obcięła :P
Już naprawdę był czas najwyższy :jeez:

A w ogrodzie róże kwitną ładniej niż latem. Wszystkie mają pąki, Pastella piękne zdrowiutkie liście i dużo kwiatów.
Zimę przetrwały dwie chryzantemy ,które kupowałam jesienią .Kupiłam chyba 8 odmian ,niestety tylko dwie zostały. Jeszcze są w pączkach ,nie wiem jakie to kolory.

Pojechałam dzisiaj do ogrodniczego , kupiłam dwa Kórniki i Wojtka do kompletu ;)
Kórniki dołączą do dwóch takich samych tuj,kupionych kiedyś , muszę pozasłaniać płoty od ulicy,
a Wojtek to szczupły i wysoki cis .
Oczywiście nic nie posadzone. Miało być inaczej - dzisiaj mamy z mężem razem wolny dzień ,ale on i dzieci rozłożyli się chorobowo ,no i nici z robót ogrodowych na większą skalę.

Kupiłam też trochę cebulek ,ale oczywiście nie są to setki ,o których pisze się w niektórych wątkach ;)

Jeden czosnek giganteus , jeden hiacynt żółty , pięć niskich kremowych tulipanów, pięć narcyzów Poeticus,
sześć cebulic bifolia.

Żadne szaleństwo ,prawda?

I nic nie posadzone ,a byłam już blisko...
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 24 Wrz 2014 20:00 #301232

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Się Pani uczepiła tych setek :P
Choć faktycznie... JEDEN żółty hiacynt brzmi... zabawnie :happy3:
Zdrówka dla zdechlaczków! :hug:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 24 Wrz 2014 20:10 #301244

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Hiacyntów chciałam trzy sztuki ,ale akurat tej odmiany były nieładne cebule, jakieś wysuszone i jakby z grzybem.

Wybór innych cebulowych był ogromny : tulipany ,czosnki , mnóstwo odmian szafirków , narcyzy ...

Dziękujemy za życzenia zdrówka :)
Smarkają ,kaszlą i marudzą :P Tylko ja pozostałam na chodzie ,mam nadzieję ,że mnie ominie.
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2014 20:10 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 25 Wrz 2014 09:51 #301330

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Tyle piszecie o tych cebulkach, że chyba wreszcie mnie zmobilizujecie i posadzę moje :garden1: Chyba już najwyższy czas :lol: Na szczęście nie mam ich zbyt wiele. Magduś, zdrówka Wam życzę :coffe: - malinową (nawet z liści) herbatę polecam :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 25 Wrz 2014 09:53 #301331

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Magda,ja też kupiłam już trochę cebulowych. Jakieś 2-3 tyg. temu.
Nic nie posadzone,bo czekam na róże. Te wsadzę najpierw,bo znając życie przy kopaniu później dołków pod nie trafiłabym cebule dokładnie na pół.Wszak nie raz już tak było. :P
Pozdrowienia. My już też zaliczyliśmy przeziębienia.Mój M. to nawet takie fest! 2-tygodniowe! Ale on ostatni raz był chory 10 lat temu,więc się skumulowało. ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 25 Wrz 2014 21:15 #301464

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
gorzata wrote:
Choć faktycznie... JEDEN żółty hiacynt brzmi... zabawnie :happy3:
A tam zaraz zabawnie! :P Ja też mam jednego żółtego, ale za to kwitł dwoma pędami, no w kolejnym sezonie to już na pewno jednym zakwitnie :lol:
Mało czasu, no właśnie, ale nic to, Magda, jakieś cudowne prognozy przed nami roztaczają, ma być pięknie i ciepło! Rodzinę uzdrowić i do roboty zagonić! :)
A ja się z zakupem cebul wstrzymałam do czasu, aż posadzę te wszystkie poniewierające się po domeczku przypadkowo wykopane w lecie różne cebulowe. No i do pierwszego! ;)
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 29 Wrz 2014 18:51 #302254

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
magdala wrote:
Smarkają ,kaszlą i marudzą :P Tylko ja pozostałam na chodzie ,mam nadzieję ,że mnie ominie.

No i nie ominęło :jeez: Leżałam w sobotę ,niedzielę i dzisiaj ...W tę przecudną pogodę , przy której
mogłabym zrobić tyle przyjemnych rzeczy . Pech.

Marysiu :)
Moje cebule też nadal nie posadzone , mamy czas ,przecież można to robić również w październiku ;)

Ewa :)
Mądrze robisz ,że dajesz pierwszeństwo różom przed cebulami. Nie jest to przyjemne uczucie ,kiedy ostrze szpadla
przecina cebulę...brrr
My w zasadzie raz w roku przechodzimy taką zbiorową chorobę ,więc mam nadzieję ,że już po wszystkim.

A w Gdyni Kolibkach były teraz w weekend targi Dary Ziemi ,fajna impreza ,na którą oczywiście miałam wielką ochotę się wybrać ,no ale pochorowałam sobie....

Marta :)

A te dobre prognozy to tak na dłużej ? Żeby tak było chociaż przez kolejne dwa weekendy...
Mam za sobą tyle straconych okazji ,że aż strach -a to choroba ,a to praca w niedzielę, a to mijanie się
z moim mężem , trudno tak nam zebrać się we dwoje do pracy w ogrodzie.
Żółty hiacynt wyląduje w jakimś dobrze widocznym miejscu ,bardzo jestem ciekawa tej odmiany.

Tak sobie pomyślałam ,że bardzo stopuje mnie w kupowaniu cebul fakt, że potem trzeba długo patrzeć na zasychające liście. Nie wszystkie da się ukryć między innymi roślinami.
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 29 Wrz 2014 19:43 #302283

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Mam nadzieję, że już choć trochę lepiej? :hug:
U nas na razie jedna sztuka trafiona - na szczęście ta, która najskuteczniej izoluje się od reszty :silly:
Liczę na to, że mnie ominie, bo w razie czego, na urlop nie mam co liczyć :(
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 29 Wrz 2014 19:44 przez gorzata.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.718 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum