TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Sie 2014 21:43 #292112

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Ja też jestem ciekawa tych rewolucji, bo wcześniej nic ich nie zapowiadało,
czyżby przez wymuszone "nicnierobienie" Cię tak naszło?
Kolejny floksik - a czy my już takiego przypadkiem nie mamy? :happy4: .
Cieszę się z Tobą z tego podlewania, ale może wystarczyłoby już u mnie?
Szczęściem podczas wizyty małego gościa było ciepło i bezdeszczowo,
piaskownica miała wzięcie i pobliski zalew także,
nawet - mimo pewnych obaw - nie było problemów na linii pies-dziecko :).
Było, minęło, jakoś tak nostalgicznie się zrobiło,
a te różowiejące hortensje to jak zwykle oznaka schyłku lata, szkoda.
Upały, jeśli przyjdą , to będą już inne, z innym zapachem.
Pora myśleć o cebulach, u mnie tylko tych, które muszą być posadzone jesienią,
bo nie zaryzykuję jesiennego sadzenia lilii po ostatnim ataku nornic.
A wiesz, te gady (wiem, wiem - ssaki) wyjadają mi marchewkę na warzywniku :hammer: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Sie 2014 23:25 #292434

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, a czy można wyekstrahować (trudne słowo... :crazy: ) nasionka białych kosmosów? Szukałam w sklepach, ale znajduję tylko miksy. Wysiałam pod płotem i jeden biały jest, ale czy one powtarzają macierzyste cechy? :think:
Uwielbiam widoki Twoich rabat z szerszej perspektywy..uprasza się o więcej :teach:
ps. widzę sporo czerwonych róż u Ciebie..może masz ochotę na więcej? Pnący Amadeusz i Nostalgia jest do wzięcia, reflektujesz? ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 23:25 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Sie 2014 06:51 #292446

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Marciu ,pięknie róże Ci kwitną .Taką kulkę iglastą ,to sama chętnie bym kupiła ,bo już nic większego się u mnie nie zmieści .Tylko ,że i kulki z czasem rosną .Nigdy nie widziałam dorosłej sztuki takiej ,co by miała kilkanaście lat ,pewnie wcale nie taka mała :supr3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Sie 2014 19:03 #292750

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Witaj Marto.
Więcej oglądam niż piszę :search:
Super jest u Ciebie :thanks:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 20:49 #293229

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, ja Cię rozumiem, mnie też naszło na wielkie zmiany! To ta cudowna pogoda, która teraz nastała, musi na nas tak działać :)
Ja już też zakupy cebulowe zaczęłam, w myśl złotej myśli ;) , że wiosna w ogrodzie zaczyna się jesienią ;)
No ale pokaż zakupy, zwłaszcza te rosyjskie odmiany floksów, bo chyba jeszcze kwitły, skoro się skusiłaś?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 20:51 #293233

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Jakie masz zdrowe róże :supr3: . Co Ty im robisz?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 20:54 #293235

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja mam wszystkie fotki nowych floksów Marty :whistle: , ale nie zrobię jej takiej przykrości i nie pokażę :P . Niech sama się pochwali :wink4: . Wszystkie kwitły, a Marta pląsała między nimi i przebierała :lol: - jak dziecko w sklepie z zabawkami (chciałoby się wszystkie, ale trzeba wybierać kilka :tongue2: ).


Martuś, gdzieś Ty wsiąkła :search: ... kopiesz? sadzisz? czy dochodzisz do siebie? :happy3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 21:07 #293246

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jutro wszystkim odpiszę i wstawię zdjęcia, dziś lało cały dzień i nie mogłam zrobić portretów, w dodatku w taką pogodę mam koszmarną migrenę :sick: , więc wybaczcie i do jutra :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 21:36 #293263

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
3maj się bidulko.. Mnie w ostatnich dniach też często pobolewa..ćmi, a we wtorek zasuwała niemiłosiernie.. Ciekawa jestem fotek nowych nabytków- ból niech szybciutko mija i fotki wrzucaj :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Sie 2014 23:16 #293300

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Też jestem ciekawa co to za zmiany będą, zwłaszcza, że po twoim poście w moim wątku ciągle myślę o zmianach na wiadomej rabacie, ale pomysłów brak :bad-idea:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 19:58 #293472

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Martuś
oj bidulko wiem co to są migreny,mój M czasami miewa :hug:
Hortensje cudne :hearts: , zawsze zachwycam się nimi o tej porze roku.Już muszę z nimi przystopować, bo miejsca mało, :(
Róże piękne , Ingrid Bergman i u mnie jest to piękna dostojna dama :wink2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 20:24 #293490

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jadziu oj porządnie dmuchałaś :rotfl1: , lało wczoraj cały dzień :happy3:
Ja żadnych cebul nie sadzę w koszyczkach, najwyżej jak potrzebują przesiadki, to wykopuję ;) , nornice tfu, tfu jakoś omijają :silly:

Dorcia dużo się wydarzyło od Twojego pierwszego wpisu :happy4: , o pogodzie wszystko wiesz, o floksach i hortensjach też było ;) , tylko nie wiem gdzie Ty te chwasty w kostce miałaś :dazed: , ja to dopiero mam uprawy :jeez: . Wrzątek wypróbuję jak dojdę do porządków na kostce ;) , na razie ogród na tapecie :P
Dzis zaledwie pół dnia miałam na prace, głównie skupiłam się na porządkowaniu, tylko dwie kulki wsadzone ;)

Elu może i nie wspominałam o tym wcześniej, ale już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zmian w dwóch miejscach, które mnie wkurzają. Jedno z nich wygląda tak :supr:


DSC_2646.JPG


W środku tego zielonego gąszczu rosną dwie irgi, które dostaną eksmisję, a razem z nimi cała masa siewek goździków, tymianku, orlików i chwastu wszelakiego :evil:
Oczywiście jeszcze nie wiem co tam posadzę :rotfl1: , na razie wiem, ze to co jest mi się bardzo nie podoba :rotfl1:
Drugiego miejsca nie da się za bardzo sfotografować :jeez: , ale spróbuję jak już będę zabierać się do dzieła, żeby pokazać przed i po ;)
Takiego floksa jak ostatnio pokazywałam ja nie mam :P , przeleciałam się z kwiatuszkiem po wszystkich kępach i wiem :silly:

Kasiu próbowałam swego czasu zbierać nasiona z białych kosmosów dla Marty na białą rabatę, niestety zakończyło się to wielkim fiaskiem :happy3: , zakwitły na różowo i wcale nie były pełne tylko rurkowate :silly: . Tak więc nie ma żadnej gwarancji co Ci zakwitnie z nasion :dry:
Czerwonych róż wcale nie mam aż tak dużo ;) , choć akurat Nostalgie mam dwie :happy3: , za Amadeusza dziękuję, ale nie mam miejsca na pergoli :huh: , może jakbym dorobiła się drugiej...
Mówisz szersza perspektywa :think:


DSC_2492.JPG



DSC_2493.JPG



DSC_2546.JPG



DSC_2627.JPG


Nowinko Twoje różyczki też pięknie kwitną :kiss3: , teraz mają lepszą pogodę, upały się skończyły, deszczyk podlał, można poszaleć :P

Tradescant


DSC_2641.JPG


Rzeczywiście nie wszystkie kulki iglaste na zawsze pozostaną małe ;) . Jedna ze specjalistek w tej dziedzinie, Marta (artam) poradziła mi, aby kupując zwracać uwagę na długość jednorocznych przyrostów - wtedy mniej więcej widać jak szybko będzie przyrastać. A ponieważ na górkę wybieram właśnie takie wolno rosnące, dokładnie się tym przyrostom przyglądam ;) , zresztą sosenkom można skracać przyrosty w razie czego :silly:

Marku zatem witaj oficjalnie w moim wątku :bye: i zapraszam częściej ;) . Ja do Ciebie też zaglądam, piękne masz lilie :woohoo:

Marto masz rację, pogoda wpłynęła na mnie nader mobilizująco :happy3: , choć najpierw próbuję pozbyć się chwastów korzystając z mokrej gleby ;) . Jakoś źle mi się myśli i planuje, gdy wkoło chwasty się panoszą :rotfl1: . Zresztą na razie wiem tylko co i skąd wywalić, a ciągle nie wiem co posadzę w zamian :happy4: . No ale poczekalnia rośnie, więc może coś wymyślę :happy3:
Kupowałam oczywiście, że kwitnące floksy :P

'Gołuboj dym'


DSC_2615.JPG


'Sierieniewyj Piramidalnyj' cztery zdjęcia mu zrobiłam, wszystkie niewyraźne :jeez:


DSC_2618.JPG


'Zolushka'


DSC_2620.JPG


'Tanja'


DSC_2622.JPG


i nie rosyjski, ale też go nie miałam ;) 'Blue boy'


DSC_2614.JPG


Żałuję, że nie wzięłam aparatu, bo zrobiłabym zdjęcia jeszcze tym, których z bólem serca nie wzięłam ;)

Edytko niestety nie mam zdrowych róż ;) , po prostu fotografuję do linii przewidzianej do pokazania :rotfl1: , bo niżej bywa różnie :silly: . Generalnie staram się obrywać chore liście na bieżąco ;)

Moniko dzięki za wsparcie :kiss3: , lubię deszcz i jest potrzebny mojemu ogrodowi, ale zawsze fatalnie się wtedy czuję :jeez:
Pozostałe zakupy pokażę niżej ;)

Iwonko pisałam już u Ciebie, że sama jeszcze nie wiem jak zmiany się zakończą, bo na razie wiem tylko co wylatuje, ale nie wiem co na zastępstwo :rotfl1: . Jedno z miejsc pokazałam odpowiadając Eli ;) , masakra nie? :happy3:

Aniu niestety nadchodzi pora roku, kiedy czuję się najgorzej :pinch: , nie znoszę jesieni :angry:
Pięknie wybarwiona 'Vanille Fraise Renhy'


DSC_2626.JPG




Troszkę mnie nie było ;) , rozjazdy, spotkania, odwiedziny, zakupy, a na koniec wczorajsza migrena :pinch:
O spotkaniach w wątku spotkaniowym :P , a to już moje zakupy w całej okazałości :lol:


DSC_2613.JPG


Oprócz floksów pokazanych wyżej, widać tam dwa miskanty 'Goldbar' i 'Cabaret', wisienkę różową pendula, wiąz polny 'Argenteovariegata', klon 'Red Sunset' :woohoo: , rozplenicę 'Hameln' i dwie kulki pinus mugo 'Jalubi1' i żywotnik 'Krasnal'.
Chyba, a nawet na pewno czeka mnie wywalanie trawy, bo absolutnie nie upchnę tych nabytków na istniejących rabatach :rotfl1: , a dla wisienki to chciałabym w ogóle oddzielną rabatę z nią w roli głównej :lol: . Pomoc pani Ewy będzie niezbędna :happy3:

Dziś posadziłam tylko dwie kulki na górce i zabrałam się za chwasty :tongue2: , jutro akcji odchwaszczanie ciąg dalszy póki mokro :happy3: . Myślę, że po niedzieli zabiorę się za "grubsze" sprawy :happy3:

A jeszcze pochwalę się jak fachowo prześwietliłam moją brzoskwinię :P


DSC_2647.JPG
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2014 20:50 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, anabuko1, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 20:30 #293494

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Jak główka,trochę lepiej ???
Tradescant też piękna i ciemna,ale zostaję przy moich typach jak na razie :)
A floksy fajnie ,że masz z nazwami,bo takie mam ale NN,to już sobie zapiszę :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 20:46 #293504

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
No kochana, miejsca na nowe pergole to Ty masz, że ho ho ho...
Zmobilizuj M'a i będą ;-)
A przy tej drewnianej, w oddali, już coś rośnie?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 21:01 #293514

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No widzisz, a ja posadziłam tylko jedno drzewko - klon :whistle: . Potem musiałam latać od przychodni do urzędu, potem znów do przychodni i dalej do innego lekarza :evil: , żeby kolejny raz jechać do urzędu :rotfl1: , a na koniec dnia znów do przychodni :happy3: . Przysięgam, miałam ochotę dziś jedną babę zabić i zrobiłabym to, gdybym umiała dusić przez telefon :hammer: .

W każdym razie jutro wstaję jak zwykle :funnyface: i choćby padało :tongue2: lecę do ogrodu. Chyba nawet kostkę mopem zmyję i sztachety w płocie, bo jest szansa, że Ktoś mnie odwiedzi :happy4: .

Czemu mi nie powiedziałaś, że mam robić zdjęcia innym floksom, przecież bym się poświęciła :devil1: :happy3: .


Piękny ten Twój busz na rabatach :hearts: - ach i morelka, tfuu brzoskwinia mega-ekstara-zajefajnie przycięta :drool: .... i teraz spróbuj mojej wylizanej trawy nie pochwalić :funnyface: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2014 21:04 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 21:09 #293518

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu dziś już lepiej, dziękuję :hug:
Tradescant nie wiem dlaczego na moich zdjęciach jest czerwona, podczas gdy w rzeczywistości jest purpurowa :jeez: , wkurza mnie to :pinch:
Większość floksów też mam NN, więc jak się coś z nazwą trafi to pilnuję :silly:

Kasiu jeśli myślisz, że pergole u mnie mają jakikolwiek związek z moim M. to się grubo mylisz :evil: , jak sobie zamówię, to mam :jeez: . Ta jedyna widoczna, kupiona na All..., bo z żadnym stolarzem w okolicy nie mogłam się dogadać :hammer:
Jest obsadzona,a jakże ;) . Z jednej strony rosną dwa powojniki Hendersonii (ładnie kwitł już w tym roku) i Elf (porażka :angry: ), a z drugiej Super Excelsa, która obecnie wygląda tak


DSC_2630.JPG


Została tu przesadzona jakiś miesiąc temu podczas pierwszego kwitnienia, przez co straciła wszystkie kwiaty, liście i długość pędów. Wiem, nie powinnam tego robić, ale byłam tak wkurzona na powojniki wielkokwiatowe, które tam rosły, a raczej nie rosły :hammer: , że w emocjach zarządziłam przesadzanie :oops: . Jak widać pozbierała się, ale prawdziwy pokaz da zapewne w przyszłym roku :P

Dorcia o urzędach to mi nawet nie wspominaj :evil: , bo też dziś pierwszą połowę dnia zmarnowałam stojąc w kilku niepotrzebnych kolejkach do niekompetentnych urzędników :hammer: . Też jedną babę chciałam udusić :rotfl1: , w dodatku nie byłam jedyna :happy3:
Nie pomyślałam o tych innych floksach wtedy :oops: , widziałaś, że byłam w amoku :rotfl1:
A któż to ma Cię odwiedzić :woohoo: , jeśli to nie tajemnica ;) ? Czyżby Gorzata :rotfl1: (tak mi się te porządki kojarzą :rotfl1: )
Trawkę będę już chwalić zawsze :hug:
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2014 21:13 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 21:14 #293523

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak ja Cię Marta rozumiem :teach: choć by się waliło i paliło jak coś wymyślę to musi to być zrobione od ręki a co tam,że czas nieodpowiedni :P jakoś to będzie.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Sie 2014 21:21 #293525

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No tak byłaś we floksowym amoku, dlatego się sama zgłosiłam, żeby fotki robić tym co kupiłaś :happy: .

Ja trafiłam na bardzo kompetentną panią w urzędzie, gorzej było z lekarką, która dwukrotnie źle mi wystawiła zaświadczenie :hammer: :club2: :evil: :mad2: . Trzeciej szansy nie dostała :angry: ... pojechałam do innego lekarza. Koniec końców dokumenty mam wszystkie złożone i teraz czekam na nowe prawko :dance: .... oraz zwrot kasy za wizytę u pierwszego lekarza :evil: .

O wizycie Gorzatki nic nie wiem :think: ... ta co się szykuje to też patykiem na wodzie pisana, bo mnie mąż poinformował, że jak ryby nie będą brały to kolega Paweł ma do nas zajechać :whistle: .... oby nie brały :devil1: :happy3: , bo by mi podpowiedział gdzie mam w pierwszej kolejności trawę zrywać :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum