TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Sie 2014 12:23 #290333

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wspaniale powtarzają Ci róże :bravo: . U mnie jakoś szału nie ma :think: . Na szczęście humor ratują mi trawy, jeżówki i hortensje ;) .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 11:59 #290587

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kolejny koszmarnie upalny dzień :evil: , zaległości ogrodowe piętrzą się na potęgę, a tu znów się szykuje kilkugodzinny maraton podlewania, bo chyba nie muszę mówić, że po ostatnich opadach nawet ślad nie został :happy3: . A ponoć jutro ma być jeszcze gorzej :mad2:

Moniko ja o moim deszczyku już zapomniałam ;) , nie był zbyt obfity, a upały znów robią swoje :evil:
Ostatnie lilie i liliowce kończą kwitnienie :unsure: , lato się kończy, dlatego nigdy nie pozbędę się róż :woohoo: , one będą kwitły do przymrozków :flower2:

Ewo prawda, że lilie okropne były w tym roku :lol: , Jalitah sadzona wiosną tego roku, więc rzeczywiście o zimowaniu nie mogę się wypowiedzieć, ale nie omieszkam zdać relacji wiosną :P
Wszystko wróciło na dawne tory, łącznie z upałem :devil1:

Dorcia wczoraj spędziłam 3 godziny na oskubywaniu róż z chorych listków :jeez: , to tyle w temacie zdrowotności moich róż :evil: , o przędziorku zmilczę :hammer:
I niestety nie mogę powiedzieć, że zaniechałam chemii, a mimo to chorują :pinch: . Ja po prostu nie dopuszczam do sytuacji, że wszystkie liście zżółkną i opadną, sama wypatruję pierwszych oznak choroby i je usuwam. Łudzę się, że to trochę powstrzymuje rozwój plamistości :think:
Wcale mnie nie dziwi, to co piszesz o Lilypolu, od zawsze twierdziłam, że lilie kupuje się wiosną :funnyface: i na stronie pan Pajda wyraźnie napisał, że sprzedaje to, co zostało z wiosny :silly: . Po prostu kup wiosną i wsadź do gruntu, a nie hoduj na parapetach :happy3:

Aguś no popatrz ;) , na mnie depresyjnie działa upał :happy4: , zwłaszcza trwający czwarty tydzień :rotfl1: . Jeden niewielki deszcz w tym czasie nie rozwiązał moich problemów z wodą ;)
Co do tego przenikania się roślin na rabatach to złudzenie optyczne :happy4: , jak z odpowiedniej odległości zrobię zdjęcie, to powstaje takie wrażenie, ale w rzeczywistości to tak nie wygląda :silly: . Zgranie kolorystyczne osiągam unikając żółtych i pomarańczowych kwiatów :rotfl1: , a wszystkie odcienie różu, fioletu, białego i niebieskiego do siebie pasują :P

Roma już ja widziałam jak wyglądają te rośliny u Ciebie, żal to patrzeć na moje :jeez: . Deszczu było tyle co kot napłakał, dwa dni upału już zrobiły swoje i znowu susza :pinch:
Twoje róże też widziałam, nie wiem dlaczego tylko goście fotografują różankę, a Ty sama wcale :dazed: . Moje róże można pokazać tylko w zbliżeniach, bo na dalszych planach wyszłaby na jaw ich prawdziwa kondycja :devil1: , a Ty swoich najzwyczajniej się czepiasz :hammer:

Ewuniu dziękuję :kiss3:
Jalitah mam dopiero od tej wiosny, więc za wiele nie mogę na razie powiedzieć ;) . Rośnie ładnie, kwitnie niezbyt obficie, ale zadowalająco, jak na razie zupełnie zdrowa :P

Marysiu sprawiłaś mi ogromną przyjemność swoją wizytą :hug: , a niewiele ich miałam ostatnio ;) . Dziękuję za miłe słowa o ogrodzie :kiss3: , zgadzam się jedynie z tą ilością włożonej pracy :happy3: , ale efekty widzę zupełnie inaczej :tongue2:

Ula u mnie już znów sucho :happy3: , zwariuję w tym roku z tą suszą :evil:

Marto dziś już znów podlewam :rotfl1: , zbytnio sobie nie odpoczęłam :happy3:
Ta mała jeżówka z zeszłorocznych zakupów u Podstolca, tych, które mnie do jeżówek skutecznie zniechęciły :evil: . Żadna biała odmiana się nie zgadzała :angry: , jedna zgniła i nie ma wcale, a dwie, które się zgadzały sprawują się fatalnie i leżą nawet podwiązane :jeez: . Oglądałam ostatnio w dwóch sklepach sporo kwitnących odmian i nawet tańsze niż w zeszłych latach ;) , po 12 i 13 zł, ale jakoś żadna do mnie nie przemówiła :silly: . Widzę ten pęd na forum obecnie, ale ja jak się zrażę, to nie łatwo mnie z powrotem przekonać ;)

Kasiu rozumiem, że jeżówkowo-budlejowe i przegorzanowe Cię nie zachwyciły? Żartuję :funnyface:
The Prince kwitnie obecnie zupełnie inaczej niż w czerwcu, pewnie dlatego inny niż Twój ;) . W pierwszym kwitnieniu miał ogromne purpurowe kwiaty, teraz za to ma olbrzymią ilość kwiatów, ale mniejszych i jaśniejszych :silly: . To pewnie ta pogoda okropna to sprawiła :evil:

Edytko najważniejsze, że w ogóle powtarzają :woohoo: , dlatego choć kocham inne rośliny, róż nigdy się nie pozbędę :P
Traw nie mam za wiele, ale cieszą mnie te, co są ;) , o jeżówkach Marcie napisałam :evil: , a hortensje się smażą w upale :( . Kwiatostany zamiast ładnie różowieć, od razu brązowieją, liście schną, a całość wygląda żałośnie, choć podlewam je codziennie :huh:





Dziś zatem hortensje, póki jeszcze jako tako wyglądają, bo błyskawicznie tracą na urodzie w te upały :jeez:

Pinky Winky


DSC_2240.JPG


Sundae Fraise


DSC_2242.JPG


Polar Bear


DSC_2243.JPG


Limelight


DSC_2248.JPG


Silver Dollar


DSC_2279.JPG


Phantom


DSC_2281.JPG


Vanille Fraise 'Renhy'


DSC_2313.JPG


Kyushu


DSC_2365.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 12:13 #290588

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeszcze jeden monotematyczny post ;) , sponsorowany przez niezwykle fotogeniczne kosmosy, głównie dziwaki :happy3:


DSC_2254.JPG



DSC_2255.JPG



DSC_2296.JPG



DSC_2314.JPG



DSC_2340.JPG



DSC_2200.JPG



DSC_2180.JPG



DSC_2127.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, chester633, anabuko1

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 15:06 #290611

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ah czemu te piękne dziwaki nie mają mniejszych krzaczysk, już dawno zostałyby i moimi mieszkańcami. Ale przynajmniej u Ciebie można je podziwiać.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 23:25 #290714

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, o rabacie motylowej zapomniałam napisać bo po obejrzeniu popadłam w niemy zachwyt i pobiegłam do ogrodu szukać miejsca na zestawienie budleji z jeżówkami :bad-idea:
Miejsca nie znalazłam, a napisać o tym jak cudna jest rabata - zapomniałam :club2:
Zajefajnie to wymyśliłaś - kolorystycznie, kompozycyjnie - majstersztyk! :thanks:
Gdybym miała się zniechęcać do roslin po zakupach u Podstolca, to nie miałabym ani jednej jezowki i ani jednej jarzmianki :jeez:
Całe szczęście nie tak łatwo mnie zniechęcić :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 23:29 #290720

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku Martuś - cuuudnie :hearts:
na temat deszczu nic nie powiem ani nie napiszę, wciąż jestem w szoku po tym moim :blink:
jutro chyba czeka mnie odstresowująca wycieczka do Owińsk :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Sie 2014 23:30 #290721

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś cudne te dziwolągi ,wiec nie narzekaj ,bo u mnie tylko pojedyncze przetrwały i powstają jak Feniks każdego roku .Hortensje masz cudne jak jedna
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Sie 2014 07:45 #290746

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No to mnie uraczyłaś hortensjami :tongue2: :happy: - ale przeżyję :P .

Ja muszę się zabrać za te moje róże :oops: i też zacząć te listki obrywać codziennie, a nie z doskoku :tongue2: . Zaniedbałam je ostatnio i to niestety widać :oops: . Ale będzie wstyd :oops: .

Martuś na werbenę - to tak jak Ci pisałam już kiedyś - piszę się jak najbardziej - ilości hurtowe mogą być :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Sie 2014 09:30 #290763

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martuś, to ja dziękuję, że zechciałaś mi pokazać swój ogród. Do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu :woohoo: Nigdy Ci nie dorównam więc nawet nie będę próbować :silly: Mój mąż mimo, że tylko rzucił okiem ;) też był pod ogromnym wrażeniem :ohmy: Szczególnie go zachwyciły równiutko przycięte brzegi trawnika, bo na bylinach to on się nie zna :lol:
Kosmos podoba mi się od dawna, taki bezproblemowy, zapisuję się na nasionka dziwaków od Ciebie :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2014 09:31 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Sie 2014 20:19 #290920

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, ale u nas susze są co roku przecież, nie ma co wariować ;) , tylko dopóki nie byłaś ogrodniczką, to tego tak boleśnie nie odczuwałaś... A może i nie zauważałaś ;)
Hortensje masz piękne, jak na takie młode krzewy rewelacja! I trochę więcej poczucia wartości własnej i ogrodu! :) Skromność cnotą, ale jak Cię chwalą, to weź to na klatę! :)
A kosmosy z każdym rokiem bardziej odległe od tzw. pierwowzoru ;) , ciekawe jakie będą w przyszłym, może całkiem zwykłe?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Sie 2014 22:58 #291002

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne masz hortensje, Poszukuję teraz małej, kompaktowej hortensji. Ale nie chcę, żeby mi się kładły kwiaty ani żeby różowiały, więc Bobo odpada. Wypatrzyłam w jednym sklepie internetowym odmianę Ammarin - jeden feler różowieje a ja chcę białą i już :) A jaki jest "Niedźwiadek"?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Sie 2014 23:09 #291004

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Cudne hortensje :hearts: . Ostrzę pazurki na Silver dollar, tylko martwi mnie nieco, że ona później kwitnie :think: . Jak to kwitnienie wypadło u Ciebie w stosunku do innych hortensji?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 10:52 #291102

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ło matko ,ale masz kolekcję hortensjową ,coś pięknego .Też myślę o powiększeniu swojej.Przez tę swoja miłość do róż ,wiele roślin nie widziałam .Kosmosy takie ,jak Twoje posiałam w zeszłym roku .Wyrosły na olbrzymy i do końca lata musiałam część usunąć ,bo właziły mi w inne rośliny .Za blisko posiałam .Nie zmienia to faktu ,że są bardzo efektowne :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 21:56 #291234

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula krzaczyska z nich potężne, to fakt ;) , ale nie mogę się oprzeć, żeby co roku kilku nie zostawić :P

Kasiu rabata "motylowa" wyszła mi prawdę mówiąc przypadkiem w czasach jeszcze przedforumowych :happy3: . Miałam posadzone budleje w trawniku, potem zdarłam trawę i dostałam zwykłe jeżówki od mamy, wsadziłam pomiędzy budleje :lol: . Na drugi rok już celowo dosadziłam liatry i inne jeżówki, potem pojawiły się floksy. Jak na taką improwizację, to uważam, że wyszło całkiem całkiem :happy4:
Moje zniechęcenie do jeżówek trwa już drugi rok i jakoś nie chce minąć ;) , choć jedną w tym roku nabyłam Southern Belle :silly:

Martuś cieszę się, że ci się podoba :kiss3:
Deszczyk u mnie nadal pożądany ;) , trochę pokropiło od wczoraj, ale po takiej suszy przydałoby się coś więcej :dry:
Co to Owińsk?

Jadziu ja na dziwolągi nie narzekam ;) , raczej je wiosną ograniczam, bo ilość siewek wystarczyłaby, żeby zapełnić cały ogród :happy3: . Szkoda tylko, że prawie nie mam już pełnych, od nich się zaczęło, a potem zaczęły mutować :happy4:
Hortensje byłyby cudne, gdyby nie upały :( . Kwiaty zanim zrobiły się całe białe już były brązowe :angry:

Dorcia więcej raczej hortensji nie będzie, przynajmniej w tych ilościach ;) , za bardzo dokuczyły im upały :unsure:
I jak, posadziłaś werbenę w różach? Wystarczyło siewek? bo jak nie, to jeszcze coś oszczędzę w plewieniu :rotfl1:

Marysiu Twoje pochwały są naprawdę mocno przesadzone :oops: , niemniej bardzo Ci dziękuję za taką przychylną opinię :hug:
Nasionek kosmosów będę miała pewnie całe kilogramy, jak co roku :happy3: , ale Ty masz miejsce ;)

Marto to prawda, że na pogodę patrzę inaczej odkąd mam ogród ;) i to prawda, że susza jest co roku. Ale taka :dazed: ??? Takiej nie było od czterech lat (bo tyle mam ogród :happy3: ) i takich temperatur podobno od 20 lat nie było :jeez: . Zresztą i tak mnie nie zrozumiesz, bo u Ciebie padało częściej :rotfl1:
Hortensje się rozrosły, ale kwitnienie w tych upałach to zupełna porażka :unsure: , jedna Siver Dollar kwitnąca później może będzie jakoś wyglądać :think:
Kosmosy niektóre już są całkiem zwyczajne, o taki ;)


DSC_2381.JPG


Iwonko z małych jest jeszcze Bombshell, u mnie przynajmniej nie jest różowa, a zaczęła kwitnąć jako jedna z pierwszych. Polar Bear mam dopiero pierwszy pełny sezon, sadziłam zeszłej jesieni, więc nie wiem, czy moja opinia będzie miarodajna, na razie nie widzę, żeby kwiaty się przebarwiały, ale niektóre pędy się pokładają - może dlatego, że jeszcze młoda. Poza tym nie wydaje mi się, żeby ona była za bardzo kompaktowa, kilka pędów wypuściła całkiem długich, a spodziewam się, że w przyszłym roku dopiero się rozkręci.

Edytko Silver Dollar to przepiękna odmiana, nawet się nie zastanawiaj :lol: . Rzeczywiście zakwitnie w pełni najpóźniej ze wszystkich, ale w tym roku to absolutnie zaleta ;) , jako jedyna będzie miała szanse pokazać na co ją naprawdę stać :P . Choć z powodu suszy kwiatostany na pewno będą mniejsze niż w zeszłym roku :dry:

Ewo to połowa mojej małej kolekcji hortensjowej ;) , druga połowa z powodu upałów już nie nadaje się do pokazania :( . Ale ogrodnik myślami zawsze jest sezon do przodu :woohoo: , rozrosną się i za rok dopiero pokażą :woohoo:
Kosmosy to faktycznie olbrzymy :happy3: , u mnie są już trzeci rok i uważnie wybieram miejsca, w których pozwalam siewkom pozostać :happy4:





Wreszcie skończyły się upały :woohoo: :dance: :drink1: :bravo: :P
Deszcz popadał oględnie mówiąc skromnie ;) , ale przynajmniej to co spadło nie wyparuje od razu :evil:
Zabrałam się zatem ochoczo do sadzenia mojej przydługiej poczekalni ;) i udało mi się zredukować ponad połowę doniczek :lol: . Niestety w czasie kopania wyszło na jaw jak skromny był deszcz :evil: , ziemia przemokła zaledwie na centymetr :jeez: . No ale czego się tu spodziewać po tak długotrwałej suszy :dry:
Jak już wszystko posadzę czeka mnie mega odchwaszczanie :pinch: , ponad miesiąc nie tykane rabaty :jeez: . Nie wiem jak to zrobię, bo nadal muszę uważać i się oszczędzać ;) , do końca września nie wytrzymam, żeby doczekać przyjazdu gości, którzy za ciasto wspomogliby koleżankę :rotfl1: :rotfl1:


No dobrze, czas wrócić zdjęciowo do chwili obecnej ;) , a chwila obecna wyraźnie mówi...


DSC_2390.JPG



DSC_2395.JPG


Mam w ogrodzie 4 rozplenice. Do tej pory myślałam, że wszystkie są jednakowe, ale chyba jednak nie, bo dwie z nich jeszcze nie kwitną wcale, a dwie pozostałe kwitną, ale każda inaczej :think:


DSC_2414.JPG



DSC_2417.JPG


Róże z powodu suszy mają o połowę mniejsze kwiaty :huh:


DSC_2423.JPG



DSC_2416.JPG


I jeszcze czeka mnie dość pilna sprawa, a zupełnie nie wiem jak się do niej zabrać, mianowicie prześwietlenie brzoskwini i muszę to zrobić do połowy sierpnia :dazed: . Czytam i czytam i głupia jestem :jeez: . Drzewko wygląda tak


DSC_2371.JPG
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2014 22:02 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:07 #291238

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe nie Owińsk, ale Owińska - miejscowość pod Poznaniem, gdzie jest takie duże centrum ogrodnicze Primaflora :kiss3:
jednak nie dałam rady pojechać, miałam taką migrenę wczoraj, że najchętniej bym tylko siedziała w domu i wyła no i spała, coś się wczoraj działo z ciśnieniem a ja wtedy cierpię :sick:
dziś też mi nie wyszło bo najpierw baaaardzo długi spacer z mamą a potem siostra mnie wyciągnęła na zakupy :silly:
może się jutro uda B)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:16 #291245

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta, oj i co mam napisać ? Tak pięknie u Ciebie... Rabata motylowa to dzieło sztuki, podobnie sucholubna - przepięknie komponują się werbena i przegorzan i perovskia. Róże ślicznie powtarzają i z tego co widzę ani plamki na liściach ! Jak Ty to robisz ? Uzbierałaś też niezłą kolekcję hortensji i cosmosów - cudne są te kwiatuszki !
:bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:17 #291246

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ja jeszcez jesieni nie chcę :blink:
Więc pozachwycam się Twoimi pieknymi hortensjami :hearts:
I kosmosy masz całkiem orygionalne, jeszcze takich nie widziałam :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Sie 2014 22:19 #291247

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Tak, wszystko mówi, że jesień już... U Ciebie chryzantemy, u mnie dzielżany, ale mówią to samo! ;)
Marta, zaraz, zaraz... Jakąś sprzeczność dostrzegam... Najpierw mówisz, że więcej hortensji nie będzie, bo źle zniosły upały... A to one winne upałów? :rotfl1:
A potem jednak mówisz, że ogrodnik powinien perspektywicznie patrzeć i że za rok dopiero pokażą! No i ja się z tym drugim podejściem solidaryzuję :) I ono słuszne jest! :happy-old:
Kupujemy dalej hortensje! Little Lime ma być na dniach w Kurowie :)
A Polar Bear mój spełnia oczekiwania, no może nie ma jeszcze tych półmetrowych kwiatostanów ;) , ale bardzo przyzwoicie przyrósł i 30 cm prawie ;) jest!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.732 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum