TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Mar 2014 18:44 #230547

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:woohoo: Jej, przegapiłam wiosenne otwarcie mojego ulubionego ogrodu :hug: Piękne zdjęcia, jak zwykle :hearts:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Mar 2014 19:00 #230555

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dalu, :)
Co prawda tytuł się lekko zmienił, na korzyść! To trafiłam i z przyjemnością obejrzałam i poczytałam. :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Mar 2014 20:32 #230593

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, Marysiu, Romuś, witam w nowym wątku i zapraszam częściej na pogaduchy :)

Romku, jak widzisz, posłuchałam Twojej rady i troszeczkę zmodyfikowałam tytuł wątku B)

Adrianie, miło Cię gościć :bye:

Martusiu, ja ciągle myślę, gdzie by tu jeszcze znaleźć miejsce dla moich ukochanych azalii, ale ciężko jest...Fajnie, że Ty masz jeszcze gdzie upchnąć dwa krzaczorki :flower2: Ale chyba nie kosztem różyczek? :eek3:

Marto, Ewo, cieszę się, że na Forum jest więcej miłośniczek azalii i lilii :hearts: Chętnie w sezonie będę podziwiać lilie i nie tylko w Waszych ogrodach :flower1:

Kasiu, u mnie dzisiaj też pogoda nieco się popsuła, ale i tak spędziłam w ogrodzie dwie godzinki. Muszę codziennie coś porobić, bo inaczej nie wyrobię się z porządkami do maja ;)

Dzisiaj, po wielu słonecznych dniach, u mnie było dość ponuro i stosunkowo zimno - jakieś 8 stopni. Wiał też nieprzyjemny wiatr, ale nawet on nie przeszkodził mi w pracach ogrodowych. Dzisiaj ogarnęłam trochę moją tzw. starą kwaśną rabatę z rododendronami, azaliami japońskimi, pierisem, skimmią i kamelią. Powybierałam (rączkami, rączkami) z kory suche liście, wycięłam suche gałązki azaliom, które muszą walczyć o przestrzeń życiową, więc pną się do góry, a od dołu nieco podsychają...Przycięłam i uformowałam wrzosy, no i powalczyłam z prymulkami :angry: Oj, oberwało się im i usłyszały wiele niecenzuralnych słów, ale nie mam do nich siły :evil: Sieją mi się na potęgę, zarosły mi już całą rabatę i co z tego, że przez całą zimę fajnie kwitły i kwitną nadal, kiedy dosłownie wrastają w azalie japońskie, zagłuszają tulipanki i wszystkie delikatne roślinki. A jak trudno te wielkie kępy wyrwać! Jakie toto ma korzenie! I tak kilka kilogramów prymulek wylądowało na kompostowniku :flower:
A w domku, na parapecie w końcu ( po dwóch tygodniach) wykiełkowały pierwsze rączniki :) Cieszę się, bo w tym roku powiększy się rabata z rącznikami. Troszkę trawniczka pójdzie na kompost, bo rabata musi być słoneczna - takie egzotyczne roślinki to tylko w słońcu. A więc rącznikom o bordowych liściach mają towarzyszyć kanny kwitnące na czerwono (całkiem niespodziewanie dostałam ok. 20 kłączy takich kann), czerwone i pomarańczowe lilie i takież trytomy. Ale będzie ogniście! Aż się boję, bo takich klimatów to jeszcze w moim ogrodzie nie było :garden1:

Nowych fotek nie mam, więc może kilka host dla miłośników tych wspaniałych roślin:

hostaitulipan.JPG



hostyzfontann.JPG



okrgarabata.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Igor, VERA, maria

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Mar 2014 23:18 #230691

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Rączniki! No właśnie wiedziałam ,ze o czymś zapomniałam :lol:
Jak dobrze polatać po ogrodach , tu coś podsłyszeć , tam coś zgapić... ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Mar 2014 06:53 #230727

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dalu jak miło jest rozpocząć sezon w Twoim wątku ogrodowym. Tu zawsze coś dla ukojenia duszy człowiek znajdzie. Jestem wierną fanką Twojego ogrodu. :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Mar 2014 09:17 #230745

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wczoraj u nas było pochmurno ale już dzisiaj słoneczko wygląda zza chmur.Za chwileczkę wychodzę do ogródka,jestem dopiero na etapie sprzątania ;)
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2014 21:29 przez Roma. Powód: literówka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Mar 2014 15:54 #230815

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
dziaka039.JPG




Ja też pozwoliłam sobie zajrzeć do ogrodu,który po cichutku często odwiedzałam.Bardzo mi się u Ciebie podoba,a perspektywa płomiennych kolorów kusi.Może jak się dobrze rozpędzę to przeskoczę Ślężę :fly: i stanę u bramy Twojego ogrodu ??Pozdrawiam słonecznie Elżbieta :flower1:
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2014 20:11 przez elzbieta1. Powód: błąd techniczny
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Mar 2014 18:00 #230849

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witaj kochana i ja się melduje w nowym wątku :hug: Łał chyba pierwszy raz widzę tak duże kępy przebiśniegów. Jejku jak patrze na te hościaki to mi się przypominają Twoje stare wątki z okresy jak zaczynałam swoje bytowanie na forum. Przepiękne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 10:21 #231074

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Dalu, odwiedzam Twój ogród od dawna, ale poruszam się bez zostawiania śladów. Bardzo kocham azalie wielkokwiatowe. Nie mam ich za dużo - miejsce i piaseczek. Ostatnia wiosna popsuła mi humor: deszcz zamordował kwiaty, :hammer: wisiały wymiętolone i takie biedne. :cry2: Potem przyszły pleśnie i miałam mnóstwo pracy z obrywaniem płatków. Wierzę, że w tym roku będzie lepiej. Tak długo trzeba na te cudności czekać. Jak wkomponowałaś Nabuco? Sterczy ten goły badyl i mnie "drapie po oczach". Wiem, że potem jest przepiękna, ale co za leniwiec!
Ciekawa jestem, jak potoczyła się dalej "historia z suknią". Może są zdjęcia ze studniówki? A może pisałaś coś o tym, a ja przegapiłam? Pozdrawiam Cię serdecznie. :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 11:18 #231092

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
I ja wpadłam w odwiedziny , przyciągnięta wizją cudnych azalii , które uwielbiam. Piękny , dojrzały masz ogród, w którym czuje się magiczny spokój. Miejsce , gdzie z przyjemnością się pracuje i odpoczywa. Oczywiście , że zaglądnę tu jeszcze nie raz przed majem , zanim azalie zaczną pokazywać swój urok :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 12:28 #231102

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu zmyliłaś swoim tytułem... ale bardzo dobry tytuł...widać że u Ciebie dużo cieplej niż u nas ...u nas dopiero zaczynają rozkwitać krokusy...fotki rewelacyjne...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 14:04 #231135

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Daluś :hug: w nowym wątku :bye:
Juz widzę, jak ogrodnicy sie zastanawiają dlaczego te prymule na kompostowniku, a nie w ofercie wymiany :wink4:
dala wrote:
... Dzisiaj, po wielu słonecznych dniach, u mnie było dość ponuro i stosunkowo zimno - jakieś 8 stopni.
Stosunkowo zimno ... no właśnie, a u nas zaledwie 1 stopieńi śnieg padał cały ranek, no to u nas jest wiosna, czy nie :silly:
dala wrote:
A więc rącznikom o bordowych liściach mają towarzyszyć kanny kwitnące na czerwono (całkiem niespodziewanie dostałam ok. 20 kłączy takich kann) ...

Daluś a te canny to chcesz do gruntu wysadzić?
Wiesz, że one spore w kłącza rosną, bo to chyba odmiana President najpopularniejsza wśród cann lub też Ambasador jeśli na pasować kolorem liści do rączników ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 16:38 #231158

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Cudna kępa kokoryczki :woohoo: że też ja jej jeszcze nie mam :rotfl1:
Dalu, jak oceniasz długość jej kwitnienia, oczywiście w sprzyjających okolicznościach przyrody?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 21:31 #231274

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, kokoryczka jest bezproblemowa, ale nieco ekspansywna. Błyskawicznie rozrasta się wielkie kępy, a kwitnie -o ile mnie pamięć nie myli - ok. 2 tygodni :flower2: Ale ma też całkiem ładne liściorki...Więc jeśli masz jakąś cienistą rabatę, np. z hostami i paprociami - sadź bez wahania!
Znalazłam jeszcze taką fotkę:

kokoryczkaifunkie.JPG


Joluś, powiem Ci, że tak znielubiłam prymule, że do głowy mi nie przyszło, że ktoś mógłby je chcieć...To jest takie ekspansywne dziadostwo :angry:
Kanny dostałam jako bezimienne; wiem tylko, że kwitną na czerwono. Oczywiście pójdą do gruntu - wiem, że rosną spore, bo kiedyś miałam odmianę Wyoming. Ale rączniki to też wielkoludy, więc rabata będzie spora :)

Alinko, u mnie wiosenka już dosyć zaawansowana jest, a krokusy kwitną na całego:

krokusypoddrzewem.JPG


Elu, witam cieplutko w moim ogrodzie! Dla Ciebie ognista azalka:

azaliaczardasz.JPG


Haniu, cieszę się, że na Forum jest jeszcze jedna miłośniczka azalii :flower1: U mnie azalie wielkokwiatowe rosną na tzw. nowej kwaśnej rabacie razem z trawami, wrzosami, wrzoścami. Nabucco, niestety, jeszcze nie mam, a to cenna odmiana, ponieważ stosunkowo późno kwitnie :flower2:
Sukienka wystąpiła na studniówce zdobiąc Andzię ;) ale fotki żadnej nie mam...Syn obiecał, ale dotąd nie przesłał :(

Paulo, przebiśniegi rozrastają mi się w ekspresowym tempie i co roku jest ich więcej :eek3:
Tamto forum to już prehistoria, ale fajnie, że mogliśmy się tutaj spotkać B)

Elu (Elzbieta1), witaj krajanko :bye: Mieszkasz po drugiej stronie Ślęży? O, to rzut kamieniem ode mnie i rzeczywiście - jak dobrze się rozpędzisz, to wylądujesz w Sobótce ;)

Romuś, ja to na etapie sprzątania będę jeszcze chyba z miesiąc :think: Końca nie widać, ale, na szczęście, pogoda dopisuje i jest całkiem cieplutko...

kosaciecK.H.JPG


Gosiu, miło, że zajrzałaś! W ogrodzie na razie niewiele się dzieje, ale już niebawem...N.p. zakwitnie skimmia, o, tak:

skimiakwitnca.JPG


Marzenko, będziesz siała rączniki? A jaki masz na nie pomysł w ogrodzie?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 21:33 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, marta, elzbieta1, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 21:37 #231279

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, zasłużenie masz tylu wielbicieli....Skimie są piekne,ja też uwielbiam je tyle,że rosną w doniczce ale nie przeszkadza im to kwitnąć oszałamiajaco.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Mar 2014 22:34 #231324

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Elu, witam cieplutko w moim ogrodzie! Dla Ciebie ognista azalka:


Wiedziałaś , Dalu , co mi sprawi przyjemność. Az podskoczyłam na krześle , jak zobaczyłam tę piękność. :hearts:
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 22:35 przez Elżbieta.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Mar 2014 09:04 #231366

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Wiesz kochana, historia historią. Takie plusy że się tam poznało sporo ludzi i na prawdę pewne chwilę dobrze tam wspominam :)

Jakie Ty piękne cieniste rabaty komponujesz :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Mar 2014 15:50 #231445

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu tak, mieszkam niedaleko od Ciebie. Od kiedy wiem, że u stóp Ślęży leży Twój piękny ogród spoglądam w tamtym kierunku z radością, :) że mam szansę zobaczyć to cudo w realu, chociażby przez ogrodzenie. :search:
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2014 15:54 przez elzbieta1.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.636 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum