TEMAT: Wystrzałowy ogród Adriana

Wystrzałowy ogród Adriana 31 Gru 2014 13:55 #323727

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651

Attachment NowyRok2015.jpg not found

Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian


Zielone okna z estimeble.pl

Wystrzałowy ogród Adriana 31 Gru 2014 14:00 #323733

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Wspaniałego balu i samych radości i miłych wzruszeń w 2015 roku :flower2: :drink1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 31 Gru 2014 18:47 #323898

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Adrianie Najlepszego :drink1:

12593-pobierz1.png
Pozdrawiam Vera :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 01 Sty 2015 17:49 #324352

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Krzysia,
bardzo się cieszę, że rododendrony tyle frajdy sprawiają... już "niedługo" bo za niecałe 5 miesięcy a będzie bajecznie kolorowo, hehe ;) Zurawki też są bardzo wdzięcznymi i barwnymi roślinkami więc masz dobry gust!!

Bardzo dziękuję za pamięć i życzenia Dziewczyny - Aniu, Haniu i Weroniko (cha cha, lepszego adresu by złożyć WYSTRZAŁOWE życzenia nie mogłaś znaleźć na Oazie :P), jesteście kochane :hug:

Ja wszystkim odwiedzającym ten wątek mogę napisać tak:

Życzę Wam wszelkiej pomyślności w nowym roku 2015!!!
W szczególności, by zdrowie zawsze dopisywało, pieniędzy nigdy nie brakowało, uśmiech i pogoda ducha towarzyszyły nam każdego dnia a nasza, szeroko rozumiana, "ogrodnicza pasja" stanowiła dla nas źródło niewyczerpanej satysfakcji, radości i relaksu!

Niech rok 2015 będzie lepszy od poprzedniego
a nasze marzenia i plany spełniły się, czyniąc nas szczęśliwszymi!
Pozdrawiam serdecznie :)
Adrian
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Amarant, hanya

Wystrzałowy ogród Adriana 01 Sty 2015 22:24 #324618

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wszystkiego dobrego w 2015 roku- niech spełni pokładane w nim nadzieje.. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 15 Sty 2015 10:35 #329215

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Puk, puk. Poproszę o kilka słonecznych fotek dla przyspieszenia nadejścia wiosny :flower1:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Wystrzałowy ogród Adriana 15 Sty 2015 10:52 #329222

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Adrianku ,obudź się .Też wpadłam w tym celu . :flower1:

Wystrzałowy ogród Adriana 17 Sty 2015 16:41 #330000

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Hej,
dla wszystkich zainteresowanych dobra informacja: żyję, zdrowie póki co dopisuje zaś ogród nie rozpłynął się we mgle i przy takiej "zimie" rośliny mają się dość dobrze :)
Wprawdzie nie chce mi się (tak zwyczajnie, po ludzku) udzielać w swoim wątku oraz na Forum (choć zaglądam od czasu do czasu tu i ówdzie) a od pewnego czasu bywam często rozdrażniony i zirytowany ale... obiektywnie patrząc nie powinienem zbytnio narzekać więc... postaram się, hehe :D

Aura ostatnimi czasy bardziej do przedwiośnia pasująca, co każe raz po raz spoglądać z niedowierzaniem w kalendarz - czy aby to nie marzec?? Niestety, jeszcze trzeba poczekać i nie wiadomo co nieprzewidywalna pogoda nam przyniesie (póki co poważniejszych mrozów nie widać na horyzoncie :)).

Będąc wczoraj z rodzicami na działce zastałem pojedyncze kwiaty prymulek, przebijającego się spod ziemi hiacynta oraz dużo kilkucentymetrowych liści krokusów! Róże gotowe do "startu", podobnie jak wiele powojników (nabrzmiałe pąki a najszybsze już pierwsze listki odwinęły). Najbardziej zaskakującym wiosennym akcentem był jednak prawie rozkwitły, któryś z wczesnych krokusów botanicznych (sadzony jesienią (miały już kiełki) więc to by tłumaczyło dlaczego taki prędki). Poprawiłem różom kopce oraz przykryłem stroiszem liście zbyt niecierpliwych cebulek (gł. krokusów). Rodzice w tym czasie pobielili drzewa owocowe.

P1720554a.jpg


Wprawdzie Lilypol mnie troszkę rozczarował skromnością liliowej oferty ale ostatecznie kilka odmian trafi wiosną do mojego ogrodu, wnosząc jeszcze więcej koloru oraz aromatu... :)
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 16:47 przez Adrian.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, chester633, Amarant, hanya

Wystrzałowy ogród Adriana 17 Sty 2015 16:48 #330004

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Adrianie, witaj!
Jak miło, że piszesz, w dodatku przynosisz takie optymistyczne obrazki! :woohoo:
Krokusów botanicznych nie mam, ale te zwykłe też już wyrosły niesamowicie u mnie - ani się obejrzymy i zakwitną! Jak tak dalej pójdzie to na początku lutego :supr3:
Prymulki kupiłam kwitnące, bo nie mogłam się powstrzymać, ale te ogrodowe też szaleją...ale mamy zimę.. :ohmy:
Mam nadzieję, że dobry nastrój wróci, radość z przedwiośnia się udzieli i będziesz zaglądał jak najczęściej! :hug:
ps. Na Gardenię się wybierasz? może jakieś forumowe spotkanko zorganizujemy?
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 17 Sty 2015 17:24 #330024

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Zgodnie z życzeniem, coś wiosennego - wspomnienie krokusów z ok 20 marca 2014 :)

krąg maślano-żółtych, niewysokich i dość wczesnych, botanicznych krokusów
DSCI2310.jpg


lila-fioletowe kępki
DSCI2357.jpg


wiosenna krokusowa mieszanka, kolorowa i wybuchowa ;)
DSCI2466.jpg


Kasiu,
dziękuję za miłe słowa!!
U Ciebie jednak jest cieplej (mikro-strefa 7a, ogród osłonięty domem, żywopłotami oraz sąsiednimi działkami) więc nie dziwię się, że wiosna już tuż-tuż :)

Myślę, że spotkanie z Forumkami, pod pretekstem Gardenii, to byłby świetny pomysł choć ja w tym roku raczej nie planowałem odwiedzin tych Targów - nie chcę być wodzony na pokuszenie, hehe. Roślin nie zamierzam kupować ze względu na brak miejsca (np. lilie tam nabyte to zgodność dużo poniżej 50/50), chyba, żeby się trafiła jakaś azalia z "listy" ;) a ciekawe aranżacje czy też małą architekturę można oczywiście podziwiać ale z braku miejsca i kasy i tak nie ma szans by u mnie zagościła.
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 17:45 przez Adrian.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, hanya

Wystrzałowy ogród Adriana 17 Sty 2015 17:52 #330039

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękne krokusiki Adrianie! Zwłaszcza te w kręgu, świetny pomysł :bravo: U mnie osłonięty ogród, ale jak wieje to i nas wichury nie oszczędzają... Poza tym, w tym roku Twoje krokusy są pierwsze :woohoo:
O Gardenii pomyśl proszę, zawsze warto się spotkać i naładować pozytywną energią!
Widoki na targach zawsze tchną optymizmem i choć sama też nie planuję zakupów, bardzo lubię tam po prostu przebywać, spacerować, podziwiać. Można się też sporo dowiedzieć i obłowić ;-) (W ubiegłym roku łowy były wyjątkowo udane :wink4: )

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 17:53 przez Robaczek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sty 2015 21:27 #330517

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Adrianie, Hania kazała :rotfl1: mi tu zajrzeć i jeszcze raz dokładnie przeczytać jak gęsto sadzić azalie wielkokwiatowe, żeby tak pięknie się przenikały jak u Ciebie :flower2:.
Pisałaś, że sadziłeś co 1 m, jednak już mają trochę za ciasno, czyli 1,5 m ?
A jakbym dała co 1,2 m , u mnie nie urosną takie duże jak u Ciebie :)
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sty 2015 21:47 #330537

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Krzysia,

oj - zabrzmiało jakbyś została zmuszona do zajrzenia :rotfl1:
Hehe żartuję oczywiście! ;)

Faktycznie większość sadziłem co ok 1 m choć niektóre są od siebie dalej, powiedzmy 1,2-1,5 m.
Sadzone były jako nieduże krzaczki ale po 3-4 latach często urosły na tyle, że się z koleżankami spotykają gałązkami. Być może dzięki temu, że każda roślina dostała solidnych rozmiarów dołek (ok 50-60 x 50-60 cm i ok 30 cm głębokości), wypchany wszelkim dobrem dla kwasolubów, nie brakuje im wody (kluczowa sprawa żeby wiązały pąki kwiatowe!!), są dokwaszane i podsypywane ściółką.

Dużo zależy od tego, ile mamy miejsca i co chcemy osiągnąć.No i jak szybko ;)
Ja bym oczywiście chciał by azalie były odpowiednio wyeksponowane ale cóż, zachłanność i nadmierny optymizm sprawiły, że po zaledwie kilku latach tworzy się kolorowy BUSZ - morze różnych kolorów i kształtów. Nic na to nie poradzę, nie mam dokąd ich rozsadzić, będą się przeplatać gałązkami i rywalizować o światło i miejsce...

A jak tam jest u Ciebie z miejscem?(dziś a pewnie dopiero jutro dokładnie spojrzę). Co 1,2 m (lub nawet dalej)będzie w porządku - i tak po kilku latach będą już niedaleko siebie choć może nie tak szybko jak u mnie. Aha no i oczywiście są odmiany większe, szybciej rosnące czy docelowo (po 10-20 latach) po prostu wielkie (np. Tunis, Irene Koster czy Gibraltar) oraz mniejsze lub wolniej rosnące (np. Klondyke).

Pozdrawiam cieplutko
i będę wypatrywał postępów na azaliowym froncie ;)
Aha, oczywiście jakby co to pisz śmiało, w miarę możliwości /wiedzy i czasu/ pomogę
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Wystrzałowy ogród Adriana 22 Sty 2015 20:17 #332284

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witaj Adrianie .już teraz wiem dlaczego tak wypatrywałeś u mnie rododendronów ....masz piękną kolekcje i tyle planów wiosnennych a z tego co doczytałam to już tamten rok zaowocowała zmianami ...krokusy ...moja miłość-pierwsze zwiastuny wiosny .u mnie już nawet tulipanki wysuwają łebki
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 30 Sty 2015 15:06 #335148

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Adrian wrote:
(...)
Wprawdzie nie chce mi się (tak zwyczajnie, po ludzku) udzielać w swoim wątku oraz na Forum (choć zaglądam od czasu do czasu tu i ówdzie) a od pewnego czasu bywam często rozdrażniony i zirytowany ale... obiektywnie patrząc nie powinienem zbytnio narzekać więc... postaram się, hehe :D
Ech, Adrianie... bo aura jest taka. Smutna , depresyjna i wkurzająca. Mnie też o tej porze roku "się nie chce". Zresztą, najchętniej zapadałabym w sen zimowy jakoś tak w listopadzie i budziła się pod koniec marca... No , ale nie da się i trudno. Poczekaj, niech no w powietrzu zapachnie wiosną - zaraz wróci energia i zapał !

Wystrzałowy ogród Adriana 30 Sty 2015 18:03 #335196

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Siemka Adrianie.
Masz - jak na faceta - bardzo interesująco i kolorystycznie urządzony ogródek. Wlazłam do niego rozpoczynając swój obchód, ale nie mogłam znaleźć wyjścia z niego więc muszę tu pozostać na dłużej (o ile mnie stąd nie wygonisz). Fajnie to wszystko urządziłeś, ogromnie mi się podoba u Ciebie. Żeby mi twój raj nie umknął, odchaczam go jako ulubiony. :flower2: :hearts: Pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie na dalsze twoje pomysły ogrodowe, jak i fotorelacje z ich wykonania.

PS: Uśmiechnij się bo wiosna jest tuż, tuż!! :flower2: :flower2: :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wystrzałowy ogród Adriana 02 Lut 2015 11:27 #336211

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Krokusy od razu ociepliły zimowy krajobraz. Rozumiem to zimowe lenistwo i chęć do nicnierobienia, też tak ostatnio miałam. Nadrobimy wszystko wiosną :drink1:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Wystrzałowy ogród Adriana 02 Lut 2015 11:32 #336212

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A może na tego zimowego niechcieja jakieś wiosenne zwiastuny zapodasz? :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2015 11:32 przez piku.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.622 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum