TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 24 Kwi 2014 22:34 #246979

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Małgosia, u mnie mrówki na szczęście w normie, choc było takie lato, ze prawdziwa plaga była.
Jeże z pewnościa są sprzymierzeńcami w walce ze slimakami. Szkoda, ze psiak je straszy :( U mnie nie mają szans się zagnieździć, psica wszystkie wywącha :mad2:
Dla Ciebie powojnik Jan Lindmark w pełnym rozkwicie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 24 Kwi 2014 22:48 #246995

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorota, pisałam już u siebie - wyczytałam ,że szachownica perska potrzebuje ,jak to określili, "wyraźnego okresu suszy latem".
Moje mam w donicy ,to po prostu odstawię w kąt i zapomnę .

Strasznie żałuję ,że nie mam kontaktu do pani ,od której kupiłam cebule na allegro..
Wypytałabym ją o wszystkie szczegóły uprawy ,bo tamto kwitnienie było niesamowite.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad

Ogród Doroty '2014 25 Kwi 2014 08:02 #247131

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko śliczny ten powojnik :hearts: . Ja niecierpliwie czekam aż moje zaczną pokaz :happy-old: .

Na mojej różance jeszcze smutno - że też ja tam żadnych cebulowych nie posadziłam :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 25 Kwi 2014 08:49 #247154

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka dałaś radę egzaminom :hug: Oczywiście, że tak :kiss3:
Tak wizytacja to będzie dopiero :woohoo:
Ucałuj i wyściskaj odwiedzających i powiedz, że tęsknię :oops:

Jak czytam o Twoich ogrodowych postępach to jestem zawstydzona :unsure: u mnie dwa do przodu, trzy do tyłu.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 14:42 #247805

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kończy mi sie 'laba'. Pogoda dziś taka sobie, więc miałam plan na domowe prace. A tu niespodzianka, deszcz nie pada więc polazłam w ogród. Ale robic tak jakos nie za bardzo miałam chęć, wiec poszwędalam sie z aparatem. Powiem Wam jedno- cudnie jest! I to bez względu na pogodę. Ptaki śpiewają, kumak z oczka nawołuje, zapachy snuja się po ogrodzie słowem sielanka.
Co prawda wczoraj sadząc pomidory nawąchałam się gnojówki, ale kto by tam pamiętał :rotfl1:

Magda, postaram się pamiętać i wykopać cebule. Dzięki za rady. Chciałabym aby kwitły co roku. Bardzo mi się podobają
A na białą i tak będe polować.

Dorciu, z tej grupy mam tylko jednego. Posadziłam go przy tym nieszczęsnym betonowym słupie mając nadzieje, ze go choć trochę przesłoni. I w tym roku nareszcie zaczął spełniać to zadanie. Z reszta tak obficie zakwitł po raz pierwszy. Szkoda tylko, ze koszmarnie ogałaca się od dołu, niestety nie mam tam miejsca by go czymś podsadzić y straszy takimi drapakowatymi nogami :unsure:
Wiesz, cebulowe na różance to chyba dobre rozwiązanie ;) Tak jak i na hostowisku.

Jolciu, egzaminy na szczęśćie juz za nami, ufff....
Młody niezbyt zadowolony z historii-wos i części chemiczno-przyrodniczej. Ale dla mnie to nic dziwnego. Zobaczymy, co ma byc to będzie.
Wizytacja coś się ociąga :( Ale jak już dotrze uściskam :lol:
Jakbyś siedziała dwa tygodnie w domu to tez być w ogrodzie była 'wyrobiona' :P

To co? Kilka widoczków, chcecie?
Najpierw rozkwitnięta jabłonka mojego M. Cudna jest, muszę to przyznać



okolice przytarasowe - klony w listeczkach, paprocie sie gramolą



Rozkwitła cudnie Prunus serrulata "Amanogawa"




Dziwaki tulipanowe - nie przypominam sobie bym cos takiego zamawiała, ale kto to wie, zniknęła mi jedna faktura :blink:

Rózanecznik nad oczkiem. Zakwitła mi całym dwoma kwiatami azalia Princesse Anne, ale nie zdążyłam zrobić zdjecia - ślimaki wszmały kwiatki :mad2: Musze ją koniecznie przesadzić.

Klon polny 'Carniwal' świetnie rozjaśnia ciemny zakątek

i cudne epimedium 'Lilafee' otworzyło kwiatuszki

A to mam niepodpisane - Marta czy to może być Niveum?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 14:51 #247808

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Bezdeszczowe widoczki bardzo kojące zwłaszcza, że dziś u mnie dla odmiany leje jak z cebra.
Zazdroszczę więc możliwości pracy w ogrodzie. Ja swoje plany odkładam, a tak mi ta sobota pasowała... ech!
Cudne, przecudne okolice oczka... kamienie pokryte mchem, przecudnie wybarwiony na seledynowo klon i purpurowa czerwień dla kontrastu - piękne wrażenie.

Pozdrawiam ciepło!
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 14:58 #247816

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wiesz co? Patrzę na ten Twój kącik przytarasowy i coraz bardziej klaruje mi się, co chcę zrobić w rogu ogrodu...
Bo mój "drewniak" nie zdał egzaminu: miejsce jest zbyt cieniste i wilgotne, plastry drwena pokrywają się grzybami wszelkiej maści i są oślizgłe... blee...
A skalniakowe roślinki marnieją z braku słońca...
Tymczasem już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł posadzenia tam paproci... jako tło może hortensja pnąca? Mam sporo potencjalnych sadzonek z mojej...
I omszone kamienie...
Z tym będzie największy problem :happy3: dodawszy do braku dostępności mężowski kręgosłup...
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 14:58 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 15:00 #247817

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko przepięknie wyglądają te omszone kamienie kaskady..... rewelacja....
Okolice Twojego tarasu zapraszają do relaksu, jest tak nastrojowo i cudnie :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 15:16 #247822

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wiecie, bardzo lubię okolice mojego tarasu. Rzeczywiście, przyjemnie się tam przebywa, woda szumi leniwie spływając po kamieniach, klon w roku koli oczy zielenią. W czasie upalnych dni na kamieniach i deskach tarasu wygrzewają się jaszczurki.... to znaczy wygrzewały, w zeszłym roku. Teraz w ogrodzie wszystko co sie rusza jest w wielkim niebezpieczeństwie. Kiler-Maks nie przeoczy żadnej zdobyczy :mad2:

Gosia, niestety drewno w cienistych, wilgotnych miejscach momentalnie robi sie sliskie. Choc tak sie zastanawiam, ze ty na piasku masz takie problemy a na mojej glinie dojście do kompostownika juz chyba czwarty rok jest w dobrym stanie. Może to zasługa brzozy rosnącej nieopodal :think:

Aga, jakoś dziś, mimo możliwości nie chce mi się pracować w ogrodzie. Na leżak za zimno więc poszwendałam się trochę a teraz zarobiłam ciasto na tartę, trochę siedzę na forum, trochę czytam. Ot taka leniwa sobota.



Krzewuszka 'Monet' ślicznie przezimowała
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 15:20 #247823

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dorota... tylko w tym jednym miejscu jest taki problem... tam prawie wcale nie ma słońca...
O dziwo (a może i nie?) świetnie rośnie tam serduszka 'Gold Heart', którą zamierzam wyeksponować, bo jest tego warta...
Plastry drewna na rabacie w środkowej części, jaki na dróżce, są suche :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 15:27 #247827

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko, a widzisz jakie to życie niesprawiedliwe - ja chętnie poszwendałabym się po ogrodzie choć przez chwilę, ale u mnie pada. Dlatego całą sobotę spędzam na leniuchowaniu - trochę tv, trochę odkurzacza :happy3: , trochę forum.

Mam nadzieję, że po niedzieli pogoda się ustabilizuje i będę mogła dokończyć to co zaczęłam wczoraj :fly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 16:52 #247863

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
przydreptałam do Ciebie i bardzo bardzo mi się podoba :woohoo: mogę zaglądać ? cudny dojrzały ogród, omszone kamienie obłedne i ten klemek .... nie mam akurat Lindmarka ale zakupiłam w tym roku midwell hall ale kiedy ten mój maluch będzie taki duży :unsure:
Aaa... no i zobaczyłam Twoje róże i różane widoczki :woohoo: cudne .....
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 18:48 #247946

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Gosia, byc może krążki były świeże albo słabo zaimpregnowane. Z resztą zmiany pewnie wyjdą zakątkowi na dobre ;)
Tej serduszki akurat nie mam (to ta ze złotymi liśćmi?) Serduszki zawsze chwytały mnie za serce, to takie wdzięczne rośliny. Szkoda, że juz zupełnie nie mam gdzie posadzić. Wszystkie rabaty zapchane do granic możliwości. Z kolei na dziadka dzialce roboty nie poszly ani krok do przodu. To znaczy, przepraszam. Posadzone ze 30 krzaków malin i przygotowuje się miejsce pod 10 borewek amerykańskich ;)

Dorcia, wlasnie wróciłam ze szwendania. Niestety zapowiedziana inspekcja została odwołana :cry3: więc polazłam zobaczyc co w trawie piszczy. I tak zabrałam się za mniszki, które wyrastają z dnia na dzień :mad2:, zaobserwowałam następne budzące się po zimie werbeny patagońskie, okazało się, ze przezimowało ich całkiem sporo. A zaraz zaczną wyłazić siewki :)
Zaraz wyciągam z piekarnika tartę ze szpinakiem, niech się obejdą smakiem ci ci nie dojechali :drool:

Moni, ależ zapraszam serdecznie. Wpadaj kiedy tylko masz ochotę. Coś czuję, ze pierwsze róże już niedługo, więc sie zacznie spektakl.
Lidnmark rośnie u mnie chyba czwarty rok. Te powojniki muszą nabrać masy żeby zachwycić. Właśnie przed chwilą stałam pod nim i słuchałam buczenia uwijających się owadów.

Na razie ciągle na pierwszy plan wybijają się widoki tulipanowe. No jak nie zachwycić się tymi kwiatami!

jedna taka zaplątana cebulka zakwitła.Może ktoś ma jakieś skojarzenia :bad-idea: Kupiłabym wiecej :)



W przedogródku tez tulipanowo-część jeszcze w pąkach



reszta następnym razem :P
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 18:51 #247948

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ten pierwszy tulipan wiesz jak się nazywa? Bo cudny jest niezmiernie :woohoo:

Siewki werbeny już są :silly: , mam ich miliardy :supr: , do tego wszystkie stare krzaki przezimowały :ouch:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 18:55 #247952

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dorota... myślę, że tę jedną serduszkę (tak, to ta ze złocistymi listkami :) ) gdzieś upchniesz... w przedogródku na przykład!
Tulipany teraz rzeczywiście przyciągają... aż nie mogę sobie wyobrazić, jak ogród za chwilę będzie wyglądał bez nich :dry:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 19:15 #247969

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja w ramach beznadziejnej pogody robię bakłażana - obsmażany w tartej bułce, z sosem majonezowo-czosnkowym i ogórkiem - moje chłopaki go uwielbiają :yummi: . Ja nie - ze względu na czosnek :sick: .

Szybkim krokiem poszwendałam się i ja - no bardziej przeleciałam po kałużach (a właściwie po jednej wielkiej :sick: ). Zazieleniło się jeszcze bardziej po tym całym deszczowym dniu - ale i tak jestem wkurzona, bo nic zrobić dziś nie mogłam :placze: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 19:22 #247977

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dorota, u Ciebie pięknie jak w bajce :hearts: uwielbiam Twoje relacje, piękne zdjęcia :woohoo: Nawet tulipanami się zachwycam, chociaz nie należą do moich ulubieńców :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 19:22 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 19:36 #247994

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, to Apricot Parrot, piekny jest z tym, że rozpoczyna kwitnienie w lekkim pomarańczu - teraz jest juz bardziej różowy.
Tak zaczynał 21 kwietnia

Równie ładny, w różach, bez innych kolorów jest Webber's Parrot
23 kwietnia

i dziś

Siewki u mnie pokazują się znacznie później i w mniejszej ilości - ot glina :( Dobrze, że w ogóle są.

Gosia, tam tez ciasnawo, choć .... może by sie dało ;)
Mam ten sam problem, ale zaczynają powoli azalie, może sie zazębią :lol:


Dorcia, bakłażan, mniam, lubię. Co prawda nigdy nie robiłam w taki sposób, trzeba będzie spróbować.
Czosnku nie lubisz? no ców, u mnie w kuchni to jedna z podstawowych przypraw :P
Czytałam o całodniowym deszczu. No cóż, u nas ostatnio opadów niewiele, nie wiem czy to dobrze :unsure:


Marysiu, dziekuję Ci za takie słowa :hug:
Nie przepadasz za tulipanami? to może fotergilla Ci sie spodoba
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 19:38 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, pamelka, Pani Bestia, Semper


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.574 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum