TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 22:35 #240902

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kształt warzywnika boski, lubię takie zawijasy, czegos jednak nie rozumiem, czy teraz kwietnik nazywa się warzywnikiem? :woohoo: a może to szyfr jakiś :flower: ,dla wtajmniczonych :rotfl1: tego tulipanka widziałam lata temu w jakims ekskluzywie ogrodniczym, pomlaskałam tylko a tu proszę.....Marta ma :woohoo: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 22:51 #240917

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Hehe Martuś jak ja CIę rozumiem:) pewnie moi sąsiedzi hehe znów się dziwią co ja wyprawiam u siebie, a też zawijasy i warzywniak - niepełny"D:D:D:D
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 00:44 #240954

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta ,ależ u Ciebie prace szybko postępują!

Ja niestety jestem z tych ,co jednego dnia zaczną ,a za ...tydzień może skończą . :unsure:
Muszę dużo myśleć przy planowaniu i tak mi to idzie (nie idzie).

Warzywnik świetny ! Nawet jeśli to będzie kwietnik ;)

Puszkinia wygląda jakby wytrząsała czyjąś peruczkę ,a nie trawę. :happy3:

Tulipany Angelique miałam kiedyś ,tylko w pierwszym roku tak wyglądały ,potem bardzo kiepsko.
Dlatego nie mam tulipanów.
Myślę jednak o nabyciu botanicznych ,z nimi chyba nie ma takich problemów ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 07:42 #240965

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Jakoś nie wyłowiłam nazw warzyw do warzywnika, przeoczyłam?
Nie zabraknie dla nich miejsca? (fasolka pnąca fioletowa rzeczywiście jest piękna i takiż jarmuż).
I jak praktycznie, co roku mozesz zmieniać układ ścieżek.
Tak, jak Puszkinia trawę, mój pies potraktował bratki,
trzeba jego energię skierować w odpowiednią stronę, tylko jak to zrobić? :jeez:
Wczoraj próbował się dobrać do ostatnio kupionej hortensji, która jeszcze w donicy,
dobrze, że akurat myłam okno i miałam na to oko.
Mam pomocników na tydzień a tu się chmurzy, to przez to okno czyste?
Lewa strona domu mówisz? - a mnie się wydawało, że widzę dom z prawej, zbyt spostrzegawcza to ja jednak nie jestem.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 09:11 #240995

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Niekonwencjonalny warzywnik powiadasz :evil: Kanny, piwonie.. :happy: Zastanawiam się jakie warzywka będziesz siała/sadziła? Takie typowe włoszczyznowe czy coś jeszcze?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 10:04 #241017

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A ja zaczęłam jakiś czas temu i... co sobotę kontynuuję... :happy4: :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 11:24 #241064

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wspaniały warzywnik :woohoo: :bravo: Już się nie mogę doczekać kolejnych jego odsłon :think: Zdawaj relację, koniecznie :garden1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2014 11:24 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 17:41 #241143

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
Imponujący warzywnik stworzyłas,i jak precyzyjnie zaplanowane grządki :bravo: :bravo:
a tulipanek zajawiskwy,bardzo ładny :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 18:52 #241173

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
No więc masz szansę na mega wypasiony...oldscoolowy :rotfl1: warzywnik
Nie zawiedz nas :rotfl1:

Uprzejmie informuję że werbena wyłazi :dance:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:07 #241180

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martusiu masz za sobą naprawdę pracowity tydzień, ale mnóstwo rzeczy zrobione. Satysfakcja z pewnością większa niż zmęczenie. Bardzo podoba mi się pomysł z oryginalnym warzywniakiem.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:34 #241199

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotko oj napracowałam się okrutnie :tongue2: , ale o dziwo dziś wcale zakwasów nie mam :P
Cieszę się, że Ci się podoba :hug:

Siberko no kto jak kto, ale żebyś Ty nie czytała ze zrozumieniem :hammer: :jeez:
Gdzie ja napisałam, że będą TYLKO kwiaty?? Wspomniałam tylko o kółeczku i brzegach WARZYWNIKA :devil1:
Całą resztę tego areału zajmą warzywa :happy4: . Zresztą, czy rabatę kwiatową nazywałabym warzywnikiem? :crazy:
Bardzo mi się podobają Twoje podpowiedzi :happy3: , choć z tymi kardami mogę mieć kłopot, nigdzie ich u nas nie widziałam ;) , buraków nie lubię :oops: , ale reszta będzie :happy4: . Dynia co prawda na kompoście, a trzy odmiany pomidorów akurat innych wysiałam :silly: , fasolkę też wolę niską, może być fioletowa :happy4: .
Poza tym brokuły, marchewka, sałaty, szpinak i cukinia :drool:
Czy ja w ogóle wspomniałam, że juz wczoraj na nowej grządce posiałam groch cukrowy, rzodkiewkę i rukolę :woohoo: ?
Jak nie, to sorry :oops:

Gorzatko za to Ciebie muszę zmartwić :happy3: , bo jednak warzywa tam będą :silly: , ale spróbuję tak to urządzić, żeby każdy mógł pooglądać bez wstrętu ;)

Jolu i znów dziękuję za identyfikację :hug: , Ty chyba non stop w tym mądrych książkach o drzewach siedzisz :dazed:
Widziałam i Twoje poczynania ;) , grunt to wykonać założony plan :happy4: , wiem, że miałaś coś jeszcze na dzisiaj, ale cóż, pogoda nam zastrajkowała :evil:

Dorcia a co Ty tam tak tajemniczo dłubiesz? Pochwalisz się? Nie sprzątanie? Toż Święta już za dwa tygodnie :rotfl1:
Strasznie mnie drażnił mój dotychczasowy warzywnik :jeez: , bo kompletnie nie konweniował mi z resztą ogrodu :wink4: . A że nie chcę się wyrzekać tych paru grządeczek warzywnych, trzeba było wymyślić jakiś kompromis :P

Marto szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że moje życzenie aż tak szybko się spełni :happy3: , co tam ja, wygląda na to, że meteorolodzy też się nie spodziewali sądząc po prognozach :rotfl1:
Mój warzywnik do tej pory taki właśnie był, prosty, zwykłe grządki pod linijkę :pinch: i trochę mnie wkurzał, więc przerobiłam :devil1:
Naprawdę są dla mnie pierwiosnki :woohoo: ? Już lecę jutro z rana :woohoo:

Moniko czerwonolistną brzózkę też mam :P , to jedno z większych już drzewek u mnie, ma ze trzy metry :happy3: . Za taką z żółtymi listkami chyba muszę się rozejrzeć, bo generalnie brzozy i sosny to jest to, co u mnie rośnie najlepiej ;)

Romcia ależ będzie warzywnik ;) , tylko w otoczeniu kwiatów i trochę nietypowym kształcie :happy4:
Sama na razie nie wiem jak to wyjdzie, okaże się w praniu :happy3:

Ewo otóż właśnie trafiłaś w sedno ;) , nazywa się warzywnik, bo będą tam głównie warzywa, ale w otoczeniu kwiatów, żeby za bardzo nie odstawał od reszty ogrodu :wink4:
Mówisz, że Angelique to ekskluzywna odmiana :dazed: , w OBI kupiłam... Ale co ważniejsze, co roku kwitnie obficie, nie wykopywany :woohoo:

Ula co Ty tam znowu kombinujesz :rotfl1: , muszę chyba na jakąś inspekcję wpaść :wink4:

Magdo czasami też tak mam, że zaczynam w jednym tygodniu, kończę w drugim ;) , ale na pewno nie ma z tym nic wspólnego myślenie i planowanie :happy3: . Ja głównie improwizuję :happy4:
Mówisz, że Angelique tylko raz Ci ładnie kwitły? To dziwne, u mnie trzy sezony bezproblemowego kwitnienia :think:


DSC_5531.JPG


Co do botanicznych, to może wrócimy do tematu za miesiąc ;) , bo większość z moich botanicznych tulipanów będzie teraz miało sprawdzian, czyli drugie kwitnienie :devil1: . I wtedy się okaże, czy są takie bezproblemowe. Na razie mogę polecić tulipany Tarda, absolutnie niezawodne i nie jest to tylko moje zdanie :silly:
To te żółte ;)


DSC_5369.JPG




Elu rzeczywiście nic o warzywach nie pisałam i wszyscy pomyśleli, że tam tylko kwiatki będą :oops:
A ja już wczoraj posiałam groszek cukrowy, dwie odmiany rzodkiewki i rukolę :P . Jutro pójdzie cebula i czosnek, może pietruszka i marchew, a potem reszta: szpinak, sałaty, koper, brokuły, kalarepka, pomidory, fasolka szparagowa, cukinia :happy4: . Miejsca jest dużo więcej niż w poprzednich latach, a hodowałam takie same warzywa ;) , więc wszystko się pomieści i kwiatki też :lol:
Żeby psa oduczyć tych złych nawyków to trzeba niestety reagować natychmiast, a jak rozumiem, często widzisz sytuację po fakcie :think: , może w trakcie jakiegoś urlopu :dry: ?
Przez tydzień mam nadzieję nie będzie cały czas tak zimno i mokro :pinch: , zdążysz z robotą ;)

Paula cannę mam raptem jedną, a piwonie tam są aż dwie :happy3: , więc myślę, że warzywa się zmieszczą :happy3: . Będą takie tradycyjne, no może oprócz ogórków ;) , bo tych zawsze moja mama ma nadmiar, no i bez buraków, bo nie lubię :whistle:

Beatko ale warzywnik zaczęłaś? Bo jakoś u Ciebie nie widziałam tego tematu, tylko przeróbki rabatowe :wink4:

Marysiu cieszę się, że moja improwizacja ma taki pozytywny oddźwięk :hug: , w tej sytuacji oczywiście, że będę zdawać relacje :lol:

Aniu akurat z precyzją to moje grządki mają najmniej wspólnego :happy3: , raczej zależało mi na stworzeniu lekkiego chaosu :wink4: ...



Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy mój warzywnik będzie kwietnikiem :wink4: :happy4:


DSC_9230.JPG



DSC_9239.JPG



DSC_9244.JPG


Coś za żółto się zrobiło :happy3:


DSC_9226.JPG



DSC_9228.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:38 #241208

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Grześ deprymujesz mnie ;) , naprawdę będziesz mnie kontrolował :tongue2: :happy3:
O werbenie czytałam u Ciebie, bardzo się cieszę, bo już zaczynałam się martwić, że jakieś felerne te moje nasiona :silly:

Moniko oj pracowity był, to fakt ;) , jeszcze mnóstwo obrzeży zostało do przycięcia :jeez: , a pod koniec tygodnia zamierzam skosić trawnik :P
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2014 19:38 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:41 #241212

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Tak podejrzewałam, że coś tam jadalnego przemycisz... w końcu nie bez kozery nazwałaś tę rabatę ;) warzywnikiem!
I nie będę Cię odwodzić od tej idei... broń Boże... a siej sobie, siej! :lol:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:42 #241214

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Markitko, ja nie mam warzywnika, a jeśli coś uprawiam to tylko 3 ząbki czosnku i szczypiorek zimowy :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 19:43 #241215

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Smakowita będzie ta "rabata" :drool:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Kwi 2014 21:45 #241345

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przeczytałam wszystkie wywody na temat warzywnika i bardzo jestem ciekawa jak to wyjdzie - z czego będą ścieżki?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 07 Kwi 2014 06:48 #241433

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś już nie długo pokażę co dłubię - a dłubię i zawijam :tongue2: . Dziś będę dekupażować dla odmiany :happy: . Święta Wielkanocne dla mnie są trochę spokojniejsze, a poza tym przecież wiesz, że ja w tym roku mam postanowienie :happy-old: .

Śliczną masz tą kępę szafirków. Moje też lada dzień będą kwitły - ale nie w takiej masie jak u Ciebie. :happy-old:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 07 Kwi 2014 07:48 #241442

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś na inspekcję przyjedź w każdej chwili, jedynie dziś to prędzej ja zajadę na inspekcję do Ciebie, będe w Lublinie mniej więcej do 14-15. Jestem po weekendzie tak zmęczona, że jak zawiozę Justynkę do szkoły to zatrzymuję się u koleżanki aż odbiorę moje małe kochanie. Nie ukrywam, chyba dziś Kasię odwiedzę także. Ale to już chyba wracając
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.425 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum