TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Mar 2014 21:40 #233362

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Matko :supr: , jak ja ogarnę tyle wpisów :woohoo:

Gorzatko a nie robiłaś zakupów lidlowo-biedronkowych ;) ? Sądząc po etykiecie to stamtąd :wink4:
Pogodą juz się nie martwię, właśnie odwołali zimę :rotfl1:

Marto poczytałam trochę o nornicach i wikipedia podaje, że jedzą larwy i owady oraz bezkręgowce :P . To dżdżownice chyba się łapią na menu :happy3: . Zwłaszcza, że u mnie ryją strasznie, a jakoś braków w cebulach nie widzę :think: (tfu, tfu, żebym nie wypowiedziała w złą godzinę :pinch: )
Jeśli chodzi o iryski to kwitną jedynie Katharine Hodgkin. Gordon i Paulinka mają już pąki, a granatowy od Ciebie i Danforda tylko szczypiorki :(

Roma ciesz się, że miałaś deszczówkę na start, ja dopiero beczkę wyciągnęłam i czekam na weekend :whistle:

Mario witaj :hug:
Liliami jestem zauroczona i w tym roku pojawią się kolejne orienpety - czyli drzewiaste :woohoo:
Na parapecie skrętniki :P

Ula mam nadzieję, że prognozy sie potwierdzą i w weekend popada u nas trochę, też nie miałam deszczówki, bo bałam się o beczkę i dopiero wyciągnęłam :dry:

Aniu dereń już ma kwiaty :lol:


DSC_9108.JPG


Skrętniki takie zwykłe, "kundelki" jak to mówią, ale kwitną pięknie prawie cały rok :happy4:

Moniko zgadzam się z Tobą, krokusiki cudne i co dzień nowe :woohoo: . Dzis odkryłam, że jednak mam białe :happy3:


DSC_9102.JPG



Dorcia ale przecież nie było tak późno :oops: i pokazywałaś mi się, że jesteś zalogowana :silly:
Prins Claus faktycznie ma ten fiolecik tylko na zewnątrz, jak mocno rozkwitną to go wcale nie widać ;)
Wygląda na to, że na prognozach znasz się lepiej ode mnie :wink4: , odwołali zimę :woohoo: :dance: , znowu róże trzeba odkopcować :tongue2:

Paweł no niestety nie mam rozdrabniacza, ani nawet betoniarki :rotfl1: . I bardzo nad tym ubolewam :happy3:
Kiedyś jak sama zdzierałam trawnik, to zawsze bardzo dokładnie wytrzepywałam ziemię z tej prostej przyczyny, że trawa rośnie na cienkiej warstwie dobrej, nawiezionej ziemi i chciałam ją zatrzymać na rabatach ;) . Od poprzedniego sezonu wspomagam się dodatkową siłą roboczą i ona niestety nie wytrząsa tak jak ja :rotfl1:
No trudno, poczekam na kompost do jesieni :P

Marzenko ja za bardzo nie mam skąd brać tych fusów, bo piję rozpuszczalną i to słabiutką :oops:
Na szczęście host i rodków mam niewiele, to im sklepowe papu dostarczę :P

Iwonko ależ jaki wstyd, daj spokój :hug: , nie każdy jest na forum codziennie, jak nie przymierzając: ja :woohoo: :rotfl1:
Większość irysków u mnie też nadal w postaci szczypiorków, a biedronkom zrób fotkę, zidentyfikujemy ;)

GreenEvil moja też z dużą ilością ziemi ;) , nie źle, tylko dłużej się będzie przerabiać :silly:

Wiesiu witaj wiosennie :hug:

Beatko miedzian jest opryskiem profilaktycznym, jak już się grzyby pojawią, to oprócz tych, które wymagają koszyka i nożyka (Siberka dowcipna jak zawsze :happy3: ), stosujemy opryski dedykowane konkretnym grzybkom :lol:




Ufff! Pominęłam kogoś :tongue2: ? Nie widzę, nie słyszę :happy3:
Piękny dzień zakończył sie radosną wiadomością, że jednak powrotu zimy nie będzie :woohoo: :dance:
Zrobiłam oprysk Promanalem i wypatrywałam nowych krokusików :search:

Cudna odmiana Avanguarde :hearts: , którą zachwycałam się u Grzesika, a tu proszę, też ją mam :supr:
Co drugi płatek jest biały, a co drugi jasno fioletowy :hearts:


DSC_9105.JPG


hiacynty się mnożą :flower2:


DSC_9111.JPG


a ciemierniki co rano skulone od mrozu, w dzień prostują się i wdzięczą :lol:


DSC_9110.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, maria


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Mar 2014 21:47 #233366

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękne kwitnienia, mam nadzieję, że do niedzieli jeszcze coś u Ciebie przybędzie. Do niedzieli, bo nie wiem, czy będę miała neta na wyjeździe.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Mar 2014 22:08 #233379

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Widzę że u Ciebie też zawitała piękna wiosna ..krokusy zaczynają kwitnąć ale słoneczko świeci to przyspieszy rozkwit..u mnie ciemiernik rozkwitał jak padał deszcz i zamarzał..które pączki były większe zostały a te mniejsze później wyciągnęłam zgniłe ..na przyszły rok jak dożyję dam im stożkowe czapeczki..
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Mar 2014 22:33 #233390

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, krokusiki piękne, ale ja jak dzisiaj podniosłam głowę (bo na klęczkach wybierałam liście z kolejnej rabaty, wrrrr :angry: ) ze zdumieniem, ale i z ogromną radością zobaczyłam biały obłoczek - zakwitła śliwa ozdobna. No i pękły pierwsze pąki magnolii gwiaździstej :dance:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Mar 2014 22:36 #233395

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zakupy biedronkowe były, ale kojarzę z nich tylko zwykłe krokusy... te fioletowe, których mam obecnie multum :tongue2:
Masz zdjęcie etykiety? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 06:57 #233441

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
21:40 to dla mnie już tryb nocny :tongue2: . Nawet jak jestem online, to może znaczyć tylko tyle, że nie wyłączyłam sprzętu :oops: . W weekendy trochę zawsze dłużej siedzę :tongue2: . Ale o 6 rano spokojnie możesz wstawiać :P - bo właśnie robię sobie pierwszą kawkę :happy: .


Na pogodzie to ja się znam - w końcu na czymś trzeba :rotfl1: . A tak na poważnie, to zrażona przez tych wszystkich przepowiadaczy, już nie wierzę w prognozy pogody. Zwłaszcza te długoterminowe, które wcale im się nie sprawdzają.


Dlaczego wszyscy mają jakieś odmianowe, ciekawe i niespotykane krokusy, a ja jakieś zwykłe? Gdzie kupujecie? :happy-old:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 07:40 #233450

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorcia, dużo odmianowych krokusów pojawia się jesienią w szkółce na Al.Krakowskiej-wiza wi MC.Szukaj w budynku gdzie był kiedyś sklep PNOS-u,teraz jest jakaś,,galeria'' z pierdołami....a.....i jak zwykle trzeba często zaglądać by trafić na otwarcie stoiska ,,cebulowego''.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 08:25 #233462

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Martusiu ja deszczówkę przelewam z beczki jesienią w butle 5 litrowe i trzymam w letniaku (można w garażu :wink4: ), a wiosną przed opadami mam jak znalazł. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 08:56 #233475

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Świetny pomysł :) , a ja jesienią wylałam resztę na kompost :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 10:17 #233506

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś pięknie Ci wschodzą hiacynty. Ja mam, aż jednego :rotfl1: Mąż w ubiegłym roku kupił do domu i tak na odwal się wsadziłam na rabacie i o dziwo pokazał się. Niestety chyba nie zakwitnie, bo troszkę go przymroziło.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 10:29 #233511

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Można też zbierać śnieg i nosić do beczki :happy3:

U mnie zawsze nadmiar wody :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 10:35 #233512

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A co to śnieg? :silly:
Oj... będzie w tym roku deficyt wodny... ja nic :jeez:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 10:51 #233519

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta nie doczytałam :search: cięłaś już wszystkie róże :ohmy: czy tylko rugosy :think:
Ja nic nie cięłam, czekam wciąż :think:
Mówisz, że nornice wybierają larwy :whistle: no to Cię zaskoczę, u mnie wybrały cebule :club2:
Masz rację dobrze, że popada w weekend, po weekendzie zaś się pięknie zazieleni :woohoo:

Marta a kiedy wybieracie się do Floribundy?
Właśnie dzwoniłam do Pana Tomka z zapowiedzią przyszłotygodniowej wizyty ;)
W przyszłym tygodniu już ruszają z wysyłką róz :wink4:
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2014 14:32 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 11:32 #233530

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Kamień z serca, dzięki za odwołanie zimy ! ;)
No bo nie dość, że kopcow nie miałam, to jeszcze wszystkie róże przecięte . Szkoda wielka by była , i żal .... Czekam ną obfite kwitnienia zakupów ubiegłorocznych :)
Jak my wszystkie pewnie ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 14:02 #233567

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Prince Claus dzisiaj się całe otwarły .Zamknięte wyglądają jednak ładniej . ;) U mnie też przydałby sie mały deszczyk, a może i deszcz nie powiedziałabym nic
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 19:08 #233627

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, ten awangardowy krokusik to botaniczny czy wielkokwiatowy?
U mnie najwcześniejsze są botaniczne Blue Pearl.
I chcę się pochwalić, że dziś dostałam lilie, pewnie przeleżałyby na poczcie do poniedziałku,
bo przyszły popołudniową pocztą, ale listonosz chyba przeczuł,
że zechcę je w weekend posadzić i przyniósł pudło do pracy tuż przed 15-tą.
To na kiedy się wyjazd szykuje?
U mnie też deszcz potrzebny, ale sobotę chcę w ogrodzie spędzić, więc niech nie pada, w niedzielę jestem umówiona z kijami w przylaszczkowym lesie, więc też nie - może dopiero w poniedziałek? :happy4:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 19:59 #233673

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
O, zwracam honor! Całe życie byłam przekonana, że nornice tylko jarskie jedzonko...
Marta, u mnie też te iryski z ubiegłorocznych nasadzeń jeszcze nie kwitną... Ale wyłażą i chyba będą...
Z krokusami za to u mnie kiepsko, to ja będę już tych irysków wypatrywać! Nie musisz mi odpisywać! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Mar 2014 20:02 #233675

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
elsi wrote:
... ale listonosz chyba przeczuł,
że zechcę je w weekend posadzić i przyniósł pudło do pracy tuż przed 15-tą.

Ela sadzisz już lilie :ohmy: to moze i ja moje posadowię zanim busz się pojawi ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.445 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum