TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 10:00 #403409

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wiem co przeżywasz :hug: , u mnie deszcz nie padał przez 3 letnie miesiące w największe upały :jeez: . Też sporo roślin straciłam mimo, że byłam cały czas na miejscu i starałam się ratować ogród. Wrzesień trochę odblokował sytuację i powiem Ci, że ogród regeneruje się w zadziwiający sposób, co mam nadzieję również nastąpi u Ciebie :hug: . Oczywiście to co zdechło nie zmartwychwstało, ale jeśli w czymś tkwiła choć iskierka życia, to się obudziła :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 11:43 #403430

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Daluś. :bye:
U mnie długo nie padało.Z 1, 5 miesiąca.Ale wrześniowe ostanie dni, trochę już więcej. roślinki odżywają.
Szkoda,że u ciebie nie pada.Myślę ,że na wiosnę roślinki dobrze odżyją.( marne to pocieszenie, bo człowiek po to tyra, tworzy, kupuje, sadzi, aby cieszyć się ogrodem przez cały rok )
ale na pewno roślinki przeżyją :)
Pozdrawiam serdecznie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 12:42 #403440

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu nie wierzę, żeby tak piękne miejsce nie ożyło na nowo. Rośliny albo odbudują się same albo Ty je odbudujesz :)
Nie może być aż tak źle. Przynajmniej urlop miałaś udany.
Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 13:45 #403455

  • 1dambar
  • 1dambar's Avatar
Pocieszajmy się nawzajem. Nic innego nie zostaje. Jestem nowa na tym forum , ale wygląda na to że i ja przez te upały zacznę zabawę w moim ogrodzie od nowa:) Moja "oaza" nie jest jeszcze tak bajeczna jak tu widzę.Chyba brak mi pomysłu, i nie umiem zaaranżować ładnego nowoczesnego ogrodu ale ja kocham kwiatuszki sadzę je wszędzie, a one rosną i to lubię.(A teraz usychają, a studnie zaczynają wysychać)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 15:10 #403469

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu,nie może być tak,że to co pieczołowicie tworzyłaś przez tyle lat w oka mgnieniu ulegnie zniszczeniu.Musisz wierzyć, że Twój ogród wraz z wiosną odżyje a Ty będziesz mogła w nim odpoczywać i się relaksować.Będzie dobrze,zobaczysz. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 19:30 #403516

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dalu, część roślin z pewnością odbije. Tak jak po gradobiciu rośliny odrastają bardziej rozkrzewione , tak i po suszy jak tylko deszcz poczują odbiją.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 20:24 #403530

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79672
Dalu - jak Ci pisałam, u mnie dokładnie taka sama posucha, ziemia jak skała. Zmogło mnie na przerobienie kawałeczka przed domem z trawnika na kwietnik ;) , bo nie daję rady wtaszczyć kosiarki na poziom ponad garażowym wjazdem, a i ziemia tam nadaje się praktycznie do wymiany (glina! twarda jak garnek!). Gdyby nie pomoc mojej Agnieszki, nie dałabym rady nawet oddarnić tych raptem może 5 m2, co dopiero skopać (i tak kopałysmy na jakie 10 cm, głębiej się nie dało nawet hartowanym szpadlem, a z kilofem sobie nie radzę). I wiesz- w tej kompletnie uschniętej ziemi znalazłam trochę żywych cebulek! Krokusy i hiacynty. Więc na pewno nie wszystko umarło.
Oczywiście mój ogród nie umywa się do Twojego, ale też mam trochę ozdobnych drzew, bylin - i widzę, że większość jakoś zipie. Czasem taki zły sezon powoduje istna eksplozje w następnym. Moje wrocławskie azalie, bidule prawie bezlistne, mają moc zawiązanych żywych paków kwiatowych.
A na pociechę do tego skopanego i pokrytego żyzną ziemią kawałka wsadziłam sobie prawie 100 różnych wiosennych cebul. Słabego charakteru jestem, a w Lidlu całe worki i niedrogo...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 21:51 #403572

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dalu, współczuję zniszczeń w ogrodzie. To okropne lato... Wyobraź sobie, że u mnie od 2 miesięcy nie ma wody w strumieniu, hortensje wyschły w większości. Mam nadzieję, że tylko liście i kwiaty, a wiosną wszystko odbije. Widać oznaki życia.
Na pewno tak też będzie u Ciebie, zobaczysz. Masz silne, zadbane rośliny, takie są bardziej żywotne.
Trzymam kciuki za odrodzenie Twojego ogrodu!
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 22:05 #403584

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dalu, u mnie też beton w ogrodzie - sporo roślin odeszło w niebyt :placze: Deszczu, deszczu i jeszcze raz deszczu potrzeba aby ziemia choć trochę odsapnęła a z nią nasze rośliny.........................
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Wrz 2015 23:24 #403620

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dalu, będzie dobrze, w starym ogrodzie rośliny są mocno i głęboko ukorzenione. Jesienią i zimą ziemia łyknie sporo wody, a wiosną rośliny odbiją :hug: Fakt, w tym roku szybciej rośliny wchodzą w spoczynek, to dołuje.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Wrz 2015 14:42 #404923

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, będzie dobrze.
Musi być. Rosliny wbrew pozorom są wytrzymałe.
Szczególnie stare egzemplarze, które są porządnie ukorzenione
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Paź 2015 15:32 #407551

  • Roma
  • Roma's Avatar
Na prośbę Dali,zamykam wątek.Robię to bardzo niechętnie no ale cóż nie mam wyjścia. :( Dalu! mam nadzieję, że nie dasz nam za długo tęsknić za Twoim ogrodem.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.509 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum