TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 29 Lip 2014 21:09 #287559

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, wygląd domku ogrodnika/garażu nie Twoja zasługa, ale obsadzenie go to już może nią być ;) No wiem, wiem, opaska...
Ale przecież to nie taka znów przeszkoda, rośliny nie muszą się pchać na ścianę, mogą sobie w pewnej odległości na tle ładnej ściany rosnąć...
A takich rurkowatych dziwaków kosmosowych z nasion od Ciebie miałam całe mnóstwo w tamtym roku i dalej nie rozumiem, czemu mi się nie wysiały...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Lip 2014 20:15 #287882

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś, wiesz za co..... :kiss3: :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 06:58 #287996

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, domek ogrodnika pierwsza klasa! Żaden tam garaż :P
Będziecie go jakoś tynkować, czy pozostanie w cegle?

Jeżówki masz posadzone z czymś białym (co to?)... piękna kompozycja.

Słonecznego!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 15:18 #288120

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Adrian bo to JEST Domek Ogrodnika :P , tylko mojemu M. Wciąż naiwnie się wydaje, ż to garaż :rotfl1:
Zaczynam powoli się w nim zagospodarowywać :lol:
Na imieniny w tym roku zupełnie nie mam czasu, ale dziękuję za pamięć :kiss3:

Dalu macie z Adrianem bardzo słuszne przekonanie, że to Domek Ogrodnika :lol: i już zaczynam go zagospodarowywać :P
Ciemne róże generalnie lepiej radzą sobie w półcieniu, więc Twoje przekonanie jest jak najbardziej słuszne. U mnie niestety półcieniu brak, więc radzą sobie na słońcu, nie mają wyjścia :silly:

Marysiu Domek Ogrodnika dziękuje za komplement :wink4: , ale w środku trochę mniej gościnny :happy3:

Ula bardzo dziękuję :kiss3:

Martuśka dzięki imienniczko :hug: , a roślinki niech się dobrze sprawują :P

Jaguś fajnie, że tak się wszystko podoba :lol: , a dziwaki kosmosowe możesz mieć i Ty, bo mam mnóstwo nasion, a kolejne zawiązując się teraz :tongue2: . Szkoda tylko, że jakoś pełnych w tym roku nie widzę :dry: , trudno.

Marto garaż będzie obsadzony tylko od frontu i to nie całego ;) , wierz mi, nie da się inaczej. Ale ponieważ sam w sobie nie wygląda najgorzej, to chyba przełknę tę sytuację ;)
Kosmosy Ci się nie wysiały :dazed: ? Może chcesz nasionka :rotfl1: ? Wciąż dysponuję ogromną ilością :happy3:

Aguś to faktycznie przede wszystkim Domek Ogrodnika, a garaż tylko ewentualnie :happy3: . Nie będzie tynkowany, cegła jest ozdobna, dodatkowo kamień podkreśla rustykalny styl budowli ;)
Przy jeżówkach rosną białe floksy i białe liatry :P
Ja to bym sobie trochę chmur i deszczu życzyła :unsure: , na wschodzie wciąż najbardziej upalnie i żadnych widoków na deszcz :search:




Pozdrawiam wszystkich zaglądających :bye: , wracam do remontowo upalnej rzeczywistości :sick: :jeez: :hammer: :evil:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 22:00 #288183

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Tylko nie mów, że w nocy i teraz nie padało u Ciebie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 22:18 #288189

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Masz racje nie tynkuje taki jest przepiękny. U nas pada solidnie już od południa. Może i do ciebie dojdą te chmury - podmucham :P
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 23:06 #288204

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dziewczyny, nie załamujcie mnie :placze: , wszystko mnie ominęło, mogłam tylko bezsilne się przyglądać jak dookoła mnie przetaczają się burze, a u mnie ani kropelka nie spadła :placze: :placze: . W dodatku po ostatnich upałach mają przyjść jeszcze większe upały :placze:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Lip 2014 23:51 #288214

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
:hug: Nie martw się na pewno i u ciebie popada, może jakiś indiański taniec ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 07:32 #288227

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martuś bidulo ,u mnie tez tajemnica Sahary :cry3: Nic nie pada ,tylko piach się przesypuje w ogrodzie .Musimy to jakoś przetrzymać .W końcu jakiś deszcz musi spaść :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 07:38 #288230

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
U mnie wreszcie podlało :dance: , to i do Ciebie wreszcie dojdzie, przecież kiedyś musi :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 08:43 #288246

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta pocieszę Cię - u mnie też od wczoraj krążą chmury, ale ani kropelka nie spadła. Deszczu potrzebuję, bo już mi trawa schnie :sad2: , a moja glina to teraz twarda skorupa i nawet pielić się nie da :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 08:49 #288247

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak tam Marto, popadało? u nas nie spadła ani jedna kropla deszczu :angry: całe szczęście,że było pochmurno to opryskiwacz mógł pracować przez cały dzień.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 09:16 #288259

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, garaż, a w zasadzie domek ogrodnika :) wygląda super! Taka cegła nie dość, że uniwersalna i elegancka to jeszcze idealna do obsadzenia roślinami! :bravo:
Bardzo podoba mi się zestawienie budlei, jeżówek i białej liatry - pokażesz szersze ujęcie tej rabaty? Motylowy raj B)
Przegorzan widuję tylko w czasopismach, w udanych kompozycjach - warto zaprosić go do ogrodu? W jakiej aranżacji rośnie u Ciebie?
Deszczu życzę i ozdrawiam serdecznie :bye:
ps. werbenka już kwitnie :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2014 09:31 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Sie 2014 11:13 #288294

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Garaż super, cegły też i to bardzo słuszna decyzja że nie ich nie zakrywacie :) Też chętnie poczytam kilka słów o przegorzanie, kiedyś dostałam go w gratisie ale się nie przyjął albo go wyplewiłam jako chwasta.
Deszczu życzę dla spragnionych roślinek :bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 02 Sie 2014 20:33 #288624

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A w czwartek u Ciebie nie padało? Ja pojechałam wieczorem podlewać i chyba sprowadziłam w ten sposób deszcz :) Na początku mu nie ufałam ;) , podlewaliśmy razem, ale wkrótce zaczął padać na tyle przekonująco, że zwinęłam żmiję i siebie do domu;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 02 Sie 2014 22:32 #288675

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Iwonko indiańskich tańców nie znam niestety ;) , a szkoda, bo żadne prognozy nie przewidują u mnie deszczu jeszcze długo :pinch:
W tej chwili nastawiam się na półtora tygodnia upałów, potem temperatury mają spaść, to będę podlewać całymi dniami :whistle: , pewnie pójdę z torbami w tym roku za rachunki za wodę :rotfl1:

Nowinko ja już zmieniłam nastawienie, nie czekam na deszcz tylko podlewam, podlewam, podlewam... :jeez:
W moim lesie zaczynają więdnąć drzewa :( , nie fajnie to wygląda :unsure:

Wiesiu oby to było wcześniej niż we wrześniu :happy3:

Dorcia widziałam, że wczoraj coś padało w Twoich okolicach, podlało?
A czemu w ogóle tak cicho u Ciebie? Robisz coś, planujesz? Fotki jakieś chociaż :tongue2: ?

Romcia nie popadało i nie zanosi się :jeez: . W dodatku w dzień taka lampa, że podlewać mogę tylko wieczorem :angry: . O jakiejkolwiek innej robocie mowy nie ma :jeez:

Kasiu wszystkie zamówione przez Ciebie zdjęcia już zrobiłam, ale nie mogę ich na razie pokazać, ciągle jestem odcięta :pinch: . Myślę, że za kilka dni wreszcie wszystko wróci do normy ;)

Iwonko cieszę się, że macie podobne do mnie zdanie co do wykończenia mojego domku ogrodnika :P
Przegorzan zamówiłam w zeszłym roku z przeznaczeniem na rabatę sucholubną. Sprawdza się tam znakomicie, lubi słońce i piach B) , rośnie w towarzystwie rozchodników, krwawników, werbena patagońskiej i traw lubiących takie warunki. W przyszłym tygodniu pokaże obecne zdjęcia.
Dzięki za deszczowe życzenia :kiss3:

Marto no prżecież pisałam, że nic, ani kropli :evil: . Chmurę nad Twoją działką widziałam, druga z tylu podlała całą Łęczną, inna z boku Świdnik i tak dalej :hammer: . No i teraz muszę podlewać codziennie przez kilka godzin, bo wszystko więdnie w oczach :cry3: , nawet moje największe drzewo mi dziś zwiędło, katalpa :ohmy: :jeez:



Krótki raport na dziś. Remont, który w planach :evil: miał się właśnie skończyć, jest w fazie apogeum :hammer: , moja Nina się śmieje, że mieszkamy jak bezdomni w kartonach :pinch: . Upały przekraczają wszelkie granice, skupiam się wyłącznie na tym, aby przetrwać. Oraz zachować ogród, o ile to możliwe :huh: . Oprócz tego, że jest koszmarnie sucho, na różach szaleje przędziorek do spółki z plamistością :angry: , pomidory zarażone :jeez: , tylko chwasty mają się wciąż świetnie :hammer: . Środek lata nie wygląda u mnie za wesoło :unsure:
Dalej bez zdjęć, bo tablet robi okropne :pinch: , zresztą nie fotografuję dużo, bo niby co? Smażone róże :evil: ?
Jak kiedyś wrócę do pracy, to wezmę kredyt, zrujnuję ogród i założę profesjonalne nawadnianie :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Sie 2014 10:07 #288735

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nie mam czasu na robienie fotek :tongue2: - eksploatowanie taniej siły roboczej zajmuje mi czas w 100% :rotfl1: . Nie doceniałam mojego palca wskazującego, a on jest wybitnie uzdolniony w pokazywaniu "to zrób!" :laugh1: . Kurcze i to działa :woohoo: i się robi :woohoo: . Podłoga w altance zrobiona :dance: . Zbiornik na deszczówkę podłączony :dance: . Nawet po piwo do sklepu chodzi bez gadania :rotfl1: . Boszzz jaka ja byłam kiedyś głupia :jeez: .

U mnie też sucho - choć dwa dni temu przeszła burza - ale żeby podlać porządnie musiało by popadać cały dzień :dry: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Sie 2014 10:32 #288746

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Martuś - trzymaj się jakoś w tym remontowym szaleństwie. Mam nadzieję, że w końcu spadnie u Ciebie trochę deszczu. U mnie też szaleje plamistość ale róże nic sobie z tego nie robią i wiążą lub już rozwijają pąki. Czy przegorzan nie rozsiewa Ci się jak dziki ? Domek wyszedł cudnie !
A jak kręgosłup ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.652 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum