TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Mar 2014 12:03 #237841

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Elu a tam dalej, dalej gdzie terminatorki :funnyface: :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Mar 2014 13:51 #237865

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
To od wschodu a jak zapewne, Jolu, wiesz, nic dobrego stamtąd nie przychodzi :huh: - u mnie przymrozki.
Francuzek tam nie dam, kanadyjki i rugosy owszem. Ja już dorosłam do roszad w ogrodzie (czyt. wywalania).
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Mar 2014 18:35 #237915

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Wykopki, szukanie miejsca pod nowe chciejstwa, ooo jak to znajomo brzmi... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 19:06 #238145

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś- Mimo drobnych problemów,niespodzianka dotarła w bardzo dobrym stanie.Pięknie dziękuję :kiss3: Jestem Twoim dłużnikiem :hug:

1-DSCF0003-002.JPG

a za kłopoty ze strony Poczty, otrzymałaś taką rekompensatę

2-DSCF0005-003.JPG


W przyszłym tygodniu zrobię wysyłkę :)
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2014 19:07 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 20:14 #238175

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Grześ witaj :bye:
Do wiosny pełną gębą trochę mi jeszcze brakuje ;) , ale mnie się nie spieszy :happy4:
Dziś już sasanka bardziej rozwinięta :flower2:


DSC_9196.JPG


Dorcia i co, znalazłaś brzozy? Bo ja się pomyliłam w nazwie odmianowej :oops: , powinno być Doorenbos :oops:
Dziś kwitły jeszcze takie tulipanki :P
botaniczny violacea 'Black Base'


DSC_9203.JPG


i zaczynają turkiestańskie :silly:


DSC_9205.JPG


Z zaproszenia na pewno skorzystam :hug: , choć jeszcze nie wiem kiedy :wink4:

Ula nie brzozę, tylko brzozy ;) , sztuk trzy :P . Też chciałam taką kępkę, jak ma Elsi i posadziłam je razem :dance: . One mają cudną, gładką białą korę i będą pięknym akcentem w ogrodzie :woohoo:
Żadnych czarów nie stosuję ;) , no sieje się :tongue2: . Jeśli jesteś zainteresowana chętnie się podzielę, bo mam tego czosnku całe łany :happy4:

Romciu róże cięłam na początku tygodnia, bo w mojej okolicy już kwitną forsycje :lol:
Dorcia strasznie rygorystycznie pilnuje tego terminu cięcia wrzosów :wink4: , moje przycięte jeszcze przed różami ;)
Cieszę się, że przesyłka wreszcie dotarła i absolutnie nie jesteś mi nic dłużna :hug: , wybij to sobie z głowy :hammer: . Książeczka bardzo na czasie, bo mam zamiar na części kurhanika zrobić fragment skalniakowy :woohoo:

Igor kupiłam jesienią kilka odmian miniaturowych, ale te biją wszelkie rekordy :rotfl1: , muszę po kwitnieniu je wykopać i wylądują na górce, będzie je lepiej widać :happy3:

Aniu zaczynają kwitnąć tylko miniaturowe, reszta też w pąkach, albo w samych szczypiorkach :evil:
Ten ciemny ciemiernik bardzo wdzięczny, ja zachorowałam na podwójny po wizycie u Pamelki :happy3:

Ula to jaki masz problem ;) , dzwonisz i przyjeżdżasz :wink4: . Zapraszam :kiss3:

Dorotko no przecież już masz sporo planów na działkę teścia, więc i brzozy pożyteczne się zmieszczą ;)
Z narcyzami mam to samo :jeez: , cudnie kwitnące w zeszłym roku Pipit, teraz mają sama szczypiory :evil:
Może spróbuję wykopać, jak nie zapomnę :think: :happy4:
Ja już wszystkie zakupione róże wysadziłam, uff :tongue2: , ale polazłam dziś do OBI i stałam przed regałem pół godziny zastanawiając się gdzie bym mogła posadzić sobie Eden :rotfl1: :tongue2: . Nic nie wymyśliłam i wyszłam bez zakupów :happy3:

Wiesiu pooglądałam w necie i faktycznie to chyba on :lol: , dzięki za identyfikację :hug:

Elu ja dziś skończyłam sadzić, a Ty? I też nie obyło się bez wykopków :happy3:
Jeśli masz na myśli, że ja mam Cię powstrzymywać od zakupu, to raczej się nie uda :rotfl1: . Nie zapominaj, że byłam u Ciebie i wiem, że wcale tak źle z tym miejscem nie jest :laugh1: . A jak Ci się wyklaruje przedogródek, to kto wie, co się tam jeszcze upchnie :devil1:

Beatko właśnie sobie obiecałam, że w najbliższym czasie nic nie kupię :crazy: :rotfl1: , muszę się uporać z robotami porządkowymi :tongue2:





Chciałabym napisać, że wszystko posadzone, ale zostało 5 odmian lilii, bo znaczniki się skończyły :rotfl1:
W każdym razie róże, wszystkie doniczki z poczekalni i nawet chryzantema, która przezimowała w garażu - posadzone :tongue2: . I dodatkowo większość lilii, bo wreszcie dotarła paczka z Lilypolu :happy4:
A wczoraj korzystając z brzydkiej pogody zrobiłam domowe wysiewy :P . 3 odmiany pomidorów, 2 odmiany brokułów i kalarepka :drool: . Nie wysiałam żadnych kwiatków :dazed: po raz pierwszy :dazed: . Ale coś tam wysieję do gruntu, tylko muszę ten grunt przygotować :rotfl1: . Czas chyba zacząć planować warzywnik :dazed:

szafirki tradycyjne


DSC_9194.JPG


i szafirek cudak :woohoo:


DSC_9199.JPG


eee, zapomniałam :oops:


DSC_9198.JPG


a zobaczcie jak wystartowała calamagrostis Karl Forester :woohoo:


DSC_9159.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 20:53 #238192

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Wiadoma sprawa, bez znaczników to nie ma co sadzić, bo się nie przyjmie! :rotfl1:
Problem narcyzowy dotknął i Ciebie? ;) Ja też sobie obiecuję wiosną, że w tym roku wykopię! :happy-old:
A potem przychodzi czas wykopywania i jest tyle roboty! A może i zapominam ;)
To może by tak jakąś akcję przypominania w odpowiednim czasie wdrożyć? ;)
A u mnie narcyzy Tete a Tete kwitły w ziemi niemal, ale zmarzły onego roku i spokój.. ;)
Śliczny ten tulipan botaniczny!
Wyrosłaś z siewów? Każdy tak ma! Choć czasem do tego powraca...
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2014 20:54 przez artam.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 21:42 #238215

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, dużo zrobiłaś, ale i ja dzisiaj jestem spełniona ogrodowo.
Wzięłam dzień urlopu, bo sama sobota to za mało :wink2: .
Zrobiłam kompostownik w nowym miejscu - złamałam dwa wiertła i piłę lisi ogon :happy4:.
Musiałam przenieść wypełnienie starego kompostownika, wywrównać teren.
W oczyszczonym miejscu posadziłam trzy kanadyjki, dwie francuskie są w donicy,
Agness znalazła miejsce na rabacie, ale oczywiście, jak jest miejsce, to znaczy,
że jednak miejsca nie ma, wykopałam jakieś korzenie w kształcie donicy z dwoma kłami :eek3: - poszło to pod kanadyjki, okaże się co, nic nie przychodzi mi do głowy.
Została mi angielska księżniczka z Kentu :happy: , jutro się nad nią zastanowię.
Oczywiście wszystko mnie boli, a jeszcze 6 km z kijkami przeszłam.
Te brzozy będą śliczne, mają piękne pnie, gdzie je posadziłaś?
Moje rosną w kierunku południowo-wschodnim od domu
i akurat od tarasu widać pnie nieco zzieleniałe, bo to dla nich północna strona.
Czasem je myję myjką pod ciśnieniem i znowu są bielutkie.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 21:46 #238217

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Przepiękne wrzośce, kocham je za to że łaskawie u mnie rosną :lol:
A ten przy szafirku jaki piękny. Skarżyłaś się że słabo Ci rosną a piękna kępka z niego ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Mar 2014 23:38 #238266

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No, nadgoniła ta Twoja wiosna!
Trzcinnik zawsze tak startuje , jako jeden z piewszych, trzeba się spieszyć z obcinaniem.
Brzozy och , chciałabym mieć , choć jakąś skromniutką youngi :P
Marta, mnie się tak wysiał niemożliwie czosnek Hair , on taki wyrywny jest :woohoo:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 29 Mar 2014 06:53 #238281

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta brzozy znalazłam. Takie trzy w "kupie" fajnie będą wyglądały. Mnie przy brzozach przeraża ilość liści jesienią :dazed: .
Jeszcze jakbym je miała mieć na środku trawnika, to kosiarka zbierze, ale na rabacie to ich sobie nie wyobrażam :tongue2: .

Kurcze, Tobie to się wszystko wysiewa :dazed: . Czosnek Ci się wysiał? :huh: ... jak nic i róże Ci się wysieją :happy3: .
Dlaczego mi nic się nie wysiewa :hammer: ... oprócz trójbarwnej w kostce i mleczy wszędzie :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 29 Mar 2014 07:25 #238286

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta,widziałem u ciebie rosnącą w pełnym słońcu Louise Odier ,gdzieś na Forum wyczytałem że pali ją słońce :think: - możesz mi powiedzieć (w pigułce)swoją instrukcję obsługi tej różyczki-dziś je posadzę mam do wyboru kilka miejsc :ouch: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 29 Mar 2014 20:47 #238443

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
chester633 wrote:
Marta Louise Odier - możesz mi powiedzieć (w pigułce)swoją instrukcję obsługi tej różyczki-dziś je posadzę mam do wyboru kilka miejsc :ouch: .

Moja rosła w słońcu, ale przesadziłam do półcienia,kwitnie dłużej i kolor ma ładniejszy

Marta, marzy mi się dużo czosnków, jeśli będziesz miała za dużo to chętnie wezmę, trochę trzeba na kwitnienie poczekać, ale czas tak szybko leci. Nie pozbywaj się ich jednak za bardzo, wyobraź sobie taki łan czosnków posadzony między różami :happy4: Ja wysiałam, ale nic nie wzeszło ;) U mnie jak u Dorci, tylko w kostce się wysiewa :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 29 Mar 2014 20:50 #238445

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
O! A u mnie czosnki się wysiewają :woohoo:
W końcu coś!
I nawet nie pielę, choć na razie wygląda to jak rachityczny szczypiorek :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Mar 2014 11:30 #238914

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
U mnie dużo drobniutkich szczypiorków jest pod dużym czosnkiem białym,
ale za to nie widzę wcale tych dorosłych a inne kolory już bujnęły na 15 cm.
Zachodzę w głowę, co mogło się z nimi stać? Myszowate czosnków raczej nie tykają? :think:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Mar 2014 13:12 #238934

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
markita wrote:

eee, zapomniałam :oops:


DSC_9198.JPG

Gęsiówka macedońska 'Variegata' :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Mar 2014 19:37 #239003

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
Jakoś wszystko wcześniej u ciebie już tyle tulipanów :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Kwi 2014 22:07 #240146

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marto znaczniki zakupione, cebule wysadzone i nawet część bylin od MP ;)
Niektóre narcyzy jestem zdeterminowana wykopać, bo bardzo mi się podobają i podejmę tę próbę. Dotyczy to na przykład odmian Rip van Winkle, Pipit i Thalia. Jednakowoż są nieliczne odmiany kwitnące więcej niż jeden raz :P
Na przykład Ice King kwitnie drugi raz z rzędu :P



DSC_9221.JPG



A Cassata nawet trzeci raz z rzędu :happy4: . Widać na zdjęciu po jednym kwiatku z trzech cebulek, i tak od trzech lat :happy3:


DSC_9222_2014-04-03.JPG


Jak będę wykopywać to Cię powiadomię ;)

Elu bardzo mnie rozbawiła historia z wykopaniem, czegoś czego nie poznajesz :rotfl1: . Ja mam trochę podobnie ;) , bo zaczynam w różnych miejscach odkrywać rośliny, które nie wiem jak się nazywają ani skąd je mam :happy3: :jeez: . Nie podpisane oczywiście :hammer: . Jedna z większych zagadek to spora piwonia, którą na pewno od kogoś dostałam, bo wszystkie piwonie dostałam, ani jednej nie kupiłam. Od razu z góry przepraszam darczyńcę, jeśli to czyta :oops: , piwonię musiałam dostać już jesienią, bo posadziłam z brzegu warzywnika, teraz pięknie wyłazi, a ja w głowę zachodzę skąd ją mam :oops: :jeez: . Może Ty coś pamiętasz? :dazed:
Brzozy posadziłam tu ;) , te trzy patyki po lewej ;)


DSC_9201.JPG



Paulinko jesteś pewna, że to ja się skarżyłam na wrzośce? ;) Ja tam jestem z moich bardzo zadowolona, śmiem twierdzić, że jeszcze żadnego roku tak obficie nie kwitły :lol:


DSC_9167.JPG



Marzenko ja też mam taką brzozę-płaczkę ;) , ale nie Youngi, moja ma postrzępione listki :P , jak będziesz zainteresowana to znajdę jakąś fotkę ;)
Czosnku Hair do tej pory nie miałam, posadziłam dopiero jesienią, ale gdzie? :dazed:

Dorcia brzozy będą rosły właśnie na trawniku, patrz wyżej ;)
Co do siewek, to właśnie zaobserwowałam, że pojawiły się zupełnie nowe :woohoo: , na przykład ciemiernika czerwonego, pierwiosnków, sasanek papageno, puszkinii i floksów :happy4: . Wiem, te ostatnie Cię nie kręcą :happy3: . Róże mi się nie wysieją, bo obcinam przekwitnięte :silly:

Paweł mam nadzieję, że moje informację na coś Ci się przydały w wyborze miejsca dla LO ;)

Ula siewek czosnkowych z dnia na dzień przybywa :blink: , będę miała łany jak z werbeną :happy4: , obdzielę nie tylko Ciebie, coś mi się zdaje :wink4: . Mam też sporo zupełnie nowych siewek, pisałam Dorci :happy4:

Gorzatko no właśnie ;) , rachityczny szczypiorek :happy3: . Podobny szczypiorek zaobserwowałam w okolicy puszkinii i tulipanów botanicznych :think: , żadnych czosnków tam w pobliżu nie ma, może jakieś kolejne siewki :lol:

Jolu dziękuję za identyfikację :hug: , zupełnie nie mam głowy do tych maluchów :oops:

Gosia wszelki duch :woohoo: , gdzieś Ty była, jak Cię nie było :woohoo: , a do swojego wątku to nie łaska zajrzeć i jakąś wiosnę pokazać :wink4: . Tulipanki raczej na razie pojedyncze, ale pączki się szykują :lol:






Ciężki tydzień za mną :jeez: , zarówno jeśli chodzi o prace ogrodowe, jak i przeróżne stresy domowe :jeez:
W ogrodzie głównie zajmowałam się tym


DSC_9227.JPG


Wywaliłam w końcu plastikowe obrzeża i zaczęłam przycinać brzegi rabat. Z większym marginesem jak widać, bo już w zeszłym sezonie jeździłam kosiarką po lobeliach i żurawkach :hammer: . Wszystko się rozrosło, potrzebuje miejsca...
Jak na razie zrobiłam 2/3 mojej najdłuższej rabaty, od podjazdu do pergoli i zapchałam do połowy 800 litrowy kompostownik :dazed: . A to był jeden z dwóch przeznaczonych na cały sezon :huh: . Jak żyć??? :dazed:
W międzyczasie trochę sadziłam ;) . W czasie nieogrodowego weekendu nabyłam sobie w nowym LM różę Tom Tom za całe 4,90 :P , potem u Katri sasankę i pierwiosnek, potem przyszły fiołki od Elsi :hug: , a potem paczka od Podstolca :happy4: . Zostało mi tylko 7 liliowców, na które nie mam pomysłu, więc na razie zadoniczkowałam.
W sobotę zamierzam zająć się warzywnikiem, bo czas siać groszek cukrowy :drool:

Co nowego wiosennego? Niewiele ;)


DSC_9214.JPG



DSC_9217.JPG



DSC_9219.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2014 22:08 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Kwi 2014 22:23 #240160

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-widać,że opróżniałaś kompostownik :P gleba w niektórych miejscach jak malowana.
Przepraszam za opieszałość ale przesyłka dopiero juto do Ciebie wyjdzie :oops:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.420 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum