TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Mar 2014 09:52 #235887

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Uuuu krokus Vanguard wygląda przepięknie. Będzie trzeba się na jesieni rozejrzeć :lev:
Może i narcyzy u Ciebie w lesie ale masz sporo innych kwitnących roślin, miło popatrzeć

Ah i patyczki mi się ukorzeniają! Widać, że z serca dane :hug: :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Mar 2014 23:39 #235913

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
dorciaj wrote:
Dosyć radykalnie niestety :dry: , bo po wnikliwym przeglądzie spora część była martwa prawie do kopca :cry3: .

Dorcia niemożliwe :oops: nawet u mnie w żadnym przypadku nie było tak źle :think:

Martuś dzięki za spotkanko :hug: i pogawędki przy tym i ... herbatce :kiss3:
Sezon się zaczął, teraz będzie już tylko lepiej :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mrówa

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 07:36 #235939

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
pamelka wrote:
dorciaj wrote:
Dosyć radykalnie niestety :dry: , bo po wnikliwym przeglądzie spora część była martwa prawie do kopca :cry3: .

Dorcia niemożliwe :oops: nawet u mnie w żadnym przypadku nie było tak źle :think:

U mnie podobnie jak u Dorci, może na Mazowszu ta pogoda zimowa była pokręcona :think: :oops: ,kilka róż mam czarnych do gruntu :pinch: :mad2: - a tu ciekawostka - te przemarznięte zostały obsypane ziemią z worka z hipermarketu(zabrakło kompostowej :jeez: ) - skład był bardzo włóknisty i bardziej przypominał torf, dlatego może była :screem: promocja :devil1: i ,,zlisiłem się na kilka worków zamiast kupić ziemię=ziemię :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 21:25 #236374

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Magdo lepiej późno niż wcale :P
Bardzo dziękuję za komplement o zdjęciach :hug: , choć maszyna nadal nie opanowana :oops: . Jedyne, co w miarę mi się udaje, to operowanie światłem, ale już ta jedna umiejętność sprawia, że moje zdjęcia są lepsze niż z automatu :silly:
Nie mam zdjęcia derenia z oddali, bo zapomniałam zrobić :oops: , nadrobię w najbliższym czasie, choć nie wiem, czy jest co oglądać ;) , rośnie pod płotem na tle ceglanego słupka :happy3:

Siberko nawet nie wiesz jakie to miłe doczekać chwili, że to właśnie w moim wątku rodzą się czyjeś chciejstwa :woohoo:
A jak Ci się podoba King of Stripped :P


DSC_9161.JPG



Aguś miło mi Cię powitać :bye:
Życzę udanych łowów krokusowych jesienią :lol:

Kasiu u mnie iryski danfordiae kwitną co drugi rok :dazed: , zupełnie tego nie rozumiem :think:
Wczoraj znalazłam jeszcze takiego kwitnącego, ale nie podpisanego :think:


DSC_9150.JPG


Dorcia mam nadzieję, że impreza u bratanicy była udana ;)
Wiesz, że ja do tej pory ani jednej róży nie przycięłam :huh: , może jutro, jak pogoda pozwoli. Oczywiście jak już posadzę nowe nabytki :happy4:

Moniko wszystkie ciemierniki, które mam i które tylko oglądałam dorastają do jakichś 30cm, a więc wysokie nie są ;)
A co do hiacynta, to wiesz ;) , jak jest tylko jeden to różne rzeczy mu się mogą przytrafić zanim zakwitnie :happy3: , więc trzeba troszkę jesienią zainwestować w przyszłe widoki i zapachy wiosenne :happy4:

Mirko na taką kępkę czekałam trzy lata :) , w dodatku pierwsza zima 2011/2012 pozbawiła je kwitnienia, ale nie życia :wink4: i w końcu tak się rozrosły :dance: . Dziwne, że Katharine Ci nie kwitnie :think: , jak je porównuję z innymi, to raczej zawsze najwcześniej i najobficiej kwitły :think:
Specjalnie ze względu na Twoją prośbę wzięłam wczoraj aparat i... prawie o nim zapomniałam :happy3: . Gdyby nie to, że brakowało miejsca na roślinki i przypadkiem odkryłam go w czeluściach bagażnika, nie byłoby nawet tych dwóch fotek :wink4:

Tu koleżanka Ula jest zawalana kolejnymi doniczkami, bo cały bagażnik wypełniają róże :rotfl1:


DSC_9151.JPG


na całym parkingu my :woohoo: :rotfl1: , w tle szkółka p. Kurowskich w Końskowoli :P


DSC_9152.JPG


Reszta szczegółów niżej ;)

Siberko tak po prawdzie to całe pole Vanguardów to moje tegoroczne odkrycie :happy3: , bo wcale nie wiedziałam, że je mam :wink4:

Paula moje narcyzy nadal w lesie ;) , ale pokazują się powoli kolejne kwiatuszki :flower2:
puszkinia


DSC_9154.JPG


i pierwsze pączki na tulipankach botanicznych Violacea Black Base


DSC_9144.JPG


Jolu u mnie nadal żadna róża nie przycięta :supr:
Również dziękuję za wczoraj :hug: , dzień na spotkanie wymarzony :woohoo:

Paweł ja praktycznie wszystkie młode róże przysypywałam kupną ziemią, bo kompostu miałam tylko tyle, że starczyło do dołków :dry: . Ale moja może porządniejsza była, bo od lokalnego producenta, a nie z marketu ;)
No niemniej róż jeszcze nie cięłam, więc może wypowiem się po fakcie :happy4:






A więc pierwszy szkółking zaliczony i sezon towarzysko rozpoczęty :dance:
Wizyta we Floribundzie tradycyjnie bardzo przyjemna i owocna :woohoo: . Zakupiłam 9 róż: 3 szt. Alnwick Rose, 3 szt. William Baffin, Elodie Gossuin, Artemis i nowość Jalitah :P
Potem tradycyjne spotkanie na szlaku z Martą i Jolą :hug: i dalej objazd okolicznych sklepów i szkółek :tongue2:
W Puławach nakupowałyśmy pierwiosnków :lol: , w Młynkach też jakieś bylinki, a u Kurowskich bardziej konkretnie :happy3: :azalie, hortensje, jaśminowce. Tradycyjnie roślinki poupychane w bagażniku, na siedzeniach, pod nogami i na kolanach :rotfl1:
A to moje osobiste zakupy :P : róże, azalia Satomi, jaśminowiec Belle Etoile, hortensja bukietowa Levana, fiołki rogate specjalnie do krzyżówek z moimi samosiejkami ;) i pierwiosnki :flower2:


DSC_9153.JPG


Za przemiły dzień szczególnie dziękuję moim towarzyszkom Eli i Uli :hug: :kiss3: . Dla Was bukiecik przylaszczek :kiss:


DSC_9155.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 21:41 #236392

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
markita wrote:
A jak Ci się podoba King of Stripped :P

Teraz to Ci powiem, że w takim razie nie wiem jakie mam ja, bo "na oko" różnicy nie widzę :devil1:

Powiem szczerze - współczuję zakupów (czytaj zakupoholizmu) :devil1: :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 21:53 #236405

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, ten niepodpisany irysek to pewnie ten 'Alida', on taki rozpoznawalny, do innych niepodobny! :rotfl1:
Widzę, że prawie nic nie było ;)
A jak my byłyśmy u panów Kurowskich, to na parkingu było pełno i nawet telewizja była, ale to pewnie nie z naszego powodu! :silly: :rotfl1:
Ale te krokusy masz! :eek3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 21:54 #236406

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, z azalii Satomi będziesz zadowolona - jest piękna :flower2:
Wiem, bo mam i co roku niezmiennie zachwycają mnie jej wielkie i liczne kwiaty w subtelnym kolorze :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 22:08 #236413

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Siberko tak między nami to ja też nie odróżniam Pickwick od King of Stripped :happy3: , jak by mi poginęły znaczniki to umarł w butach :happy4:
A co do zakupów, nawet sobie nie wyobrażasz z ilu roślinek zrezygnowałam :rotfl1: . Im roślinka większa, tym większe mam opory i namysł dłuższy, bo od razu mam wizję kopania wielkiego dołu, wybierania z niego taczki piachu i wywożenia tegoż piachu :jeez: . A powstały dół trzeba czymś napełnić, żeby posadzić roślinkę :supr: . W tym względzie współczucie by mi się przydało :happy3:

Marto zdaję się na Ciebie, jutro wsadzam znacznik ;)
Jak przyjechałyśmy do Kurowskich to też jakoś pełniej było, ale chyba wszystkich przeczekałyśmy :rotfl1:
Mówisz, że ładne mam krokusy :woohoo:
No to dla Ciebie jeszcze moja nowość Negro Boy :hearts:


DSC_9164.JPG


i całe poletko białych :silly:


DSC_9165.JPG


Dalu to już moje trzecie podejście do Satomi ;) , wiem, że jest piękna, tylko jakoś pecha do niej miałam. Najpierw kupiłam jakąś przemarzniętą, albo chorą, nie zakwitła i uschła :( , potem pomyloną i mam Sarinę :supr:
Bardzo liczę na to, że teraz w końcu się uda :lol:
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2014 22:11 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Mar 2014 22:44 #236441

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne te poletka krokusowe. Po ile tam masz cebulek? U mnie już po krokusach. Zakupy zacne, zwłaszcza hortensja mnie zainteresowała.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 07:29 #236473

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, wielkie dzięki za wspólny wyjazd, nic tak nie poprawia humoru jak zakupy w gronie rozumiejącym nasze potrzeby :dance: Dobrze, że nie wzięłaś większego samochodu :P zakupy byłyby jeszcze większe :jeez: Za to Ela tym razem nie musiała się aż tak ograniczać...no może troszeczkę. Nie skusiłam się na Satomi, wydaje mi się że ją mam, etykieta wisi na krzaczku, sprawdzę. Jeszcze pytanie odnośnie krwawnika, czy chcesz powiedzieć że tak się rozsiał? Wykopię Ci krokusy, będziesz miała do kolekcji, ja jesienią muszę dosadzić, bo kusisz pięknie :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 07:35 #236477

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gdzie tam mojej nasiadówie (pełnej dzieciaków) do takiego spotkania jak Wasze :huh: . Samochód napchany z każdej strony - widzę, że jednak bym się przydała ze swoim bagażnikiem :happy: .

Krokusów masz już całą masę różnych różniastych :dazed: . U mnie też zdecydowanie więcej niż rok temu :fly: , ale do takich łanów mam jeszcze daleko :tongue2: .

Satomi jest piękna :hearts: - trzymam kciuki żeby to podejście było udane :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 08:45 #236499

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Relacja szkółkingowa nie pełna ale zawsze cóś :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .............pochwal sie nowymi pierwiosnkami ................ a donoszę , że moja biedronkowa Katarzyna zakwitła , jest śliczna :fly: :fly: i nawet mgiełka na berberysach zaczyna się pojawiać ;)
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 09:38 #236527

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta jak zwykle czasu za mało na pogawędki, co :supr:
No niestety czas gonił :lol:
Nasze autko w porównaniu z Waszym pustawe nieco było :happy3:
Do kolejnego, miłego :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 09:54 #236532

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Jolu, Wasze autko może było pustawe z tego powodu, że Wy już to wszystko macie kupione :happy4: :happy4: .
Marta, widzisz sama, że umiemy sobie poradzić z zakupami i jesteśmy bardzo ostrożne w samochodzie, gdy doniczki pod nogami.
Teraz załapałam, że najwięcej problemu masz jednak ze zrobieniem miejscówki dla nowej rośliny.
Wspólne zakupy cechują się tym, że czasem kupuje się rośliny, których nie ma na liście.
Będąc sama nie kupiłabym azalii, a przecież nie przepadam za kwasolubami (gdzie ja posadzę???) :woohoo: .
Ja nie ograniczałam się tym razem, bo nie wracałam busem, pierwiosnki dojechały całe,
ale jak wypakowałam je w niedzielę z samochodu, to pies obgryzł płatki z czerwonego :happy2: .
Co ciekawe, roślin posadzonych w gruncie nie rusza, tylko te w doniczkach go kuszą.
Róże zadołowane w cieniu i dobrze, bo słoneczko świeci, mam zamiar je dziś sadzić.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2014 09:58 przez elsi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 10:05 #236536

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
elsi wrote:
Jolu, Wasze autko może było pustawe z tego powodu, że Wy już to wszystko macie kupione :happy4: :happy4: .
E tam, e tam :wink4: z wiekiem może rozsądek nareszcie bierze górę :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 10:31 #236543

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
A ja myśle , że jeszcze się dziewczyny nie rozkręciły ;)
W końcu to dopiero marzec ! :teach:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 10:50 #236552

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jola pewnie nie miała swoich okularów :whistle: , a Marta nie krzyczała "brać, brać i dzielić" :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Mar 2014 10:54 #236553

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia miałam okulary, jak nie :funnyface: :happy4:
Marta nie krzyczała, to prawda, ale co miała krzyczeć jak nic nie było :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.547 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum