TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Sie 2014 20:58 #288908

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jakiś upadek ogrodniczego ducha wyczuwam! :lol:
No głowa do góry, to, że katalpa nieco przywiędła, nie oznacza, że nie podlewasz profesjonalnie ;) , tylko za mało...
Na pocieszenie powiem, że zwiędły mi całkiem te dwa nowe floksy, o które pytałaś... Roślinom już zakorzenionym nic się nie dzieje, ale te nowo posadzone cierpią...
A ja to bym chciała zobaczyć smażone róże... :)
Wiesz, myślałam, że ta wielka chmura po horyzont dotarła i do Ciebie...
Według mojej prognozy jest szansa jutro, zwłaszcza że wybieram się podlewać ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Sie 2014 11:09 #289025

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, ja nawadnianie mam i o rachunkach za wodę to nawet nie chcę myśleć :pinch:
Ale nawet przy nawadnianiu w ogrodzie susza. Róże dają radę, bo korzenią się głęboko, a tam glina trzyma wilgoć, ale wszystko co płytko rośnie, więdnie :flower1:
Czekam cierpliwie na fotki i ściskam mocno życząc deszczu!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Sie 2014 11:20 #289028

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- u nas też patelnia.. 2 dni temu okropnie grzmiało..to z lewej..to z prawej- ale nic nie popadało. Więc pląsam z wężem i podlewam- jakoś rabaty dają radę. Chwasty udające trawnik- usmażone. :P
Żurawki co wieczór nogami stoją w wodzie i wiesz- niektóre już się podnoszą (wcześniej leżały klapnięte na ziemi bez tchu..). Z wątpliwych sukcesów ogrodniczych- uschła mi jarzębina..albo zachorowała..? :think: Kocham upały- dla mnie to idealny wy[oczynek..ale to już przesada- mogłoby troszkę w nocy popadać dla ochłody.. Podlewanie podlewaniem- ale porządny deszcz jedynie może tak naprawdę podlać ogród, a ego nie było od dawna..

Ściskam i dołączam się do pochwał pod adresem domku ogrodnika :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 07 Sie 2014 21:16 #289988

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, u mnie też zrobiło się sucho a chmury pohukują i idą w siną dal,
jedyna pociecha, że trawa wolniej rośnie.
Mam teraz Filipa pod opieką, córka pojechała na Wybrzeże, na razie daję radę,
ale wiadomo, że absorbujący taki gość .... bardzo.
Przypomnij mi, jaki to będzie floks, odkopany od tego podgryzanego przez pędraki?
(dałaś im radę tym wrotyczowym nastawem?) .
A wiesz, znalazłam u sąsiadki jeszcze dwa floksy, których nie mama,
zaniosłam jej donicę z białym (moim starym) i różową pysznogłówkę,
jako zadatek na jesienną wymianę :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 12:17 #290117

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wreszcie odzyskałam swój komputer i mam zdjęcia :woohoo: . Mam też inne dobre wieści :lol: , najważniejsza - popadało wreszcie u mnie :woohoo: :dance: :woohoo: . Wprawdzie beczek nie napełniło, więc nie był to zbyt duży deszcz, ale był! :woohoo: . Druga dobra wiadomość, choć głównie dla mnie ;) , remont prawie skończony :woohoo: , jutro finisz :dance:


Dorcia widziałam efekty działania taniej siły roboczej ;) , godne podziwu, naprawdę :bravo:
Czy podlało u Ciebie dostatecznie? U mnie troszkę ;) , ale po trzech tygodniach suszy czuję się jakbym dotarła do oazy na pustyni :rotfl1:

Moniko jakoś się trzymałam i remont dobiega końca :woohoo: , spadło troszkę deszczu :lol: i od razu świat wygląda inaczej :silly:
Przegorzan mam dopiero drugi sezon, na razie nie zauważyłam, żeby się rozsiewał, a to dziwne, bo u mnie wszystko sieje się na potęgę :happy3:
Kręgosłup lepiej :woohoo: , dzięki za pamięć :kiss3: , to właściwie kolejna dobra wiadomość, zabiegi podziałały :woohoo: . Jeszcze się oszczędzam, żeby nie zaprzepaścić, ale już jest naprawdę dobrze :lol:

Marto owszem, mój duch ogrodowy znacznie podupadł ostatnio ;) , ale jest szansa, że się podniesie :lol: . Popadało wreszcie troszkę dłużej niż 5 minut :dance:
Smażonych róż jednak nie pokażę, bo to bardzo przygnębiający widok :dry:

Kasiu doczekałam się wreszcie lekkiego ochłodzenia i małej dawki deszczu :P . Lepsze to niż nic :lol:
A teraz obiecane fotki, najpierw rabata "motylowa" z budlejami, jeżówkami i liatrami


DSC_2214.JPG



DSC_2244.JPG



DSC_2245.JPG



DSC_2246.JPG


A teraz przegorzany na rabacie sucholubnej :P


DSC_2224.JPG



DSC_2225.JPG



DSC_2226.JPG


Jak jeszcze coś Ci sfotografować, to mów :woohoo:

Moniko jak bym miała ogród wielkości Twojego, to pewnie aż tak bardzo bym nie rozpaczała z powodu suszy ;) , dałabym radę :P . Ja mam naprawdę spory areał, na piachu :jeez: , hektolitry wody codziennie wylewane ginęły w nocy bez wieści :happy3:
Ja lubię słońce, jestem meteopatą i źle znoszę wszelkie wahania ciśnienia, ale upałów rzędu 35 stopni w cieniu nie znoszę :angry: , do tego mam uczulenie na słońce :jeez:
Chyba w nocy okolice Warszawy też zostały porządnie podlane ;) ?

Elu troszkę się pogoda w końcu zlitowała, ciekawe na jak długo ;)
Nazwy floksa niestety nie znam, to jeden z pierwszych zakupów, rośnie już u mnie trzeci sezon, burza kwiecia :lol:


DSC_2297.JPG


Chyba załatwiłam pędraki :think: , w każdym razie nie widzę nowych, usychających pędów.



No i wyczerpałam limit zdjęć na posta :happy3: , a jeszcze nic nie pokazałam :happy4: . No to cdn...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 12:47 #290125

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Czekam na ten ciąg dalszy :woohoo: .

Marta u mnie padało w nocy i pada nadal :dance: - a właściwie to teraz od 2 godzin leci mżawka :silly: . Mam nadzieję, że zbiorniki będą pełne :) .


Widzę, że podwiązujesz jeżówki :think: - pokładają Ci się? :fly: Moje stoją na baczność :dazed: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 13:18 #290133

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia u mnie już słońce się pokazuje, dosyć tego dobrego :dry:
Ciekawa jestem na jakie zbiorniki na deszczówkę się zdecydowałaś, nic nie pokazywałaś :think:
Jeżówki generalnie stoją, zwłaszcza te zwykłe. Odmianowe pokładają się koszmarnie :jeez: , oprócz tej :lol: , bo ma 30 cm wysokości :happy3:
Fatal Attraction


DSC_2195.JPG



No to dalej zaległości ;)

Tak było :hearts:


DSC_2234.JPG



DSC_2235.JPG



DSC_2236.JPG


lilia czysto biała Casablanca, biała w kropki Muscadet, ciemno różowa Paradero :P

i taka ciemna piękność późno kwitnąca Corvara


DSC_2259.JPG



DSC_2222.JPG


Powtarzają róże

Bordure Rose


DSC_2220.JPG


Jalitah


DSC_2238.JPG


Gartentraume


DSC_2250.JPG


Aphrodite


DSC_2252.JPG


Louise Odier


DSC_2318.JPG


Rheine des Violettes


DSC_2319.JPG


Michel Bras


DSC_2323.JPG


Jubilee du Prince de Monaco


DSC_2333.JPG


The Prince


DSC_2346.JPG


First Lady


DSC_2349.JPG



Na razie tyle, choć nadal mnóstwo zaległości ;) ...
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2014 13:25 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 13:25 #290135

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marto- oj podlało nas i w nocy i rano.. Dopiero przed południem się uspokoiło- ale wszystko zmoczone od razu nabrało czystego wyglądu.
Ja słysząc wczoraj wieczorem grzmoty w oddali- podlałam wszystko, bo już nie raz tak mnie burza nabrała, że przeszła bokiem.. Ale jak o północy grzmotnęło i lunęło.. tak dziś mam wolne od podlewania :lol:

Domyślam się, że pod względem metrażu mam o wiele mniejszą pracę do zrobienia, niż Ty czy inne szczęśliwe posiadaczki dużych ogrodów. Tylko kto tą wodę kradnie.. :think: ;)

Wspomnienia liliowe piękne :hearts: - ach, szkoda, że już nie kwitną. Super spektakl miałaś- lilie w takich ilościach.. a zapachy.. :dance:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 13:34 #290141

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ależ okropne te lilie! I wyjątkowo straszna Jalitah! Dobrze kojarzę,że Jalitah,to niedawny zakup?
No to poczekam na relację z zimowania ( bo się skrajnych danych naczytałam) i jak tylko będą pomyślne sprawię sobie takie brzydactwo. :P


No i fajnie,że już wszystko wraca na właściwe tory. Zdrowie,komputer, dostęp do zdjęć itd. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 13:48 #290145

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Widzę po zdjęciach, że róże Ci nie chorują :huh: ... moje łapią teraz wszystko :pinch: . To mój drugi sezon bez chemii - i tak spodziewałam się, że będzie gorzej :happy3: .

Lilie - no właśnie... Lylipol sprzedaje, ale takie tam pustki, że nic nie zamówiłam :cry3:. No i teraz nie wiem, czy szukać innego sprzedawcy, czy czekać na wiosenną sprzedaż :think: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 14:16 #290150

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marta, właśnie miałam pytać, czy popadało u Ciebie :)
Wierzę, że masz powody do radości.
Mnie już dzisiejszy deszcz na tyle wpędził w depresję, a przynajmniej chandrę, że nie chcę o nim słyszeć powiedzmy przez tydzień ;-)

Niesamowitą ilość kwiatów masz na rabatach... wszystkie kępy dorodne, rośliny przenikają się, super grają kolorystycznie.
Podziwiam szczerze!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 16:35 #290182

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie mogę już czytać o tych padających deszczach,to tu, to tam :angry: u nas taka susza,że żal patrzeć na rośliny.
Martuś u mnie może jutro wreszcie będzie koniec robót.Majster od tapet nawalił i nie pryszedł dokończyć tapetowania,wzięłam innego a ten tak mi spaskudził robotę,że zerwałam kilka pasków i sama je położyłam.Pozostałe muszą zostać tak jak jest bo tapety więcej nie mam :jeez: Do schodów wizualnie przyczepić się nie można ale wysokość pomiędzy stopniami jest nieprawidłowa bo powinna być do 19 cm a jest 23cm.Podobno inaczej się nie dało :(
Nie mogę patrzeć na Twoje róże :eek3: (z zazdrości)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 16:56 #290186

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martuś zdjęcia jak z rajskiego ogrodu .Cudownie zapełnione rabaty ,a róże :woohoo: Ja też mam Jalitah ,ona prawie cały czas kwitnie .Trochę teraz złapała plam ,ale to chyba dlatego ,że floks na nią wlazł .A róże ścisku nie lubią .Jak sprawuje się u Ciebie? :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 20:34 #290217

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Zdjęcia jak z rajskiego ogrodu, ale na żywo to dopiero RAJ :woohoo: Mnogość roślin niesamowita, wszystkie w świetnej kondycji, jakieś niewielkie ślady chorób natychmiast usuwane przez Martę :hearts: Wiele godzin pracy i wielką troskę widać w tym pięknym ogrodzie. Martuś, baaardzo dziękuję :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 21:37 #290240

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś tu zapytam... czy dostałaś ode mnie PW ... kilkanaście minut temu. I czy coś mi odpisałaś? :bad-idea: Normalnie się potnę z tą pocztą :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 21:51 #290248

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Cieszę się, że i u Ciebie też podlało. Dziś i ja byłam szczęśliwa z tego powodu. Co ciekawe, już pod wieczór - w mojej glinie się dobrze plewiło, a to znaczy, że ziemia wchłonęła mocno wodę, przestała się momentalnie ziemia kleić do korzeni - chwastów.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 21:54 #290250

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No jednak podlewałaś profesjonalnie i wystarczająco! :) Usmażonych róż nie ma co pokazywać, a są takie rzeczywiście? Bo te, które pokazałaś całkiem świeżo i dorodnie się prezentują!
A miałam Cię spytać, zanim tę małą jeżówkę pokazałaś, czy nie ciągnie Cię do tych nowych odmian?
Bo takie ciągoty ;) wokół obserwuję, sama ulegam, a Ty co? ;)
Do tych nowych też motyle przylatują, jeszcze lepsze! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Sie 2014 23:19 #290288

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, liliowo-różane widoki przepiękne :hearts:
Twój Prince jakiś inny niż moj, który wprawdzie bardzo nędznie, ale jednak kwitl na ciemno-purpurowy kolor, z domieszką atramentowych refleksów :think:
Fatal Attraction ma u mnie w drugim sezonie spokojnie koło metra :laugh1: Ale nie pokłada się - te piękne czekoladowe pędy są bardzo sztywne!
Świetna odmiana :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.625 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum