TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Kwi 2014 22:26 #240164

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Rzeczywiscie brzózki w kupce będą pieknie wygladać.....za lat..powiedzmy 5...Nie pamiętasz kto wsadzil piwonię? :woohoo: ,ja tez tak mam, często głowię się skąd tu to czy tamto....za dużo sadzimy?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Kwi 2014 23:30 #240204

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Proszę pokaż tą brzozę , bo ja mam taką miniaturę (nazwy nie znam,ale poszukam) , wygląda jak bonsai i ma listki takie igiełkowate. Za odtrawiczanie , brawa i podziw! Ja mam tylko kawałeczek do poprawienia, i zupełnie mi się nie chce :blink:
Ten sezon będzie za długi i pewnie jeszcze nie raz nawiedzi mnie niechciej :rotfl1:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 00:55 #240222

  • EmTe
  • EmTe's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 19
Pięknie tu. Będę zaglądać. ;)
Pozdrawiam,
Monika
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 06:43 #240231

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Największą frajdę zawsze miałam na etapie projektu, a potem zmian w tymże,
sama pielęgnacja to już tylko obowiązek.
Twój ogródek młody, wielki więc sama przyjemność w realizowaniu planów, bieganiu po nowe chciejstwa itp.
Już jest śliczny, a ileż jeszcze można podziałać... :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 07:03 #240235

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mi też się coś wysiało :dazed: - chyba ślazownik, bo w okół niego jest cała masa przedszkolaków :happy: . Muszę je z tamtąd jakoś przepikować bo na agro to raczej nie urosną :tongue2: .

Marta, ja dalej walczę z psami :cry3: . W ramach odwrócenia uwagi od róż rozsypałam im wióry z tyłu domu na trawie. Ale tamtych nie ruszają :hammer: . Jestem już skłonna sięgnąć po drastyczniejsze metody :evil: .

Przyszła do mnie paczka z przetacznikami i innymi skarbami :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 08:44 #240263

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-Gosia w swoim wątku podał skład mikstury,którą należy spryskać powierzchnię coby psiaki odpuściły,spróbuj może się uda :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 09:30 #240285

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
sierika wrote:
Nie pamiętasz kto wsadzil piwonię? :woohoo: ,ja tez tak mam, często głowię się skąd tu to czy tamto....za dużo sadzimy?

To na pewno Wasze psy, znani ogrodnicy :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Kwi 2014 23:28 #240573

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Rozumiem, że brzozy są za domem po prawej stronie?
Jesienią wykopałam i podzieliłam piwonię,
dostałyście z Ulą po kawałku i jeszcze koleżance Ani się dostało.
To jest taka piwonia .
Może to nad nią się zastanawiasz?
Jak już tak wszyscy narzekają na swoje psy to dołączę do tego chóru;
mój przestał mi wprawdzie zjadać rajstopy,
ale ostatnio zniszczył mi bratki w donicy - wszystkie :hammer: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 07:58 #240620

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Zrywanie darni... widzę, że nie tylko ja szukam sobie fizycznej pracy. Po kamieniu wczorajszym dziś ręce mam do ziemi.
Kilka piwonii około sierpnia września sadziłaś ode mnie:):)
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2014 07:58 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:16 #240843

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romciu zawartość kompostowników jedynie przerzuciłam, bo kompost się nie przerobił :dry: , te niby lepsze miejsca, to tylko cienka warstwa na piachu ;) . O przesyłce zdążyłam kompletnie zapomnieć :happy3:

Ewo a wiesz, że ja się z tym pomysłem trzech brzózek już 3 lata nosiłam :jeez: , 3 lata do tyłu :jeez: , już by mi zostały tylko dwa :happy4:
Piwonię wsadziłam sama ;) , tylko nie wiedziałam od kogo ją dostałam, ale już się wyjaśniło :P

Marzenko ale się naszukałam tej brzozy :tongue2: , niestety nie mam zdjęcia całego drzewka z listkami, a tylko takie zbliżenie


DSCI1415.JPG


kiedyś nawet udało mi się ją zidentyfikować, ale nigdzie nie zapisałam i znów nie wiem :hammer:
Co do odtrawniczania, to już obrabianie brzegów rabat zniechęca mnie do tego zajęcia koszmarnie :evil: , na szczęście nie mam (na razie ;) ) żadnych planów na nowe rabaty :devil1:

Moniko witaj w moim świecie :bye: , też do Ciebie już zaglądałam, ale nie zdążyłam się wpisać :oops:
Nawet myślałam o tulipanach, których poszukujesz, ale z biało różowych przychodzą mi do głowy jedynie przepiękne Angelique :hearts: . Nie są wprawdzie liliokształtne ;) , ale potrafisz im się oprzeć? ;)


DSC_5414.JPG


Beatko u mnie faza projektu nie występuje wcale :rotfl1: , no nie umiem i już :supr:
Za to bardzo lubię to codzienne doglądanie ;) , obcinanie przekwitłych kwiatów, pielenie i nieustanne podziwianie :rotfl1:

Dorcia kilka ślazowniczków wsadź od razu do doniczek, będzie na wymianki ;)
Ja też Puśce rozsypywałam wióry na ścieżce, żeby móc spokojnie sadzić ;) i nie powiem, żeby pogardziła :happy4: , dziwne są Twoje :dazed:
Do mnie przetaczniki jeszcze nie dotarły, to ostatnia paczka, na którą czekam :silly:

Siberko nie chciałabym zapeszyć (tfu, tfu :wink4: ), ale mój pies już dawno niczego nie wykopał ani nie posadził :P

Elu brzozy są za domem po lewej stronie ;) patrząc od wjazdu.
A więc to od Ciebie ta piwonia :woohoo: :hug: , kojarzyłam ją z ostatnim jesiennym szkółkingiem, czyli coś mi jednak świtało :wink4:
Twój piesek to młodzian jeszcze, oduczy się :kiss3:

Ula także kopanie, grabienie, sianie i tym podobne :whistle: . Jutro się z wyra nie podniosę :rotfl1:
Piwonie od Ciebie to akurat wiem, gdzie sadziłam :P




Sobota, jak i cały ten tydzień, również pod hasłem ciężkiej pracy :ouch:
Ale warzywnik ogarnięty :woohoo: . Całość skopana, rozgrabiona, jedna grządka obsiana :P
Tu w przerwie na obiad ;)


DSC_9246.JPG


tu już całość :P


DSC_9250.JPG


a teraz clou programu :silly: , wyznaczam grządki :woohoo:


DSC_9255.JPG


To będzie raczej niekonwencjonalny warzywnik :devil1: , w kółeczku będzie rosła w środku moja jedyna canna :happy3: , a dookoła jednoroczne, głównie astry, które uwielbiam :hearts:
Jeden brzeg będzie obsadzony piwoniami, a drugi liliowcami. I pewnie jeszcze gdzieś wcisnę jakieś kwiatki, żeby nie było tak nudno i warzywno :happy4:

Kiedy ja szalałam twórczo w swoim kątku, po drugiej stronie ogrodu przy obrabianiu brzegów rabaty pracowali moi pomocnicy :lol: . Jeden nie do końca bezinteresownie :whistle: , drugi za to z dużym zaangażowaniem :rotfl1:


DSC_9248.JPG



DSC_9253.JPG


Ciężko zrobić wyraźne zdjęcie podczas wytrząsania trawy :rotfl1:

Ledwo żyję, ale mam poczucie dobrze spędzonego dnia ;) , lubię tak coś zacząć i tego samego dnia skończyć :silly:
Teraz mogłoby troszkę popadać, bo się strasznie kurzy :pinch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:20 #240846

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
No kochana napracowalaś się :kiss3:
A warzywnik cudny!!!! Podoba mi się bardzo :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:25 #240850

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No już chciałam pochwalić za TAKI warzywnik, a tu czytam, że same kwiaty będą :jeez:

Jeśli chcesz coś mega dekoracyjnego to polecam kardy B) Wielkie srebrne liście cudne do połowy zimy :-)
Tzn. takie były u mnie, a u koleżanki, której dałam kilka siewek, nie urosły :dazed: Nie wiem co im zrobiła :whistle:

I koniecznie buraki :-) I dynia :-) I pomidor Megagroniasty :rotfl1: KOPER!!! PNĄCA FASOLKA SZPARAGOWA FIOLETOWA - cudnie kwitnie na fioletowo czy tam liliowo :whistle:
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2014 21:29 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:26 #240851

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
O! Ja też uwielbiam zaczynać i kończyć robotę tego samego dnia! Dlatego czasem nawet nie zaczynam :rotfl1:
Warzywnik, jako kompletna ignorantka, pominę milczeniem, aczkolwiek pomysł z kwiatami mnie przekonuje ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:33 #240856

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
markita wrote:
kiedyś nawet udało mi się ją zidentyfikować, ale nigdzie nie zapisałam i znów nie wiem :hammer:

A może Brzoza brodawkowata strzępolistna 'Lacinata' /Betula pendula 'Lacinata' / :think:
Spracowana Pani, ale szczęśliwa, jak czytam :hug:
No tak, jak to się robi, żeby jednego dnia zakończyć co się zaplanowało :silly:
A mnie rączki od pielenia bolą. więc dzisiaj malowałam i nawoziłam dla odmiany :happy: ale też czuję się spełniona ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:34 #240857

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Podoba mi się ten zarys warzywnika :woohoo: . Super będzie wyglądał :) .

Masakrycznie zostawiasz mnie w tyle :oops: . Ja dziś oprócz zasypania dołów przy różach :evil: nic nie robiłam w ogrodzie. Niby był słoneczny dzień, ale wiatr taki zimny wiał, że aż szczękałam zębami. Oddałam się innym pracom - i nie było to sprzątanie :P .
Ślazowniki zadoniczkuję :wink4: . Siewek są setki, więc pewnie coś się uda wyhodować :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2014 21:34 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:43 #240865

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
No to chyba Twoje życzenie się spełni, ma padać...
Muszę ja cioci Twój warzywnik pokazać! Niech się inspiruje! :rotfl1: Nasz taki tradycyjny, proste linie, proste ścieżki, nuda...
A ta brzoza to nie 'Laciniata'?
A i mam przekazać, że pierwiosnki czekają :)
Edit! O, Jola już o brzozie napisała, a ja rozmowę telefoniczną ważną obyłam w trakcie pisania postu :)
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2014 21:46 przez artam.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 21:48 #240872

  • EmTe
  • EmTe's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 19
Dziękuję za zdjęcie ;) Angelique znam i uwielbiam ;) Co do brzózek, to ja posadziłam taką o bordowych listkach obok takiej o listkach żółtych. Za jakiś miesiąc postaram się dosadzić tam tą najzwyklejszą do trójkącika. ;) Te zwykłe już wprawdzie mamy, ale nie podoba mi się miejsce, w którym rosną i założenie ich cięcia (cały urok ma przecież naturalny pokrój brzozy), więc zrealizuje swój niecny plan brzozowego zakątka w narożniku działki i będę za kilka lat powtarzać "a nie mówiłam". :happy4:
Pozdrowienia! ;)
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2014 21:54 przez EmTe.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Kwi 2014 22:28 #240898

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marta-no to będzie ten warzywnik czy też nie? bo już się zgubiłam. Zagony bardzo pomysłowe,gdyby tak jeszcze posiać kolorowe warzywa przeplatane kwiatami,to dopiero byłby widok :eek3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.464 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum