TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 18:39 #232238

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Pogoda sie poprawiła wreszcie dzisiaj zaświecilo słonko, korciło mnie opryskać ale poczekam do jutra......w zasadzie to i w nocy powinno byc na plusie do oprysków :whistle: a tu przymrozek wieszczą....a niech tam ,nie doczekamy podręcznikowej pogody :jeez: .Masz śliczne iryski, dzis dużo krokusów się zaprezentowało.....może jutro fotkę zrobię.Planów na jutro........ :woohoo: bo i róże zakopcowane trzeba wreszcie posadzić.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 18:46 #232240

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
A ja ani miedzianem nie prysnęłam, ani kopczyków nie odgarnęłam, ani żaden krokus mi jeszcze nie kwitnie :tongue2: .
No i gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie :whistle: .

Dziś i u mnie był piękny dzień. W samym polarze łaziłam po ogrodzie i było mi ciepło :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 19:41 #232267

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotko pozostałe iryski ( a nakupiłam ich trochę przez Martę :happy3: ) też dopiero wyłażą, a co mówić o kwitnieniu ;) .
Przycięłaś już róże :ohmy: ? No ale w sumie co ja się tak dziwię :think: , niby forsycje jeszcze nie kwitną, ale prognozy są bardzo obiecujące :dance:

Ewo no właśnie dziś u mnie był w nocy przymrozek, a jak będzie dzisiaj? :dry:
Krokusiki się zaprezentowały, a Ty fotek nie zrobiłaś :supr: , musisz to koniecznie jutro nadrobić :happy-old:

Dorcia tak chodziłaś sobie w tym polarze i nawet palcem nie kiwnęłaś :teach: ? A może one zakwitły jak poszłaś :wink4: ? Widziałaś jakie u mnie zmiany zachodziły wręcz z godziny na godzinę :happy3:
Sprawiedliwości i tak nie ma :happy4: , zobacz jaka wiosna u Very :eek3: :eek3:


No to jeszcze kilka odsłon mojej dzisiejszej wiosny :P

Dereń jadalny


DSC_9072.JPG


pierwszy Prins Claus


DSC_9066.JPG


rozchodnik


DSC_9073.JPG


pierwsza biedronka :happy3:


DSC_9082.JPG


czy to mogły być łabędzie :dazed: ? Niestety nie dało się zrobić lepszego zbliżenia :oops:


DSC_9074.JPG


Ale wciąż i tak najwięcej kwiatków mam na parapecie :happy3:


DSC_9058.JPG



DSC_9059.JPG



DSC_9060.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 19:50 #232272

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
O jednak jest sprawiedliwość, bo pierwszą biedronkę to ja miałam ze dwa tygodnie temu :funnyface: . Ale pięknie Ci się rozchodniki wysypały :woohoo: . A jaki to kolor, że tak zapytam nie do końca bezinteresownie :whistle: :happy3: .

Ja w niedzielę nie mogę w ogrodzie kiwnąć nawet palcem :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 20:01 #232277

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia niestety nie pamiętam na jaki kolor kwitnie :think: , odmiany też nie znam :oops: , ale i tak mogę się z Tobą podzielić :hug: , mam jeszcze drugi taki niziutki, troszkę inny i trzeci od Siberki, ten na pewno kwitnie na żółto :happy3:
A w ogóle to dziś myślałam o tym, że gdybyśmy się spotkały na tym szkółkingu, co to jeszcze nie jest do końca zaplanowany :wink4: , to mogłabym Ci już przywieźć na przykład krwawniki :whistle: , co ja Ci jeszcze obiecywałam :bad-idea: ...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 20:04 #232280

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś dzisiaj to już rzeczywiście prawdziwa wiosna u Ciebie. Ale nie ma co się dziwić, że kwiatuszki buźki pokazuję, jak słonko tak pięknie dziś grzało. Skrętniki cudowne. Moje przez zimę coś zmarniały.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 20:13 #232294

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jaki kwiecisty parapet u Ciebie :woohoo:
Tez myślałam o oprysku, ale dlaczego miedzian, a nie np. promanal???? :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 20:24 #232303

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Bo tak nakazuje logika :devil1: Ne pytaj tylko pryskaj :devil1:

Ale kwiecia :supr3: :supr3: :supr3: :supr3: :supr3: :supr3: :supr3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 21:13 #232332

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No Martusia, skoro pytasz... :lol: Skoro pytasz o moją wiosnę, to muszę wykorzystać okazję, by się wyżalić, jaka jestem strasznie chora od kilku dni... :rotfl1: Dopiero dziś zaczynam jakoś kończynami powłóczyć... Ale o wyjeździe na działkę mowy nie ma jeszcze przez jakiś czas... Wściekła jestem!
Takie widoczki bardzo zachęcają do powrotu do zdrowia, będę starała się powrócić...
Nie mogę pozostać obojętna na widoki parapetowe! Tyś stworzona do uprawy skrętników! :bravo:
Aż żal, że tak późno zdecydowałaś się zająć moimi! ;) :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 21:15 #232335

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, piękną, kwiecistą wiosenkę masz na parapecie, ale i w ogrodzie się dzieje!
U mnie też dzisiaj było cieplutko, zresztą już kolejny dzień i niektóre krokuski powoli zaczynają przekwitać, a iryski już przekwitły :( Ale za to mam pierwsze narcyzki :flower1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 21:26 #232345

  • Roma
  • Roma's Avatar
markita wrote:
Dorcia
A w ogóle to dziś myślałam o tym, że gdybyśmy się spotkały na tym szkółkingu, co to jeszcze nie jest do końca zaplanowany :wink4: ,
Jeśli jednak dojdzie do owego spotkania i będziecie robiły zakupy to choć dla zasady,pomyślcie o starzej koleżance i coś jej tam kupcie na otarcie łez :teach: :cry2:
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2014 21:26 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Mar 2014 21:50 #232363

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czuję, że zostaję z tyłu :silly: ale to przez tę suszę, ani chybi! :teach:
Niemniej jednak róże przynajmniej oporządzę... a może nie? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 21:22 #233103

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moniko dziś był kolejny piękny, wiosenny dzień :cool3: , dobry nastrój psują tylko zapowiedzi weekendowe :jeez: . Oby się nie sprawdziły :angry:
Moje skrętniki to nie jakieś wypasione odmiany, więc pewnie dlatego trzymają się całkiem dobrze :silly:

Beatko na ten kwiecisty parapet zaczynam patrzeć z lekką paniką, bo za chwilę czas siać pomidory, potem pikować, może jakiś brokuł, albo inne kwiatki ;) , miejsce mi potrzebne :happy3:
Jeżeli chodzi o oprysk to ja nie stosuję miedzianu ZAMIAST promanalu, tylko najpierw jeden, potem drugi :P
Mają zupełnie różne działanie i obydwa wczesną wiosna są potrzebne ;)

Siberko logika owszem, pod warunkiem, że ma się wiedzę na temat tych oprysków ;)
Naprawdę sądzisz, że kwiecia dużo :dazed: ? Ja jak się przejdę do Gorzatki, albo do Very, to wracam załamana marnością swojego kwiecia :happy3: . Albo raczej mizerną jego ilością :wink4:

Marto minęło kilka dni, mam nadzieję, że już Ci lepiej bidulko :hug: , a kiedy to szkółking się szykuje pierwszy? Bo chyba nie w ten weekend :happy3: ?
Co do skrętników, to chciałam sprostować, że ja się natychmiast zgłosiłam na ochotnika do ratowania, tylko, że Ty za późno się przyznałaś, że je mordujesz :hammer: . Takie ładne odmiany były :unsure:

Dalu od Twojej wiosny to mnie dzielą całe tygodnie :happy4: przy sprzyjającej pogodzie zresztą, a co do tego już nie ma pewności :huh: . U mnie wciąż większość krokusów i irysków w szczypiorkach ;) , u niektórych nawet nie widzę pąków kwiatowych, może wcale nie zakwitną :dry:

Romciu ależ oczywiście, że będziesz z nami duchowo, więc i jakieś zakupy się poczyni :hug: . Masz jakieś preferencje, czy ma być niespodzianka :P ?

Gorzatko zupełnie nie rozumiem o jakie tyły Ci się rozchodzi :happy4:
Susza i u mnie doskwiera, o czym przekonałam się dziś na własnej skórze kopiąc doły pod pierwsze róże :jeez:





Ostatnie dni miałam bardzo pracowite :ouch:
Przede wszystkim przerzuciłam cały mój kompost, czyli 5 kompostowników i dwie pryzmy, które się w kompostownikach nie zmieściły :tongue2: . Natyrałam się jak głupia, a kompostu nie mam :angry: . Nie przerobił się :jeez:
Niestety większość materiału do kompostowania stanowiła darń, a ona potrzebuje więcej czasu, mimo, że warstwy przesypywałam przyspieszaczem na bazie guano, ładnych parę kilo mi poszło :jeez: . Dodatkowo wszystko zlewałam wodą, żeby nie wyschło. Jaką drugą przyczynę podejrzewam nornice, których nory zaobserwowałam w trzech komorach, może mi pozjadały dżdżownice :mad2: . Oczywiście jakieś dżdżownice też widziałam, niektóre mocno spasione :woohoo: , ale może byłoby ich więcej :think: . Dwie nornice wręcz przyłapałam na gorącym uczynku :hammer: , poszczułam je moim psem :happy3: , który gonił je z dużym zaangażowanie i entuzjazmem, niestety pies nie ma kociego refleksu i mu zwiały :angry: . Gdzie był wtedy mój nowy kot :hammer: :jeez:
Wczoraj dostałam też pierwszą paczkę z różami z rosacwik, niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia, bo już ciemno było, a dziś tak się spieszyłam z kopaniem dołów i sadzeniem pomiędzy trzema wyjazdami do Lublina, że znów nie zrobiłam zdjęć :supr: . Tak więc 7 nowych róż posadzonych, teraz ponoć Lilypol juz wysyła, czekam na kolejną przesyłkę :P

Na okrasę nowe krokusiki
Prins Claus


DSC_9100.JPG


i krokus tommasinianus Barr's Purple, urocze maleństwa :hearts:


DSC_9101.JPG
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2014 21:23 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 21:26 #233104

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jak chcesz obejrzeć łan krokusów to do mnie i to raczej jutro, bo w piątek wyjeżdżam i wracam w niedzielę. A jeśli prognozy się sprawdzą.... po niedzieli krokusiki stracą cały kwiat.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 21:29 #233106

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula to szkoda strasznie, bo jutro nie mogę :( . Widziałam u Ciebie w wątku łączkę krokusową :woohoo: , wygląda pięknie :hearts: . Ty mnie nie strasz prognozami, bo u mnie większość krokusów dopiero szykuje pączki :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 21:33 #233108

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Kilka takich maluszków zoczyłam i u siebie... skąd? Nie przypominam sobie takiego zakupu :think:
Nie będzie tak źle z tą pogodą... nie martwmy się na zapas...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 21:38 #233110

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja naprawdę o wszystko gotowam oskarżać nornice, no ale nie o to, że się kompost nie zrobił! :rotfl1:
Tu muszę je jednak wziąć w obronę, one dżdżownic nie zjadły, one wegetarianki! ;)
Roboty i współczuję, i zazdroszczę... Czekam na powrót sił i jak się rzucę!
Ja mam jeszcze wciąż róże w kopcach... :cry3:
Na razie nie o szkółkingach mi myśleć, choć myślę! ;)
A jak iryski reticulata, jeszcze nie kwitną? Bo się boję, że przegapię....
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Mar 2014 22:42 #233127

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-jak najbardziej,niespodzianka :) Dzisiaj robiłam porządek w żurawkach i też zauważyłam,że mają zbyt sucho no i zabrałam się za podlewanie,zużyłam cały zapas deszczówki i od dzisiaj modlę się o deszcz,od przyszłego tygodnia chcę się zabrać za zasilanie a beczki puste :(
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.551 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum