TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 19:42 #247997

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
W tym roku patagonka będzie niczym chwast...... :rotfl1: ,cieszmy się więc oby wiecej takich zim :dance: ,urzekły mnie Twoje widoki ale serce skradł ten klon palmowy nad omszonymi kamieniami.......to nie widok to poezja....... :thanks: ,jak niewiele potrzeba.....parę kamieni i efemeryczna roslina a rzuca na kolana szkoda,że nie słyszymy szumu wody.......
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 20:20 #248039

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Tymi tulipanami to dałaś po oczach, ja mam tylko takie zwyczajne więc tym bardziej podziwiam je u Ciebie :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 21:35 #248120

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dorotka! Jakie piękne te Twoje tulipany, a dziwak najpiękniejszy...chyba...
Bardzo podoba mi się też zestawienie "cudne epimedia" :rotfl1: No bo czyż nie tak? ;)
Białe to oczywiście Epimedium × youngianum 'Niveum', a przy okazji zapytam, czy astilboidesy się już wygramoliły, bo mój zaczął...
No i te omszone kamienie mnie zauroczyły! Urocze omszone kamienie, tak bym to ujęła! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 22:01 #248157

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Dorota ! bardzo pieknie przy terasie i nie tylko ! Dorzuć garść perzu, bo się załamę.Astilboidesy w ilosci sztuk 3 nawet u mnie się wygramoliły , co jest prawie cudem ,bo tuż przy nich rozpaliłam ognisko jak bez usuwałam
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 26 Kwi 2014 23:58 #248268

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Dorotko, myślałam,że nie podobają mi się papuzie tuliany. Myliłam się. U Ciebie zobaczyłam ich piękno, szczególnie tych z zielonymi smużkami.
Epimedia to wyjątkowe rośliny - delikatne, maleńkie i hipnotyczne. Patrzę z zachwytem. :hearts:
A przytarasowe widoki miękkich kamieni w zielonych mundurkach ! Rozkosz. :lev: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 00:03 #248269

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko Apricot Parrot to przepiękne tulipany.... niesamowita jest ta ich kolorystyczna zmienność.... u mnie z całej ładnej kępy pozostał tylko jeden.... niestety... Ale jeśli tylko gdzieś trafię, to na pewno znów posadzę....
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 09:12 #248337

  • Semper
  • Semper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 148
  • Otrzymane dziękuję: 85
Różnorodność tulipanów ogromna.
Epimedium chciałbym mieć.Sklerotyk ze Mnie .Przecież mam.
Dostałem od Lidzi, ale to świeżynka.
Te omszone kamienie cudo.Czy tam jest jakieś ciurkadełko?
Pozdrawiam,
Jurek z Górek :)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 10:45 #248399

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Tulipany przepiękne, niesamowite... :eek3:
Jednak jak widzę tu i ówdzie warto kupować corocznie najnowsze odmiany,
a nie w kółko wykopywać i ponownie sadzić te stare, chociaż i one są urokliwe... z wspomnieniami :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 20:15 #248719

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Ewuniu, u mnie patatgonka nie sieje się jakoś szczególnie. Kilka siewek co roku sie pojawia, ale raczej na miano chwasta nie zasługuje. Mogłoby byc jej więcej. Ale nic to wysępię kilka z tych milionów u Markity :devil1:
Zakątek przytarasowy to duma mojego M. Ale i ja bardzo go lubię. I tak się zastanawiam, bo tam bardzo minimalistycznie jest, czy ja w ogrodzie nie mam zbyt kolorowych jarmarków. Ale tak ciężko zrezygnować z niektórych roslin.

Majeczko, tulipany dokupuje co roku. Oczywiście jesienią mam problem ze znalezieniem miejsca, ale zakupów sobie nie odmówię. Tym bardziej, ze jak wiesz tulipany nie należą do długowiecznych. Chcąc mieć piękną wiosnę trzeba sadzić co roku.

Marta. moge sie poświęcić i wykopać Ci dziwaka, chcesz? :rotfl1: Jakoś mnie nie zachwycił. Nie wiem czy zamawiałam w amoku czy pomyłka, nieważne.
Epimedia na tyle cudne, że złożyłam zamówienie na sześć nowych (no pięć, bo nie pamiętałam, że Niveum juz mam) Niestety kwiatków w tym roku nie zobaczę, bo będą dopiero w czerwcu, ale trudno. Listki tez maja piękne.
Astilboidesy wyszły wszystkie, co mnie bardzo cieszy. Co prawda na razie pi jednym listku, ale mam nadzieje, że to nie koniec :think: Niestety okazało się, że ślimaki również w nich gustują, juz zwąchały następną stołówkę. A 'cukierki ślimacze' właśnie mi sie skończyły :mad2:

Ewunia, zdjęć perzu nie dorzucę, bo nie fotografuję dziada. Nie miałam problemu z nim na dzialce, ale chyba zawlekłam z jakąś rosliną (liliowiec i azalia) bo zaczyna się pojawiać. Niby wyplewiłam, ale nie mam złudzeń, gdzieś sie pojawi.
Za to gwiazdnicy mam pod dostatkiem. Niby wyplewiłam a dzis znów zaczyna się zielenić.

Madziu, miałam takie samo odczucie ;) Tez papuzie do mnie nie przemawiały. W dwa lata temu jesienią dostałam White Parrot i bingo - cudny zakwitł, więc jesienią domówiłam następne. Przyznam się, ze najmniej podobają mi się czerwone. Ale wszystkie, które mają w sobie odrobinę zieleni mnie zachwycają.
Kamienie w mundurkach - świetne określenie :lol:

Aga, w tym roku widzę je w wielu ogrodach. Super są. Piszesz, ze takie krótkowieczne? szkoda, trzeba będzie znów zamówić.
Z resztą prawie wszystkie tulipany mi sie podobaja.

Jurku, kocham tulipany, więc co roku ich przybywa. I tak chyba pozostanie, nie potrafie sie oprzec a hodowcy co roku kuszą nowościami.
Tak, przy tarasie wkopana jest kasta budowlana, nad nią spiętrzone kamienie, po których spływa woda. Dzieęi temu jest i chłodniej i mikroklimat się utworzył a i doznania dźwiękowe kojące :) .
Epimedia to piękne, delikatne roślinki. Listki tez zdobią, zwłaszcza jak juz utworzą większą kępkę

Beatko, chyba warto. Pewnie, że miło by było gdyby te starsze też kwitły niezawodnie co rok, ale dosadzając mam co wiosnę nowe aranżacje.
Dziś u nas piękny, ciepły, słoneczny dzień. Aż się chce żyć. Ptaki spiewaja, pszczoły huczą w ukwieconych jabłoniach, no po prostu cudnie.
Niestety zapowiadana inspekcja nie dotarła, szkoda :placze: Ale co sie odwlecze....
Co prawda takich widoków może juz nie byc, bo zaczęło sie bielić na trawniku

Moje dzisiejsze ogrodowe towarzystwo



We wodzie zaczyna tez kwitnąć - bobrek trójlistkowy

choineczki przęski wyrosły nad lustro wody


Zeszłoroczne nasadzenia - rabata różana zapełniła się zielenią a żywopłocik z bukszpanu zaczyna się łączyć

i widok przez bramkę
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 20:15 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, ada.krysia, Orszulkaa, Pani Bestia, Basia, Semper, Firletka

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 20:48 #248754

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mogę dołożyć werbenę do siewek przetacznika od Siberki :happy4: , starczy dla wszystkich ;)
Jeszcze tylko powiedz mi, czy pamiętasz gdzie kupowałaś Weber's Parrot?
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 21:01 #248770

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dodad wrote:
Zakątek przytarasowy to duma mojego M. Ale i ja bardzo go lubię.
Ja też! Zakątek, znaczy się... choć M-a też :P
Pilnuj tych omszonych kamieni, zauważyłam, że stanowczo za dużo ich masz! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 27 Kwi 2014 22:26 #248884

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, trawnik usłany płatkami kwiatów drzew owocowych wygląda przeuroczo!
Podobnie zresztą jak Max (nie pomyliłam imienia kotka?) - świetnie się komponuje z Twoimi zadbanymi roślinkami ;)
A spatynowane kamienie - to jest to! Każdy by chciał takie mieć :hearts:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 28 Kwi 2014 09:30 #249034

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Piękne zdjęcia, tym razem brylują (jeszcze...) tulipany!!
Dosadzasz je w miejsce starych (jak Kasia - Robaczek) czy szukasz nowych miejsc/prowadzisz wykopki?

A co słychać u azalii i różaneczników?
U mnie kwiaty kolejnych rododendronów się rozwijają (foto wieczorem)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 28 Kwi 2014 13:37 #249119

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Poza zdjęciami z kotem najbardziej podobają mi się - może dlatego, że dość blisko wielkiej wody ;) , sama wody (stawu/oczka) w ogrodzie nie mam - zdjęcia z roślinnością wodną. :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 28 Kwi 2014 15:22 #249155

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Z pracy wróciłam, ależ jestem zmęczona :rotfl1:
Jak na złość pogoda piękna, ciepło a ja jak na złośc pół dnia w murach. Z kolei na majówkę zapowiadają deszcze, i gdzie tu sprawiedliwość?

Martusia, pewnie, ze jestem chętna :hug: I szałwie jak ci się wysieją i będziesz miała nadmiar :) Ja jakoś siewek nie widzę, a specjalnie nie wycinałam kwiatostanów :(
Weber's Parrot w Benexie. Zamówienie zgadzało sie w 100%. Jesienią z pewnością znów tam coś kupię.

Gosia, no nie wiem, kamieni będe pilnować (i eMa też :P )

Dalu, Max juz całkowicie zaakceptował nowy dom i okolicę. Patroluje ją wspólnie z kotem sąsiadów ;) Towarzyszy mi przy ogrodowych pracach, ale niestety ptaki są w stałym niebezpieczeństwie. Czai się bez przerwy. Ostatnio kos w ostatniej chwili uciekł mu spod pazurów :(
Uwielbiam kwitnące drzewa! Szkoda, ze ten spektakl trwa tak krótko. Ale dobre i choć to.
Pod jabłonią powietrze aż huczy tyle pszczół się uwija.

Adrianie, ano jeszcze ciągle tulipany. Starych nie wykopywałam przez ostatnie dwa lata, tylko dosadzałam nowe. Nie wiem, może w tym roku sie pokuszę na wykopki. Przynajmniej tych ładniejszych odmian.
Azalie będą lada chwila. Ostatnie ochłodzenie trochę je przyhamowało. I dobrze, bo i tulipany dłużej postoją a i dłużej będzie kolorowo.
Na razie prócz miniaturowego różanecznika kwitnie 'Cunningham's White', słabo bo wykwitł się jesienią :(
'Pfaunauge' będzie chyba następny, ma juz bardzo nabrzmiałe pąki.

Danielo, i ja bardzo lubię wodne fotki. JAk zakwitnie lilia będzie ich znacznie więcej, obiecuję.

Jeszcze raz fothergilla. Lubię te szczoteczki :)


zlotlin 'Picta'- musze koniecznie wyciąć gałęzie z zielonymi liśćmi. Widzę, ze jest ich coraz więcej :(


Narcyz 'Pippit' z liśćmi klonu 'Bloodgood'


soczyście zielony 'Dissectum'


i ogólnie dla miłośników 'kapusty' :rotfl1:










Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 28 Kwi 2014 16:51 #249176

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja nie wiem, co to u mnie za urodzaj na siewki :supr: , dziś stwierdziłam, że będę miała kolejne miliardy... jeżówek :happy3: . Tych zwykłych, ale to i tak dziwne, bo mam je trzeci rok, a nigdy aż tak się nie siały. Sporo siewek floksów i zaskoczenie ;) , czy serduszki się sieją??? :dazed: . Bo znalazłam u siebie coś takiego w miejscu, gdzie rosła serduszka :think:


DSC_9693.JPG


A jaką chciałaś szałwię? Na razie widzę siewki omszonej i kilka sztuk muszkatołowej.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 28 Kwi 2014 19:38 #249242

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ślimaki lubią astilboidesy? Takie włochate? No ale ponoć o gustach się nie dyskutuje! :lol:
Epimediów przybędzie? Bardzo słuszna decyzja! :bravo:
Ale Twoja różanka to zrobi wrażenie w tym roku (no nie, żeby w tamtym nie robiła ;) ), ale wielkość krzaków wróży szał!
A tulipanki chętnie przygarnę, za to Ci kupię tego astra Christine, pamiętam, chciałaś, ile sztuk, proszę mówić, bo się wybieram...
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 29 Kwi 2014 09:45 #249576

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Ależ wczoraj wieczorem lało! Burza potężna przeszła, ale na szczęście chyba bez gradu. Choć kwiaty i tak obtłuchone deszczem.
Za to zasiliłam wczoraj azalie i rh (wreszcie :oops: ) więc deszcz był jak najbardziej w porę ;)

Markitko, piasek masz w ogrodzie to co się dziwisz, ze wszytstko sie sieje. Podłoże wymarzone. U mnie jak juz coś wykiełkuje to najwyżej chwast. No może jeszcze patagonka, ale mizernie bardzo. Liście jak najbardziej serduszkowe, gratuluję ;) Bogatemu to i byk sie ocieli :rotfl1:
Marta szałwie przyjmę każdą. U mnie nie rozrastają się do jakichś potężnych rozmiarów więc chcąc żeby je było widać miszę sadzić większe ilości.
W zeszłym roku przysłałaś mi siewki omączonej i trójbarwnej. Jakbyś miała to tez jestem chętna.

Marta, moje sliamki gustują chyba we wszystkim :mad2: Nienażarte bestie. Ale dziś je podkarmię :devil1:
A przybędzie, przybędzie. Wymysliłam sobie, że przesadzę jedna brunerę i zrobię zakątek epimediowy pomiędzy klonem a ścieżką z drewnianych plastrów

Astry ze trzy poproszę :kiss3: dzieki za pamięć.
Tulipany wykopię, jakoś do mnie nie przemówiły ;)
Sama zaskoczona jestem wielkością róż, niewiele cięłam, zapowiada się bajecznie, tfu, żeby nie zapeszyć :lol:

Pieris wypuścił nowe przyrosty. Po przesadzeniu w to miesjce tak się rozszalał, ża chyba będe musiała zacząć go przycinać :lol:

Klon palmowy 'Inaba shidare' - pięknie sie ubrał w czerowne liscie



ŁAbędzia szyja ;)

I na zielono :lol:


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2014 09:47 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ada.krysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.625 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum