TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:41 #291267

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
O matulu ! Jakie hortensje... :woohoo: Żadnych upałów nie widać po Twoich roślinach ,Marta.
A wiesz ,że wyrosły mi dopiero teraz werbeny patagońskie z Twoich nasion :P
Wysiałam je wprost na rabatę ,a teraz wlaśnie je odkryłam ,ciekawe czy zdążą zakwitnąć ,ale chyba tak.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:42 #291268

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie też kwiaty róż w drugim kwitnieniu dużo mniejsze. No to niedźwiadek odpada - mam dość mało miejsca.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:48 #291276

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A u mnie zakwitł powojnik wielkokwiatowy kwiatkiem wielkości 5 zł !
Tak śmiesznie wygląda. :happy4:

Marta -miałam jeszcze zapytać o lilie - dlaczego ciągle ci kwitną? To są cebule sadzone później czy jak ?
U mnie już dawno po liliach.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:49 #291277

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-nie przemęczaj się i zostaw coś dla nas do roboty bo w innym razie po co mamy do Ciebie jechać jak ciasta nie dostaniemy?
Kosmosy mnie oczarowały,chyba czas zainteresować się onymi :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:56 #291281

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
artam wrote:
Tak, wszystko mówi, że jesień już... U Ciebie chryzantemy, u mnie dzielżany, ale mówią to samo! ;)

I właśnie dlatego nie ma u mnie ani chryzantem, ani dzielżanów, ogólnie żołtego o tej porze nie lubię, póżniej tak, ale w sierpniu straszyć jesienią? :funnyface: Niestety, nie oznacza to wcale, że jesień do mnie zawita później ;)
Marta, cieszę się ze chociaż u Ciebie popadało, u mnie w Lublinie padało całą noc, a na działce nie padało prawie wcale :unsure: Tyle masz hortensji? :supr3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 09:05 #291321

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
markita wrote:
[...]Nasionek kosmosów będę miała pewnie całe kilogramy, jak co roku :happy3: , ale Ty masz miejsce ;)
:rotfl1: Nie mam, ale mam mieć :wink4: M. planuje zlikwidować oba rzędy winorośli przy warzywniku. Co ja tam mam posadzić :jeez: i jak skomponować :silly: :tongue2:
A wiesz, że ja dopiero wczoraj zajrzałam do Twojego pierwszego wątku i :supr3: nie mogę wyjść z podziwu ile dokonałaś przez te cztery lata :ohmy:
Susza, przez kolejne lata nękająca mój ogród, zmusiła mnie do przemyślenia i zrewidowania planów nasadzeń :think: Ale w tym sezonie jakoś łaskawiej, częściej padało u nas ;) więc znowu odważniej planuję :flower: :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 09:30 #291327

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś paczkę dostałam po południu. Jeszcze nie posadzone. Wczoraj większość dnia oddawałam się jodze :garden: i łajzingowi
:happy3: . Trawę mam normalnie kosmicznie dopieszczoną :rotfl1: . Dziś podczas obchodu ogrodu zweryfikowałam swój pomysł na posadzenie werbeny na różance. Za bardzo będzie naćkane :tongue2: , bo moja lawenda wprowadza tam niezły zamęt :tongue2: .


Dziś mam w planach zagospodarowanie werbeny. Chciałabym się też zabrać za zerwanie do końca trawy przy rabacie pomarańczowej (tej za domem), ale nie wiem co mi z tych planów wyjdzie. Wczoraj wbił mi się kolec od róży w kciuka i nie mogę go wyciągnąć (to znaczy wyciągnęłam, ale ukruszył mi się i w palcu został mały fragment). Boli jak cholera :evil: .


Miłego dnia :bye: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2014 09:55 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 10:01 #291332

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
olibabka wrote:
markita wrote:
[...]Nasionek kosmosów będę miała pewnie całe kilogramy, jak co roku :happy3: , ale Ty masz miejsce ;)
:rotfl1: Nie mam, ale mam mieć :wink4:

Ja też mam mieć, a jak będziesz miała kilogramy, to proszę o parę gram :thanks:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 18:14 #291387

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, jeśli można, to ustawiam się w kolejce po dwa gramy nasion dziwaków :thanks:

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 20:18 #291404

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Martuś i jak? Udało się pojechać na zakupy? Kupiłaś coś ciekawego? Ja dziś po miesiącu przerwy odwiedziłam sklep ogrodniczy ;) , nie jeden zresztą :happy3:

Moniko pochwały od właścicielki TAKIEGO ogrodu ;) to naprawdę coś :hug:
Nie daj się zwieść pozorom, że moje róże nie chorują :happy3: , może i wierzchołki pokazane na zdjęciach czyste, ale poniżej linii zdjęć często masakra :jeez: . Staram się na bieżąco obrywać chore listki, ale niestety ciągle ich przybywa, w dodatku w tym roku chorują róże, które do tej pory miałam za pewniaki zdrowotne :huh:
Kosmosy to nie żadna kolekcja ;) , to swobodne mutacje wśród siewek :silly:

Aniu ja też nie chcę jesieni :dry: , ale jest połowa sierpnia i musimy zacząć się godzić z tą myślą :unsure:


DSC_2453.JPG


Hortensje też już zaczynają brązowieć, więc zostaje zchwycać się kosmosami ;)

Marto źle mnie zrozumiałaś ;) , nie pisałam w znaczeniu, że już więcej nie kupię, tylko, że nie będzie już takiej ilości zdjęć z hortensjami, bo nie wyglądają za dobrze :silly: . Little Lime chętnie nabędę :P , choć podobno ona wcale nie taka "little" :blink:
Polar Bear mam zaledwie od jesieni, więc nawet 30 cm kwiatostany nie osiągnęły ;) , ale jak już wspomniałam - wszystko przed nami :happy4:

Magdo zdjęcia hortensji trochę przeterminowane :whistle: , teraz wyglądają dużo gorzej :dry: , a jśli chodzi o inne roślinki, pokazuję te, które jakoś się trzymają ;)
Werbeny jak już łapią wiatr w żagle idą jak burza :woohoo: , tak więc pewnie doczekasz kwiatów :lol:
Zdjęcia lilii tak samo przeterminowane jak hortensji :happy3: , po prostu pokazywałam zaległości ;) . Obecnie kończy kwitnienie Corvara i jakiś spóźniony White Triumphator :silly:

Iwonko zrobiłam dziś dla Ciebie zdjęcie Bombshell, myślę, że ona mogłaby spełniać Twoje warunki ;)


DSC_2464.JPG


Roma ciasto i tak dostaniecie, bo ja gościnna jestem :rotfl1: , a chwasty zdążą nowe urosnąć, nie ma obawy :happy3:
Ja ciągle nie wierzę, że do mnie zawitasz ;) , do Gdańska jednak miałaś trochę bliżej :whistle:

Ula żółtego nie lubię o żadnej porze roku z wyjątkiem bardzo wczesnej wiosny :happy3: , moja chryzantema jest BIAŁA :evil:
W ogrodzie ciągle sucho :pinch: , cały dzień wiszą ciemne chmury, z których nic nie wynika poza bólem głowy :angry:
Hortensji mam obecnie około 20 odmian :P

Marysiu jak to co, liliowce :happy3: . To może być w roli głównej, a do nich łatwo coś dobierzesz, na przykład floksy, irysy, może kilka piwonii, wiosną tulipany, a pomiędzy wszystkim kosmosy :woohoo: . I werbena :happy3: . Niestety nie kojarzę za bardzo jaka będzie wielkość tej rabaty :oops: , bo może można by się pokusić o coś całorocznego z iglakami ;) . Mnie susza też nęka co roku, a ja co? dosadzam :rotfl1:

Dorcia skąd wytrzasnęłaś ikonkę z łajzą :woohoo: ?
Moja trawa dla odmiany kosmicznie niedopieszczona :happy3: i chyba jeszcze poczeka do przyszłego tygodnia, bo brat nie chce dać się namówić na powtórkę z rozrywki :evil:
Ciekawe co wymyśliłaś z werbeną dzisiaj ;) ?
Mnie kiedyś zaatakowała kolcem Alissar :jeez: . Wyjmowałam zraszacz z rabaty, a ona mnie zaczepiła takim potężnym kolcem z podstawy krzewu w stopę :pinch: . Wbił się tak mocno, że jak go usunęłam dostałam normalnie ktrwotoku :dazed: . Trzy dni mnie noga bolała przy chodzeniu :evil:

Wiesiu nie ma sprawy ;) , wciągnęłam na listę :P

Kasiu zapisałam w kolejkę :silly:





Dziś moja poczekalnia zmniejszyła się o kolejne doniczki, więc przy okazji zakupów postanowiłam odwiedzić dawno nie widziany sklep ogrodniczy :rotfl1:
Z pustymi rękami nie wyszłam :happy3: , kolejny NN floksik i kulka na górkę pinus mugo 'Benjamin'


DSC_2439.JPG



Poptem zajrzałam do kolejnego, bo był niedaleko :rotfl1: i zrobiłam dość niespodziewane pierwsze zakupy cebul :supr: . Ale jak zobaczyłam te wszystkie krokusy, które zawsze chciałam mieć, to się nie zastanawiałam :happy4:


DSC_2437.JPG


Ciekawe ile cebul zgromadzę w tym roku zanim przyjdzie czas sadzenia :tongue2:

Poza tym różano ;) , upały nie męczą kwiatów, troszkę królewny odetchnęły :lol:

Chopin


DSC_2445.JPG


Old Port


DSC_2446.JPG


Avalon


DSC_2447.JPG


domniemana blue River od Dorci


DSC_2455.JPG


Gentle Hermione


DSC_2448.JPG


Gospel


DSC_2454.JPG


Ingrid Bergman


DSC_2460.JPG


Tradescant


DSC_2461.JPG
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2014 20:23 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, katja, iwa27, chester633, anabuko1

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 20:22 #291406

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Marta, Marta...jakoś dziwnie jesiennie się zrobiło :silly: Ja też muszę dosadzić krokusy i tulipany...u mnie to jakoś jednoroczne rośliny...
albo z roku na rok coraz słabsze, a nie będę się bawił w wykopywanie :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 20:51 #291412

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No jak to co wymyśliłam z werbeną... posadziłam wszędzie :rotfl1: . Mówię Ci w przyszłym roku będzie bosko :woohoo: . Napiszę Ci u siebie co i jak ;) .

Paluch boli nadal :sick: . Odpuściłam sobie zrywanie trawy i pół dnia spędziłam na wyrywaniu zielska z kostki (jedną ręką nieźle mi szło :rotfl1: ) .

Przypomnij mi jesienią, że jak chcę prawdziwego Chopina :happy-old: - bo ten mój jest piękny, ale żółty :happy3: .


Jest szansa, że jutro będę w ogrodniczym. Zresztą jutro to ja chyba wszędzie będę, bo już o 7:30 melduję się w przychodni :tongue2: .


A tak w ogóle, to przygotowałam dziś dwa miejsca na ... hortensje :P .

Róże piękne! Zakupy super!

Czy bardzo się wkurzysz, jak Ci napiszę, że dziś wylałam całą deszczówkę, ale właśnie się napełnia? :whistle:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Sie 2014 21:37 #291433

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Urocza kosodrzewina na nóżce.. droga :whistle: ?
Krokusy już gromadzisz- ech.. jesień się zbliża :(
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Sie 2014 00:02 #291469

  • Roma
  • Roma's Avatar
Roma ciasto i tak dostaniecie, bo ja gościnna jestem :rotfl1: , a chwasty zdążą nowe urosnąć, nie ma obawy :happy3:
Ja ciągle nie wierzę, że do mnie zawitasz ;) , do Gdańska jednak miałaś trochę bliżej :whistle:

No to się koleżanko zdziwisz :eek3: Tym razem nie odpuszczę.Do Warszawy dojadę choćby autobusem.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Sie 2014 22:15 #291639

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Romciu to ten sezon nie tylko masz gości ,ale także jedziesz w gości .Fajnie tak mieć ale coś się w końcu od życia należy B) Martuś już kwitną rozchodniki :ohmy: moje jeszcze nie takie zaangażowane w kwitnienie .Mój Old port pauzuje to samo Tradescant .Wczoraj go przesadziłam w inne miejsce i mam nadzieję ,ze teraz będzie tylko lepiej
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Sie 2014 20:24 #292085

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Igor druga połowa sierpnia, to co się dziwisz ;) . Dlaczego cebule są jednoroczne u Ciebie? nornice? Bo nie wierzę, że chodzi o wykopywanie, ja niczego nie wykopuję i tylko narcyzy mi słabną :dry:

Dorcia Hortensjami mnie lekko zbiłaś z pantałyku :tongue2: , ale jak jeszcze zaczniesz floksy kupować, to już całkiem zwątpię :devil1:
U mnie też ostatnio sporo przeprowadzek i wyobraź sobie, że podlewa mi te nowe nasadzenia :woohoo: . Tak więc już nie zazdroszczę, bo mam swój deszczyk i pełne beczki :dance:
Zielsko w kostce też wkurza mnie od dawna, ale chyba poczeka na przyszły sezon :jeez:

Moniko kosówka nawet nie droga ;) , 32 zł kosztowała, to w miarę przyzwoita cena za taką kulkę. Jeszcze mam upatrzone dwie inne, tylko czekam na przypływ gotówki ;)
Najprzyjemniejszym zajęciem jesienią jest kupowanie cebul :woohoo: , bo wtedy myślami jesteś już w następnym sezonie ;) . W ostatnich latach miewałam po 500-600 cebul do wsadzenia :tongue2: :happy3: . Ciekawe ile uzbieram w tym roku :whistle:

Romciu liczyłam na to, że Cię sprowokuję :happy3: , niemniej i tak uwierzę jak zobaczę :funnyface: . A tak poważnie, to jesteś tu niecierpliwie oczekiwana :hug:

Jadziu rozchodniki dopiero się rozkręcają, z wysokich kwitnie tylko ten pokazany, ale zaczynają też maluchy


DSC_2513.JPG


U mnie już chyba wszystkie róże powtarzają, ale to upały przyspieszyły kwitnienie w wielu przypadkach i przez to, że zostało wymuszone, kwiaty były mniejsze :huh:



Dziś nic nie zrobiłam w ogrodzie, miałam wreszcie skosić trawę, bo 5 tygodni kosiarki nie dotykałam :dazed: (raz mi brat skosił, ale to też było trzy tygodnie temu ;) ), ale pada co chwilę :supr: . Trochę nie jestem przyzwyczajona do takiej częstotliwości opadów :lol: , ale oczywiście bardzo się cieszę :woohoo: . Zwłaszcza, że od poniedziałku znów ma być gorąco :mad2: . Poza tym w kuchni siedzę cały dzień, bo jutro goście, a tak bym poprzesadzała :whistle: . Dwa fragmenty ogrodu do całkowitej przeróbki, nie mogę się doczekać :silly: . Do tej pory przesadzałam tylko pojedyncze rośliny i zawsze z bólem serca, że im krzywdę zrobię ;) , a teraz planuję prawdziwe rewolucje, jak na mnie oczywiście :happy3:

A tymczasem widoczki po burzy :P


DSC_2498.JPG



DSC_2502.JPG



DSC_2510.JPG



DSC_2515.JPG



DSC_2500.JPG



DSC_2517.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Sie 2014 20:36 #292088

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No więc dobrze dmuchałam Martuś wreszcie i do Ciebie doleciał deszczyk :dance: Zbiorniki napełnione więc jest OK .U mnie prawie dziennie leje a wczoraj burza z gradem wielkości grochu.Żadnych cebulek już nie kupuję potem nie mam miejsca ,żeby ustawić wyciągnięte koszyczki, gdyż potrzebne jest miejsce na inne rośliny :rotfl1: U mnie małe rozchodniki też już kwitną a wysokie za chwilkę
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Sie 2014 20:52 #292095

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jestem bardzo ciekawa gdzie mówią/piszą, że od poniedziałku upały :dazed: . 21-24st u mnie zapowiadają :dazed: ... toż to zimnica straszna :tongue2: . Dziś u mnie pogoda w kratkę. Trochę popadywało niestety :angry: ... bo ja deszczu nie zamawiałam :hammer: .

Marta co też Ty wymyśliłaś za zmiany - spowiadaj się szybciutko :happy-old: .

Kochana do floksów jeszcze nie dojrzałam :P , do hortensji zresztą też nie :happy3: , ale co mi tam :devil1: .


W miarę dobrym sposobem na zielsko w kostce jest polewanie chwastów wrzątkiem :idea1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2014 21:01 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.474 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum